Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 16:44   #21
Kazem ti,uzmi to sa rezervom,mozda grijesim...Ja imam broj,al u Puli ....:-)
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 18:36   #22
iz prve ruke..80kn za ruke,a tvoj materijal..također u Istri..
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 20:47   #23
Quote:
PLAVI GOLUB kaže: Pogledaj post
iz prve ruke..80kn za ruke,a tvoj materijal..također u Istri..
Eto ...a ploca ti je oko70kn...
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 09:38   #24
a i cijena zavisi od toga šta ti je sad na stropu..na šta će se hvatat s visilicama,i da li je ravno(koliko toliko)..
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:51   #25
tnx svima! znaci realno bi me kostalo recimo 150,00 kuna po m2... (ruke+materijal)

ak jos neko ima nekog za preporucit.. neki tel., mail, nekaj....

tnx!
__________________
:: PAVIAN ::
pavian is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 22:50   #26
Potkrovlje???

Ovako mi je sada potkrovlje:

http://imgcash4.imageshack.us/img12/...mg0204n.th.jpg

http://imgcash1.imageshack.us/img3/2070/img0194b.th.jpg

u planu sam preuređenja potkrovlja (četiri sobe) pa me interesira da li bih mogao na tu postojeću lamperiju postaviti gips ploče?!
Netko mi govori da postavim gips ploče, a netko onaj ukrasni stiropor ali mislim da taj stiropor baš i nije za dnevnu sobu, kuhinju i ostale sobe?!
Što mi Vi predlažete?
Da li netko zna kolika bi bila cijena postavljanja gips ploča?
Zahvaljujem na odgovorima.
Nadam se da sam dobro postavio slike jer mi je ovo prvi put
Pozz..
combra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 12:30   #27
Potkrovlje???

Pošto su one prošle slike male pa se jasno i ne vidi o čemu pričam stavio sam malo veće slike da se jasnije vidi da bi mi netko mogao odgovoriti na moja pitanja ako je dovoljno stručan i željan pomoći

http://img4.imageshack.us/my.php?image=img0204l.jpg

http://img232.imageshack.us/my.php?image=img0194.jpg

ZAHVALJUJEM!
Pozz..
combra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 10:43   #28
Knauf mozes postaviti i na lamperiju samo je upitna njena konstrukcija da li je dovoljno cvrsta za knauf
jer m2 knaufa je oko 10kg a upitna je i izolacija.
Cijena komplet novog stropa sa materijalom je oko 170kn m2.
0wjtawtww is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 23:41   #29
Potkrovlje???

Bio mi je jedan majstor i kada sam mu rekao da mi je zimi hladno u potkrovlju, a ljeti pakleno vruće, rekao mi je da mi ne valja izolacija i da skinem lamperiju i staklenu vunu, znači sve, samo da ostanu rogovi! Rekao mi je da bi najbolje bilo staviti nekakvu izolaciju debljine 15cm, mislim da je staklena vuna 10cm a ovo ostalo ne znam, zatim da se stavi ta konstrukcija za knauf pa knauf!
Sada mene zanima kolika bi realna cijena bila za to po m2, znači tih 15cm izolacije, pa kontrukcija i knauf ploče na to?! I naravno da su u cijenu uračunate i ruke?! Kako se kreću cijene za takav posao? Može i na PM.
combra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 10:11   #30
Meni je jedan majstor radio potkrovlje i stvarno sam zadovoljan nista nije popucalo a sto je najvaznije covjek zna raditi napranio mi je i
polukruzni sank i nadsank.Sve je pocistio nakon radova i odvezao sav otpad a sto se tice ljeto zima sve je super i jos radio je sve s najskupljim
materijalima.
0wjtawtww is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 21:27   #31
Pozdrav!
obično starije kuće imaju crijep ispod letva i grede.Danas se slaže na gredu daska i onda tek letva i crijep.U oba slučaja mora ići najlon koji odbija UV zrake onda se stavlja vuna pa gips ploča. šta se tiče pucanja gipsa na spojevima ovisi dosta i o gredama jesu li suh ili se još suše. imao sam slučaj da se greda ufrkala i razdvojila gips ali ne strašno.
zendradm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 21:12   #32
! ! !

Zna li tko koliko bi me izaslo za napraviti gipsane ploce ( kojima bi prekrila grede i brodski pod ) na stropu, ukupne povrsine 15 mq ?

u potkrovlju imam stan koji renoviram za iznajmljivanje, nema stropa i ima kosi krov ( tako da su neki zidovi visoki svega metar, metar i pol )...
za napraviti strop od gispanih ploca !(15 mq) bojanje stana ( ne boja se niti kupaona niti kuhinja!! )i gletanje me trazi 1460 Eura ... Jel je to previse, taman ili...?
EllenaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 12:11   #33
Quote:
mr.wolf69 kaže: Pogledaj post
ovo je jedna malo skuplja ponuda ali je u tim okvirima najčešće
ima ljudi koji rade i 20 posto jeftinije od toga ali je pitanje koliko ćeš čekat na red
To su vrlo fer cijene - onaj tko radi ispod toga zeznut će te negdje ili u potrošnji materijala ili u kvaliteti materijala ali i završne obrade
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 12:16   #34
Quote:
EllenaB kaže: Pogledaj post
Zna li tko koliko bi me izaslo za napraviti gipsane ploce ( kojima bi prekrila grede i brodski pod ) na stropu, ukupne povrsine 15 mq ?

u potkrovlju imam stan koji renoviram za iznajmljivanje, nema stropa i ima kosi krov ( tako da su neki zidovi visoki svega metar, metar i pol )...
za napraviti strop od gispanih ploca !(15 mq) bojanje stana ( ne boja se niti kupaona niti kuhinja!! )i gletanje me trazi 1460 Eura ... Jel je to previse, taman ili...?
bojanje i gletanje zidova- 25 kn /m2
spušteni strop - 125 kn/m2

reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 22.03.2010. at 15:55. Reason: brisanje reklame
gipsman is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.03.2010., 12:18   #35
Quote:
combra kaže: Pogledaj post
Bio mi je jedan majstor i kada sam mu rekao da mi je zimi hladno u potkrovlju, a ljeti pakleno vruće, rekao mi je da mi ne valja izolacija i da skinem lamperiju i staklenu vunu, znači sve, samo da ostanu rogovi! Rekao mi je da bi najbolje bilo staviti nekakvu izolaciju debljine 15cm, mislim da je staklena vuna 10cm a ovo ostalo ne znam, zatim da se stavi ta konstrukcija za knauf pa knauf!
Sada mene zanima kolika bi realna cijena bila za to po m2, znači tih 15cm izolacije, pa kontrukcija i knauf ploče na to?! I naravno da su u cijenu uračunate i ruke?! Kako se kreću cijene za takav posao? Može i na PM.
155 - 175 kn/ m2 - ovisno o količini , eventualnim komplikacijama...

reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 22.03.2010. at 15:56. Reason: brisanje reklame
gipsman is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 05.04.2010., 17:29   #36
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
155 - 175 kn/ m2 - ovisno o količini , eventualnim komplikacijama...

reklama
A što ako idu knauf ploče (obične) direktno na stropnu lamperiju, znači bez podkonstrukcije i izolacije (izolacija postoji iznad lamperiju, tj. na tavanu)? Koliko je onda m2 , materijal i ruke, postavljanje i bojanje u bijelu disperziju? Jako mi je to aktualno.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 14:48   #37
Pregradni zid!

Sobu bi htio pregraditi sa zidom od knaufa, pa me zanima kako se kreću cijene u zadnje vrijeme?
Jedan zid je površine cca 10 m2, a drugi oko 5 m2. U oba zida je potrebno ugraditi i sobna vrata (mislim da ću staviti obična krilna). Sjeverozapadna Hrvatska.
govtkc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:46   #38
Quote:
govtkc kaže: Pogledaj post
Pregradni zid!

Sobu bi htio pregraditi sa zidom od knaufa, pa me zanima kako se kreću cijene u zadnje vrijeme?
Jedan zid je površine cca 10 m2, a drugi oko 5 m2. U oba zida je potrebno ugraditi i sobna vrata (mislim da ću staviti obična krilna). Sjeverozapadna Hrvatska.
cca 300kn m2 sa materijalom,za pregradni zid,a ugradnja vrata 100kn kom.
goran valjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:13   #39
Evo, nakon nekoliko dana skupljanja informacija zadnje cijene su:
1. - najeftinija ponuda je 140 kn/m2, debljina zida 10 cm, izolacija je staklena vuna. Jedna ploča sa svake strane. U tu cijenu je uključena ugradnja vrata.
2. - prosječna ponuda je 160 - 180 kn/m2- debljina zida 10 cm, izolacija je staklena vuna. Jedna ploča sa svake strane. Ugradnja vrata ide od 100 kn do 150 kn/vrata.
3. - skuplje ponude - 200 - 300 kn/m2
Ponude su sa materijalom i bez PDV-a.
govtkc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 22:17   #40
knuf!!!

ovako,molio bih da mi odogovri netko na pitanje.dakle.imam tavan i htio bih napraviti tavanske stanove.pa me zanima koliko bi me dosla izolacija krovista i da se onda sve prekrije knaufom.koliko bi koštao metar kvadratni??hvala
redlar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.