Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2006., 01:06   #21
pH zdrave rodnice je oko 4, ne 5.5. sto ce rec, kiselija je

od antibiotika se skoro svima pojavi kandidijaza, to nije nikakav "novi trend". Candida je svakako prisutna kod 70-ak% zdravih ljudi, samo sto se nakon kure antibiotika poremeti ravnoteza u mikroflori, pa tzv. zdrave bakterije pocrkaju, a Candide se nakoti malo previse jer njoj antibiotici ne mogu nista, i to se manifestira kao kandidijaza

upravo iz istoga razloga ne treba previse prati i ispirati rodnicu raznim kemikalijama, te narocito treba paziti da dolje nikad ne bude vlage

jedan manji dio zena pati se s kandidijazom zbog neke sistemske bolesti koju imaju, pa ponekad nije lose provjeriti npr. secer u krvi.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:43   #22
Quote:
Valjda misliš na one iz vremena od prije desetak godina kada još nije bilo za kupiti sredstva za intimnu njegu s 5, 5 PH faktorom.
pH rodnice je 3.8 do 4.5

a pamučni ulošci nisu allways s pamučnim gornjim slojem, nego vir i takoto.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 11:59   #23
Quote:
violent_femmes9 kaže:
pH zdrave rodnice je oko 4, ne 5.5. sto ce rec, kiselija je

od antibiotika se skoro svima pojavi kandidijaza, to nije nikakav "novi trend". Candida je svakako prisutna kod 70-ak% zdravih ljudi, samo sto se nakon kure antibiotika poremeti ravnoteza u mikroflori, pa tzv. zdrave bakterije pocrkaju, a Candide se nakoti malo previse jer njoj antibiotici ne mogu nista, i to se manifestira kao kandidijaza

upravo iz istoga razloga ne treba previse prati i ispirati rodnicu raznim kemikalijama, te narocito treba paziti da dolje nikad ne bude vlage

jedan manji dio zena pati se s kandidijazom zbog neke sistemske bolesti koju imaju, pa ponekad nije lose provjeriti npr. secer u krvi.
jupi! već sam mislila da sam usamljena.
ima još nešto, a tiče se raznih gljivica uopće. gljive vole slatko, pa slatku hranu treba izbjegavati. osim toga i proizvode od bijelog brašna, voćne sokove (iako na njima piše da ne sadrže dodani šećer, sadrže voćni šećer, a to gljive voleeeeeeeeeeee!). ne mislim da sad treba prestati jesti i piti, ali ne i pretjerivati. mene gljive vole (šta ću kad sam slatka), pa kad malo pretjeram sa slatkim onda kandida živne.
goldilock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 13:13   #24
btw, što se jogurta tiče.
ako možete u pičku gurat kreme vaginalete i ostalu kemiju, možete valjda i jogurt.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 22:55   #25
Da, očito je da nisam znala neke stvari. Hvala svima na informacijama
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 14:27   #26
refresham jer smo se na jednom drugom topicu dotakli teme

dakle pavloviceva originalna talk, borna kis. i cink-okisidi glavni sastojci
nju neki gin preporucuju kod kandide i pedijatri za guze beba
a postoje studije o:
a) stetnosti i kancerogenosti talka
b) kancerogenosti borne kis.

info? misljenja?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 22:20   #27
ja koristim bornasept kremu za lice, ima mali postotak borna kiseline, koristi se za blago upaljenu kozu
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 22:25   #28
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
dakle pavloviceva originalna talk, borna kis. i cink-okisidi glavni sastojci
nju neki gin preporucuju kod kandide i pedijatri za guze beba
a postoje studije o:
a) stetnosti i kancerogenosti talka
b) kancerogenosti borne kis.

info? misljenja?
sve ok ali u malim količinama.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 23:12   #29
sta su male kolicine?
i ako je borna kis kancerogena koliko ju je pametno onda u obliku kreme umetat u vaginu?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 00:42   #30
moja profa iz farmaceutske kemije rekla da (ne znam dal na nekom kongresu il gdje bila) je pricala stranim kolegama o bornoj kiselini (valjda u ono vrijeme kad su je pokusavali iskorjenit iz hrvatskih rodilista) i da kolege nisu ni znali sto je to. eto koliko je smatraju korisnom vani. ima i boljih stvari od nje.
mayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 01:29   #31
Quote:
mayah kaže: Pogledaj post
moja profa iz farmaceutske kemije rekla da (ne znam dal na nekom kongresu il gdje bila) je pricala stranim kolegama o bornoj kiselini (valjda u ono vrijeme kad su je pokusavali iskorjenit iz hrvatskih rodilista) i da kolege nisu ni znali sto je to. eto koliko je smatraju korisnom vani. ima i boljih stvari od nje.
laže ko pas. farmaceut mora znati što je boratna kiselina (kaže se boratna, jer daje soli borate). to je kao da profesor hrvatskog jezika ne zna što je jotacija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 01:59   #32
Lightbulb

Bas neki dan cuh hvalospjeve na H&G tv o gradjevinskoj izolaciji od recikliranog denima natopljenog u borax i boric acid.
Kazu super termalna i zvucna izolacija, anti-carcinogena, mold and bacteria resistant, insekct repellent, fire retardent, totally green and eco-friendly, bez ikakvih iritanta tako da pri instalaciji nije potrebna zastita ...
Proizvodi je co. Bonded Logic iz Arizone pod imenom Ultra Touch a najbolji kupci su im bolnice i skole.
Ipak, itekako ima veze sa zdravljem ...
Nina-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 10:25   #33
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
laže ko pas. farmaceut mora znati što je boratna kiselina (kaže se boratna, jer daje soli borate). to je kao da profesor hrvatskog jezika ne zna što je jotacija.
joj sto tako napadas
sto bi moja profa lagala molim te????
u hr farmaceuti znaju. ja sam je ucila na faxu.
al vani farmaceuti ne znaju, jer ne koriste i ne treba im. mozda zna sto je boratna kiselina s kem. stajalista, al nisu znali za sto se koristi.
sorry, imas hrpetinu drugih antiseptika, zasto se zamarat trecerazrednom boratnom kiselinom, koja uz to uzrokuje grceve kod male djece...
moja sestra u americi gdje farmaceuti pregledaju terapiju prije nego je pacijent dobije, je prepisala diklofenak (voltaren) jer nije mogla skinut temp s ostalim lijekovima (ibuprofen + paracetamol), i dobila poziv farmaceuta da nije upoznata s tim lijekom. farmaceut pustio ipak, i ipak voltaren nije skinuo temp.
tebi mozda to neshvatljivo, al oni to ne koriste i ne treba im.
mayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 10:52   #34
Quote:
mayah kaže: Pogledaj post
joj sto tako napadas
sto bi moja profa lagala molim te????
u hr farmaceuti znaju. ja sam je ucila na faxu.
al vani farmaceuti ne znaju, jer ne koriste i ne treba im. mozda zna sto je boratna kiselina s kem. stajalista, al nisu znali za sto se koristi.
sorry, imas hrpetinu drugih antiseptika, zasto se zamarat trecerazrednom boratnom kiselinom, koja uz to uzrokuje grceve kod male djece...
moja sestra u americi gdje farmaceuti pregledaju terapiju prije nego je pacijent dobije, je prepisala diklofenak (voltaren) jer nije mogla skinut temp s ostalim lijekovima (ibuprofen + paracetamol), i dobila poziv farmaceuta da nije upoznata s tim lijekom. farmaceut pustio ipak, i ipak voltaren nije skinuo temp.
tebi mozda to neshvatljivo, al oni to ne koriste i ne treba im.
naravno da napadam kad je užasno glupo. farmaceut MORA znati što je boratna kiselina. ne mora se koristiti njom, ali on mora znati što je to i mora znati da je blagi antiseptik. pa to ti je opća kultura ako studiraš farmaciju. to ti je kao da ne znaš da se živinim parnim kupkama tretirao sifilis.
isto tako, farmaceut koji nikad nije čuo za diklofenak nije nikakav farmaceut nego je vic of farmaceuta.
mislim, o čemu mi raspravljamo, o običnoj boratnoj kiselini, možda najpoznatijem spoju bora.
aj da farmaceut ne zna nacrtati diklofenak, ok, ali da nikad nije čuo za njega? ma nema šanse.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 13:19   #35
ok i sta je na kraju s tom boratnom kiselinom? stetna, nestetna?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 14:18   #36
acidi borici 3% stavim na neku ranu kad se ogrebem ili porezem.... e da, na ubod komarca isto pomaze, prestane odvratno svrbiti (vjerujte znam, iz osijeka sam )
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 15:13   #37
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ok i sta je na kraju s tom boratnom kiselinom? stetna, nestetna?
štetna za laboratorijske štakore.
njima je inače sve štetno, sve im izaziva rak ako eksperimentator to želi
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 21:47   #38
zanimljiv odgovor, dapace vrlo politicki korektan
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 08:03   #39
Acidi borici je definitivno štetna i ne treba je koristiti više u današnje vrijeme. Kod djece bi za manje probleme trebalo izbjegavati farmaceutske pripravke i koristiti prirodne, sa blažim djelovanjem bez pooratnih nuspojava. Pripravci na bazi eteričnih ulja u lanolinskim bazama su idealni.
medex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 14:39   #40
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
naravno da napadam kad je užasno glupo. farmaceut MORA znati što je boratna kiselina. ne mora se koristiti njom, ali on mora znati što je to i mora znati da je blagi antiseptik. pa to ti je opća kultura ako studiraš farmaciju. to ti je kao da ne znaš da se živinim parnim kupkama tretirao sifilis.
isto tako, farmaceut koji nikad nije čuo za diklofenak nije nikakav farmaceut nego je vic of farmaceuta.
mislim, o čemu mi raspravljamo, o običnoj boratnoj kiselini, možda najpoznatijem spoju bora.
aj da farmaceut ne zna nacrtati diklofenak, ok, ali da nikad nije čuo za njega? ma nema šanse.
who d fak are you da postavljas standarde sto jedan farmaceut mora ili ne mora znat?
zasto bi neki farmaceut njemac morao znat za boratnu kiselinu, ako je nemaju u registru...ne koriste ju...wosh, zastarjelo, nepotrebno, NEMA.
a farmaceut koji nikad nije cuo za diklofenak je klinicki farmaceut s MAYO klinike. prema njemu su svi hrvatski farmaceuti vic, jos ces se usudit rec da nije. kod njih se diklofenak ne moze dobit kao OTC, sto isto govori o sigurnosti tog lijeka, i boljim MNOGIM alternativama. mozda su i spomenuli na faxu, al je nebitan lijek da bi ga trebalo pamtit, u njihovom zdravstvu, ko sto je u nasem zdravstvu nebitan lijek koji je tek dosao vani na trziste. jer sto ce ti novi (bolji) lijek kad imas stari (losiji).
a to sto ti pricas kakav je to farmaceut koji ne zna sto je boratna kiselina, kako se povjesno lijecio sifilis, i sva ta sranja. istog casa bi mijenjala sve te povijesne farmaceutske anegdote koji svi vole pricat ko da je ko zna kolko bitno, da nas je na faxu netko umjesto toga naucio kako dobro koristit lijekove. znaci ne sad tih svih 1000lijekova znat i kakav je i koji mehanizam i koja skupina i peto i stoto (daleko od svega da je i to bitno), nego dobit pacijenta i znat mu prepisat, promjenit terapiju o njegovoj dijagnozi i stanju organizma. jer u tome je na kraju i bit. jebes boratnu kiselinu.

(ok,moju generaciju i uce farmakoterapiji, al sve je to u zacecima i sa stranim predavacima)
mayah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.