Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2009., 13:41   #161
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Hvala na trudu
Molim. To ti je ukratko, ne može se baš sve napisati.

Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
I ovaj jedan, mali i kratak, mi je previše.
Ajde, da sam i to čuo od jedne žene!
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 28.02.2009., 17:48   #162
Mačka slomila zadnje kandže?

koliko sam uspio vidjeti, nekako cudno izgledaju na jednoj sapi, no cini se da na obje postoji problem, jer nema sanse da ga uhvatim za bilokoju zadnju i detaljno pregledam, jer se otima i zvuci kao da place kad ga dotaknem za njih. Inace ne mogu primjetiti da sepa.. Ima oko godinu dana...

Btw. kome ga odnijeti u Os (preporuka?) a da me nece oderati, i koliko otprilike kosta neko osnovno cijepljenje, s obzirom da nikad nije? Kuci sam nabavio one tablete protiv glisti, to dovoljno? Uglavnom boravi u kuci/dvoristu, no sad kako je doslo veljačenje, :P ode u skitnju i vrati se nakon dan-dva...

i da...jos sam uspio malo bolje pogledati... kandža izgleda zarotirana za 90 stupnjeva i smrdi na trulez... Vjerojatno ga i boli cijela sapa jer je upaljena. Vjerojatno bi kandžu trebalo odsjeci...no nekako mi se cini da ga je bolje odvest veterinaru... Ne znam jel bi Rivanol mozda pomogao do ponedjeljka...

Zadnje uređivanje deckoos : 28.02.2009. at 18:05.
deckoos is offline  
Old 28.02.2009., 18:23   #163
Zarotirana? Čini mi se da bi mogao i prstić bit slomljen. Ako je otvorena rana, Rivanol ne može škoditi. No, savjetujem da što prije odeš do veta.
Našla na netu:
VETOSAN
B. KAŠIĆA 18, 31000 OSIJEK
Tel./fax: 031/208-500
DEŽURSTVO: 0-24h / mob.098/411-888
RADNO VRIJEME: 10-12 I 16-20 / PETAK: 10-17 SATI
(ordinacija posjeduje i rentgen, ako je slomljeno bit će potreban)

DR - DOOLITLE
dr. Goran Spasovski
Sv. Josipa Radnika 25
31 000 Osijek
TEL. 031 272 230

VETAM
Biljska cesta 7
31 000 Osijek
031 286 087
099 461 873


Cijepiti ga moraš, jer izlazi vani. Prvo zarazne bolesti pa za nekih 3 tjedna bjesnoća. Moguće da se potukao sa drugim mačorima. Zašto ga ne kastriraš, pa da ne luta toliko i ne nastrada?

No, prvo riješi tu ozljedu.
lapdog is offline  
Old 01.03.2009., 00:49   #164
E ovako, ne volim ovdje pisati ali cini se da moram..
Moje tj mamin pekinezer ima problem..
Jucer ga cujem kako cupka po laminatu (svi zante kako je to glasno..), i cujem kako sepa.
I kazem staroj, da sta mu je..
Idem ga pogledat, a on normalno hoda.. Pogledala sam dva puta, i sve je bilo ok..
Danas ponovo, tup tup-tup.. Znate kako zvuci kad netko sepa, i samo se malo oslanja na jednu sapu..
Ja ga pogledam, i on normalno hoda na sve 4, ali vidim da mu prednja desna sapa kad ju digne felsa.
Felsa u smislu da normalno sapu kad digne ide napred, a ova sapa kad ju digne napravi kao polukrug i onda stane na nju.
Bojala sam se jer to mrzi (traume od pokojne bake i njenog mazenja po nogicama), ali sam mu popipala nogicu, i uopce ne reagira na nju, al uopce, nit ga ne boli nit nista.. Stvarno normalno hoda, kao da nit ne oseca da mu felsa..

Znam da pekici cesto znaju imati problena sa kicmom, pa mi to prvo pada na pamet..
Idem u ponedjeljak s njim kod doca, ali ako netko ima ideju, ili iskustva sa istom stvari..
..angie.. is offline  
Old 01.03.2009., 19:59   #165
bila sam sa psom kod veterinara za sum na srcu da mu da terapiju,dobio je Enap tablete mora ih stalno uzimat i za 1 mj na kontrolu,sum je dosta jak i da ce mu postepeno uvest ostali lijekove.

da li ciji pas uzima isto taj lijek i kako se podnosi,ima kakvih nuspojeva?
OOOOOOO is offline  
Old 02.03.2009., 10:08   #166
synulox

Da li je netko imao loših iskustava sa Synuloxom?
Moj Mrmo (mačak) ne prestaje povraćati od jučer popodne oko 13 h, a tabletu sam mu dala ujutro kao zamjenu za injekcije antibiotika.
Ovo noćas je bilo strašno...muči se, popije vodice pa nedugo - ajmoooo sve van... povraćao je svakih dva sata otprilike.
Sad idemo opet vetu da vidimo što ćemo, ali nikako mi se ne sviđa...
Kako da tako burno reagira na tabletu...i toliko dugo?
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Old 02.03.2009., 12:24   #167
Hoće to od Synuloxa.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 02.03.2009., 13:42   #168
...

Ma da...Mrmo je opet ispikan kao goblen, ali barem je povraćanje prestalo.

S obzirom kako je to noćas izgledalo...joj...
Nadam se da se neće ponoviti...poslije će papati malo rižice i piletine. Ne znam samo koliko mu vode smijem dati

E muko moja...
__________________
...tek kad glava prokrvari - kruna dobro stoji... Thomas Bernhard
ya rayeh is offline  
Old 02.03.2009., 20:40   #169
Quote:
ya rayeh kaže: Pogledaj post
Da li je netko imao loših iskustava sa Synuloxom?
Moj Mrmo (mačak) ne prestaje povraćati od jučer popodne oko 13 h, a tabletu sam mu dala ujutro kao zamjenu za injekcije antibiotika.
Ovo noćas je bilo strašno...muči se, popije vodice pa nedugo - ajmoooo sve van... povraćao je svakih dva sata otprilike.
Sad idemo opet vetu da vidimo što ćemo, ali nikako mi se ne sviđa...
Kako da tako burno reagira na tabletu...i toliko dugo?
Jedan moj mačak je isto tako reagirao na tableticu na moje veliko razočaranje i naravno onaj strah šta mu je, i naravno morali smo hodočastiti na injekcije
fr4ntik is offline  
Old 02.03.2009., 21:00   #170
Porezan jastučić na prednjoj nozi

Pomoć,
Moj mali ljubič se danas jako porezao na staklo, krvrilo mu je dosta. Jastučič je jako razrezan da li je potrebno šivanje ili če to samo zarasti. Hvvvvvaaaallllaaaa
kijunimi is offline  
Old 03.03.2009., 13:54   #171
posjeti veta da to očisti kako treba i pregleda te ako potrebno i zašije.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 03.03.2009., 19:54   #172
Nakupina masnog tkiva kod starije kujice

Imam problem. Kujica mi ima 13 i po godina. U odličnoj je formi, vitalna, nije debela, sterilizirana. Prije 5-6 god pojavila joj se jedna nakupina masnog tkiva ispod prednje noge. Veterinar je rekao da to nije ništa opasno i da ako je ne smeta ne treba se dirati. I to je bilo ok ta nakupina nikad nije rasla. Međutim ima godinu dana da su joj se takve kvržice pojavile na nekoliko mjesta po tijelu. Po savjetu veterinara mi ih redovito kontroliramo i neke su se neznatno povećale. Jučer ju je dragi odveo na cijepljenje i usput zatražio da joj vet. opet pogleda nakupine. Veterinar sam ne zna što bi. Kaže da bi moglo proći i do 2-3 god. dok bi joj te nakupine, ako nastave rasti, počele smetati. Ne zna da li da nam preporuči operaciju ili ne. Srce joj je dobro, ali narkoza je ipak veliki rizik za njene godine. A opet ako, što se ja iskreno nadam (a po dugovječnosti djeda i mame koja je još živa i po njenoj vitalnosti i dobrom zdravlju to bi se moglo ostvariti), moje zlato doživi takvu starost moglo bi se desiti da joj te kvrge uprvo tada počnu stvarati probleme, a tada će operacija biti nemoguća. A opet ne moraju joj nikad smetati i ne bih htjela riskirati s operacijom bez veze. Ne znam što da radim. Ima li netko iskustva s tim? Da li su nečijem psu te masne nakupine stvarale probleme i na koji način?
Cordelia is offline  
Old 04.03.2009., 15:51   #173
nije mi se ništa takvo dogodilo ali imam pitanje. ako i uklone te nakupine operacijom, što garantira da se nove nakupine neće opet pojavljivati. zar se ne bi to moglo razbiti nekakvom masažom ili nekim neinvanzivnim metodama.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 04.03.2009., 17:49   #174
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
nije mi se ništa takvo dogodilo ali imam pitanje. ako i uklone te nakupine operacijom, što garantira da se nove nakupine neće opet pojavljivati. zar se ne bi to moglo razbiti nekakvom masažom ili nekim neinvanzivnim metodama.

Nema garancije. Malo sam čitala o tim nakupinama (lipomima). Uglavnom ne smetaju dok veličinom ne pritiskaju okolno tkivo. Nisam našla da se uklanjaju drugačije do operacijski.
Cordelia is offline  
Old 04.03.2009., 22:09   #175
Bolestan gerbil

Moja gerbilica Vjeverica je bolesna. Sinoć je bila ok, jutros je bila ok, rano popodne sam primjetila da čudno hoda i drži glavu nagnutu na jednu stranu. Odmah smo išli do veta, pogledao je uši, kaže da ne vidi nikakvu upalu. Opcija br. 2 je moždani. Dao joj je b vitamin i nama u špricu da joj dajemo svaki dan malo. Malena je jela, pila, no mirnija je nego inače (i tako čudno hoda, izvrće se, drži glavu nagnutu).

Ako netko ima skustva i/ili znanja, mogu li joj još kako olakšati? Nešto promjeniti? Nešto joj dati? Negdje je voditi na još jedan pregled?

Ubija me samo čekati razvoj situacije, ne želim da se pati...
lapdog is offline  
Old 05.03.2009., 22:13   #176
Ima netko kakvu ideju o tome zašto mački kanđe ispadaju - tj. ljušte se, ali u komadu? Ne znam ni kojoj, niti jednoj ni jedna ne fali, a u dva tjedna sam našla sigurno 10 kanđi u stanu na tepihu? Ono, skroz sam zbunjena.
Pingvich is offline  
Old 05.03.2009., 22:29   #177
Nije li to normalno? Mačke mijenjaju nokte u komadu...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Old 06.03.2009., 11:23   #178
Ne bi znala Mačke su mi u kući 4 godine, a tek sad vidim ovoliko puno kanđa uokolo
Pingvich is offline  
Old 06.03.2009., 16:37   #179
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
Ima netko kakvu ideju o tome zašto mački kanđe ispadaju - tj. ljušte se, ali u komadu? Ne znam ni kojoj, niti jednoj ni jedna ne fali, a u dva tjedna sam našla sigurno 10 kanđi u stanu na tepihu? Ono, skroz sam zbunjena.
to ti je normalno..mozda nisi prije primjecivala ili sad mjenja kanđe u kratkom roku pa si to tek sad zamjetila...nemoras s brigat oko toga
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 06.03.2009., 21:23   #180
Ovako, našoj loli, maci koja je stara samo 3 mjeseca su sve sike nekako malo natekle kao da osim bradavica ima nešto ispod kože, debljine recimo 1,5 mm, ali je ništa ne boli i skroz se normalno ponaša, sad sam gledala maminoj odrasloj maci i ona nema tako nego samo bradavice ali ona je sterilizirana dal neko zna od čega bi to moglo bit?
jokka55 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.