Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2006., 20:17   #1
Feminizam naš svagdašnji

Mislite li da je danas feminizam, prvenstveno kao ideja, smislen?
Statistički gledano, žene jesu u lošijem društvenom položaju kojeg smo svi mi ovdje manje-više svjesni. Ali gledajući svaku ženu pojedinačno, mislite li da kolektivna borba za žensku ravnopravnost stvarno ima smisla? (po meni smisla ima jedino borba za svoju vlasitu ravnopravnost)

Meni je, kao ženi, ideja DANAŠNJEG feminizma deplasirana.
Jer bih svakom muškarcu dala apsolutno pravo da misli da je bogomdano superiorniji, onog časa kad bih u sebi osjetila potrebu da ga uvjeravam u suprotno.

Što vi mislite o tome?
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:25   #2
Quote:
Lyla kaže:
Meni je, kao ženi, ideja DANAŠNJEG feminizma deplasirana.
Jer bih svakom muškarcu dala

 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:44   #3
Quote:
Lyla kaže:
Što vi mislite o tome?
Nakon ovak briljantne analize, zaista se nema što dodati
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:55   #4
Ma koji je... feminizam??!! Zasto uopce misliti da smo manje vrijedne od muskaraca! Mi same sebi stvaramo probleme, kao htjele bi biti jednako vrijedne, pa cak i superiorne, a onda kad to dobijemo zelimo pun ku... povlastica jer smo zene.
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:56   #5
Quote:
Sdrafac kaže:

Sdrafac

kak te nije sram mulac jedan, vidiš da je ženska mlada, još ni pubertet nije probala, a ti je već kočiš.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 21:07   #6
Quote:
Silajn kaže:
Nakon ovak briljantne analize, zaista se nema što dodati

Lijepo da te zanima što sve imam za reći. A sve zbog Marseljeze...
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 21:14   #7
Quote:
Lyla kaže:
Mislite li da je danas feminizam, prvenstveno kao ideja, smislen?
Sve bin ih poslala saditi masline liti u podne. Nabim ih dokone.
dhr° is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 21:51   #8
mozemo raspravljati eventualno o postfeminizmu kao dekonstrukciji feministickog mita...itd.

feminizam je naime bio karakteristican za jedno davno proslo razdoblje, danas je deplasirana cak i rasprava o njemu...dakle o cemu zelimo pricati?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:08   #9
Quote:
Natch kaže:
mozemo raspravljati eventualno o postfeminizmu kao dekonstrukciji feministickog mita...itd.

E o tome se i radi...još uvijek ga veliki broj žena uopće ne dožiljava ko dekonstrukciju...
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:08   #10
Quote:
Lyla kaže:
E o tome se i radi...još uvijek ga veliki broj žena uopće ne dožiljava ko dekonstrukciju...
daj primjer
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:14   #11
Quote:
Lyla kaže:
Mislite li da je danas feminizam, prvenstveno kao ideja, smislen?
Statistički gledano, žene jesu u lošijem društvenom položaju kojeg smo svi mi ovdje manje-više svjesni. Ali gledajući svaku ženu pojedinačno, mislite li da kolektivna borba za žensku ravnopravnost stvarno ima smisla? (po meni smisla ima jedino borba za svoju vlasitu ravnopravnost)

Meni je, kao ženi, ideja DANAŠNJEG feminizma deplasirana.
Jer bih svakom muškarcu dala apsolutno pravo da misli da je bogomdano superiorniji, onog časa kad bih u sebi osjetila potrebu da ga uvjeravam u suprotno.

Što vi mislite o tome?
cilj feminizma nije dokazivati zensku superiornost, koja je naravno, ocita.
cilj feminizma bio je, u ONO doba, borba za prava zena.
reci da je danas borba za prava zena (kao i borba za ljudska prava opcenito) deplasirana je, najblaze receno, glupo. sad ces ti pitati zasto...pa pogledaj kako zive zene oko tebe, tvoja majka, sestra, TI i zapitaj se jesi li sretna u svojoj kozi....ako nisi, da li je problem samo u tvojoj psihi/inteligenciji ili u zadanoj ulozi koje ti drustvo dodjeljuje odgojem?
jesi li ravnopravna s ostalima, bez obzira na spol, broj, vrstu, rod i padez?
imas li jednake sanse kao i ostali tvoji drugovi i drugarice da uspijes i napredujes u zivotu?
pricajmo o tome
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:14   #12
Quote:
Natch kaže:
daj primjer

Nemam pojma.Prvo što mi pada na pamet: Ideja da se zakonom odredi minimalan broj žena u nekim zakonodavnim tijelima u zemlji. Čemu sve to danas, ja se pitam?
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:18   #13
Quote:
Lyla kaže:
Nemam pojma.Prvo što mi pada na pamet: Ideja da se zakonom odredi minimalan broj žena u nekim zakonodavnim tijelima u zemlji. Čemu sve to danas, ja se pitam?
cuj pa pogledaj nase politicke strukture. postoji li i jedan bezbolniji nacin (od uvodjenja zena) da se digne kolektivni IQ u saboru i vladi?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:21   #14
Quote:
Natch kaže:
cilj feminizma nije dokazivati zensku superiornost, koja je naravno, ocita.
cilj feminizma bio je, u ONO doba, borba za prava zena.
reci da je danas borba za prava zena (kao i borba za ljudska prava opcenito) deplasirana je, najblaze receno, glupo. sad ces ti pitati zasto...pa pogledaj kako zive zene oko tebe, tvoja majka, sestra, TI i zapitaj se jesi li sretna u svojoj kozi....ako nisi, da li je problem samo u tvojoj psihi/inteligenciji ili u zadanoj ulozi koje ti drustvo dodjeljuje odgojem?
jesi li ravnopravna s ostalima, bez obzira na spol, broj, rod i padez?
imas li jednake sanse kao i ostali tvoji drugovi i drugarice da uspijes i napredujes u zivotu?
pricajmo o tome

Kolektivna borba danas, apsolutno je deplasirana. Ne zato što bi bila uzaludna, već zato što za nju nema nikakve potrebe. Kažem to jer gledam sebe, svoju majku i sestru. Uspješan si onoliko koliko se trudiš i koliko imaš sreće pri tom.

Ako sam te shvatila dobro, ti misliš da je jedna takva borba il izražaj, kak hoćeš, i dan-danas opravdana.

Zašto si onda rekla da je o postfeminizmu deplasirano čak i raspravljati?
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:23   #15
Quote:
Natch kaže:
cuj pa pogledaj nase politicke strukture. postoji li i jedan bezbolniji nacin (od uvodjenja zena) da se digne kolektivni IQ u saboru i vladi?

Imaš praf!! A ja totalno zabrijala..
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:24   #16
ono sto je u cijeloj prici IDIOTSKO su dvije stvari:
1. izdvajanje zenskih prava iz cijelog korpusa ljudskih prava i
2. pomodarstvo (feminizam kao moda, bez dubljeg promisljanja vlastitog identitetq i opcenito zenskog statusa u drustvu)
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:25   #17
Quote:
Lyla kaže:
Jer bih svakom muškarcu dala apsolutno pravo da misli da je bogomdano superiorniji, onog časa kad bih u sebi osjetila potrebu da ga uvjeravam u suprotno.
lijepo rečeno
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:25   #18
Quote:
Lyla kaže:
Kolektivna borba danas, apsolutno je deplasirana. Ne zato što bi bila uzaludna, već zato što za nju nema nikakve potrebe. Kažem to jer gledam sebe, svoju majku i sestru. Uspješan si onoliko koliko se trudiš i koliko imaš sreće pri tom.

Ako sam te shvatila dobro, ti misliš da je jedna takva borba il izražaj, kak hoćeš, i dan-danas opravdana.

Zašto si onda rekla da je o postfeminizmu deplasirano čak i raspravljati?
ovdje sad dolazimo na pitanje smisla kolektivne borbe opcenito...dakle, koji je smisao kolektivne borbe za ljudska prava i koje su prednosti i mane kolektivne u odnosu na individualnu borbu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:28   #19
Quote:
Natch kaže:
ono sto je u cijeloj prici IDIOTSKO su dvije stvari:
1. izdvajanje zenskih prava iz cijelog korpusa ljudskih prava i
2. pomodarstvo (feminizam kao moda, bez dubljeg promisljanja vlastitog identitetq i opcenito zenskog statusa u drustvu)
ima noći kada Natch nije duhom prisutna isključivo radi spammanja
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:30   #20
daj elysium odi pisat pjesme i rezat vene...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.