Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2007., 14:06   #21
Trba zbrojit umrle+žive
zatim oduzet broj reinkarniranacija jedne duše

I onda fali nepopisani broj

I broj duša u prošlim civilizacijama


Tako da se jedino možemo osloniti na Isusa koji to prebrojava moš si mislit.
goodman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 14:58   #22
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Sto milijadi.

Link
da, i link koji sam stavio u prvom postu govori o brojci 106 milijardi, ali ja ti opet govorim u zadnjih 2000 godina ima cca 66 generacija ljudi (a prvi ljudi se pojavljuju prije otprilike 200 000 godina )svaki čovjek ima 2 direktna predka, ta 2 imaju 4 direktna predka, ta 4 imaju 8.......
2^36 je 50ak milijardi+potomci 100tinjak milijardi, s jednom jedinkom na vrhu od 6 milijardi 36 generacija=>cca 1000 godina
ajmo genetičari, demografi, meni nešto tu ne štima, i molit ću bez duša, reinkarnacija itd...
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 15:58   #23
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
da, i link koji sam stavio u prvom postu govori o brojci 106 milijardi, ali ja ti opet govorim u zadnjih 2000 godina ima cca 66 generacija ljudi (a prvi ljudi se pojavljuju prije otprilike 200 000 godina )svaki čovjek ima 2 direktna predka, ta 2 imaju 4 direktna predka, ta 4 imaju 8.......
2^36 je 50ak milijardi+potomci 100tinjak milijardi, s jednom jedinkom na vrhu od 6 milijardi 36 generacija=>cca 1000 godina
ajmo genetičari, demografi, meni nešto tu ne štima, i molit ću bez duša, reinkarnacija itd...
Okey, ajmo ovako: Ti imaš svoje roditelje, svaki od njih ima svoja dva roditelja.
Recimo da je u prapradjed generaciji otac i tvojem pradjedu po jednoj strani i tvojoj prabaki po drugoj strani. On je zajednički. Što ideš dalje u prošlost, to vidiš da ima sve više zajedničkih praroditelja u granama.
Evo ti dijagram:
Ti
Slavica Pero
Ivana Vilko Marija Ivica
Ružica Mirko Darija Hinko Eva Ivan Ana Stjepan
Aba Mato Jana Toni Eda Tom Sara Adam Ena Mato Aca Tom Ava Kro Gea Mato

Tu vidiš da je isti Mato na tri mjesta. Malo pretjerano, ali moguće. Tom je na dva mjesta. To znači da su neki braća ili sestre u generaciji tvojih pradjedova, a da se nisu međusobno ženili.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 16:16   #24
ok, neka se neki ljudi ponavljaju u istoj (ne mora čak biti ni ista generacija) ali opet je 11 od tih 16 ljudi "jedinstveno" a to ti je 70%, prati taj postotak 66 generacija i opet 70% od 2^66 je prevelika brojka
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:02   #25
Nije ti svaka generacija prije imala duplo vise ljudi, ej! Po tvojoj logici ako sadasnja generacija ima 6 milijardi, prethodna je imala 12, ona prije 24, itd. Moras uzeti u obzir dvije stvari - 1. ljudi imaju u prosjeku vise od jedno djece, znaci recimo tebe i tvoju sestru je napravilo dvoje ljudi, tvoju mamu i njenu sestru, te tvog tatu i njegovog brata cetvoro. Kuzis?

Druga stvar je da su se genetski srodni ljudi parili. I to nije bila sporadicna pojava nego cesta stvar, ako odes 10 generacija unatrag skoro svi mi smo si medjusobno nekakvi rodjaci.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:34   #26
sve ok, ajmo ovako, na onih 16 predaka 11 je jedinstvenih 2 su na ostalih 5 mjesta, znači od 13 jedinstvenih je poteklo 8 (bez braće i sestara), znači do 3. generacije ide puta 2 a nakon toga puta 1.625 (13/8=1.625) ok nije 2^66 ali kad dođeš do 8 predaka i počneš množit zbog zajedničkih predaka sa 1.625 na 66. generaciji dobiješ cca 153 000 000 000 000 ljudi

evo, napredujemo, ovu cifru moramo smanjiti još 510 000 puta...

ajmo genetičari, demografi, pomozite
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:50   #27
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
sve ok, ajmo ovako, na onih 16 predaka 11 je jedinstvenih 2 su na ostalih 5 mjesta, znači od 13 jedinstvenih je poteklo 8 (bez braće i sestara), znači do 3. generacije ide puta 2 a nakon toga puta 1.625 (13/8=1.625) ok nije 2^66 ali kad dođeš do 8 predaka i počneš množit zbog zajedničkih predaka sa 1.625 na 66. generaciji dobiješ cca 153 000 000 000 000 ljudi

evo, napredujemo, ovu cifru moramo smanjiti još 510 000 puta...

ajmo genetičari, demografi, pomozite
Ne, dok ne promijeniš avatar.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 17:51   #28
Joooj, boga ti kak ti nis ne kuzis..gledaj to ovako:

Danasnja generacija (0): 6 milijardi ljudi
Prethodna generacija (1): 3 milijarde ljudi
Ona jos prije (2):1 milijarda
(3):500 milijuna
(4): 300 milijuna
sve prethodne do prije oko 5000 godina: oko 300 milijuna

I to ti nije potenciranje, pobogu, jer ti totalno krivo gledas. Ti koji si u ovih 6 milijardi ljudi imas 2 pretka, da, ali ljudi u prosjeku imaju nekoliko brace i sestara i ukupno gledano 6 milijardi ljudi ima 3 milijarde predaka, te u zadnjem stupnju funkcija nije 2^n nego (1/2)^n. Jer je na svaka 2 roditelja u prosjeku doslo 4 djece a ne jedno. Jel ti sad jasno???
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:12   #29
hehehe, ja mislim da ti ne kužiš, zaboravi braću i sestre svih generacija, gledaj direktne predke(svoje, moje, čije god) znači
ja=>2=>4=>8=>13=>21=>34=>55=>90=>147=>240=>.....10 generacija/koljeno......=> 66 generacija koljeno=>153 000 000 000 000
iako mi se čini da je tu malo previše istih gena pomiješano...
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:20   #30
Quote:
enax kaže: Pogledaj post

I to ti nije potenciranje, pobogu, jer ti totalno krivo gledas. Ti koji si u ovih 6 milijardi ljudi imas 2 pretka, da, ali ljudi u prosjeku imaju nekoliko brace i sestara i ukupno gledano 6 milijardi ljudi ima 3 milijarde predaka, te u zadnjem stupnju funkcija nije 2^n nego (1/2)^n. Jer je na svaka 2 roditelja u prosjeku doslo 4 djece a ne jedno. Jel ti sad jasno???
zaboravi 5 999 999 999 ljudi, i gledaj sebe, svoje predke
ti
2
4
8
13
21
34
55
90
147
240...
svi ti ljudi su nedvojbeno živjeli, ako makneš samo jednog od recimo ovih 240, vrh piramide gdje si ti ne postoji, nema te...
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:42   #31
AVATAR AVATAR AVATAR EEEEEEEEEK!!!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:43   #32
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
zaboravi 5 999 999 999 ljudi, i gledaj sebe, svoje predke
ti
2
4
8
13
21
34
55
90
147
240...
svi ti ljudi su nedvojbeno živjeli, ako makneš samo jednog od recimo ovih 240, vrh piramide gdje si ti ne postoji, nema te...
Ma joj..kak ti ne kuzis..kao prvo i prvo, ako gledas samo sebe, niz nije 0.7*2^n, jer 0.7 nije konstanta. Ona se mijenja kako ides dublje u proslost ona postaje sve manja, odnosno sve vise tvojih predaka imaju zajednicke korijene. Ispravno bi bilo reci da je f(n)=f1(n)*2^n, gdje je f1 funkcija koja povecanjem broja n konvergira u nulu. Drugim rijecima, prije 2 milijuna godina funkcija f(n) iznosi 2 (adam i eva, ajmo ih tako nazvati), te je f1(n)=2/(2^n), odnosno 2^(1-n). Funkcija f1 u pocetku raste jako sporo, a kasnije jako brzo, vjerojatno je slicna funkciji 1/k*n!, gdje je k jako mali broj. Evo, bubnucu bezveze, f1(n)=0.001*n!. I sad si racunaj generacijski koliko imas predaka (p), to ti je suma svih generacija. Uzmimo prosjecnu generaciju 25 godina i 3 faze covjecanstva: sadasnju (tek zadnjih 100 godina pa ju zbrojimo rucno), poljodjelsku (5000 godina), i predpoljodjelsku (2M godina). U poljodjelskoj je bilo oko 300M ljudi, u predpoljodjelskoj recimo 10M. Znaci, rezultat je uz zanemarenje zadnjih par stotina godina (vrlo okvirno) p=suma[n=0,5000/25](2^n/0.001n!)+suma(n=0,2M/25)(2^n/0.001n!), a ne suma[n=0,2M/30]*2^n. S druge strane, ako gledas za sve ljude, njihova suma nije 6000000000 puta veca od tvoje, jer svi oni pocinju dijeliti pretke s tobom. Funkcija broja tvojih predaka ima ekstrem, odnosno tocku u vremenu kad je tvojih nezavisnih predaka bilo najvise, te nakon njega konvergira nuli (odnosno smisleno ju je gledati kada dodje do broja 2, tvoja pocetna 2 pretka od kojih je nastao ostatak ljudi).
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:51   #33
Ja ću ti napraviti kompjutorsku simulaciju s utjecajem varijacija kroz povijest - ali znaš koji ti je uvjet.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 18:56   #34
ništa ne kužim

pusi adama i evu pusti formule, da nastane 1 život potrebna su 2, nedvojbeno svakog čovjeka su napravila 2 čovjeka, u ove moje brojke su uključeni samo ljudi s potomcima, stoljećima je postojao robovlasnički odnos gdje mnogi robovi nisu imali djecu, mnogi ljudi biološki nisu mogli imati djecu, mnogi su umrli prije nego su napravili djecu bilo prirodnom smrću bilo nasilnomsmrću...znači broj ljudi je mnogo veći i od ovog navedenog...
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 19:57   #35
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
ništa ne kužim

pusi adama i evu pusti formule, da nastane 1 život potrebna su 2, nedvojbeno svakog čovjeka su napravila 2 čovjeka, u ove moje brojke su uključeni samo ljudi s potomcima, stoljećima je postojao robovlasnički odnos gdje mnogi robovi nisu imali djecu, mnogi ljudi biološki nisu mogli imati djecu, mnogi su umrli prije nego su napravili djecu bilo prirodnom smrću bilo nasilnomsmrću...znači broj ljudi je mnogo veći i od ovog navedenog...
Vidim ja da ti nis ne kuzis..i vidim da ni neces. No ako probas shvatiti da je za porast populacije nuzno da u svakoj iducoj generaciji ima vise ljudi, tada ce ti biti jasno da iako su za tebe bila potrebna 2 roditelja, ti isti ljudi su bili potrebni i za tvoju bracu i sestre, tako da za napraviti novu generaciju ljudi nije bilo potrebno ljudi u omjeru 2 na 1 nego oko x na 1, gdje je x<1. Znaci da ako ti recimo imas 3 brata, a napravilo vas je dvoje ljudi, njih dvoje je odgovorno za vas cetvoro, odnosno ako to ides dijeliti za svakog od vas je odgovorna polovica covjeka, a ne dvoje. Povrh svega, tu je i ranije spomenut faktor zajednickih predaka.

Po tvojoj logici je u prethodnoj generaciji za tebe bilo odgovorno 2 ljudi, znaci za trenutnih 6mlrd ljudi je bilo odgovorno njih 12mlrd, jel tako? E a prije 30 godina ih nije bilo tolko nego oko 3mlrd. Jel ti bar ovo daje do znanja da je tvoja teorija potpuno promasena?
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:18   #36
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Vidim ja da ti nis ne kuzis..i vidim da ni neces. No ako probas shvatiti da je za porast populacije nuzno da u svakoj iducoj generaciji ima vise ljudi, tada ce ti biti jasno da iako su za tebe bila potrebna 2 roditelja, ti isti ljudi su bili potrebni i za tvoju bracu i sestre, tako da za napraviti novu generaciju ljudi nije bilo potrebno ljudi u omjeru 2 na 1 nego oko x na 1, gdje je x<1. Znaci da ako ti recimo imas 3 brata, a napravilo vas je dvoje ljudi, njih dvoje je odgovorno za vas cetvoro, odnosno ako to ides dijeliti za svakog od vas je odgovorna polovica covjeka, a ne dvoje. Povrh svega, tu je i ranije spomenut faktor zajednickih predaka.

Po tvojoj logici je u prethodnoj generaciji za tebe bilo odgovorno 2 ljudi, znaci za trenutnih 6mlrd ljudi je bilo odgovorno njih 12mlrd, jel tako? E a prije 30 godina ih nije bilo tolko nego oko 3mlrd. Jel ti bar ovo daje do znanja da je tvoja teorija potpuno promasena?
ti ne čitaš šta ja pišem
pusti 5 999 999 999 ljudi i gledaj sebe, dvoje ljudi je bilo potrebno za tebe, to dvoje ljudi je nedvojbeno imalo roditelje i njih je bilo četiri, oni su također nedvojbeno imali roditelje i njih je bilo 8, tih osmero ljudi su nedvojbeno imali roditelje i bilo ih je recimo 13, tih 13 ljudi je nedvojbeno imalo roditelje i njih je recimo bilo 21, itd...taj faktor zajedničkih roditelja uvrštavam cijelo vrijeme...
kako ti nije jasno da je za svakog čovjeka treba dvoje ljudi da ga napravi i koliko god zajedničkih predaka imaju odnos će uvijek biti isti-dvoje ljudi stvara jednog čovjeka, to što to dvoje ljudi mogu imati međusobno i 40 djece ne znači ništa, svako od to dvoje ljudi može imati 39 braće i sestara ali opet imaju majku i oca kojih je bilo dvoje, babu i djeda kojih je bilo četvero, prabake i pradjedove kojih je bilo 8,13,21......................................shvać aš li??????
dalje, nije istina da svaka slijedeća generacija ima više ljudi, cijela europa odumire osim albanije i imigranata iz azije i afrike...
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:43   #37
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
ti ne čitaš šta ja pišem
pusti 5 999 999 999 ljudi i gledaj sebe, dvoje ljudi je bilo potrebno za tebe, to dvoje ljudi je nedvojbeno imalo roditelje i njih je bilo četiri, oni su također nedvojbeno imali roditelje i njih je bilo 8, tih osmero ljudi su nedvojbeno imali roditelje i bilo ih je recimo 13, tih 13 ljudi je nedvojbeno imalo roditelje i njih je recimo bilo 21, itd...taj faktor zajedničkih roditelja uvrštavam cijelo vrijeme...
kako ti nije jasno da je za svakog čovjeka treba dvoje ljudi da ga napravi i koliko god zajedničkih predaka imaju odnos će uvijek biti isti-dvoje ljudi stvara jednog čovjeka, to što to dvoje ljudi mogu imati međusobno i 40 djece ne znači ništa, svako od to dvoje ljudi može imati 39 braće i sestara ali opet imaju majku i oca kojih je bilo dvoje, babu i djeda kojih je bilo četvero, prabake i pradjedove kojih je bilo 8,13,21......................................shvać aš li??????
dalje, nije istina da svaka slijedeća generacija ima više ljudi, cijela europa odumire osim albanije i imigranata iz azije i afrike...
Ok, ja odustajem prije nego te pocnem vrijedjati jer naprosto nemogu izdrzati ovakav manjak pameti. KAKO U PRVOM STUPNJU MOZE BITI VISE PREDAKA OD TRENUTNOG BROJA LJUDI AKO OBITELJ IMA VISE DJECE NEGO RODITELJA???? DA, TVOJIH PREDAKA POSTOJE MILIJUNI, ALI TO SU PRETCI JOS VECEG BROJA MILIJUNA DRUGIH TRENUTNO ZIVIH LJUDI KOJI SU TI JAKO UDALJENA RODBINA!! Evropska populacija je dosla do maksimuma prije 30 godina. Do tad je rasla i prosjek djece po obitelji je bio puno veci od 2. Tako da da, ova i iduca generacija ce imati vise predaka i omjer ce biti blizi 1:2. Kod prethodnih generacija TO NIJE BIO SLUCAJ!!! I sad stvarno odustajem, a ti razmisljaj kako je to zemlja izgledala prije 30 generacija na kojoj je zivjelo 6 milijardi * 2^30 ljudi..valjda ih je bilo 100 po kvadratnom metru pa je cijeli svijet bio prekriven jednom 100 metara debelom biomasom ljudskih tjelesa???
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 20:56   #38
ti stvarno nisi normalan/normalna
zaboravi ljude, braću, potomke, idemo unatrag, ja, moji roditelji, njihovi roditelji, njihovi roditelji...ja bezveze lupam o 66 generacija u zadnjih 2000 godina, možda ih je bilo 54, možda 79, ali ljudskih generacija ima mnogo mnogo više
jasno mi je da danas ima nešto više od 6 milijardi ljudi, prije 20ak godina nas je bilo 5 milijardi...ali shvati da za stvorit jednog čovjeka trebaju 2, shvati da ako nemaš djecu da si na vrhu piramide i da broj tvojih direktnih predaka može samo rasti i to faktorom puta 2 ili manjim ali nedvojbeno raste, shvati, ako ne možeš zaobiđi temu, netko drugi će napisat svoja razmišljanja i gdje griješim(o)
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:14   #39
da bi dobio 300 milijuna ljudi nulte godine kroz 66 generacija to bi izgledalo otprilike ovako
1
2
4
8
11
14
18
24
32
42
55
74
97
128...
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2007., 21:18   #40
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
ti stvarno nisi normalan/normalna
zaboravi ljude, braću, potomke, idemo unatrag, ja, moji roditelji, njihovi roditelji, njihovi roditelji...ja bezveze lupam o 66 generacija u zadnjih 2000 godina, možda ih je bilo 54, možda 79, ali ljudskih generacija ima mnogo mnogo više
jasno mi je da danas ima nešto više od 6 milijardi ljudi, prije 20ak godina nas je bilo 5 milijardi...ali shvati da za stvorit jednog čovjeka trebaju 2, shvati da ako nemaš djecu da si na vrhu piramide i da broj tvojih direktnih predaka može samo rasti i to faktorom puta 2 ili manjim ali nedvojbeno raste, shvati, ako ne možeš zaobiđi temu, netko drugi će napisat svoja razmišljanja i gdje griješim(o)
Da, broj tvojih predaka raste, ali ne brzinom 2^n, nego brzinom x*2^n gdje je x varijabla koja usporava taj rast, u pocetku beznacajno no kasnije to postaje vrlo znacajno. Drugim rijecima broj tvojih predaka po generaciji ide nesto kao 2, 4, 8, 16,...,1000, 1500, 2000,...,10000, 11000, 12000,...,x,...,12000, 11000, 10000,...,2000, 1500, 1000,...,16,8,4,2., gdje je x maksimum predaka koje si u jednom trenutku imao, te se kad gledas dublje u povijest broj tvojih predaka po generaciji smanjuje. Na kraju broj tvojih predaka konvergira jer su svi ljudi svijeta nastali od 2 prva covjeka!

Odnosno ako gledas s druge strane (ovo je vrlo bitno pa molim te bar to prouci) prvo dvoje ljudi, adam i eva, naprave 4 djece, nazovimo ih 1,2,3,4. Spare se 1 i 2 te naprave izmedju ostalog dijete 5, a 3, i 4 se spare i naprave 6. Sad ako se spare 5 i 6, njihovo dijete 7 u prvoj generaciji ima 2 roditelja (5,6), u drugoj 4 djedova i baka (1,2,3,4), a u prethodnoj opet samo dvoje pradjedova i prabaka, a ne 8 kako bi ti sugerirao. Jedina razlika izmedju tvojeg podrijetla i podrijetla djeteta 7 koje sam ja naveo je broj medjugeneracija - ti ih imas puno vise. No i u jednom i u drugom slucaju vracanjem kroz generacije broj direktih predaka prvo raste a onda pada.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.