Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 20:25   #61
ok. malo mi se čini pretjerano da čitavu vojsku vodim sa sobom na porod.

jučer mi je mama rekla da će biti uz mene čitavo vrijeme, a ja ne znam kako da joj kažem da sam već dečku rekla da bude uz mene.


mislim. super. koliko ljudi na porodu. što nas je više to smo jači. mogu još povesti i profesore s fakulteta da mi održe ispit jer mi baš u to vrijeme još traju rokovi.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:13   #62
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ok. malo mi se čini pretjerano da čitavu vojsku vodim sa sobom na porod.

jučer mi je mama rekla da će biti uz mene čitavo vrijeme, a ja ne znam kako da joj kažem da sam već dečku rekla da bude uz mene.


mislim. super. koliko ljudi na porodu. što nas je više to smo jači. mogu još povesti i profesore s fakulteta da mi održe ispit jer mi baš u to vrijeme još traju rokovi.


Pa nije citavu vojsku, babicu/dulu i decka/muza. To su dvije osobe. Za mene osobno i samo te dvije osobe dolaze u obzir.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 12:39   #63
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post


Pa nije citavu vojsku, babicu/dulu i decka/muza. To su dvije osobe. Za mene osobno i samo te dvije osobe dolaze u obzir.
a kaj ti misliš da nije pretjerano da povedem recimo i mamu i muža sa sobom na porod?
onako. mama mi je dosta upućena u to sve i zna brzo reagirati u nekim situacijama pa se uz nju uvijek osjećam puno sigurnije.
a muž je čisto onako... da me drži za ruku, eventualno da se izbori za neka moja prava ukoliko dođe do kršenja istih, ali najviše mi je stalo do toga da bude prisutan na porod jer je ipak otac djeteta, zašto nebi onda vidio kak mu se dijete rađa, a sam kaže da se ne boji toga svega pa ono...zajedno smo ga pravili...zakaj ga nebi zajedno dočekali... ha ha.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:29   #64
pa to je super, zašto ne. Bilo bi idealno kad bi moga bit s tobom kogod ti želiš da bude.
To je ionako stvar koju moraš odradit ti, a ne dr.Jozo i bilo bi super kad bi tebi bilo lijepo i ugodno.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:43   #65
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a kaj ti misliš da nije pretjerano da povedem recimo i mamu i muža sa sobom na porod?
onako. mama mi je dosta upućena u to sve i zna brzo reagirati u nekim situacijama pa se uz nju uvijek osjećam puno sigurnije.
a muž je čisto onako... da me drži za ruku, eventualno da se izbori za neka moja prava ukoliko dođe do kršenja istih, ali najviše mi je stalo do toga da bude prisutan na porod jer je ipak otac djeteta, zašto nebi onda vidio kak mu se dijete rađa, a sam kaže da se ne boji toga svega pa ono...zajedno smo ga pravili...zakaj ga nebi zajedno dočekali... ha ha.
Nije, zasto pretjerano ?
Ako su ti to dvije bliske osobe u zivotu, zasto ne, meni sasvim logicno i normalno.
Da idu ocevi dijeteta to svakako smatram obaveznim, a ako ti zelis da ti ide i majka, pa zasto ne, nevidim tu nista lose, bas suprotno od toga.

Sta mislis koliko ih dode u radaonu kad u njemackoj dode turkinja rodit ?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 14:47   #66
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Nije, zasto pretjerano ?
Ako su ti to dvije bliske osobe u zivotu, zasto ne, meni sasvim logicno i normalno.
Da idu ocevi dijeteta to svakako smatram obaveznim, a ako ti zelis da ti ide i majka, pa zasto ne, nevidim tu nista lose, bas suprotno od toga.

Sta mislis koliko ih dode u radaonu kad u njemackoj dode turkinja rodit ?
i što ako ih babica potjera?
ja se toga najviše bojim.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:03   #67
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i što ako ih babica potjera?
ja se toga najviše bojim.
pošto si u hrvatskoj, lako moguće
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:08   #68
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i što ako ih babica potjera?
ja se toga najviše bojim.

E, j....ga, kad smo u hrvatskoj i zelje trudnice se ne postuju, u njemackoj sam smijela dovest koga god sam htijela.

Ma neznam, ako ti je to bas zelja, ja bih mozda pitala unaprijed dali je moguce, mozda naletis na ljubaznu i pametnu babicu.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:19   #69
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
E, j....ga, kad smo u hrvatskoj i zelje trudnice se ne postuju, u njemackoj sam smijela dovest koga god sam htijela.

Ma neznam, ako ti je to bas zelja, ja bih mozda pitala unaprijed dali je moguce, mozda naletis na ljubaznu i pametnu babicu.
pa koliko sam se ja raspitala i koliko sam shvatila, moguće je dovesti muža na porod, no čula sam iz iskustava nekih da bi ga nadrkana babica potjerala...ne znam..da mog muža babica potjera ja vjerujem da bih istrčala onako polugola za njim.
što sad. ionako sam psihički neuračunljiva. dobit ću ispričnicu od psihijatra.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:27   #70
Ja san za dulu. Nije mi bila potribna prije poroda (mozda cak i da, jer san se od 7.mj.trudnoce po noci budila paralizirana od grceva u stomku,rukama i nogama uza sav magnezij a og tuduma ni top ne moze probudit), definitivno bi mi dobro dosla u bolnici (poslije poroda). Da san je imala vjerojatno ne bi izgubila par godina zivota od sekirancije u tih 7dana. Nakon poroda bi meni i mami odlicno dosla, jer po naputku patronazne skinile smo siroki povoj pa je mala nosila povijanje do 4,5mj. s tim da san morala iskesirat 250kn za pregled kod privatnog ortopeda da mi pokaze pravilno povijanje jer mi je doticna patronazna pokazala krivo, te za hranjenje svaka 2 sata od cega je hranjenje trajalo uru vrimena odlicno bi posluzila da se ja i mama bar malo odmorimo jer ovako misec dana nismo oka sklopile, na slikama iz tog doba izgledamo obje ko nadrogirane.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 15:34   #71
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa koliko sam se ja raspitala i koliko sam shvatila, moguće je dovesti muža na porod, no čula sam iz iskustava nekih da bi ga nadrkana babica potjerala...ne znam..da mog muža babica potjera ja vjerujem da bih istrčala onako polugola za njim.
što sad. ionako sam psihički neuračunljiva. dobit ću ispričnicu od psihijatra.
morate na tečaj da bi ti tm mogao biti prisutan....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:34   #72
Quote:
nary kaže: Pogledaj post
morate na tečaj da bi ti tm mogao biti prisutan....
na svetom duhu da. u vinogradskoj ne. ovisi o bolnici.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 19:12   #73
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa koliko sam se ja raspitala i koliko sam shvatila, moguće je dovesti muža na porod, no čula sam iz iskustava nekih da bi ga nadrkana babica potjerala...ne znam..da mog muža babica potjera ja vjerujem da bih istrčala onako polugola za njim.
što sad. ionako sam psihički neuračunljiva. dobit ću ispričnicu od psihijatra.

ma ne krivo si me shvatila, nisam mislila reci da muzevi nesmiju ici, pa valjda se to smije svugdi u ciloj HR.......nego sam mislila, ako nebudes smijela uvesti i mamu i muza, nego samo jednu osobu !
To sam mislila reci ! Kod nas u Zadru netriba tecaj da bi muz mogao ici.

Vraga bi ja isla bez muza, ne bi me nitko natira na to da udem bez njega ubox, onda bi izasla i rodila pokraj njega ispred radaone, ma bi 100%, nebi ga ja dala istjerat od neke nadrkane babice, bizi zena sa trudovima je u stanju sve i svasta napravit, digla bi cilu bolnicu na noge, kod nas sam cula da smije muz u box, ali ne u predradaonu, ja sad vec smisljam na koji nacin postignit da bude cijelo vrime pokraj mene, inace cu poludit...............ma nema sanse, ja ne ulazim u nikaku prostoriju bez muza !!! (joooj kakva sam)Pa nek se oni dignu na glavu.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 10:04   #74
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
na svetom duhu da. u vinogradskoj ne. ovisi o bolnici.
netocno...rodila na SD-u , muz bio na porodu i nije bio na tecaju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:40   #75
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
netocno...rodila na SD-u , muz bio na porodu i nije bio na tecaju
moj je bio,ali ga nitko ništa nije pitao
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:34   #76
da malo podignem temu.
prvi porod-muž
drugi porod-muž i doula

u principu na prvom porodu je muž više paničario od mene i to me ometalo.

na drugom porodu, doula je bila baš ono što i njezino ime znači-"sluškinja". ženu sam vidjela drugi put u životu (kad sam je prvi put vidjela pitala sam je da mi bude doula), u toku poroda, ja sam rekla vode, ona bi donjela vode, ja sam rekla loptu, dodala je loptu, rekla sam masaža, masirala mi je leđa. niti jednom rječju izvan mojih "zapovijedi" nismo razgovarale.

ona je jednostavno-bila tu.

i tako sam i ja postala doula. da budem tu za druge rodilje. na način na koji me one trebaju i žele uz sebe. bilo da ih masiram da im olakšam bol, bilo da samo stojim u kutu i čekam da li će me trebati.

pa, ako netko treba/želi doulu, slobodno mi se obratite u inbox
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 05:28   #77
Quote:
Tihi-vz kaže: Pogledaj post
... i tako sam i ja postala doula. da budem tu za druge rodilje. na način na koji me one trebaju i žele uz sebe. bilo da ih masiram da im olakšam bol, bilo da samo stojim u kutu i čekam da li će me trebati.

pa, ako netko treba/želi doulu, slobodno mi se obratite u inbox
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 09:50   #78
Quote:
Tihi-vz kaže: Pogledaj post
da malo podignem temu.
prvi porod-muž
drugi porod-muž i doula

u principu na prvom porodu je muž više paničario od mene i to me ometalo.

na drugom porodu, doula je bila baš ono što i njezino ime znači-"sluškinja". ženu sam vidjela drugi put u životu (kad sam je prvi put vidjela pitala sam je da mi bude doula), u toku poroda, ja sam rekla vode, ona bi donjela vode, ja sam rekla loptu, dodala je loptu, rekla sam masaža, masirala mi je leđa. niti jednom rječju izvan mojih "zapovijedi" nismo razgovarale.

ona je jednostavno-bila tu.

i tako sam i ja postala doula. da budem tu za druge rodilje. na način na koji me one trebaju i žele uz sebe. bilo da ih masiram da im olakšam bol, bilo da samo stojim u kutu i čekam da li će me trebati.

pa, ako netko treba/želi doulu, slobodno mi se obratite u inbox
Ajme, naježila sam se kak je ovo lijepi post
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 13:41   #79
Čitam stare postove i vidim da se dule mistificiraju. Koliko sam shvatila, one su u inozemstvu neki vid patronažnih sestara s edukacijom primalje. Druga je stvar što nemaju svi sreću kao ja da imaju odličnu patronažnu nakon poroda koja je po izobrazbi i primalja, pa mi je pogledala i ranu od epiziotomije, koja se kuži u dojenje, a radila je i kao pedijatrijska sestra pa i na tom polju ima neprocjenjivo iskustvo. Na porodu mi je bio muž i bio je prava podrška. Zaživjet će to i kod nas, ne samo zato jer je već svijest od pretjeranoj medicinalizaciji trudnoće i poroda, nego zato što će biti jeftinije da mame plaćaju dule, pa rodilišta ne moraj zapošljavati više primalja. Uvijek je novac presudan.
EineKleineMaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 17:02   #80
mislim samo da je važnop naglasiti da ne treba brkati doule i primalje. doule se ne petljaju u posao medicinskog osoblja bolnice, one su zadužene za emocionalnu stranu poroda i pomaži rodilji da se nosi sa tim vidom poroda.
novo okruženje (bolnica), novi ljudi (medicinsko osoblje), nova situacija u životu (porod), novo iskustvo (bol, novo maleno biće...), sve su to segmenti s kojima se žena u tim trenucima treba nositi i zato je tu doula da je ohrabri i pruži joj podršku. naravno, uz to, doula ima i laičko liječničko znanje, znanje akupresure, aromaterapije, masaže.... znači, može u punom smislu emocionalno pripremiti rodilju na sve ovo novo što je čeka, a može joj i na fizički način pomoći da se nosi s tim. no, ne miješa se u posao liječnika ginekologa i primalje.

kako je to naša voditeljica lijepo objasnila-doula se brine za ono iznad pupka, a primalja i ginekolog za ono od pupka na niže.

veseli me da ćemo uskoro osnovati svoju udrugu doula, i što se u 9mj planira besplatna projekcija filma Doula! diljem Hrvatske.

sve vas pozivam, a ostavit ću ovdje i obavijest kada će biti film točno, tako da svatko koga zanima može malo više doznati o tome što točno doula radi.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.