Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2014., 13:03   #4201
Razlika između carskih mi je bila 2 god i 5 mj. Prvi carski mi je maternica rezana okomito (koža vodoravno) zbog toga što sam bila 28. tj. i tako se porađaju prematurusi te gestacije, a drugi carski mi je bio u 35. tj. Nikakvih problema nisam imala osim što me svrbio rez, ali i cijeli trbuh me jednako tako znao svrbiti od rastezanja kože.

I jedna mala opaska svima koje ste rađale prematuruse da obavezno provjerite kako vam je rezana maternica. Ako ste rezane okomito, onda obavezno i slijedeći porod mora biti sekcija zbog rizika na rupturu maternice prilikom poroda. Ja nisam imala pojma, nitko mi nije rekao. Sreća pa sam nosila otpusno pismo od prve trudnoće na pregled sa sobom na sv. Duh di mi je dr. Horvat to prva skužila i rekla.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 15:24   #4202
Da li je netko bio na prirodnom porodu, a da je prethodno imao carski?

Ja sam drugi put trudna, i razlika će biti 2 god. i 7 mjeseci.

Užasno me strah komplikacija jer sam prvi put završila na hitnom carskom. Koliko su doktori skloni prirodnom porodu nakon carskog i imam li pravo tražiti opet carski, čak i ako ne bude nekih indikacija?


Ima li netko takvih iskustava?
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 17:41   #4203
Trudna sam 2 put,prvi carski sam imala prije 7 godina zbog toga jer se beba nije

spustila u zdjelicu i nakon 6 sati dripa. Ima li netko slično iskustvo i da li ste idući

porod odmah išli na carski ili prirodno?
tisljar111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 16:17   #4204
Ima li netko iskustva s CR zbog POTPUNE placente previje?

Jesu li vam dali da birate opcu ili spinalnu?
Je li sama operacija kompliciranija nego kad se ne radi o pp?
Uglavnom, ako može da mi se javi netko tko je to prosao i da je sve bilo u redu i sa mamom i sa bebom

Inace, sad sam 33+3, lezim u bolnici na mirovanju, barem do 37 tt i onda idem na sekciju.
Do sad nisam imala ni bolove, ni krvarenja niti ista...

Svako iskustvo je dobrodoslo. A i utjeha pogotovo
__________________
http://www.tickerclub.com/cache/5b75cf62e9.png ...naš Zizić <3
zizuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:51   #4205
Quote:
zizuška kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s CR zbog POTPUNE placente previje?

Jesu li vam dali da birate opcu ili spinalnu?
Je li sama operacija kompliciranija nego kad se ne radi o pp?
Uglavnom, ako može da mi se javi netko tko je to prosao i da je sve bilo u redu i sa mamom i sa bebom

Inace, sad sam 33+3, lezim u bolnici na mirovanju, barem do 37 tt i onda idem na sekciju.
Do sad nisam imala ni bolove, ni krvarenja niti ista...

Svako iskustvo je dobrodoslo. A i utjeha pogotovo
U pravilu se radi spinalna anestezija, osim ako ne dođe do neke veće komplikacije prije pa se ide na hitan carski rez, onda se daje opća anestezija. Ja imam dvije sekcije iza sebe pod spinalnom (preeklampsija/hellp) i nemaš se čega bojati. Iskreno, više me bolilo kad mi je sestra stavljala braunilu u ruku (kopala je jer nije mogla naći venu) nego ubod u leđa.
Placenta previa nije baš tako neuobičajena pojava i dobro je da do sad nisi imala krvarenja. Nadam se da ćeš izdržati što dulje da dijete uđe u termin, to je ujedno i najveći problem, taj eventualan prijevremeni porod, no s obzirom da si skoro već 34 tj. i da nedaj Bog sad nešto krene, šanse da s djetetom bude sve uredu su jako jako dobre. Biti će sve uredu, u bolnici si, ako bilo što krene u roku 5 minuta si na stolu i stvar se rješava Biti će sve ok, ne brini, samo se opusti i miruj.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:07   #4206
a mene strah tog carskog katastrofa
morati cu ici jer mi je miom taman tuda gdje dijete prolazi i nema sanse da prode kraj njega

radije bi prirodan porod nego bilo sto. oporavis se za par dana, a ovo je ipak operacija, a oporavak cujem katastrofa, da neke mjesecima taj rez jos boli. i jos povezano s mojim strogim mirovanjem od samog pocetka. valjda cu s tek iz kreveta za 6 mjeseci dici

a onda na jos jednu operaciju da mi maknu miom...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 18:52   #4207
Ivanicapeca, hvala sto si podjelila svoje iskustvo, puno mi to znaci. Kao i to da cu možda moći sve odraditi pod spinalnom. Cist da okusim taj osjećaj poroda, odnosno bebe kad se rodi, prvog placa i mirisa

vlovrec,meni je otprilike slična situacija...tamo gdje tebi miom blokira prolaz bebi,tako meni blokira posteljica.
A nista....izdrzat ćemo nekako...stisnut zube i odradit to junački
__________________
http://www.tickerclub.com/cache/5b75cf62e9.png ...naš Zizić <3
zizuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 19:33   #4208
Quote:
zizuška kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, hvala sto si podjelila svoje iskustvo, puno mi to znaci. Kao i to da cu možda moći sve odraditi pod spinalnom. Cist da okusim taj osjećaj poroda, odnosno bebe kad se rodi, prvog placa i mirisa

vlovrec,meni je otprilike slična situacija...tamo gdje tebi miom blokira prolaz bebi,tako meni blokira posteljica.
A nista....izdrzat ćemo nekako...stisnut zube i odradit to junački
ma znam....
kad si vec tu da te ne trazim pod strogo mirovanje, kako ide? jos 2 tjedna imas bar za izdrzati ako sam dobro zapamtila? i ako mi vrijeme dobro prolazi a ne sporo ko puz.......
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 07:16   #4209
Evo ide nekako,navikla se na bolnicki režim...budjenje u 6, spavanje u 22... Sutra ulazimo u 34 tt, tako da jos minimalno 3 za izgurat do carskog... Sad...da li ce me operirati tocno u 37.tt vidjet ćemo...
__________________
http://www.tickerclub.com/cache/5b75cf62e9.png ...naš Zizić <3
zizuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:20   #4210
Quote:
zizuška kaže: Pogledaj post
Evo ide nekako,navikla se na bolnicki režim...budjenje u 6, spavanje u 22... Sutra ulazimo u 34 tt, tako da jos minimalno 3 za izgurat do carskog... Sad...da li ce me operirati tocno u 37.tt vidjet ćemo...
joj sta mi zene izdrzimo....
ajde drzim fige
ti jos 3 tjedna, ja jos 3 mjeseca....
sve cemo mi to izgurati
ja si samo mislim kako ce nam za bozic biti lijepo pod borom, samo da sve bude ok
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 09:48   #4211
Naravno da hoce...samo strpljenja i pozitivnog razmišljanja i bit ce sve ok. I naći neku zanimaciju za skratiti vrijeme i skrenuti misli kad dodje žuta minuta.
__________________
http://www.tickerclub.com/cache/5b75cf62e9.png ...naš Zizić <3
zizuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 21:08   #4212
Taman kad sam našla neki svoj zen i pomirila se sa bolnicom i situacijom,pozovu me na uzv.
Beba u redu, normalno napreduje, raste, plodne vode dovoljno....
ALI posteljica
Ok,ona obavlja svoju funkciju prenošenja hrane i kisika bebi,ali to kako je smještena je svima bilo :O
Došli su svi lijecnici, specijalizanti, pa cak i sestre....jer "takav slučaj placente previje se ne vidja cesto".
Sve je puno zila, prokrvljeno jako, i rečeno mi je da ce carski bit jako rizican za mene zbog gubitka krvi...i onak....bit cu poprilično ugrozena...a mozda mi budu morali i cijelu maternicu vadit..
Izasla sam iz te sobe bljeda ko duh...ne znam sta da mislim, kako da se postavim...samo mi se place..

Ima netko nešto pametno za reci ili da se javim sama na psihijatriju....?
__________________
http://www.tickerclub.com/cache/5b75cf62e9.png ...naš Zizić <3
zizuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 22:45   #4213
Hej zizuska, nadam se da nece biti zaista tako
Ne moze li se to jos popraviti?
Citam ovu temu jer se sama bojim CR posto sam trudna s blizancima.
Pa nevjerojatno mi je da su to odmah tako rekli, nisam znala da je to tako moguce.
U kojoj si bolnici? Da li je bilo vise doktora? Mozda sutra mozes popricati jos s nekim koji ce dati drugo misljenje, stvarno se nadam da nije potreban tako radikalan zahvat i da ce sve biti dobro
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 07:32   #4214
Napunila bas danas puna 34 tt tako da se nema vremena nista popraviti. Posteljica je prenisko, u uscu, beba ju pritisce, sve je napeto, prokrvljeno...
Doktora je bilo minimalno 5-6 jer su svi došli vidjeti moju situaciju koja se inace ne vidja svaki dan. Pri tome su iznjeli svoje vidjenje mog problema i moguće posljedice. Za bebu nema problema,lijepo napreduje...ali pitanje je sto ce biti sa mnom budući da se očekuje jako krvarenje..

Dixx, da se razumijemo, rutinski carski (na kakav ces ti vjerojatno ici jer nosiš blizance) je nešto sasvim drugo. Vidjam svaki dan ovdje trudnice sa dvojcekima koje idu na operaciju i za 2-3 dana eto ih na odjelu da se pohvale kako je sve ok

Ali moja situacija je nešto sasvim drugo,splet toliko okolnosti i rizika da ne mogu sebi doci.
Jednostavno se pitam je li moguce da necu prezivjeti i vidjeti svoje zlato?
Onak...jednostavno ne znam kako posloziti stvari u glavi. Može biti svasta a i nista...
Uzasno me sad strah tog carskog i najradje bi zauvijek ostala trudna
__________________
http://www.tickerclub.com/cache/5b75cf62e9.png ...naš Zizić <3
zizuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 09:25   #4215
boze moj dragi
ne zna stvarno sto bi ti rekla
drzim fige da sve dobro prode jer se bas ne razumijem u problematiku
vjerujem da ce sve biti ok

bas sam si nocas na tebe mislila, kako ti tvoj doktor nista na ranijim ultrazvucima nije nista vidio?

drzi se draga i javljaj stanje
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:12   #4216
Quote:
zizuška kaže: Pogledaj post
Napunila bas danas puna 34 tt tako da se nema vremena nista popraviti. Posteljica je prenisko, u uscu, beba ju pritisce, sve je napeto, prokrvljeno...
Doktora je bilo minimalno 5-6 jer su svi došli vidjeti moju situaciju koja se inace ne vidja svaki dan. Pri tome su iznjeli svoje vidjenje mog problema i moguće posljedice. Za bebu nema problema,lijepo napreduje...ali pitanje je sto ce biti sa mnom budući da se očekuje jako krvarenje..

Dixx, da se razumijemo, rutinski carski (na kakav ces ti vjerojatno ici jer nosiš blizance) je nešto sasvim drugo. Vidjam svaki dan ovdje trudnice sa dvojcekima koje idu na operaciju i za 2-3 dana eto ih na odjelu da se pohvale kako je sve ok

Ali moja situacija je nešto sasvim drugo,splet toliko okolnosti i rizika da ne mogu sebi doci.
Jednostavno se pitam je li moguce da necu prezivjeti i vidjeti svoje zlato?
Onak...jednostavno ne znam kako posloziti stvari u glavi. Može biti svasta a i nista...
Uzasno me sad strah tog carskog i najradje bi zauvijek ostala trudna
Dušo draga,rizici sigurno uvijek postoje, al danas liječnici vade jetru iz tijela da bi je očistili od tumora, a jetra je najprokrvljeniji organ...
...gle, to im je posao i sigurno izazov, a i uvjerena sam da nisi prvi takav slučaj. Žene svakodnevno idu na carski rez sa placentom previom. Biti će sve ok, znaju oni kako to riješiti, vjeruj mi Jako je dobro da su svi upoznati sa situacijom tako da znaju što i kako kad dođe vrijeme za to. Prvi put ih je moja situacija zadesila pa sam jedva ostala živa, al drugi put kad su znali kako stvari samnom stoje, sve je bilo pod kontrolom i sve je završilo po psu bez nervoze, čak sam časkala s dr, o svojim žilama u trbuhu za vrijeme zahvata
Vjerojatno ćete dogovoriti carski čim uđeš u 37 tj.
Što se oporavka tiče, nije to baš tako strašno. Imam frendicu koja je užasno popucala na prirodnom porodu i oporavljala se 3 mj, a ja sam nakon tj dana već čistila kuću (iako nije baš preporuka ) Sam porod je posve bezbolan. Osjećaš sve pokrete, ali ne i bol jer su receptori za bol blokirani. Meni je najgore iskustvo bilo ustajanje poslije reza koje je bilo odma drugi dan. Imala sam osjećaj da će sve iz mene ispasti van, no brzo se prilagodiš i dobiš osim toga hrpu painkilera. Prvu noć me sestra na intenzivnoj tak fino zdroksala skupa s ostalim curama da smo sve bile u oblacima Zapravo mi je iskustvo s intezivne, u ovom zdanjem porodu, skroz super, stalno smo se cerile. Prvi put sam bila koma jer sam rodila u 28 tj. i dijete je bilo kritično kao i ja, pa je opet sve dobro završilo i za mene i za sina, fala bogu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:20   #4217
Ivanicapeca, u pravu si.. vec smo spominjali taj 37. tt kao termin moguće sekcije,iako su mi rekli da izdrzim čim dulje (bez krvarenja) zbog bebe, jer čim dulje, to bolje za njega... No ja se nekako držim tog 37. tjedna jer mi je tako psihicki lakse.
Vjerojatno mi ne preostaje nista drugo nego se pouzdati u lijecnike. Valjda oni znaju sta rade, školovali su se, imaju iskustva i nagledali se dosta slucajeva, tako da....ne preostaje mi nista drugo nego zaista, ALI ZAISTA se prepustiti njima pa sta bude. Pa nisam ja ni najgori ni najteži slučaj ovdje...
A mozda nakraju sve ipak prodje glatko, i svi se iznenadimo.
Oporavka me i nije toliko strah, znam da ce biti dugo i bolno,ali najvaznije je da moja,mrvica i ja budemo dobro

Ivanicapeca, hvala jos jednom na realnom i umirujucem odgovoru

vlovrec, hvala i tebi sto i po noći mislis na mene

Javljat ću nove vijesti i ishode.
__________________
http://www.tickerclub.com/cache/5b75cf62e9.png ...naš Zizić <3
zizuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 15:14   #4218
Drage mamice, trebam pomoc i ohrabrenje svih vas koje ste prosle carski rez u vinogradskoj....
Naime trudna sam (35+2), prosli sam tjedan zavrsila na hitnoj operaciji oka...
Jucer na kontroli oftalmolog mi je rekao i napisao preporuku za carski rez (zahvat na oku je bio takve prirode da bi mi se kod prirodnog poroda sve moglo pogorsati i zakomplicirati...) i pomalo sam zbog toga pala u bed

 Bila sam sigurna kako cu roditi prirodnim putem, a o carskom rezu nisam uopce razmisljala, niti ista znam o njemu....

Molim vas, ako vam nije tesko (a puno ce mi znaciti da se smirim  ) detaljno mi opisite kako izgleda dogovoreni carski rez u vinogradskoj...
Kada se dogovara zahvat (na sam termin poroda ili nesto ranije)?
Dolazi li se u bolnicu nekoliko dana prije zahvata ili taj dan kada je zahvat dogovoren?
Koja su vam iskustva s anestezijom?
Moraju li se ranije obaviti neke dodatne pretrage?
Je li mi nesto potrebno za operacijsku salu od mojih stvari (npr. spavacica i sl...)? Ide li (kao i kod prirodnog poroda) prije zahvata klistir, brijanje i ostalo, dakle kako se odvijaju pripremne radnje?
Kakav je oporavak?
Kada se rodilje dizu na noge?
Nakon koliko se mogu tusirati?
Je li tesko podizati i dojiti bebu?
Koliko se dugo ostaje u bolnici??

Molim Vas pisite sve cega se sjetite, zaista ce mi puno znaciti.... hvala vam od srca 
mareija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 16:07   #4219
evo ja cu ti ispricati za iskustvo moje kolegice. ona je imala dogovoreni carski, bez ikakve dijagnoze, zena nije htjela prirodni porod nikako, bas datum su dogovorili, privatno sa doktorom ali u bolnici. mislim da je to vazno za naglasiti.

dan prije su je copili trudovi, odmah zvala doktora, i dojurili sviu bolnicu. pregled, sve ok, ali malo ste otvoreni, idemo na carski naravno.
tu noc ju je malo rez bolio, dali su joj neke injekcije za bolove. dugi dan ju je malo jos zatezalo, ali bez problema se sama ustala iz kreveta i hodala i sve oko bebe radila.
za tjedan dana je doma pljevila vrt.

a njena prijateljica koja je isla na carski normalno u bolnicu, drzavnu, nista privatno niti dogovoreno, nju je navodno taj sav bolio jos mjesecima, a mjesec dana je jedva na noge stala.

duge detalje ne znam, i znam samo za ta dva slucaja.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 15:36   #4220
Quote:
mareija kaže: Pogledaj post
Molim vas, ako vam nije tesko (a puno ce mi znaciti da se smirim  ) detaljno mi opisite kako izgleda dogovoreni carski rez u vinogradskoj...
Kada se dogovara zahvat (na sam termin poroda ili nesto ranije)?
Dolazi li se u bolnicu nekoliko dana prije zahvata ili taj dan kada je zahvat dogovoren?
Koja su vam iskustva s anestezijom?
Moraju li se ranije obaviti neke dodatne pretrage?
Je li mi nesto potrebno za operacijsku salu od mojih stvari (npr. spavacica i sl...)? Ide li (kao i kod prirodnog poroda) prije zahvata klistir, brijanje i ostalo, dakle kako se odvijaju pripremne radnje?
Kakav je oporavak?
Kada se rodilje dizu na noge?
Nakon koliko se mogu tusirati?
Je li tesko podizati i dojiti bebu?
Koliko se dugo ostaje u bolnici??

Molim Vas pisite sve cega se sjetite, zaista ce mi puno znaciti.... hvala vam od srca 
ja nisam imala dogovoreni carski nego hitni. napravili su mi ctg, ekg, obrijali su me ali klistir nisam imala jer nisam ništa jela prije toga valjda. anestezilog te pita hrpu pitanja, potpišeš i ideš u salu.
na noge te dignu drugi dan. teško je. boli. nisam mogla sama uzet bebu sigurno 4 dana. tuširaš se nakon vađenja konaca.
oporavak... to je jako individualno. ja sam bila jako loše, dugo sam se oporavljala, dok je cura koja je imala carski isti dan kad i ja već u bolnici lepršala po hodniku ko leptirić
ja sam doma gnjavila muža da mi za svaki podoj doda bebu
kim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.