Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2016., 14:41   #1
Otvorene molbe za zaposlenje

Dobar dan svima, možete li preporučiti tvrtke u Zagrebu/Hrvatskoj koje provjereno odgovaraju na otvorene molbe za zaposlenje? Imam 4 godine radnog iskustva od čega najviše u prodaji i marketingu. Industrija je manje bitna.
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 12:44   #2
Što nitko ništa ne zna?
choppsol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:09   #3
kad si nezaposlen tražiš izlaz na svaki način tako i otvorenim molbama,
ali prema mojem iskustvu iste se ne isplate najvećem broju ljudi.

eventualno, ako si stručnjak u nekom području,
i misliš da nekoj firmi možeš biti vrlo koristan zbog svojeg iskustva,
posebno ako si surađivao sa tom nekom firmom i nisi potpuna nepoznanica.

ali ako si bez radnog staža onda otvorene molbe skoro pa uopće nemaju smisla osim za popuniti vrijeme da se "kao" nešto "poduzima".
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 13:31   #4
Salji po bankama, mog kumceta su primili u jednoj banci, a isto je slao otvorenu molbu i dva puta su ga zvali na razgovor i onda je dobio posao. Ovi u bankama te znaju drzat u bazi podataka i onda kad im zatreba covac zovu te na razgovor. Prije nek sto dodes u banku na razgovor raspitaj se kakva imaju radna mjesta jer nisu svi salterasi, ima i boljih radnih mijesta. To ti pricam jer su mog kumceta pitali gdje/sto bi zelio raditi, i onda je bubnuo glupost "u trezoru" i tam su ga smijestili !
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 14:08   #5
Samo šalji otvorene molbe (tj. draži mi je izraz otvorena ponuda).

Glavni frajer kaže da se otvorene ponude ne isplate. Ja bih rekao upravo suprotno. Na natječaje se prijavljuje masa ljudi. Mnoge firme ni ne raspisuju natječaje nego prvo prolistaju arhivu otvorenih ponuda da vide što imaju na raspolaganju. To sam iz prve ruke čuo od nekoliko direktora naših firmi.
Tako je barem u mojoj branši (strojarstvo).

Preko otvorene ponude sam relativno brzo dobio posao, a u međuvremenu su me na razgovor zvali iz još nekoliko firmi gdje sam slao ponude. (0 radnog iskustva, btw.). Čak su me zvali i iz firme gdje sam godinu dana ranije bio na studentskoj praksi, makar im nikad nisam dao ponudu za posao nit sam izrazio želju da nastavim raditi kod njih Al eto, čak i nakon što sam odradio praksu su sačuvali moju molbu za slučaj da im u budućnosti zatreba zaposlenik.

Moj savjet ti je da, tamo gdje je moguće, osobno odeš u firmu i predaš ponudu osobi odgovornoj za zapošljavanje kadra tvoje struke, čisto da ne budeš samo slovo na papiru.
Baviš se marketingom, valjda znaš prodat samog sebe
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 18:39   #6
Ja sam jedne godine izvukla na papir preko 100 e-mailova odvjetničkih ureda i javnih bilježnika za posao u uredu. Od njih preko 100 odgovorilo mi je možda 15. I jedan me pozvao na razgovor i to na pola radnog vremena. Tako da vrijedi probati.
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.