Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 14:46   #1
Tehnika kidanja veza - prekidi ljubavnih veza

Zanima me ima li netko iskustvo da mu je tehnika kidanja veza pomogla preboljeti prekid veze s dečkom / curom. Voljela bih znati da li to stvarno funkcionira i na koji način pomaže. Ne očekujem da mi se sada izbriše sjećanje na cijelu vezu od pet godina i tu osobu, ali bih voljela da mi pomogne da više ne osjećam tugu, pripadnost toj osobi i povezanost s njom....i općenito prestati osjećati išta što je vezano uz ljubav prema toj osobi. Trenutno sam u procesu vježbanja osmice nakon čega bi se trebala javiti Radakoviću da mi pomogne oko procesa kidanja veza....utječe li kidanje veza samo da se moji osjećaji promjene ili (mada ne znam baš kako) se paralelno mijenjaju i osjećaji te druge osobe. Bila bih zahvalna na bilo kakvom savjetu ili djeljenju vaših osobnih iskustava...hvala!
eva2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 22:32   #2
E koje ti gluposti zelis i na kaj mislis baciti novac to je stvarno glupo i smjesno...
nikakvi procesi i rituali i metode ti nebudu pomogle nist prije oko toga nek kaj sama budes to prihvatila i pomirila se s tim...
mozes to odma ove sekunde sama i potpuno besplatno ak si spremna na sve to i davati novac onda si sigurno spremna utrositi odredjeno vrjeme za to sve a dok to sve napravis vec sama budes zaboravila na to...

A sve kaj se dogodi dogodi se sa razlogom i to nemozes nikad vise promjeniti i ponistiti koda da se nije dogodilo...bez obzira kolko se trudila to uvjek bude ostal dio tebe sad i u svim iducim zivotima to ti je vec nepovratno sve urezano u kozmicke anale :P tak da nebudes uspjela u tome kaj zelis nikad...
...jedino kaj mozes je da to prihvatis i krenes dalje...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 23:42   #3
Svasta se moze ali ovo je jako tesko.
Tehnike su primitivne i ne dijeluju bas na svakom (alkohol, sex, nova veza i td)

Najbolje pusti da te boli koliko moze najjace onda ces shvatiti da je to maciji kasalj i da u zivotu neke druge stvari bole vise... npr zub uzas kako to boli.
ili da ti umre netko u obitelji, ili da na zimu nemas novaca za grijanje pa se smrzns kraj hladne peci i tako...
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 05:25   #4
Razmisli i zapiši sve što ti se ne sviđa kod bivšeg. Može pomoći da lakše preboliš.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:27   #5
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
E koje ti gluposti zelis i na kaj mislis baciti novac to je stvarno glupo i smjesno...
nikakvi procesi i rituali i metode ti nebudu pomogle nist prije oko toga nek kaj sama budes to prihvatila i pomirila se s tim...
mozes to odma ove sekunde sama i potpuno besplatno ak si spremna na sve to i davati novac onda si sigurno spremna utrositi odredjeno vrjeme za to sve a dok to sve napravis vec sama budes zaboravila na to...

A sve kaj se dogodi dogodi se sa razlogom i to nemozes nikad vise promjeniti i ponistiti koda da se nije dogodilo...bez obzira kolko se trudila to uvjek bude ostal dio tebe sad i u svim iducim zivotima to ti je vec nepovratno sve urezano u kozmicke anale :P tak da nebudes uspjela u tome kaj zelis nikad...
...jedino kaj mozes je da to prihvatis i krenes dalje...
Bojim se da me nisi shvatio...nije stvar u mojem prihvaćanju situacije, ja sam i prihvatila situaciju i želim nastaviti dalje sa svojim životom, samo tražim nešto da mi pomogne proći taj period preboljevanja...ne pokušavam ništa promijeniti ili poništiti što se dogodilo...
eva2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 10:36   #6
Quote:
smoky 9999 kaže: Pogledaj post
Svasta se moze ali ovo je jako tesko.
Tehnike su primitivne i ne dijeluju bas na svakom (alkohol, sex, nova veza i td)

Najbolje pusti da te boli koliko moze najjace onda ces shvatiti da je to maciji kasalj i da u zivotu neke druge stvari bole vise... npr zub uzas kako to boli.
ili da ti umre netko u obitelji, ili da na zimu nemas novaca za grijanje pa se smrzns kraj hladne peci i tako...
Ja bih radije da me boli zub nego srce... pogotovo nakon ovako duge veze...ipak za zub uzmeš tabletu ili odeš zubaru i znaš da će ta bol prestat, za ovu nemaš pojma kada će prestat..:-( kako bi to bilo samo savršeno kada bi za emotivnu bol postojala jedna mala plava tabletica...:-)

A što se tiče smrti u obitelji, uh to su ipak neke druge dimenzije...:-(
eva2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:09   #7
Quote:
eva2015 kaže: Pogledaj post
Bojim se da me nisi shvatio...nije stvar u mojem prihvaćanju situacije, ja sam i prihvatila situaciju i želim nastaviti dalje sa svojim životom, samo tražim nešto da mi pomogne proći taj period preboljevanja...ne pokušavam ništa promijeniti ili poništiti što se dogodilo...
Moraš si pomoći sama.
Ne razmišljaj o prekidu i bivšoj vezi. Promijeni mjesta na koja izlaziš, upiši tečaj stranog jezika, počni svirat neki instrument ili nabavi psa. Nađi neku aktivnost koja će te okupirati.

Quote:
za ovu nemaš pojma kada će prestat..
Može trenutno ako želiš da prestane.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:24   #8
KIDANJE VEZA. Phyllis Krystal
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 12:47   #9
Quote:
eva2015 kaže: Pogledaj post
Bojim se da me nisi shvatio...nije stvar u mojem prihvaćanju situacije, ja sam i prihvatila situaciju i želim nastaviti dalje sa svojim životom, samo tražim nešto da mi pomogne proći taj period preboljevanja...ne pokušavam ništa promijeniti ili poništiti što se dogodilo...
Nisi prihvatila tu situaciju ak jos trazis pomoc za to... cim ti iskreno prihvatis neki problem on pocinje nestajati sam od sebe...

to moras svatiti iskreno ne samo teoretski
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 19:14   #10
Quote:
eva2015 kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li netko iskustvo da mu je tehnika kidanja veza pomogla preboljeti prekid veze s dečkom / curom. Voljela bih znati da li to stvarno funkcionira i na koji način pomaže. Ne očekujem da mi se sada izbriše sjećanje na cijelu vezu od pet godina i tu osobu, ali bih voljela da mi pomogne da više ne osjećam tugu, pripadnost toj osobi i povezanost s njom....i općenito prestati osjećati išta što je vezano uz ljubav prema toj osobi. Trenutno sam u procesu vježbanja osmice nakon čega bi se trebala javiti Radakoviću da mi pomogne oko procesa kidanja veza....utječe li kidanje veza samo da se moji osjećaji promjene ili (mada ne znam baš kako) se paralelno mijenjaju i osjećaji te druge osobe. Bila bih zahvalna na bilo kakvom savjetu ili djeljenju vaših osobnih iskustava...hvala!
Da, pomaze, nevjerojatno,ali istinito.
Da nisam bila u toliko usranoj situaciji gdje dvije godine nisam uspjevala krenuti dalje nakon prekida,zadnja sansa mi je bila da se obratim nekome.
Ono sto je usljedilo nakon toga me cak nije ni iznenadilo, kao da je bilo toliko prirodno da nisam ni osjetila prijelaz, nisam vise osjecala povezanost ni tu posesivnu ovisnost, oslobodila sam se tih nekih nevidljivih veza koje su me drzale na mjestu, nevjerojatno, ali da, uya svu moju volju i zdrav razum, tek to mi je pomoglo...
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 08:31   #11
Quote:
eva2015 kaže: Pogledaj post
Ja bih radije da me boli zub nego srce... pogotovo nakon ovako duge veze...ipak za zub uzmeš tabletu ili odeš zubaru i znaš da će ta bol prestat, za ovu nemaš pojma kada će prestat..:-( kako bi to bilo samo savršeno kada bi za emotivnu bol postojala jedna mala plava tabletica...:-)

A što se tiče smrti u obitelji, uh to su ipak neke druge dimenzije...:-(
A da se probas boriti za njega sve dok se ne umoris i osramotis pa ce te vise biti sram same sebe sta to osjecas, kad se pomjesa gađanje i taj osjecaj, ostat ce samo gađenje

Nema takve tabletice nazalost, svi ljudi moraju prici tu bol, a cim se vise opires tim vise boli...
Jednostavno.... prihvati tu bol, ona je sad tu, voljela se.... neka je tu...
Usjeri tu energiju u neko stvaralastvo, upisi neki tecaj koji se prije nisi usudila, pokreni se, nesto veliko napravi...

Mozes se opirati boli...
a mozes izvuc najbolje iz nje...
Snagu.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 09:58   #12
Quote:
Megich kaže: Pogledaj post
Da, pomaze, nevjerojatno,ali istinito.
Da nisam bila u toliko usranoj situaciji gdje dvije godine nisam uspjevala krenuti dalje nakon prekida,zadnja sansa mi je bila da se obratim nekome.
Ono sto je usljedilo nakon toga me cak nije ni iznenadilo, kao da je bilo toliko prirodno da nisam ni osjetila prijelaz, nisam vise osjecala povezanost ni tu posesivnu ovisnost, oslobodila sam se tih nekih nevidljivih veza koje su me drzale na mjestu, nevjerojatno, ali da, uya svu moju volju i zdrav razum, tek to mi je pomoglo...
Megich, hvala ti na ovom ohrabrujućem postu :-) od mog prekida je prošlo svega par mjeseci, ali bih stvarno željela krenuti dalje jer što je najgore od svega mi nismo ni službeno prekinuli već smo u nekoj pauzi koju je on tražio, ali u kojoj on izbjegava uopće se vidjeti samnom ili razgovarati o problemu, ali je stalno negdje tu kroz lajkanje mojih statusa na facebooku, javljanja na chat svakih par tjedana i razgovora o svemu samo ne o nama...sve to zajedno više nema smisla, navlači me za ništa i ja stvarno želim krenuti dalje jer ne želim više gubiti vrijeme i nalaziti se u tom začaranom krugu emocija, strahova i lažnih nada...dakle, ti bi rekla - go for it!?
eva2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 17:24   #13
Probala sam i zasigurno je pomoglo. Doduše, ja sam to radila dok sam još bila u vezi. Nikako ju nisam mogla prekinuti jer sam se krivila zbog toga što nisam sretna s njim i nisam shvaćala zašto, a konstantno me pratio osjecćaj da nešto ne štima i da tu ne pripadam. Tada sam naišla na knjige o karmičkim vezama i njihovim kidanjem, povezala tu "slučajnost" sa svojom trenutnom situacijom i počela s vježbama.
Moji osjećaji su bili sve jasniji i polako je prestao osjećaj krivnje. Dva mjeseca nakon toga sam prekinula tu vezu potpuno sigurna u svoju odluku. Sve se složilo na svoje mjesto, a nakon prekida doživjela sam mentalni, duševni i fizički preporod. Za prekid je potrebno da se dosta toga posloži i dogodi, pretpostavljam da ne može biti dovoljno samo kidanje veza, ali ako već razmišljaš o tome, sigurna sam da postoji razlog zašto i da ti to može pomoći.
__________________
"Imam svoje ludilo, živim u drugoj dimenziji, i nemam vremena za stvari koje nemaju dušu."
Brightfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 23:12   #14
...

Uzmi si vremena da boli... i to na najjače, možeš si i dodavati "začine" po volji, pa nek osjećaj bude još i ljući, da peče.
Usput si i promatraj što ti tijelo čini.
Što jače nešto gori, budi sigurna da će izgorjeti brzo i od svega toga ostat će samo prah. I onda si odeš speć kokice.


Ono što je u toj praksi odlično, jeste taj osjećaj kad shvatiš da su kokice baš fine, a u prahu više ne vidiš ni jednu žar.
Nilai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 10:25   #15
Quote:
eva2015 kaže: Pogledaj post
Megich, hvala ti na ovom ohrabrujućem postu :-) od mog prekida je prošlo svega par mjeseci, ali bih stvarno željela krenuti dalje jer što je najgore od svega mi nismo ni službeno prekinuli već smo u nekoj pauzi koju je on tražio, ali u kojoj on izbjegava uopće se vidjeti samnom ili razgovarati o problemu, ali je stalno negdje tu kroz lajkanje mojih statusa na facebooku, javljanja na chat svakih par tjedana i razgovora o svemu samo ne o nama...sve to zajedno više nema smisla, navlači me za ništa i ja stvarno želim krenuti dalje jer ne želim više gubiti vrijeme i nalaziti se u tom začaranom krugu emocija, strahova i lažnih nada...dakle, ti bi rekla - go for it!?
Quote:
Nilai kaže: Pogledaj post
Uzmi si vremena da boli... i to na najjače, možeš si i dodavati "začine" po volji, pa nek osjećaj bude još i ljući, da peče.
Usput si i promatraj što ti tijelo čini.
Što jače nešto gori, budi sigurna da će izgorjeti brzo i od svega toga ostat će samo prah. I onda si odeš speć kokice.


Ono što je u toj praksi odlično, jeste taj osjećaj kad shvatiš da su kokice baš fine, a u prahu više ne vidiš ni jednu žar.
Složila bi se s ovim drugim postom, uzmi si vremena da boli i to na najjače... vjeruj mi, kad si u toj situaciji nemožeš zamisliti da ćeš ikad imati život neovisno o vama, da ćeš ikad izaći iz te bare iz koje kad pokušaš izaći samo još dublje potoneš, bez te emocionalne ovisnosti i strašne žudnje i želje da ponovo budete zajedno jer smatraš da jedino tako možeš biti sretna i ti i on, meni se čak dogodilo da sam skoro dvije godine od prekida, ali uz neki povremeni kontakt još uvijek strašno patila i dok sam tako tražila knjigu kolegici za rođendan doletila mi je pod ruku knjiga, sad se više ne sjećam o čemu se radila, ali mi je ostao u sječanju jedan dio koji sam pročitala, nešto u stilu, ako patite duže od dvije godine za partnerom, to već prelazi u patologiju... i znam da sam tada stala i pomislila, pa ja sam stvarno obolila od te silne boli i žudnje, nemogu to dopustiti...
Ono što se izrodi iz sve te boli je iskustvo, odnosno nema kasnije te životne situacije i razočaranja u ljubavi koje te može izbaciti iz takta, to ti je kao da si položila najteži ispit na faksu koji si padala i padala, ali nakon godinu dana pripremanja si ga prošla i više ni jedan ispit ti nije težak ili kad odeš 150 puta na dijetu, ali nikako da nastaviš i uspiješ smršaviti, ali kada konačno nakon 6mj discipline stekneš naviku za vježbanje, zdravom prehranom i skineš kile, nakon toga se više ni ne sjećaš muke koju si prošla, a ostaje samo zadovoljstvo i spoznaja da ti to možeš.
Nije loše patiti, dapače, sve je to s razlogom i moraš proći.
Kad postane nesnošljivo i ono najbitnije, počne utjecati na druge ljude tada se obrati za pomoć.
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.