Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2006., 13:30   #1
Koliko često beba lupka?

Svi pričaju kako se broje pokreti bebe, ali tek nakon 33 tjedna.... Zanima me koliko često treba beba lupkati u 21, 22 tjedu. Sada sam 21+6 i zadnjih tjedan dana mi se beba javljala lupkanjem (malim udarcima) bar nekoliko puta dnevno dok jučer lupkanje nisam osjetila već samo neko mrdanje, komešanj, a danas pak ni to, možda jednom neki lagani jedva osjetni pokret, a probala sam se i smiriti na sat vremena na lijevom boku ali ništa. Je li to normalno s obzirom da se proteklih dana javljala baš onako pravo. Počela me baš neka panika hvatati
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:43   #2
ja sam sad 31+2 i jos uvijek nismo uhvatili neku pravilnost u mrdanju. a u pocecima mi je to isto bilo cudno jer je ponekad bio mali kenguric, a nekad i me brinuo cijeli dan
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 13:55   #3
Ja sam kad sam skuzila pokrete (male udarce) to osjecala 2 dana non stop.
I onda eto sad sljedeca dva dana ni da bi se malo deriste javilo jednim jedinim malim udarcem.
Racunam da je bebac jos malen i tko zna gdje se sakrije i kako se namjesti.
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:07   #4
Ma kažu i to da beba osjeća kakvog je raspoloženja mama, a ja sam ta zadnja dva dana nekako nervozna i napeta, pa možda i ona to osjeća. A imam i osjećaj da je promjenila položaj jer i ono neko mrdanje osjećam nekako iznutra, usmjereno prema unutra dok je protekle dane lupkala baš ispod pupka.... A svjesna sam ja toga da je sve to normalno ali ne mogu ne brinuti se....
Moram priznati da me taj forum oduševljava jer kad mi se javi netko tko ima iste sumnje, probleme, i netko s riješenjem ili utjehom, to me smiri i stvarno mi puno znači za duševni mir
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 16:11   #5
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Svi pričaju kako se broje pokreti bebe, ali tek nakon 33 tjedna.... Zanima me koliko često treba beba lupkati u 21, 22 tjedu. Sada sam 21+6 i zadnjih tjedan dana mi se beba javljala lupkanjem (malim udarcima) bar nekoliko puta dnevno dok jučer lupkanje nisam osjetila već samo neko mrdanje, komešanj, a danas pak ni to, možda jednom neki lagani jedva osjetni pokret, a probala sam se i smiriti na sat vremena na lijevom boku ali ništa. Je li to normalno s obzirom da se proteklih dana javljala baš onako pravo. Počela me baš neka panika hvatati
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
A imam i osjećaj da je promjenila položaj jer i ono neko mrdanje osjećam nekako iznutra, usmjereno prema unutra dok je protekle dane lupkala baš ispod pupka.... A svjesna sam ja toga da je sve to normalno ali ne mogu ne brinuti se....
Ne mogu vjerovati da je netko napisao ono što se meni događa
I mene je uhvatila totalna panika i sva sam unervožena

Cure, koliko vas često lupkaju i kojim intenzitetom? Jel netko ima osjećaj da je beba okrenuta prema unutra, a ne prema van?
Ilana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2009., 11:05   #6
Quote:
Ilana kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da je netko napisao ono što se meni događa
I mene je uhvatila totalna panika i sva sam unervožena

Cure, koliko vas često lupkaju i kojim intenzitetom? Jel netko ima osjećaj da je beba okrenuta prema unutra, a ne prema van?
Bez panike... nije to ništa ali i ja sam se tako bila prestrašila, kasnije će ona lupkati sve jače i češče....
Mene je moja sa nekih 17 tj. koliko se sjećam počela lupkati a kasnije tako jako po cijele dane da se vidio otisak nogice i to je boljelo...a isto tako je bilo dana kad nije pretjerivala a nekad bi je u danu osjetila jednom dvaput i to lagano....i sve je bilo u redu! , ja nikada nisam brojala pokrete.
...ali čut češ je ti več bez brige
A ako ti bude sumnjivo ili se ne javlja dva dana odmah u bolnicu...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:12   #7
neki bebaci n nervozu reagiraju tako da se skuture i cekaju da prode, a neki lupaju ko ludi da bi ti dali do znanja da im to smeta
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:16   #8
Quote:
magic blue kaže:
neki bebaci n nervozu reagiraju tako da se skuture i cekaju da prode, a neki lupaju ko ludi da bi ti dali do znanja da im to smeta
Bit će da je moja bebica odlučila ne miješati se u svađe mame i tate (od tuda nervoza)
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:20   #9
Quote:
zizitop kaže:
Bit će da je moja bebica odlučila ne miješati se u svađe mame i tate (od tuda nervoza)
uf, jebemu TM, a da ga malo posaljes ovamo na preodgoj
moj je par puta zavirio i javio se tu po forumu i eno odi prosetaj po drgim topicima da vidis kakav je sad. pahuljicin je isto nesto kenjko, a eno sad vec sam nabavlja postolja za AS koja se kao nisu mogla nabavit
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:18   #10
Quote:
magic blue kaže:
neki bebaci n nervozu reagiraju tako da se skuture i cekaju da prode, a neki lupaju ko ludi da bi ti dali do znanja da im to smeta
Kad si to tak jednostavnim rijecima objasnila - malo me sokiralo.
Sirocici maleni, ali kako da im osiguramo svaki dan bez imalo nervoze...
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:22   #11
Quote:
Pahuljica79 kaže:
Kad si to tak jednostavnim rijecima objasnila - malo me sokiralo.
Sirocici maleni, ali kako da im osiguramo svaki dan bez imalo nervoze...
ne znam, ali ja to iz iskustva govorim, kad sam isla u bolnicu i mislila kako nesto jako ne valja on je sirocek bio toliko miran da me jos vise uplasio jer nikakav pomak nije napravio
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:42   #12
nije beba ko sat da se svaki dan javi u isto vrijeme.
Ja sam je počela osjećat prije nekoliko dana i nekad je osjetim više, nekad manje.......pojedi nešto slatko da se razbudi malo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:46   #13
Quote:
mandy kaže:
nije beba ko sat da se svaki dan javi u isto vrijeme.
Ja sam je počela osjećat prije nekoliko dana i nekad je osjetim više, nekad manje.......pojedi nešto slatko da se razbudi malo
Ujutro sam kavu s napolitankama, a sada još i dva komadića kolača s čokoladom. ma osjetila sam je malo prije, onako lagano lupkanje iznutra. Uvjerena sam da je promjenila položaj, pa to lupkanje osjećam prigušeno i rijeđe. Možda si je samo našla fini položaj pa joj ne treba nekog namještavanja i lupkanja a uostalom, to je još mala bebica, od niti pola kile..... pa ne možda baš puno tulumariti...... zar ne?!?!?
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 14:49   #14
a možda tulumari navečer.....netko je pisao kako se briine jer bebica nije baš aktivna, a kad jednu večer nije mogla spavat skužila je zašto je beba mirna po danu....ima tulum po noći....čini mi se Zmijica.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:14   #15
je zmijica je bila, kad ju je zgara oprala
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 15:17   #16
Kad je moja žena bila trudna znam da su doktori govorili da se mora javiti barem jednom tokom dana, ak se ne javi, trk u bolnicu.
Dobro, mislim da je to vrijedilo za kasni stadij trudnoće.
Pipercub is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 18:07   #17
Quote:
zizitop kaže:
Svi pričaju kako se broje pokreti bebe, ali tek nakon 33 tjedna.... Zanima me koliko često treba beba lupkati u 21, 22 tjedu. Sada sam 21+6 i zadnjih tjedan dana mi se beba javljala lupkanjem (malim udarcima) bar nekoliko puta dnevno dok jučer lupkanje nisam osjetila već samo neko mrdanje, komešanj, a danas pak ni to, možda jednom neki lagani jedva osjetni pokret, a probala sam se i smiriti na sat vremena na lijevom boku ali ništa. Je li to normalno s obzirom da se proteklih dana javljala baš onako pravo. Počela me baš neka panika hvatati
Mislim da je tvoja bebica još jako malena i da njene pokrete osjetiš ovisno o tome kako se ona okrene.A prostora ima puuno...još uvijek. Mene je isto tako znala uloviti panika, ali kasnije kad ti bebač naraste više nećeš imati nikakvih dilema...možda čak i poželjeti malo mira kad bude živahnija
Severina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 19:41   #18
Ma sve ja to teoretski znam, ali nekako ne mogu zaustaviti tu glupu paniku u sebi. I znam da mi je bebica još malena, ali tako je lijepo krenula lupkati, nekoliko dana, ono, bez dvojbe, baš ispod trbuha, a sada je osjetim ali kao da je udaljena ili kao da je sloj između mene i nje, što si objašnjavam da je vjerojatno promjenila položaj pa lupka negdje iznutra a i rijeđe ili ja jednostavno ne osjetim..... Jedva čekam da krene lupati jače, da mi se javlja stalno.......
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 20:39   #19
Je, ja sam ta bila s malim nocobdijom

Zizitop, bez frke - oko 24-28. tjedana ce te tak lupat i okretat se da ce ti sve trbuh skakati.
Nedostajat ce ti ovi blagi leptirici

A za nakon 30. tjedna - bebolino treba napravit min. 10 pokreta u 2h.
To vec po osjecaju znas, ne moras svjesno brojat.
Ak ti je premiran, popijes vode, legnes na lijevi bok, skoncentriras se bas i brojis.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 08:55   #20
Sad tek vidim da si u 22-om tjednu....tad još ne moraš pratit pokrete, jer beba ima dosta mjesta a možda lupka odostraga pa ne osjetiš toliko. Bitno da je osjetiš.....neke nisu imale boksače u trbuhu i cijelo vrijeme su lupkali lagano.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.