Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2013., 11:47   #161
Kad bih gledala 3. polje, bio bi to vodeni element, i uglavnom je točno da volim hladne boje. Bijela, srebrna, tamno plava, ali kraljica boja mi je ljubičasta. To je tako od kad sam bila dijete i dan danas padnem u trans na ljubičastu boju.
Iz nekog razloga, zemljane boje su mi baš odbojne.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 19:56   #162
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
Fish, hvala što si se osvrnula. dosta davno sam promatrajući ljude "kužila" vezu između njihovog temperamenta (naravi/ćudi) i izbora boja i to je bila još jedna zabavna igrica u nizu u mom procesu profiliranja osoba s kojima sam bila u kontaktu. no, onda sam čitajući teme na astrologiji uočavala da se tu i tamo spomene kako je ta i ta boja pod vladavinom određene planete. tako npr. sam se nemalo iznenadila kad sam pročitala da je crna boja u simbolici saturna.

kad pomislim na saturna prva asocijacija za boju koja mi se javlja je definitivno siva boja. dok npr. kad pomislim na plutona, javlja mi se slika najcrnje, crne boje, a ponekad i boja zgrušane krvi (koja također u tom stanju ima jako puno crnila u sebi).
Znam što misliš, evo jedna sličica koja tu temu dotiče.


Crna je Saturn, jer crna predstavlja boju žalosti, tuge, samoće, mraka... (Saturn), a u konačnici zna se da nas crna boja čini vitkijima i starijima (Saturn). No isto tako kada pričamo o crnom onda ju možemo povezati s terminom koji postoji u fizici - idealno crno tijelo (Pluton). To je tijelo koje upija sve valne duljine elektromagnetskog zračenja, koje padaju na njega...idealno crno tijelo apsolutno svu svjetlost apsorbira "u sebe" (Pluton). Pojam crnog tijela u stvarnosti ne postoji (ipak, grafit/Saturn je vrlo dobro približenje idealnom crnom tijelu) kao što nismo vidjeli "crne rupe" u vakuumu (Pluton).

Zanimljivo je glede veze Saturn/Pluton i crnog da je taj termin "crna rupa" prvi spomenuo američki fizičar John Archibald Wheeler 1967. godine nakon što mu se izraz "gravitacijski potpuno urušeno tijelo" (gravitacija/Saturn) kojim se dotad koristio, učinio pomalo "nespretan".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 10:42   #163
Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi svog "problema".

Naime, volim vatru. Obožavam!

Kao mala sam krala didi i baki kocke za potpalu i igrala se sa njima, palila sam štapove, obožavala sam paliti apsolutno sve što sam mogla bez da sam ikad ugrozila sebe ili ljude oko sebe.

Ali... puna sam opeklina, rana i ožiljaka od pećnice, roštilja, cigareta i slično. Znači, uspijem se opeći stavljajući meso u tavu . Prolila sam juhu po sebi nekoliko puta, palim cigaretu i spalim se na upaljač i hrpa takvih situacija. Ali nikad ne boli previše, iako su neke opekline bile ipak malo ozbiljnije. Sad ne znam jel ovo ima veze sa mojom nespretnošću ili me vatra/vrućina baš i ne voli kao ja nju.

S druge strane. Imam fobiju od vode, na moru se sunčam, na bazenu odmaram, ali ne mogu uć u onu vodu nikako, mogu sjedit na plaži/molu satima i zgražat se nad ogromnom količinom vode u koju bi ja trebala uć i ne imat nikakav oslonac/nešto za što bi se mogla primiti. čak se i ne bojim utapanja, morskih pasa i sličnih stvari, jednostavno me zgraža ta voda.

evo i natalne: http://tinypic.com/view.php?pic=2unuirp&s=5
crveno sidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 12:27   #164
Quote:
crveno sidro kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi svog "problema".

Naime, volim vatru. Obožavam!

Kao mala sam krala didi i baki kocke za potpalu i igrala se sa njima, palila sam štapove, obožavala sam paliti apsolutno sve što sam mogla bez da sam ikad ugrozila sebe ili ljude oko sebe.

Ali... puna sam opeklina, rana i ožiljaka od pećnice, roštilja, cigareta i slično. Znači, uspijem se opeći stavljajući meso u tavu . Prolila sam juhu po sebi nekoliko puta, palim cigaretu i spalim se na upaljač i hrpa takvih situacija. Ali nikad ne boli previše, iako su neke opekline bile ipak malo ozbiljnije. Sad ne znam jel ovo ima veze sa mojom nespretnošću ili me vatra/vrućina baš i ne voli kao ja nju.

S druge strane. Imam fobiju od vode, na moru se sunčam, na bazenu odmaram, ali ne mogu uć u onu vodu nikako, mogu sjedit na plaži/molu satima i zgražat se nad ogromnom količinom vode u koju bi ja trebala uć i ne imat nikakav oslonac/nešto za što bi se mogla primiti. čak se i ne bojim utapanja, morskih pasa i sličnih stvari, jednostavno me zgraža ta voda.

evo i natalne: http://tinypic.com/view.php?pic=2unuirp&s=5
Ne znam čemu se čudiš trostruka vatro.

Ovdje natalna kombinacija ovan/lav/strijelac redom zauzima cijelo vatreno trojstvo. Što se tiče vode koliko sam skužila fobija od nje ima svoj korijen u strahu od neimanja oslonca i općenito prepuštanja nečemu velikom i nestabilnom. Naši strahovi komprimirani u formi su zipani u Saturnu. Pa je ovaj strah (Saturn) ovdje vidljiv kroz aspekt Saturn (stabilnost, kontrola, čvrsto) 180º Jupiter (veličina, prostranstvo). Drugim riječima Saturn 180º Jupiter nosi tendenciju klackalice između optimizma, potrebe za širenjem u odnosu na sumnju, strah i potrebu za kontrolom (Saturn je dispozitor Neptunu, a Jupiter Mjesecu koji vlada 12. poljem/fobije).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 18:20   #165
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam čemu se čudiš trostruka vatro.

Ovdje natalna kombinacija ovan/lav/strijelac redom zauzima cijelo vatreno trojstvo. Što se tiče vode koliko sam skužila fobija od nje ima svoj korijen u strahu od neimanja oslonca i općenito prepuštanja nečemu velikom i nestabilnom. Naši strahovi komprimirani u formi su zipani u Saturnu. Pa je ovaj strah (Saturn) ovdje vidljiv kroz aspekt Saturn (stabilnost, kontrola, čvrsto) 180º Jupiter (veličina, prostranstvo). Drugim riječima Saturn 180º Jupiter nosi tendenciju klackalice između optimizma, potrebe za širenjem u odnosu na sumnju, strah i potrebu za kontrolom (Saturn je dispozitor Neptunu, a Jupiter Mjesecu koji vlada 12. poljem/fobije).
nije onda ni čudo što sam od malena htjela bit vatrogasac, sad mi je sve jasnije.

hvala ti puno!
crveno sidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 12:35   #166
Bi li kocke bile u Saturnovoj simbolici?
To su mi bile najdraže igračke.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 18:31   #167
Pozz, jos kao manja bila sam fascinirana vatrom Sa cime u natalu mogu povezati tu vatru? Jedino u vatrenim znacima imam Mjesec I Merkur...
Inace Skorpija podznak Rak vodu obozavam takodjer ali sam vatrom bila prije najvise fascinirana.. A oduvjek su mi ta dva elementa bila najzanimljivija, iako mi je natal rasporedjen tako da su planete u svim elementima (voda , zemlja, vatra, zrak)
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 17:50   #168
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Bi li mi netko mogao reći što u mojoj karti ukazuje na činjenicu da ja prezirem muškarce? Ali ne radi se ni o nekom feminizmu, jer i za većinu žena smatram da su glupe.
Takve osjećaje prema muškom rodu imam otkad znam za sebe. S tim sam došla u ovu inkarnaciju.
Oduvijek sam smatrala da njih treba samo iskoristiti za svoje interese, kad su već tako jadni i slabi na ženske čari, a jednostavno mi je njima manipulirati.
Možda ih ne vidiš za ono što jesu (skriveni iza tvojih leđa u 12kući)
Dispozicijom odlaze u tvoju drugu kuću, i pune budžet
Ali mislim da je zbog kvadrata s Uranom
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 19:14   #169
Bok, može li mi netko objasniti koji aspekti/planeti ukazuju u mom životu na blisku mušku osobu s težim psihičkim poremećajem?? probat cu stavit natalnu,nova sam,pa i malo nespretna
http://imageshack.com/a/img845/4852/8am.gif
Lorena10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 14:57   #170
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje koje me vec duze vrijeme zanima, pa Fish ako tu ne spada molim te prebaci kamo treba
Znaci, od malena su me plasili sa muskarcima i dobar dio djetinjstva sam imala određen strah od njih. jako velik strah. naravno da se to prenijelo i na odnose s deckima poslije, i na neke ljude (trenutno na mjestu gdje radim ima jedan covjek koji me uznemirava i iako ga se ja na svjesnoj razini ne bojim, podsvjesno svaki put kada ga vidim dobim tahikardiju) Zanima me gdje se to u natalnoj moze vidjeti? hvala puno
http://tinypic.com/r/ou0avo/8
__________________
Za let si dušo stvorena...
ruri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 15:10   #171
Quote:
ruri kaže: Pogledaj post
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje koje me vec duze vrijeme zanima, pa Fish ako tu ne spada molim te prebaci kamo treba
Znaci, od malena su me plasili sa muskarcima i dobar dio djetinjstva sam imala određen strah od njih. jako velik strah. naravno da se to prenijelo i na odnose s deckima poslije, i na neke ljude (trenutno na mjestu gdje radim ima jedan covjek koji me uznemirava i iako ga se ja na svjesnoj razini ne bojim, podsvjesno svaki put kada ga vidim dobim tahikardiju) Zanima me gdje se to u natalnoj moze vidjeti? hvala puno
http://tinypic.com/r/ou0avo/8
Rekla bih da su fobije 12. polje. Kod mene to ima smisla. Užasavam se svih oštrih predmeta, svega što može porezati (Mars)...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 15:34   #172
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Rekla bih da su fobije 12. polje. Kod mene to ima smisla. Užasavam se svih oštrih predmeta, svega što može porezati (Mars)...
pa mislim da imas pravo, kod tebe se to onda vidi kroz mars. al ja u 12oj imam veneru i merkur, a muskarci bi trebali biti predstavljeni ili marsom ili suncem, sta ne?
__________________
Za let si dušo stvorena...
ruri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:05   #173
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post





A bunge jumping je definitivno stvar koju planiram probati
Necu nikada probati taj bunge jumping,ne zato sto se toga plasim,nego sto je ta stvar suvisna u mom zivotu,i sto moze samo da mi kao SAturnovcu predstavlja kocnicu o ostvarivanju svojih konkretnih postignuca u zivotu.

Ali u slucaju da je kroz tu "suvisnu" hrabrost potrebno da pomognem nekome,ako ta sama "Akcija" ima nekoga smisla,onda cu prije svih da pokazem (odgovornost,SAturn)
Znaci to sto si spomenula da te je strah od neuspijeha je sigurno vezano za tvoga Sturna u karti,ili za seriju 10,imas nesto u Jarcuili na Mcu.

Saturn se samo toga plasi,da nece ispostovati Vrijeme i Formu u fizickom svijetu u kojem zivi,tj da ce ga neke "gluposti" u zivotu sprijeciti da ostvari ono sto smatra vrijednim,a to su najcesce konkretna materijalna postignuca,sve van toga ga ne zanima mnogo.

I da ne zaboravim,ne moze da bude hrabar neko ko se ujedno i ne plasi,jer je takva osoba na opasne situacije reaguje normalno,kao vode da se napije.Hrabar je samo onaj koji pobijedi strah
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:17   #174
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Necu nikada probati taj bunge jumping,ne zato sto se toga plasim,nego sto je ta stvar suvisna u mom zivotu,i sto moze samo da mi kao SAturnovcu predstavlja kocnicu o ostvarivanju svojih konkretnih postignuca u zivotu.

Ali u slucaju da je kroz tu "suvisnu" hrabrost potrebno da pomognem nekome,ako ta sama "Akcija" ima nekoga smisla,onda cu prije svih da pokazem (odgovornost,SAturn)
Znaci to sto si spomenula da te je strah od neuspijeha je sigurno vezano za tvoga Sturna u karti,ili za seriju 10,imas nesto u Jarcuili na Mcu.

Saturn se samo toga plasi,da nece ispostovati Vrijeme i Formu u fizickom svijetu u kojem zivi,tj da ce ga neke "gluposti" u zivotu sprijeciti da ostvari ono sto smatra vrijednim,a to su najcesce konkretna materijalna postignuca,sve van toga ga ne zanima mnogo.

I da ne zaboravim,ne moze da bude hrabar neko ko se ujedno i ne plasi,jer je takva osoba na opasne situacije reaguje normalno,kao vode da se napije.Hrabar je samo onaj koji pobijedi strah
Nemam mnogo Jarca, Ne, Ur i Ve, s tim da je dispozitor MC-a Ne u 7. polju.

Bunge jumping diže adrenalin, to je jedan od razloga što želim da probam.

A ne pričam o hrabrosti, nego o odsustvu straha, jer naravno da ne mislim da osobe koje su možda samo hladne ili da se grublje izrazim "tupe" na neke stvari da znači da su hrabre. Nipošto.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 19:29   #175
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Nemam mnogo Jarca, Ne, Ur i Ve, s tim da je dispozitor MC-a Ne u 7. polju.

Bunge jumping diže adrenalin, to je jedan od razloga što želim da probam.

A ne pričam o hrabrosti, nego o odsustvu straha, jer naravno da ne mislim da osobe koje su možda samo hladne ili da se grublje izrazim "tupe" na neke stvari da znači da su hrabre. Nipošto.
Meni adrenalin skoci samo kada pomislim da mogu doci u situaciju da nekada na odgovoran nacin pomognem interesima kolektiva,a od nekog skoka niti ja imam nesto,a niti oni oko mene.KAd sam na moru cesto skacem sa visokih litica,ali to je vec ljubav prema vodi(Ve u Ribama),nema veze sa adrenalinom.
Dobro,razlicita su nam interesovanja,pa je to i normalno.

SAma hladnoca naravno da ne predstavlja obavezno nedostatak straha ,moze zapravo da bude i suprotno,da osoba hladnocom prikriva svoje stvarno psiholokso stanje.

Mislim i ja da Uran predstavlja tu "potrebu" da se osoba izdigne iznad ovovremenskih i ovo zemaljskih kocnica i pravila,jer samom Uranu odgovornost nije osobina kojom se ponosi

ZAnimljivo da je Uran mitoloski bio Despot i Tiranin,slican Saturnu,sto kasnije nasljedjuje i sebicnjak Jupiter(da ne spominjem sta je radio),ali je eto Uran u astrologiji simbol slobodne volje,demokratije itd.Ocito sama mitologija i nema toliko veze sa onim sto danas znamo o astrologiji.

Zadnje uređivanje Facies : 22.08.2014. at 19:37.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 12:37   #176
Imam SA0Mo u 8 u LAvu,i po ovome bi trebalo da sam olicenje plasljivosti ,a ne da nikada nisam ni razmisljao o smrti,nego sam proveo 4 godine na 1 liniji za vrijeme rata,vidio mnoge mrtve ljude,ali nikada nisam ni razmisljao o tome da bi se meni moglo nesto slicno desiti.Naravno da sam u opasnosti oprezan,ne znam ko to nije.
E sad da li me je takvim "napravio" prirodni vladar 8me MArs koji je kod mene egzaltiran u 1 u Jarcu,pa radi 60 sa Ur,ali zaista se nikada smrti nisam plasio.Ponizenja jesam,to je vec vezano za ponos koji daje SA0Mo u karti.

Jedan od poznatijih kukavica sa SA0Mo u Djevici

http://www.astrotheme.com/astrology/Josip_Broz_Tito
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 14:40   #177
Meni je Saturn u Raku u 8. Saturn ima trigon sa Uranom.
Bojim se za druge, posebno za članove obitelji, dok za sebe smatram da znam dokle s nečim smijem riskirati.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 15:07   #178
Kada se toliko Saturn i Mjesec vezu za "strah" nije mi jasno kako su najveci vozaci Formule 1(ipak se radi o nekoj maloj hrabrosti) najcesce Jarcevi(Sumaher,HAmilton,Button,Willneuve) i RAkovi(FAngio,Vettel),a npr ni jedan Strijelac nikada nije bio prvak,ne sjecam se da je ni Skorpion.Dobro,ovo je pausalno onako,bez ikakve karte,ali evo pogledah i Ovnu Senni kartu i primjetih da mu je naglasen JArac i to SA0Mo u 12 u JArcu,a ostao je zapamcen kao jedan od najhrabrijih vozaca ikada,pa sada Hamiltona porede sa njim.

http://www.astrotheme.com/astrology/Ayrton_Senna

Evo Nimfa,i ovaj se sa SA u 8 plasio da ga ko ne ubije

http://www.astrotheme.com/astrology/Martin_Luther_King

Moram da priznam da sam kao dijete imao i strahove da mi se majci sta lose ne dodgodi,malo pretjerane,crnjaci su me pucali od tog razmisljanja,a za vrijeme rata je to bilo naglaseno.To je mozda od SA0Mo u 8,ali se za sebe nikad nisam bojao.Jesam u smislu da nju ne nasekiram,ali nikada zbog sebe.
I sad ne smijem ni da pomislim kako cu se ponasati kad jednog dana ostanem bez nje,pretrnem sav,licno bi sad potpisao da prije ja "odem" da to ne docekam.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 16:38   #179
Za hrabrost treba gledati Marsa i što tom Marsu dopušta Saturn.
Drugim riječima, možda netko nema straha, ali ništa ni ne poduzima.
Između ludosti i hrabrosti isto treba napraviti razliku.

Super je što nađeš primjere koji nešto (ne)potvrđuju, ali kad vidim neke davno rođene, pomislim da je super ako im i datum štima.

Zadnje uređivanje nimfaKalipso : 23.08.2014. at 17:03.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 17:16   #180
Ja sam definitivno panicar i imam strahove (narocito od bolesti). Za to mislim da je najzasluzniji Rak na vrhu 8. kuce (a Mjesecic mi je otisao u 1. kucu) i Saturn u Lavu u 9. kuci (nepovjerenje u zivot). Tomu svemu jos i doprinosi odlika nervne tenzije za koju je zasluzan Mars kvadrat Merkur.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.