Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

Pogledaj rezultate ankete: Priprema li MZ teren za raspad nakaradne tvorevine ?
Da 37 72.55%
Ne 14 27.45%
Glasovatelji: 51. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 09:48   #1
Nikoga ne možete silom naterati da gradi i gaji osećaj pripadnosti državi

Ključna rečenica koju će razumjeti svako ko ima i malo mozga u glavi. Jasno je da je BiH neodrživa i da je Prudanje samo šminkanje mrtvaca koji će kad tad biti sahranjen.
Šta mislite da li MZ razumije realnosti i da li su svijesni neuspjeha u BiH ? Za sada dolaze samo nezvanične izjave koje asociraju na vrijeme prije raspada SFRJ a takve izjave se ne pojavljuju slučajno. Nismo ih slušali prije 5 godina. Vjerujem da Evropi ne treba crna rupa koja će uvijek biti potencijalni izvor sukoba. Priprema li MZ teren za raspad nakaradne tvorevine ?

Quote:
Rešenje je podela Bosne
02.02.2009.

U HOLANDSKOM Ministarstvu spoljnih poslova razmišlja se o podeli Bosne i Hercegovine. Ovo je zaključak iz poverljive prepiske ambasade BiH u Hagu i Predsedništva BiH u koju su “Novosti” imale uvid. Ambasador BiH u Hagu Miranda Sidran- Kamišalić, naime, informisala je državni vrh o stavovima direktora za politička pitanja MSP Holandije Pitera de Hojera, koji kao ozbiljnu opciju uzima i mogućnost raspada BiH.
De Hojer, koji je u pomenutom materijalu opisan kao dobar poznavalac “jugoslovenske priče” još od 1991. godine, kaže da Holandija insistira na što bržem zatvaranju Kancelarije visokog predstavnika u BiH (OHR), odnosno njenoj tranziciji u Kancelariju specijalnog predstavnika EU, koja bi umesto protektorske imala savetodavnu ulogu.
Njegova ključna rečenica vezana za Republiku Srpsku glasi: “Nikoga ne možete silom naterati da gradi i gaji osećaj pripadnosti državi.” On tvrdi da među Srbima još živi ideja “Velike Srbije”, ali da u slučaju raspada BiH više ne bi bilo važno da li bi RS ostala nezavisna država ili bi se priključila Srbiji.

http://www.novosti.rs/code/navigate....na&vest=137060
Ruf is offline  
Old 03.02.2009., 10:00   #2
Holandija je jedna od 2 Europske zemlje, koja ce blokirati ulazak Srbije u Eu, ako ne prizna Kosovo.To vam i Amerikanci govore.Holandija sve i da hoce ne moze da se zalaze za takvo sta.Posebno zbog Srebrenice



Nakaradno ce se raspasti cetnitet.

Imas dvije opcije.No, ja vise tipujem na silu.Sto ce i biit.Uglavnom, haubica se


Butile imaju 120 tenkova, toliko o unistenju Armije.Tuzla ima jos vise.Oruzja se ima, i vise nego sto se kaze



Za to vrijeme.Srbi idu kod Turaka.Na guzenje.Na pocetku je teze.Ali, naviknete se da vas neko guzi.Prije ili poslije
simunze is offline  
Old 03.02.2009., 10:02   #3
Srpski izvori

Kurir, Novosti.rs

Looooolcina.




Ta ista Holandija je rekla da ce blokirati ulazak Srbije u Eu ako ne prizna Kosovo i isporuci Mladica.Pa, sad vidi

Joj, Goebels bi vam zavidio stvarno

simunze is offline  
Old 03.02.2009., 10:16   #4
Meni je recimo zanimljivo misljenje Srba na forumu o nastavku zivota u BiH poslije ukidanja Genocidne.
Hoce li ostati, hoce li biti lojalni gradjani BiH, hoce li moci funkcionisati kao njeni korisni gradjani ili ce u otici u Srbiju?

I da mislim da se sprema raspad nakaradne tvorevine tzv.RS.
Tahvil-pasa is offline  
Old 03.02.2009., 10:19   #5
Meni je recimo zanimljivo misljenje Bošnjaka na forumu o nastavku zivota u RS poslije ukidanja Veštačke Tvorevine.
Hoce li ostati, hoce li biti lojalni gradjani RS, hoce li moci funkcionisati kao njeni korisni gradjani ili ce u otici u Tursku?

I da mislim da se sprema raspad nakaradne tvorevine tzv.BiH.



teranova is offline  
Old 03.02.2009., 10:20   #6
Moderatori, imamo dvostruku temu.
Jedna ide pod kljuc, zar ne?
OraoJaviSe is offline  
Old 03.02.2009., 10:20   #7
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Meni je recimo zanimljivo misljenje Bošnjaka na forumu o nastavku zivota u RS poslije ukidanja Veštačke Tvorevine.
Hoce li ostati, hoce li biti lojalni gradjani RS, hoce li moci funkcionisati kao njeni korisni gradjani ili ce u otici u Tursku?

I da mislim da se sprema raspad nakaradne tvorevine tzv.BiH.



Nijedan od ovih forumaskih Bosnjaka ne zivi u BiH.
SevkoL is offline  
Old 03.02.2009., 10:23   #8
Ne zivis ti ni na Kosovu.Zadnji Prizrenski Srbi su otisli 1999 uz vojsku

Inace, kad vec tako spominjes izvore za padanje u nesvijest.Znaj da sad dolazi Hilari Klinton i Dzo Bajden, koji javno u medijima pricaju da im je cilj da za njihovog mandata bude Kosovo uslo u Un.Obama prepusta politiku Balkana

Dzo Bajdenu.Taj isti Dzo Bajden je pricao kao senator.Da Beograd treba sravniti s zemljom, dok se ne povuce Srpska vojska.Klinton aktivno lobira za Kosovo

A, pazite sad da vas Bosnje ne zacepe u Brckom.Izgleda Dodiko to zna.Ko sad dolazi.Pa, mu je stalo da zajebava uslju Tihica malo.Cavic je ionako kriminalac

simunze is offline  
Old 03.02.2009., 10:26   #9
Quote:
teranova kaže: Pogledaj post
Meni je recimo zanimljivo misljenje Bošnjaka na forumu o nastavku zivota u RS poslije ukidanja Veštačke Tvorevine.
Hoce li ostati, hoce li biti lojalni gradjani RS, hoce li moci funkcionisati kao njeni korisni gradjani ili ce u otici u Tursku?

I da mislim da se sprema raspad nakaradne tvorevine tzv.BiH.



Mislio sam na ove nase Bosanske pravoslavce tzv.Srbe a ne na vas zitelje Beogradskog pasaluka.
I zasto glumis jeku...pa nismo na Durmitoru.

Tahvil-pasa is offline  
Old 03.02.2009., 10:31   #10
Quote:
simunze kaže: Pogledaj post
Ne zivis ti ni na Kosovu.Zadnji Prizrenski Srbi su otisli 1999 uz vojsku

Inace, kad vec tako spominjes izvore za padanje u nesvijest.Znaj da sad dolazi Hilari Klinton i Dzo Bajden, koji javno u medijima pricaju da im je cilj da za njihovog mandata bude Kosovo uslo u Un.Obama prepusta politiku Balkana

Dzo Bajdenu.Taj isti Dzo Bajden je pricao kao senator.Da Beograd treba sravniti s zemljom, dok se ne povuce Srpska vojska.Klinton aktivno lobira za Kosovo

A, pazite sad da vas Bosnje ne zacepe u Brckom.Izgleda Dodiko to zna.Ko sad dolazi.Pa, mu je stalo da zajebava uslju Tihica malo.Cavic je ionako kriminalac

Ima Obama preceg posla, Irak i Iran, od Kosova, pa ekonomska kriza,a i nezna se dokle ce to sve trajati. Vec ga zovu Crni Kenedi.
Miso62 is offline  
Old 03.02.2009., 10:33   #11
Aman te ljudi više ,sve vam je nakaradno pa zar nitko ne voli BiH kao svoju državu,bar malo osećaja da ne bi došlo do raspada

A možda je ovo i špekulacija plasirana da podgrjeva mase....Malo vam fali...

Ne želim vam raspad ,nikako..
snezana mk is offline  
Old 03.02.2009., 10:49   #12
Quote:
simunze kaže: Pogledaj post
Holandija je jedna od 2 Europske zemlje, koja ce blokirati ulazak Srbije u Eu, ako ne prizna Kosovo.To vam i Amerikanci govore.Holandija sve i da hoce ne moze da se zalaze za takvo sta.Posebno zbog Srebrenice



Nakaradno ce se raspasti cetnitet.

Imas dvije opcije.No, ja vise tipujem na silu.Sto ce i biit.Uglavnom, haubica se


Butile imaju 120 tenkova, toliko o unistenju Armije.Tuzla ima jos vise.Oruzja se ima, i vise nego sto se kaze



Za to vrijeme.Srbi idu kod Turaka.Na guzenje.Na pocetku je teze.Ali, naviknete se da vas neko guzi.Prije ili poslije
A sta ako Srbija nekim cudom uhapsi generala Mladica.

Price o nestanku Republike Srpske su mokri snovi, bice piskenja.

Da mi je znati na koju se ti to vojsku pozivas kada je Bosna demilitarizovana zona, Bosna ima Vojsku, ali ta Vojska je pod cizmom NATO saveza, multietnicka je, i ima samo mandat da osipa paljbu po "svojima" u Avganistanu i ostalim stramputaskim drzavama.

Vas Bosnje su ti Turci naguzili jos prije 500 godina.

Jedino sto Tuzla ima jeste puno soli.

Zadnje uređivanje Vladimir RUS : 03.02.2009. at 10:55.
Vladimir RUS is offline  
Old 03.02.2009., 10:52   #13
Quote:
snezana mk kaže: Pogledaj post
Aman te ljudi više ,sve vam je nakaradno pa zar nitko ne voli BiH kao svoju državu,bar malo osećaja da ne bi došlo do raspada

A možda je ovo i špekulacija plasirana da podgrjeva mase....Malo vam fali...

Ne želim vam raspad ,nikako..
Pa zar niko nije voleo SFRj kao svoju drzavu? Da je bilo bar malo osecaja ni tamo ne bi doslo do rspada.
Miso62 is offline  
Old 03.02.2009., 11:00   #14
Quote:
Ruf kaže: Pogledaj post
Ključna rečenica koju će razumjeti svako ko ima i malo mozga u glavi. Jasno je da je BiH neodrživa i da je Prudanje samo šminkanje mrtvaca koji će kad tad biti sahranjen.
Šta mislite da li MZ razumije realnosti i da li su svijesni neuspjeha u BiH ? Za sada dolaze samo nezvanične izjave koje asociraju na vrijeme prije raspada SFRJ a takve izjave se ne pojavljuju slučajno. Nismo ih slušali prije 5 godina. Vjerujem da Evropi ne treba crna rupa koja će uvijek biti potencijalni izvor sukoba. Priprema li MZ teren za raspad nakaradne tvorevine ?
pa ..ja kao hrvat koji nema nikakve veze s BIH podržao bi tu podjelu već danas. Ništa se nebi bitno ogogodilo. RS je ionako etnički čist-dakle, nebi bilo progona
a ovaj dio europe još bi se malo stabilizira. Hrvatima je naivni Tuđman u Daytonu potpisao odumiranje iz BiH... to i ptičice na grani znaju...., toliko o velikom Tuđmanu.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Old 03.02.2009., 11:59   #15
Quote:
simunze kaže: Pogledaj post
Imas dvije opcije.No, ja vise tipujem na silu.Sto ce i biit.Uglavnom, haubica se
šđčćž
__________________
Gubi se ko burek u svemiru!
Polizao bih je kao Žućo šerpicu!
Klizi piva ko Samsung!
Jasta is offline  
Old 03.02.2009., 12:08   #16
zanimljivo kako su se srbi odmah naložili. al ne bu niš od toga.
divizija is offline  
Old 03.02.2009., 12:20   #17
Pa normalno da se ne može nikoga natjerati silom da gaji osjećaj pripadnosti državi za koju on ne osjeća.Pogotovo ako se radi o respektabilnom broju ljudi koji ne osjećaju pripadnost toj državi.
Pa barem je nama pravi primjer Jugoslavija,da se moglo silom natjerati ljude da žive u toj Jugoslaviji,nebi se raspala ali sve ovisi o politici koja je daleko od nas.
zeljko_ri is online now  
Old 03.02.2009., 12:31   #18
ljude se ne može natjerat da gaje osjećaj prema državi, al ih se silom može natjerat da poštuju ustavni poredak te države. takvih pimjera ima mnoštvo, milijuni ljudi u svijetu žive udržavama za koje ne gaje osjećaj pripadnosti, pa će tako i srbi u bosni i nadalje.
eno 20 milijuna kurda ne gaji osjećaje, pa šipak, kao i miijuni tibetanaca, kašmiraca, tamila, čečena, baska, darfuraca.... ni muslimani na sandžaku ne gaje osjećaj, siguran sam. pa opet žive u državi u kojoj žive.
divizija is offline  
Old 03.02.2009., 12:42   #19
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ljude se ne može natjerat da gaje osjećaj prema državi, al ih se silom može natjerat da poštuju ustavni poredak te države. takvih pimjera ima mnoštvo, milijuni ljudi u svijetu žive udržavama za koje ne gaje osjećaj pripadnosti, pa će tako i srbi u bosni i nadalje.
eno 20 milijuna kurda ne gaji osjećaje, pa šipak, kao i miijuni tibetanaca, kašmiraca, tamila, čečena, baska, darfuraca.... ni muslimani na sandžaku ne gaje osjećaj, siguran sam. pa opet žive u državi u kojoj žive.
Navedi mi samo jedan primjer u svijetu gdje konstitutivni narod ne gaji osjećaj prema državi ? Ne pričamo o manjinama.
Ruf is offline  
Old 03.02.2009., 13:02   #20
Quote:
Ruf kaže: Pogledaj post
Navedi mi samo jedan primjer u svijetu gdje konstitutivni narod ne gaji osjećaj prema državi ? Ne pričamo o manjinama.
termin konstitutivan narod i ne postoji nigdje osim u bosni. to je ostatak komunističke izmišljotine podjele na narode i narodnosti. pritom je BIH bila jedina republika u komunističkom svijetu koja je imala tri naroda, dok su sve druge imale jedan, jer jugokomunisti nisu znali, htjeli il mogli uspostavit za muslimane posebnu republiku i podjelit bosnu.
ali zato postoji ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...nist_movements
dakle pored ovih stotinjak, pitanje srba i nije nešto posebno. ako mogu deseci milijuna ljudi živjet u državama za koje ništa ne gaje, mogu i srbi u bosni. ionako su tu posve ravnopravni i nadprosjećno zastupljeni u vlasti.
divizija is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.