Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 23:23   #21
Quote:
benedeiktus kaže: Pogledaj post
jednom me jedna psihijatrica pitala imam li čudne misli.na što se to odnosi,koja je psihijatrijska definicija čudnih misli,postoji li uopće taj termin?
odgovorio sam joj da nemam čudne misli a ona me na to pitala "sigurnooo"? ispada da žena ne zna raditi svoj posao.
Mozda je htjela reci ima li kakvih promjena u tvojoj glavi pa je ovo bilo jednostavnije pitanje il je samo bubnula sta joj je palo napamet.Al sve to ovisi kako si se postavio,psihijatar je nuzno subjektivan..
__________________
The machinery is too much for me..
Stonerlord is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:48   #22
Quote:
Stonerlord kaže: Pogledaj post
Mozda je htjela reci ima li kakvih promjena u tvojoj glavi pa je ovo bilo jednostavnije pitanje il je samo bubnula sta joj je palo napamet.Al sve to ovisi kako si se postavio,psihijatar je nuzno subjektivan..
i prepisala mi lijekove koje još pijem a postavila mi krivu dijagnozu.razgovarao sam s jednim psihićem i rekao mi da nemam shizo.još me retorički pitao-pa što misliš jel imaš shizo.ccc..strašno.koliko psihijatri zla mogu napraviti ljudima.
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:11   #23
Kolko sam skuzio psihijatri vole davat dijagnoze cak nekad i bez osnove i to su ovi losiji koji neznaju doprijeti do covjeka il na sve gledaju prosto po nekoj knjizi koju su procitali ko zna kad..
__________________
The machinery is too much for me..
Stonerlord is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 00:56   #24
Quote:
Stonerlord kaže: Pogledaj post
Kolko sam skuzio psihijatri vole davat dijagnoze cak nekad i bez osnove i to su ovi losiji koji neznaju doprijeti do covjeka il na sve gledaju prosto po nekoj knjizi koju su procitali ko zna kad..
Zato je pametnije otići nekom boljem psihijatru. Ono, raspitati se malo prvo jer te ovi lošiji mogu još dodatno unazaditi.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:27   #25
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post


Ne znam dal plačem ili da se smijem.
Dobar dio srednje sam provela sa sličnim mislima.
Kako mi se kontekst života mijenjao, tako su se i misli mijenjale.
A uvijek mi se nešto vrtilo po glavi, i ovisno o periodu i dalje prilagođava, i da, može biti jako kreativno.

Nekako mi ide nakurac što danas svaki pokret malim prstom ima svoju katalogiziranu dijagnozu kako bi gospoda liječnici mogli voditi statistike i snalaziti se u cijelom tom košmaru.

Sve ostale misli osim onih koje ne tjeraju čovjeka da naudi sebi ili drugome bi trebale biti "normalne".

Ostaje fakat pitanje što uopće danas znači pojam normalno.
Ja se radije smijem, to me čini ljepšom.

Fun fact: DSM-lll je imao disklejmer da je to samo okvirni, ne suviše precizni vodič te da ga ne treba koristiti u neke 'ozbiljnije' svrhe, tipa forenzike i osiguranja. A sad nisi normalan ni kad ti je dobro jer tko je vidio da je danas nekom dobro.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 20:49   #26
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Zato je pametnije otići nekom boljem psihijatru. Ono, raspitati se malo prvo jer te ovi lošiji mogu još dodatno unazaditi.
Bolje je taj novac potrošiti sa dobrim društvom ili zajedno sa boljim psihijatrima, ali neslužbeno. Trebate pričati o tome bez "zaključka", ali zaključti zašto to nije dobro.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:20   #27
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Bolje je taj novac potrošiti sa dobrim društvom ili zajedno sa boljim psihijatrima, ali neslužbeno. Trebate pričati o tome bez "zaključka", ali zaključti zašto to nije dobro.
Koji novac? Ja sam išla preko uputnice, moj nećak isto.

A ti si po običaju mutan i nejasan.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:38   #28
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Koji novac? Ja sam išla preko uputnice, moj nećak isto.
Ja nisam imao takvih potreba zbog sebe, nego zbog drugih.
Ne vidim zašto je popularno ići kod psihijatra bolje je sa njima popričati off the record. Smatram da ti najbolje znaš jesi li normalna ili ne.
Ako nisi sigurna pitaj mene, biti ću iskren po običaju.
A normalno je kako normalni imaju čudne misli koji ih znaju zabrinuti, zbog tanke granice da ih ispune. No jako su loše.


Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
A ti si po običaju mutan i nejasan.
Samo onima koji ne kuže

no nije se za šaliti ako dobro mislim na što je pokrenuta ova tema o "čudnim mislima" nemaju veze sa doživljajima stvarnosti
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:13   #29
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Ja nisam imao takvih potreba zbog sebe, nego zbog drugih.
Ne vidim zašto je popularno ići kod psihijatra bolje je sa njima popričati off the record. Smatram da ti najbolje znaš jesi li normalna ili ne.
Ako nisi sigurna pitaj mene, biti ću iskren po običaju.
A normalno je kako normalni imaju čudne misli koji ih znaju zabrinuti, zbog tanke granice da ih ispune. No jako su loše.
Nisam išla zato što je popularno, nego zato što je trebalo. Nije se radilo o čudnim mislima. I definitivno nisam normalna, normalni ljudi su smrtno dosadni. Ali nisam ni poremećena da bih bila opasna za okolinu.

Obično bi psihijatri bili najpotrebniji onima koji su uvjereni da njima ne trebaju.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:16   #30
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nisam išla zato što je popularno, nego zato što je trebalo. Nije se radilo o čudnim mislima. I definitivno nisam normalna, normalni ljudi su smrtno dosadni. Ali nisam ni poremećena da bih bila opasna za okolinu.

Obično bi psihijatri bili najpotrebniji onima koji su uvjereni da njima ne trebaju.
normalna si .. moj konačni zaključak ... stvar je okoline, a ne tebe no ima i nešto fenotipskog u pitanju.
Nemoj pod normalnost gledati uškopljene i izdresirane, svatko ima pravo na osebujnost dok ne remeti tuđu slobodu ili prava ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2018., 20:56   #31
Swe što imamo može biti čudno
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.