Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2010., 22:40   #61
Quote:
Ernani kaže: Pogledaj post
Upoznat sam sa poviješću Balkana dosta dobro samo "istorija" koji vi pričate ne drži vodu. Od danka u krvi, harača, begova i zemlje koji su samo dio te "ravnopravnosti" ispovijedanja vjere, pa nadimci poput kauri, ćafiri. Mažuranić je dosta detaljno opisao u svojem epu Smrt Smail-age Čengića kakve su bile igre sa kršćanima u Hercegovini. Tu je Ivo Andrić, Prokleta avlija, Na Drini ćuprija. Slabo čitate.
Vidim ,načitan si...neka,svatko ima nekoga za uzor...interesantno je da čovjek kada se utapa i za slamku pokušava da se uhvati...samo ovo navedeno je brale...čitav plast...ajme meni...skidam ti kapu...bogomolje nisu tvoja uža specijalnost...dok vidiš,ja sam se osječao lijepo i u crkvi i u katedrali...a ti vjerovatno zaobišao džamiju u velikom luku...hehheee,znamo se mi dobro...tko s čije česme pije vodu...zar ne!?
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:50   #62
Što to mene briga kako si se ti osjećao u crkvi ili sinagogi, koješta, pa jel to tema ili mene vidiš poput couch doktora da saslušam tvoje emocije i probleme

Pa ne počinje povijest Balkana od Tunje Filipovića.
__________________
Yawn ...
Ernani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:54   #63
Quote:
Ernani kaže: Pogledaj post
Što to mene briga kako si se ti osjećao u crkvi ili sinagogi, koješta, pa jel to tema ili mene vidiš poput couch doktora da saslušam tvoje emocije i probleme

Pa ne počinje povijest Balkana od Tunje Filipovića.
Koliko znam baš si na pravoj adresi...prof. Filipović je stare gore list...

Mislim da osobe poput tebe,ne razumiju pitanje balkana i njenih starosjedilaca...pa samim tim ni ovu temu koja zapravo govori o jednoj uskoj povezanosti tih naroda na malom prostoru...a gdje ćeljad nisu bjesna...tu ni kuća nije tijesna...a dobar bi film "tijesna koža"...dobar!
Tica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 22:57   #64
Eto vi i Turci se stručnjaci za Balkan, samo u nekim drugim stvarima. A kako si to ti mjerodavan za Balkan i povijest tog prostora, i kako si to starosjedioc, kad nemaš nikakve karakteristike istih, od imena, prezimena, religije, pa i jezika ?
Ne razumijem koja su to čeljad bijesna ?
__________________
Yawn ...
Ernani is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.12.2010., 23:08   #65
Quote:
Ernani kaže: Pogledaj post
Eto vi i Turci se stručnjaci za Balkan, samo u nekim drugim stvarima. A kako si to ti mjerodavan za Balkan i povijest tog prostora, i kako si to starosjedioc, kad nemaš nikakve karakteristike istih, od imena, prezimena, religije, pa i jezika ?
Ne razumijem koja su to čeljad bijesna ?
Vidim da voliš našu muziku...pa eto da u ljepšem tonu razgovaramo...http://www.youtube.com/watch?v=QpsbCfu_XXE

Ako ti bude trebao prevod tu sam....
Tica is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 24.12.2010., 00:37   #66
Quote:
Tica kaže: Pogledaj post
Vidim da voliš našu muziku...pa eto da u ljepšem tonu razgovaramo...http://www.youtube.com/watch?v=QpsbCfu_XXE

Ako ti bude trebao prevod tu sam....
Oprostite što ovak upadam, je li ovo albanski jezik?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 00:55   #67
Quote:
Ernani kaže: Pogledaj post
Upoznat sam sa poviješću Balkana dosta dobro samo "istorija" koji vi pričate ne drži vodu. Od danka u krvi, harača, begova i zemlje koji su samo dio te "ravnopravnosti" ispovijedanja vjere, pa nadimci poput kauri, ćafiri. Mažuranić je dosta detaljno opisao u svojem epu Smrt Smail-age Čengića kakve su bile igre sa kršćanima u Hercegovini. Tu je Ivo Andrić, Prokleta avlija, Na Drini ćuprija. Slabo čitate.
I Mažuranić i Andrić su imali skrivene namjere...

Mi, Bošnjaci više volimo Miličevićev ep o Smail-agi Čengiću, mnogo poštenije napisano...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 00:59   #68
Quote:
Ernani kaže: Pogledaj post
Eto vi i Turci se stručnjaci za Balkan, samo u nekim drugim stvarima. A kako si to ti mjerodavan za Balkan i povijest tog prostora, i kako si to starosjedioc, kad nemaš nikakve karakteristike istih, od imena, prezimena, religije, pa i jezika ?
Ne razumijem koja su to čeljad bijesna ?
Od starosjedilačkih: jezika, imena i prezimena nema ni kod vas ništa. To se mnogo izmjenilo još i prije Novohrvatskog jezika, uvođenja prezimena i latinizacije starosjedilačkih imena.

Starosjedilačka religija je paganizam. Krščanstvo je (kao i Islam) došlo iz Azije.
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.