Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 21:10   #81
Quote:
HelloKitta kaže: Pogledaj post
Da ali ih ne opravdava da je točan odgovor da je on prije igrao tenis jer to nigdje nije napisano.
Ovo je bilo najgore pitanje na testu.

Kod B se implicira nekakva sadašnjost u vezi tenisa: It was
good fun, though, and now we have a wonderful
holiday home in the hills that we can escape to
whenever it gets too hot in the city. It’s even got
a tennis court which I play on a lot.

Pitanje je Which person played sport?

Dok se kod E ne spominje nikakav sport, ako ne računamo napucavanje lopte na terenu. Ja sam ipak stavio E zbog ovog "play", da je bio past ili prezent-perfekt stavio bi B sigurno, ali ovako mi je bilo čudno malo...
fietser is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:14   #82
kad će više rješenja stavit
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:15   #83
Quote:
Lagupagup kaže: Pogledaj post
nisam znao sta napisati za pozitivne stvari pa sam se preseravao
Heh, nisam se ni ja dugo mogla sjetiti pa sam na kraju došla do turističke promocije zemlje kroz sport.... Ali sam to toliko blesavo napisala (jer mi je ostalo malo vremena) da mislim da ću uljepšati dan onome tko bude ispravljao esej (ako ima smisla za humor, naravno, inače sam naje....)
dibidus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:18   #84
Quote:
Lagupagup kaže: Pogledaj post
nisam znao sta napisati za pozitivne stvari pa sam se preseravao
Ista stvar...ma ko ga jebe sad.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:19   #85
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
Ista stvar...ma ko ga jebe sad.
neka misle sta je pisac htio reći
Lagupagup is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:20   #86
Quote:
fietser kaže: Pogledaj post
Ovo je bilo najgore pitanje na testu.

Kod B se implicira nekakva sadašnjost u vezi tenisa: It was
good fun, though, and now we have a wonderful
holiday home in the hills that we can escape to
whenever it gets too hot in the city. It’s even got
a tennis court which I play on a lot.

Pitanje je Which person played sport?

Dok se kod E ne spominje nikakav sport, ako ne računamo napucavanje lopte na terenu. Ja sam ipak stavio E zbog ovog "play", da je bio past ili prezent-perfekt stavio bi B sigurno, ali ovako mi je bilo čudno malo...
Ma E je točno. Upravo zato što on SADA tek ima taj tennis court.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:23   #87
Quote:
kiki_991 kaže: Pogledaj post
Today, this natural wonder is a natural attraction that has become the
main source of income for the region. It spits out red-hot rocks and blasts columns of lava hundreds
of feet into the air on an almost daily basis. This was an opportunity not to be missed

Ja sam nekako shvatio da ono on baš mora mora posjetiti taj vulkan jer ne wonder..
a i ja sam stavila,nekako mi najbolje pasalo,al većinom su ljudi stavili active,iako ne znam zašto to jer piše ovo almost daily basis,znači nije tak rijetko da je baš prilika za ne propustit..nemam pojma
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:26   #88
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post
a i ja sam stavila,nekako mi najbolje pasalo,al većinom su ljudi stavili active,iako ne znam zašto to jer piše ovo almost daily basis,znači nije tak rijetko da je baš prilika za ne propustit..nemam pojma
Ja sam sve više uvjeren da i je zbog toga što je natural wonder
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:33   #89
On nije želio propustiti to izbacivanje lave.
Znači active, jer izbacije lavu i baš to on nije želio propustiti.
Tako sam ja shvatio.
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 21:34   #90
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
Ja sam sve više uvjeren da i je zbog toga što je natural wonder
ja se nadam da je jer stvarno zapravo nisam puno baš glupog napisala,a imam 5 greški ako je ovako..a glupo je samo jedno,ono s vulkanom isto sam stavila power i to se slažem da nije dobro sad,al eto,blesava onda i na onom kad treba umetnut rečenicu sam jedno slučajno krivo upisala i poslije zaboravila ispravit potpisom i svim onim..

a za ovo s igranjem indoors povremeno stvarno nije ok da je A jer su oni stalno bili u kući i kartali se,to s vulkanom šta je i u zadnjem sam stavila made umjesto instead što mi se isto ne čini tolko glupo,dosta ljudi je i stavilo..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:19   #91
pitanje je bilo "played sport" znači da je prije igrao sport, tako da onda sigurno nije onaj tenis jer on još to igra! cijeli odlomak E piše kako je on provodia praznike prije... znači E je točno, a jebemu
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:22   #92
I felt as if I had entered another world, so different from my own, and it was this that was the start of an enduring love of volcanoes.

ovo je 13, 100% je strangeness, jer u ovoj rečenici se scenery spominje kao krajolik ali ne kao glavni razlog, a power isto nije jer je glavni razlog different from my own
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:25   #93
You have to admire the bravery of the locals, many of whom have little choice about living where they do. I guess they try not to imagine
the danger, but I couldn’t help feeling I’d joined them in a deadly game of chance.

a ovaj 15 , meni ipak najlogičnije zvuči risk-takers, je on smatra da se možemo diviti njihovoj hrabrosti, a na kraju rečenice ipak kaže da se nikako nebi pridružija njima u tog igri između života i smrti.

ali opet kada pogledate nastavak, on kaže da možda ipak nisu hrabri jer oni zapravo nemaju nakakve druge opcije...
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:27   #94
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
I felt as if I had entered another world, so different from my own, and it was this that was the start of an enduring love of volcanoes.

ovo je 13, 100% je strangeness, jer u ovoj rečenici se scenery spominje kao krajolik ali ne kao glavni razlog, a power isto nije jer je glavni razlog different from my own
To je u redu. Nego mislim da je on htio posjetit taj neki vulkan zbog toga što izbaciva kamenja šta ja znam koliko u zrak, odnosno što je natural wonder. Ali vidjet ćemo kad dođu rješenja.
__________________
Of all the things I've lost, I miss my mind the most.
svetac19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:28   #95
Quote:
cloudy kaže: Pogledaj post

a za ovo s igranjem indoors povremeno stvarno nije ok da je A jer su oni stalno bili u kući i kartali se,to s vulkanom šta je i u zadnjem sam stavila made umjesto instead što mi se isto ne čini tolko glupo,dosta ljudi je i stavilo..
A ti je sigurno, jer oni su tokom dana bili vanka, ali navečer su se igrali unutar kolibe...
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:29   #96
Quote:
svetac19 kaže: Pogledaj post
To je u redu. Nego mislim da je on htio posjetit taj neki vulkan zbog toga što izbaciva kamenja šta ja znam koliko u zrak, odnosno što je natural wonder. Ali vidjet ćemo kad dođu rješenja.
da to se odnosi na cijeli tekst kao da je vulkan moćan, ali moraš gledat rečenicu a ne na tekst.
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:34   #97
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Mene buni nešto... Možda je i odgovoreno, ali nisam vidio.

Pitanje je glasilo: Which person used to play indoors sometimes?

Na onim rješenjima stoji da je A koji kaže: We didn’t go out in
the evenings. We’d just stay in and play cards
and board games.


Ja sam stavio E: Anything was better
than playing inside the house.


Ne znam , ali čini mi se logičnije E jer kaže da je sve bolje od igranja u kući što znači da se ponekad i igrao unutra, dok osoba A kaže da su oni svaku večer igrali karte.
A pitanje je glasilo ponekad?
eeee! na to sam zaboravila, kako vecina nije imala prigovora na taj odgovor, smetnuh s uma. al ja sam se to isto pitala na testu, bas mi je taj ponekad zakadio do nemila... al kontam, pa necu ja ic tu sad vadit neki 3 korjen, i stavila ja ipak ove sto su kartali.
p.s. skužare bitte sto ti promjenih spol na onoj drugoj temi, ne znam nick mi nekako djelovao tako. ne bu se ponovil!
~romina~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:37   #98
Quote:
~romina~ kaže: Pogledaj post
eeee! na to sam zaboravila, kako vecina nije imala prigovora na taj odgovor, smetnuh s uma. al ja sam se to isto pitala na testu, bas mi je taj ponekad zakadio do nemila... al kontam, pa necu ja ic tu sad vadit neki 3 korjen, i stavila ja ipak ove sto su kartali.
p.s. skužare bitte sto ti promjenih spol na onoj drugoj temi, ne znam nick mi nekako djelovao tako. ne bu se ponovil!
o isusa ti, pa E nemože bit nikako .
evo E tekst:
Times were hard and we spent the holidays
at home. It didn’t bother us, because as
long as we had a ball we could kick it
around all day. There was a field nearby
and we’d play with other kids like us. It
didn’t matter if it rained. Anything was better
than playing inside the house.
Nowadays,
when I work all day and find myself
physically exhausted, I look back fondly on
those times. However, at the same time,
I do regret missing the opportunity to see
more of the world as a youngster.

ako bolje pogledate kontekst prije ove rečenice shvatit ćete da ta rečenica znači : Sve je bolje nego igranje u kući!!!
šta odi nije jasno??

znači ako je pitanje bilo :- used to play indoors sometimes?
onda ta rečenica ne govori da su se oni igrali ponekad u kući , već da su se igrali vanka a ne u kući....
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:39   #99
Quote:
armagedon20012 kaže: Pogledaj post
A ti je sigurno, jer oni su tokom dana bili vanka, ali navečer su se igrali unutar kolibe...
To mi je skroz sumnjivo.
Ali nisu se oni igrali cijeli dan vanka, pa došli navečer se opet igrat unutra.
Oni su se kupali, jeli...
Dok se ovaj pod E cijeli dan igrao. Kaže da je sve bolje od igranja u kući, znači da se ponekad i igra u kući.
Opet, ponavljam, ovaj sometimes. Oni su se svaki dan igrali unutra, ne ponekad.

Vjerojano je A, ali eto...
 
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:40   #100
pa al očito su se nekad igrali i u kući,inače nebi znali kaj je kao bolje ili ne,al ok,nije bitno..
cloudy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.