Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 17:05   #141
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
LOL. Dobro je bakice, aj malo lezi i odmori. Put ovjenčan ružama je ljepši. I miriši. Samo ne dirat, je l'...
Ajd pliz samo nemojte šprehe ruže po grobovima...

Lumeni na sprovod ne nose kite cvijeća, već donesu samo jedan cvijet... zasigurno ne kupljen kod prodavača, ustvari lumeni opće ni ne dođu na sahranu, grob pokojnika posjete kad svi drugi odu.

Zašto?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:17   #142
Evidentno je da samoća je velik problem ljudi ovoga foruma,no u tom slučaju ne bi trebalo religiju da koriste kao sredstvo,imate druženja na portalima koji su specijalizirani za takve stvari.
Religija pdf bi trebao biti druge namjene,ozbiljnije mnogo nego chat.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:33   #143
Hej, koja je razlika između "eli eli lama sabaktani" i "eli eli lama azavtani"?
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:34   #144
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Evidentno je da samoća je velik problem ljudi ovoga foruma,no u tom slučaju ne bi trebalo religiju da koriste kao sredstvo,imate druženja na portalima koji su specijalizirani za takve stvari.
Religija pdf bi trebao biti druge namjene,ozbiljnije mnogo nego chat.
Nisi se valjda prepao neko će ti preoteti riječ a ti sam otić u zaborav ?

Čuj, za tematski ljude povesti moraš bit karizmatičan, ak nemaš to onda kanda nemaš ništa.
Zato se ja povlačim, teren prepuštam tebi karizmatičnom. Sretno ti bilo.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:22   #145
Današnja o Paklu

https://www.youtube.com/watch?v=uepxHgh6u9A
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 17:35   #146
Ocigledno da kreator ovoga solarnog sistema nije u stanju se nositi s onim u sto se upustio ili bolje reci kreatori.
Dnevnik jednog experimenta.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:41   #147
Uzmimo primjer Staljinističke Rusije.
Za vrijeme Staljina mnogi ljudi su na ovaj ili onaj način sudjelovali u ludilu političkih ubojstava i robijanja po zatvorima gdje su umrli.
Nisu to bili samo hollywoodski tipični zli dečki. U takvoj atmosferi ispiranja mozga i vječne potrage za državnim neprijateljima tj. izdajicama mnogi su obični građani "otkucavali" svoje susjede jer su zaista mislili da rade dobro. Mnogi su to činili iz straha da oni sami ili njihova obitelj ne završi kobno. Lov na vještice.

Rusija danas. Nema više takvog ludila. Ljudi ipak žive slobodnije i histerija se umirila. Što bi se dogodilo da se današnji Rusi ne mogu otrgnuti od prošlosti već da im je cilj osvetit se svim ljudima iz onog vremena koji su na bilo koji način pridonijeli smrti ili zatvaranju "izdajica?
U tom slučaju bi se Rusija vratila u kaos onog vremena i ta bolesna igra bi se vodila do beskraja. Uvijek bi postojao razlog da se netko optuži i kažnjava.

Uzmimo analogiju današnje Rusije kao Raj, a prošlost kao griješni svjetovni život Rusa.
Bog ima izbor otvoriti novo poglavlje života u svijetu gdje se za razliku od prije više ne događa patnja i lov na vještice. Ali On se jednostavno ne može odlijepiti od prošlosti u ime budućnosti nego traži krv i osvetu u ime prošlosti.
Poruka Rusima je da u današnjoj Rusiji imaju mjesta samo oni koji nisu zgriješili u Staljinističkoj Rusiji a to znači novi lov na vještice i tako do beskraja.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 21:32   #148
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Uzmimo primjer Staljinističke Rusije.
Za vrijeme Staljina mnogi ljudi su na ovaj ili onaj način sudjelovali u ludilu političkih ubojstava i robijanja po zatvorima gdje su umrli.
Nisu to bili samo hollywoodski tipični zli dečki. U takvoj atmosferi ispiranja mozga i vječne potrage za državnim neprijateljima tj. izdajicama mnogi su obični građani "otkucavali" svoje susjede jer su zaista mislili da rade dobro. Mnogi su to činili iz straha da oni sami ili njihova obitelj ne završi kobno. Lov na vještice.

Rusija danas. Nema više takvog ludila. Ljudi ipak žive slobodnije i histerija se umirila. Što bi se dogodilo da se današnji Rusi ne mogu otrgnuti od prošlosti već da im je cilj osvetit se svim ljudima iz onog vremena koji su na bilo koji način pridonijeli smrti ili zatvaranju "izdajica?
U tom slučaju bi se Rusija vratila u kaos onog vremena i ta bolesna igra bi se vodila do beskraja. Uvijek bi postojao razlog da se netko optuži i kažnjava.

Uzmimo analogiju današnje Rusije kao Raj, a prošlost kao griješni svjetovni život Rusa.
Bog ima izbor otvoriti novo poglavlje života u svijetu gdje se za razliku od prije više ne događa patnja i lov na vještice. Ali On se jednostavno ne može odlijepiti od prošlosti u ime budućnosti nego traži krv i osvetu u ime prošlosti.
Poruka Rusima je da u današnjoj Rusiji imaju mjesta samo oni koji nisu zgriješili u Staljinističkoj Rusiji a to znači novi lov na vještice i tako do beskraja.
Ja ne bih baš bio siguran to što navodiš vezano za Staljina,jako malo je dokaza a mitova je mnogo više.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 22:05   #149
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post


Rusija danas. Nema više takvog ludila. Ljudi ipak žive slobodnije i histerija se umirila.
Samo ti se čini. Znaš, tamo PC nije što i ovdje, zato se oni hvale sa RPC, a ta je pak na glasu da više od svih drugih po svijetu krši prava vjerskih sloboda, nije joj ravna čak ni RKC.

Tko će od njih odmah u Raj? Što misliš...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 14:26   #150
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto Bog stvara ljude u materijalnom Svijetu i u startu im uvjetuje da se opredijele za Njega ili idu u pakao, umjesto da nas odmah stvori u raju i svi sretni zadovoiljni? Zar nije to mučenje? Da smo odmah stvoreni u raju, ne bismo ni mi ni ostali oko nas imali muke.

Bog je u trenutku stvaranja ubojice i lopova unaprijed znao da će oni zbog grijeha završiti u paklu, ali ih je svejedno stvorio i na kraju ih pošalje u pakao, a znao je unaprijed što će biti i gdje će završiti.
Jel vama to zvuči sadistički? Meni itekako.
Bog nije stvorio zle ljude,vec savrsene.Dao im je da zive u Raju na Zemlji.Oni su sami odlucili da ne zele slusati Boga,vec su zeljeli raditi po svojem.Bog ne baca ljude da se muce u nikakvoj vatri.Pakao kao takav ne postoji.On je stvorio ljude sa zeljom da vjecno zive,nije mu padalo na um da muci ljude u nekakvom paklu.Bog je ljubav.
__________________
pred hrabrima i tigrovi izgledaju kao ovce
Tramantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 14:42   #151
Quote:
Tramantana kaže: Pogledaj post
Bog nije stvorio zle ljude,vec savrsene..
Ali...

Quote:
Dao im je da zive u Raju na Zemlji.Oni su sami odlucili da ne zele slusati Boga,vec su zeljeli raditi po svojem.
Pa kako ih je načinio savršene, a počinili su najgoru budalaštinu moguću?
Ipak ih je onda načinio blesavima a ne savršenima.

Quote:
Bog ne baca ljude da se muce u nikakvoj vatri.Pakao kao takav ne postoji..
Ti si Jehovin svjedok?

Quote:
On je stvorio ljude sa zeljom da vjecno zive,nije mu padalo na um da muci ljude u nekakvom paklu.Bog je ljubav.
Ne bi se baš moglo zaključiti po zbivanjima oko nas, načinu kako evolucija funkcionira, itd.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:02   #152
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ali...



Pa kako ih je načinio savršene, a počinili su najgoru budalaštinu moguću?
Ipak ih je onda načinio blesavima a ne savršenima.



Ti si Jehovin svjedok?



Ne bi se baš moglo zaključiti po zbivanjima oko nas, načinu kako evolucija funkcionira, itd.
Bog nas je stvorio pametnima,isto tako da odlucujemo sto je dobro, a sto nije.Posto je On stvorio nas ocekivao je nasu poslusnost.Koliko smo bedasti vidi se po tome kako zivimo danas.Ja zivim u sumi.
__________________
pred hrabrima i tigrovi izgledaju kao ovce
Tramantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 15:59   #153
Quote:
Tramantana kaže: Pogledaj post
Bog nas je stvorio pametnima,isto tako da odlucujemo sto je dobro, a sto nije.Posto je On stvorio nas ocekivao je nasu poslusnost.Koliko smo bedasti vidi se po tome kako zivimo danas.Ja zivim u sumi.


Definitivno.

Bilo bi prikladnije pitanje teme : zašto životom na zemlji ne biramo kasnije Raj i život u vječnosti ?
Zašto ne ljubimo život, Boga i zašto ne biramo teži ali sretniji put ?
Zašto ne odabiremo ljubav i neke važnije i dublje životne izazove od use, nase, podase i svezase ?
Sa kojim smo to, kao osobe, mi spoznajama, duhovno naučenim, dokazima i djelima ljubavi prema Bogu, ljudima i svemiru sebi umislili kako možemo zauvijek ostati u Raju ?
Koliko smo egoistični a koliko nesebični i uistinu dobri ljudi prema drugima ?
Što to značajno kao osobe činimo za druge van obitelji ? Za svijet ?
Kojim vrhunskim (to ne znači velikim ) ljudskim djelima i duhovnim postignućima ? To je rijetkost u ljudi.
Mislim da će to Bog htjeti znati o nama.

"Milosrđe mi je milo, a ne žrtva"
Bez obzira je li to kao nekada žrtva u vidu goluba, jarca ili današnjih odricanja koje želimo pokazati kao žrtvu. Dok milosrđa često nemamo. Ni prema sebi, ni prema drugima a najmanje prema Bogu itd.
A ovo drugo ?
Posebno mi je zanimljivo kako baš oni koji nisu članovi nekoga kluba, reći ćemo tako, misle kako bi baš oni trebali uživati sve povlastice kluba. Usput i komandirati tim klubom te mu nametnuti svoja pravila.
Obavezno ona koja su u suprotnosti sa mišljenjem članova kluba.
Iako ne vole ni članove a ni klub. Niti sudjeluju u njemu.

Zgodno.

Zadnje uređivanje pozitivax : 30.07.2017. at 16:31.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 17:21   #154
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Bilo bi prikladnije pitanje teme : zašto životom na zemlji ne biramo kasnije Raj i život u vječnosti ?
Zašto ne ljubimo život, Boga i zašto ne biramo teži ali sretniji put ?
Ti bi znala bolje sastaviti naslovno pitanje a usput nas navesti i na razmišljanje
al nema veze, uzimamo si u obzir da je autor naslov sklepao na brzaka, kaj sad kaj je tu je, nebumo se plakali... A kad smo već kod 'suza'... da ti rečem nešto utješno: stati na Božju stranu nije teži nego je lakši put, upravo zato Bog i poziva ljude, zna On jako dobro zašto
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 08:50   #155
Naše duše su cijelo vrijeme s Bogom u Raju. Život na Zemlji smo odabrali da bismo naučili i napredovali. Kada umremo jedva čekamo da se vratimo i bolje riješimo neke situacije. Gore smo u raju i jedva čekamo da se vratimo na Zemlju. To puno govori koliko su nam Zemlja i ta iskustva dragocjena.
Oni koji više znaju kažu da Raj nismo nikada napustili i da se cijelo vrijeme kupamo u božjoj ljubavi. Život na Zemlji je simulacija koju vrtimo u našim mislima da bismo dalje napredovali kao duše.
Sami odabiremo kakav ćemo život imati na Zemlji. Neki biraju da ih tlače ili probodu s mačem, a neki, rijetko, lagodan život sa svim ugodnostima, kao da su na odmoru. Možemo odabrati što god zaželimo, ali puno češće odabiremo nevolje jer nam one daju bolji poticaj za učenje.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 12:24   #156
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne bi se baš moglo zaključiti po zbivanjima oko nas, načinu kako evolucija funkcionira, itd.
"Evolucija" biološki funkcionira u smjeru suprotnom od očekivanja vjernika makro-evolucionističke vjere.
Mikro-evolucijski mehanizmi izrazito ograničene promjenjivosti organizama u biološkoj stvarnosti vode u smjeru postupne devolucije, a nikako makro-evolucije.
To je čista biologija (naravno, to je situacija u svijetu nakon Pada prvih ljudi i s tim povezanog ulaska tjelesnog umiranja, bolesti, degeneracija i robovanja propadljivosti o kojima svjedoči Božja objava i nauk Katoličke Crkve).
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:13   #157
Hitler je isto mrzio evoluciju htio je to ubrzati pa je zamislio da u 6 dana je moguce kreirati realnost kakva je dobra ,no 7 - i dan se ispuhao pa je rekao neka malo da odmorim a i mogu da sve unistim na kraju krajeva,voda,gas nebitno...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:27   #158
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Hitler je isto mrzio evoluciju htio je to ubrzati pa je zamislio da u 6 dana je moguce kreirati realnost kakva je dobra ,no 7 - i dan se ispuhao pa je rekao neka malo da odmorim a i mogu da sve unistim na kraju krajeva,voda,gas nebitno...
Od 19:19 min. ovog dokumentarca ima o Hitlerovoj i općenito nacističkoj čvrstoj vjeri u ideju makro-evolucije https://www.youtube.com/watch?v=SzglnJyMbeA

Tu ima od 4:24 min. videa također o Hitleru, nacistima i njihovoj vjeri u makro-evoluciju http://nacija.hr/2017/07/01/video-ps...ca-bescutnost/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:36   #159
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
"Evolucija" biološki funkcionira u smjeru suprotnom od očekivanja vjernika makro-evolucionističke vjere.
Mikro-evolucijski mehanizmi izrazito ograničene promjenjivosti organizama u biološkoj stvarnosti vode u smjeru postupne devolucije, a nikako makro-evolucije.
To je čista biologija (naravno, to je situacija u svijetu nakon Pada prvih ljudi i s tim povezanog ulaska tjelesnog umiranja, bolesti, degeneracija i robovanja propadljivosti o kojima svjedoči Božja objava i nauk Katoličke Crkve).
Ima tu nečeg višeg od biologije. I ljudi i životinje, raspadljivost, no ljudima je ipak rečeno nećete se raspasti. Stari Egipćani povjerovali doslovce pa se za svaki slučaj mumificirali. Njihove mumije nisu ni blizu mumijama pronađenih u staroj Kini, danas teritorijalno mjesto slučajnih iskopa pri kojima se pronašlo mumija starih skoro 2 tisuće godina a izgledom kanda su umrli prije par godina. Fenomen koji je bacio na noge i samu struku patologije.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:51   #160
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Od 19:19 min. ovog dokumentarca ima o Hitlerovoj i općenito nacističkoj čvrstoj vjeri u ideju makro-evolucije https://www.youtube.com/watch?v=SzglnJyMbeA

Tu ima od 4:24 min. videa također o Hitleru, nacistima i njihovoj vjeri u makro-evoluciju http://nacija.hr/2017/07/01/video-ps...ca-bescutnost/
Hitler je prezirao evoluciju jer ona izbacuje i greške a on je htio očistiti svjet od grešaka,zato je okrenuo svastiku u suprotnom smjeru.

Slične ideje ima u bibliji po pitanju čišćenja od strane boga koji nema baš tolerancije prema različitosti iako ih on navodno stvara..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.