Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 20:26   #21
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
d

da je svaka moralna podrška , jednostavno spoznaja da je netko uz tebe u tvojoj bilo patnji bilo u sreći... jeben osjećaj

.
e ovo je tako dobro napisano
stvarno je takav osjećaj. ja ne mogu zamisliti da mm nije bio sa mnom. o tome nismo puno ni pričali, podrazumijevalo se da ide...i u "manje" bitnim stvarima je bio uz mene, kao i ja uz njega,a di neće biti pri porodu !!!!!!!!!!!!!!!
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:34   #22
dula po meni ne,bar ne ta rent a frend,ali netko kome možeš vjerovati svakako da - uz mene je bio mm (iako se cijelo vrijeme trudnoće borio da ne ide,a sad je rekao da nije otišao da bi crkao od muke jer mu je to nešto najljepše u životu) koji mi je ajmo reći bio podrška,ona emocionalna jer drugo jadan nije ni znao (kad se samo sjetim da je po mom zahtjevu donio onu Avenovu vodu za pošpricati malo za osvježenje a on mene ko mačku usred truda posred nosa špricne tako da ostanem bez daha - e ako ga tad nisam ubila nikad ni neću),ali imala sam još jednu osobu sa sobom,a to je med. sestra koja mi je frendica i koja tamo radi na odjelu i koja je samo zbog mene odradila 2 smjene (zauvijek ću joj za to biti zahvalna) i da mi nje nije bilo sad kad razmislim unatrag ne znam kako bi ja to nakon 20 sati trudova ostala prisebna i dovršilai porod do kraja jer sam bila idealan kandidat za carski a ona me usmjerila da to izvedem i bez toga - zadnjih 4 sata su me derali trud za trudom,nisam se otvarala,pojačavali su drip ali ništa,ostajala sam bez zraka,a onda i bez svijesti između svakog truda - ona me budila,nju sam stalno čula kako me upozorava da dišem,dragala me po nogama,rukama,glavi,donosila mi vodu,a kad je krenuo izgon držala me,ohrabrivala,navijala,tjerala me da dišem i da guram...
eto,da nje nije bilo iskreno ne znam kako bi - već je i doktor počeo s nagovještajem carskog,a ona me natjerala da to sve sama odradim - eto ona je bia moja svojevrsna dula i ne znam kako bi bez nje
ovaj moj mm je bio sav jadan zbunjen ,nije znao šta da mi radi
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:48   #23
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
zadnjih 4 sata su me derali trud za trudom,nisam se otvarala,pojačavali su drip ali ništa,ostajala sam bez zraka,a onda i bez svijesti između svakog truda - ona me budila,nju sam stalno čula kako me upozorava da dišem,dragala me po nogama,rukama,glavi,donosila mi vodu,a kad je krenuo izgon držala me,ohrabrivala,navijala,tjerala me da dišem i da guram...
e, to!...u tom smislu je dula, odnosno netko upućen i priseban odlična stvar!
moš si mislit kak bi MM bio dovoljno priseban da mi govori kako da dišem, a i kak bi se uopće on sam usudio odlučiti da ja to mogu izvest sama, a ja ostajem bez svijesti...vjerojatno bi panično zvao sestru il doktora koji bi rekao da idem na carski, a on bi, skup sa mnom, zabrinut za mene i bebu na to rekao - a, ako se mora...i poljubio me za gudbaj i stisnuo ruku prije odlaska u salu...

a onaj dio da se trebam nekom povjeravat i zbližit s nekim prije poroda samo jer sam, eto, platila paket koji uključuje i zbližavanje prije poroda je i meni malo bez veze...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:50   #24
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
slažem se, meni je to 'on ne može podnijet da me gleda, a ne može mi pomoći' jedan od bedastijih izgovora. il predrasuda.
kako ne može pomoć? jel te može primit za ruku? eto ti pomoći!
moze mi pomoci tako da trpi bol umjesto mene. gledajte, to je bio moj izbor i da je htio biti na porodu, ja mu ne bih dala. da ponovo idem radati, naravno.
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:53   #25
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a onaj dio da se trebam nekom povjeravat i zbližit s nekim prije poroda samo jer sam, eto, platila paket koji uključuje i zbližavanje prije poroda je i meni malo bez veze...
kako se uhvatite glupih tema. slusaj, nitko tebe ne tjera da unajmis dulu (to kod nas ni ne postoji). ja sam isto citala taj clanak, i meni je to bilo bas zanimljivo, bar da imas neku opciju biranja koga bi vodio sa sobom u bolnicu.
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:11   #26
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, to!...u tom smislu je dula, odnosno netko upućen i priseban odlična stvar!
moš si mislit kak bi MM bio dovoljno priseban da mi govori kako da dišem, a i kak bi se uopće on sam usudio odlučiti da ja to mogu izvest sama, a ja ostajem bez svijesti...vjerojatno bi panično zvao sestru il doktora koji bi rekao da idem na carski, a on bi, skup sa mnom, zabrinut za mene i bebu na to rekao - a, ako se mora...i poljubio me za gudbaj i stisnuo ruku prije odlaska u salu...
da sam ostala sama s mm-om upravo bi tako bilo kako si opisala - on je od zbunjenosti samo sjedio i tu i tamo me pošpricao s tim s*anjem
bio je blijed ko krpa...
a da si mu vidjela izraz lica kad sam rodila malu,pa kad ju je babica počela brzinski uređivati a on se odmah s njom u dubioze da to radi nježnije (odmah je postala tatina curica ) - jadan je mislio da će ona njoj nešto napraviti - ovako kako je frendica bila samnom,on se nije petljao u sam tijek poroda već je jednostavno bio tu,i to mi je jedino i trebalo od njega u tom trenutku - nisam ni očekivala da će znati kad da ja radim puš puš
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:27   #27
Bila je nedavno reportaža na TV o dulama...
Neznam, meni to i nije neka fora...Pa imam mamu, sestru, šogoricu, najbolju frendicu... s njima sam puno prisnija i oni me poznaju puno bolje nego nepoznata žena.
Nemam ništa protiv toga, možda nekome to i pomaže, meni je to ... neznam ... koliko moraš biti sam na svijetu da si unajmiš frendicu???
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:32   #28
da se dula financira iz doprinosa kojeg izdvajamo za zdravstveno osiguranje svaki mjesec iz naših plaća - odmah bi je uzela.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:44   #29
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
koliko moraš biti sam na svijetu da si unajmiš frendicu???
totalno si to izvukla iz konteksta.
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 05:52   #30
Pa postoji mogucnost da se desi nekima da budu sami...nikad ne znash sta zivot nosi..meni je jasno da da vecina doma zivi u okruzenju obitelji i poznatih lica...i da tako i gledaju iz te prespektive...
sto ne znachi da nema i onih ljudi i obitelji koji nemaju...mamu..tatu..brata..sestru..baka i deda servise i slichno...niti imaju bliske veze sa svojom najuzom obitelji, niti ih zele na kraju krajeva...iz ko zna kojih razloga.

Posto zivim u prilichno velikoj "expat" zajednici..nije nepoznato ili necuveno da zene radjau djecu, a da nemaju muza ili obitelj uza sebe...dapache srela sam nekoliko zena koje su tako rodile..

Doula uostalom pomaze i kod kuce, ne samo na porodu...Ona preuzima tradicionalnu ulogu koju obavljaju ili su obavljale bliske osobe u obitelji..


nasha realnost je bila takva da se moglo vrlo lako desiti da moj muz nece biti na porodu.Zato jer je na terenu, u drugoj zemlji...mogao bi stici za recimo 12 do 24 sata kasnije charter letom...

Da sam kojim sluchajem bila trudna kad smo se tek doselili u UAE, bila bih realno, bez obitelji i prijatelja...ili bilo koga poznatog..

Nakraju smo dobili obiteljsku sobu u bolnici i muz i malena su bili samnom i muz je bio doma tri tjedna...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 06:49   #31
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moja kolegica na poslu je na moju ideju da mi na porodu bude mm... okrenula očima i izjavila... :'ako ikoga ne želim vidjeti u tom trenu i ako itko smeta to je onda muž' .. što je najčudnije nju je podržala cijela ekipa babuskara (sve su oko 50-55 godina života.. a ima i starijih).

...

I da rekla je da su joj više pomogle i bile od moralne i emotivne utjehe i pomoći žene nepoznate uz nju nego što bi bio njezin muž...
Ja to gledam iz perspektive da ta ista generacija žena ima muževe koji (vecinom, cast iznimkama) jedva znaju ispec jaje, a kamoli nesto drugo. Ako su takvi kakvi jesu cijeli njihov brak i one sve moraju same, kog ce im vraga na porodu.
S druge strane, mm nije doktor i znam da ce biti sav zbunjen, no sama njegova prisutnost tamo, ideja u mojoj glavi da nisam sama i da ce me samo drzati i za ruku, meni je dovoljna. Nije ni pisao prijemni samnom, no cinjenica da je bio ta dva dana samnom i cekao po 6 sati između pismenog i usmenog dijela prijemnog je nešto što mu nikada neću zaboraviti (joj, 150 godina smo skupa... ). Naravno da neće roditi umjesto mene, no ne želim ga isključiti iz toga.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:21   #32
Kako sam prvi put trudna, dakle neiskusna, preplašena i s bezbroj pitanja u glavi meni ta dula zvuči baš dobro. Prva sam od svojih prijateljica koja se upustila u ovu avanturu i da nema interneta mislim kako bih ostala slabo informirana, a time i zabrinutija (u nekim slučajevima i manje zabrinuta ). Dula mi zvuči kao dobra potpora trudnicama u takvoj ili sličnoj situaciji.
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 23:03   #33
ja bih radije doulu sa sobom nego muža! muževi su isto kao i mi u tim trenucima izvan sebe, u panici i "ne znaju što čine" (čast izuzecima)
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 00:08   #34
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
ja bih radije doulu sa sobom nego muža! muževi su isto kao i mi u tim trenucima izvan sebe, u panici i "ne znaju što čine" (čast izuzecima)
pa u tom slučaju...sjedneš s njim i kažeš mu ovo:
"ja ću roditi. ti ćeš me držati za ruku.a to ti je otprilike ovako... ja malo stišćem... i onda... iz vagine će mi izaći jedno živo biće a ti se nemoj prestrašiti i pitati 'otkud sad ovo', jer to je sasvim normalno i događa se."

za Boga miloga...pričamo li mi o porodu ili o tumoru na mozgu?

zar u 21.st. postoje takvi tipovi?

ajoj..da..ipak je ovo Hrvatska.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 00:10   #35
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
ja bih radije doulu sa sobom nego muža! muževi su isto kao i mi u tim trenucima izvan sebe, u panici i "ne znaju što čine" (čast izuzecima)
pa ja bi radije muža koji ne zna kaj bi sam sa sobom nego da plaćam "frendicu"!!!!!
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 00:12   #36
da...istina... duli plaćaš...a od muža još možeš nešto dodatnih para za sebe izvuć
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 12:17   #37
Obiteljski fendovi su jutros po prvi puta postali roditelji preslatkog dečka. Prvo što je frend rekao mm-u kad ga je nazvao da mu kaže novosti je bilo "Da nije bilo tako strašno..." Ja sam pitala da komu, njemu ili ženi.... Hoću reći, pa nisu nam muževi baš toliki pekmezi, nemojte ih podcjenjivati....
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 18:14   #38
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
dula po meni ne,bar ne ta rent a frend,ali netko kome možeš vjerovati svakako da - uz mene je bio mm (iako se cijelo vrijeme trudnoće borio da ne ide,a sad je rekao da nije otišao da bi crkao od muke jer mu je to nešto najljepše u životu) koji mi je ajmo reći bio podrška,ona emocionalna jer drugo jadan nije ni znao (kad se samo sjetim da je po mom zahtjevu donio onu Avenovu vodu za pošpricati malo za osvježenje a on mene ko mačku usred truda posred nosa špricne tako da ostanem bez daha - e ako ga tad nisam ubila nikad ni neću),ali imala sam još jednu osobu sa sobom,a to je med. sestra koja mi je frendica i koja tamo radi na odjelu i koja je samo zbog mene odradila 2 smjene (zauvijek ću joj za to biti zahvalna) i da mi nje nije bilo sad kad razmislim unatrag ne znam kako bi ja to nakon 20 sati trudova ostala prisebna i dovršilai porod do kraja jer sam bila idealan kandidat za carski a ona me usmjerila da to izvedem i bez toga - zadnjih 4 sata su me derali trud za trudom,nisam se otvarala,pojačavali su drip ali ništa,ostajala sam bez zraka,a onda i bez svijesti između svakog truda - ona me budila,nju sam stalno čula kako me upozorava da dišem,dragala me po nogama,rukama,glavi,donosila mi vodu,a kad je krenuo izgon držala me,ohrabrivala,navijala,tjerala me da dišem i da guram...eto,da nje nije bilo iskreno ne znam kako bi - već je i doktor počeo s nagovještajem carskog,a ona me natjerala da to sve sama odradim - eto ona je bia moja svojevrsna dula i ne znam kako bi bez nje
ovaj moj mm je bio sav jadan zbunjen ,nije znao šta da mi radi
ovo je meni mm radio, samo 28 sati pri izgonu mi je držao nogu i gurao glavu, a o mirnoći da ne pričam...toliko je bio miran i priseban... čak mu je bilo zanimljivo kad su me šivali
uglavnom, ne mogu zamislit nikog drugog da je bio umjesto njega...
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 21:40   #39
ja sam za dulu ali samo pri porodu... ovo prije i posli mi stvarno ne triba...
da obrazlozim: imam muza koji iz meni nepoznatog razloga uopce ne zeli razgovarat o prisustvu na porodu, a ja nisam tip koji upire (pogotovo sad jer se ne zelim svadjat i zivcirat bespotrebno)... vodit nekog drugog radije ne bi, jer sam takav tip... po meni je to jedan intiman cin prilikom kojeg uz sebe zelim muza koji me poznaje i koji samnom zivi, ne bilo koga drugog... mislim, kad dodje do trenutka da treba masirat medjicu a babice nema da to radi, ne bi mi bilo bas ugodno da mi to radi neko poznat a da nije moj muz...
s obzirom na stanje u splitskom rodilistu nisam dovoljno hrabra da idem sama jer iz iskustva svi kazu da su puno bolji prema zenema s pratnjom... ovaj put vodim prijateljicu koja je rodila troje djece i znam da ce mi bit super podrska, ali da mogu radije povest neku strucniju osobu koju ne znam, a koja poznaje moje stavove i zelje i moze mi pomoci u trenutku poroda, to bi bio moj izbor...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:07   #40
Zašto vi pričate ili otac djeteta ili dula? Nisam znala da je to tema! Ja sam i za oca i za dulu kao dodatnu potporu. I bezveze mi je kada netko kaže da je dula plačena prijateljica. Kakva božija prijateljica? Meni se čini da je dula zamišljena kao stručna osoba koja može pomoći trudnici savjetima i konkretnim akcijama, a ne kao netko tko drži trudnicu za rukicu i ispija s njom kave. Naravno da i prijateljica može stvarno puno pomoći, pa i biti stručna, ali npr. ja taku frendicu nemam (u smislu da nijedna još nije bila trudna, niti je babica, niti je završila medicinu, a niti tečaj za dulu), pa mi se dula čini kao dobra ideja. Jedino što ne živim u Britaniji, a i nemam para...
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.