Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2021., 21:40   #1
Povremena bol u desnom ručnom zglobu

U 8. mjesecu prošle godine krivo sam uhvatio pun kanistar vode od 20 litara. Dok sam ga držao odnosno premještao s jedne lokacije na drugu, sve je bilo u redu, ali čim sam ga pustio nastupila je velika bol.

Prvih nekoliko tjedana me 99% vremena dosta bolilo, ali onda se počelo vraćati u normalu. Danas je većinu vremena u redu, ali ponekad me na određene pokrete desni ručni zglob jako zaboli, toliko da uopće ne mogu mrdati šakom i moram je odmarati nekoliko minuta nakon čega sve opet bude u redu.


Većinom više nemam problema, ali kada se boli javi podsjeti me da je i dalje prisutna. Tih nekoliko trenutaka ili minuta moram izdržati pa sve opet bude u redu.

Što bi mi moglo biti? Hoće li mi ikada to proći? Mogu li si ikako pomoći?
MarkGrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2021., 21:45   #2
Quote:
MarkGrown kaže: Pogledaj post
U 8. mjesecu prošle godine krivo sam uhvatio pun kanistar vode od 20 litara. Dok sam ga držao odnosno premještao s jedne lokacije na drugu, sve je bilo u redu, ali čim sam ga pustio nastupila je velika bol.

Prvih nekoliko tjedana me 99% vremena dosta bolilo, ali onda se počelo vraćati u normalu. Danas je većinu vremena u redu, ali ponekad me na određene pokrete desni ručni zglob jako zaboli, toliko da uopće ne mogu mrdati šakom i moram je odmarati nekoliko minuta nakon čega sve opet bude u redu.


Većinom više nemam problema, ali kada se boli javi podsjeti me da je i dalje prisutna. Tih nekoliko trenutaka ili minuta moram izdržati pa sve opet bude u redu.

Što bi mi moglo biti? Hoće li mi ikada to proći? Mogu li si ikako pomoći?
To bi valjalo poslikati, možda ste istegnuli tetivu ili je napukla.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 11:00   #3
Quote:
MarkGrown kaže: Pogledaj post

Većinom više nemam problema, ali kada se boli javi podsjeti me da je i dalje prisutna. Tih nekoliko trenutaka ili minuta moram izdržati pa sve opet bude u redu.

Što bi mi moglo biti? Hoće li mi ikada to proći? Mogu li si ikako pomoći?
Nakon proživljenih 40 turbulentnih godina ovo stanje opisuje većinu mojih zglobova na tijelu.

Ili je oštećena tetiva ili ligament, sumnjam da je lom kosti. A svakim jačim naprezanjem tih vezivnih tkiva se osjeća bol jer još nisu zarasli do kraja.
Inače im treba 6mj do godinu dana. A i onda je pitanje da li će to biti "to"

Probajte izbjegavati koristiti tu ruku što više.
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2021., 22:08   #4
Ima li smisla da idem slikati? Mislim ono, većinom mi to ne predstavlja problem, ali u tim nekim trenucima me uhvati (ponekad gadna, ponekad podnošljiva) bol pa treba malo da prođe. Nadam se da će vremenom zacijeliti.
MarkGrown is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2021., 10:30   #5
nema, ako je pukla kost već je odavno zarasla i u principu ne bi više niti bolilo.
Vjerovatno je ili tetiva mišića ili ligament oštećen i tome treba vremena da zacijeli. Takva vrsta ozljede se ne može vidjeti na ultrazvuku ili RTG-u
A magnetna se ćeka beskonačno dugo ili skupo plaća
crosstown spinner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.