Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2017., 13:07   #1
spašavanje nesejvanog dokumenta u wordu?

dovršavala sam tekst u wordu i komp mi se ugasio sam od sebe. izgleda da se nije niti autosejvalo niti negdje pohranio dokument. pod recent mi se pojavljuje samo verzija sa jednim podnaslovom, u međuvremenu sam ispisala još bar njih 20.
ima li kakav način da nađem dokument? užasno puno posla mi je oduzelo pisanje da samo nestane... i hitno mi je danas imati tekst.
ako je bitno w8 je, laptop asus smeće.
pliz, pomagajte!!!
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:31   #2
samo da dodam nema ni kad idem po tutorijalima u manage, save, temporarly...
druga dva dokumenta su mi normalno sejvana, jedan je nestao.
autosave mi je prazan folder
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 21:29   #3
Nažalost, nema tu pomoći. Pazi ubuduće i drži se pravila - kod pisanja povremeno spremiti, kopirati dokument na drugo mjesto prije bitnih promjena ako nešto pođe krivo (prije ispisa bolje je prvo spremiti dokument), na kraju dokument spremiti na vanjski disk ili stick ili u oblak... Npr. spremiš na Google Disk pa ti je dostupan bilo gdje - faks, knjižnica,...
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 09:01   #4
da, yeaaaa..

ima gore u opcijama navodno neka "opcija" kojom se uključuje taj "autosave mode". ili sam ja to samo sanjao..

kako je to napredno, zar ne? dobro da su se sjetili tako nešto prenapredno ugraditi za nas teške konzumeriste i testiraoce. 150 godina nakon pojave prvog worda.. jer u početku bijaše "word"...
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 12:55   #5
hahahaha, zapravo da, nema načina da nešto nađeš kad ti nešto u win ili wordu očito ne radi po postavkama. jer autosave mi je namješten na spremanje svakih 5 min, zato što sam sigurna da sama zaboravljam tako često spremati promjene. ali odbija suradnju češće nego što radi prema naredbi.
spasila sam oko 1/3 dokumenta, zadnje što je prošlo autosave ili moje spremanje par dana prije. zadnje što sam radila je nestalo u nepovrat.
čini se da napredak tehnologije nosi sa sobom samo razliku u kojoj ne spremamo sve na disketu, već na vanjski hard.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 13:40   #6
@vall, moraš imati više povjerenja u sebe nego u tehnologiju. Klikni save, spremi na sigurno i mirno spavaj, il što god već...
-Y- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 15:26   #7
Za ubuduće, podesi File History.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 14:13   #8
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Za ubuduće, podesi File History.

ovo bi moglo spasiti stvar ubuduće. nisam ni znala da postoji, ili mi je netko to prije sam narihtao pri instalaciji win. pa je funkcioniralo bez da sam bila svjesna postojanje.Hvala!!!
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 14:35   #9
Samo uoči da za to trebaš imati dodatni vanjski ili unutarnji disk.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 14:21   #10
Ma koji File history, šta će ti to sve kad u wordu podesiš da ti automatski snima svaku minutu ili više.
Tako ja več godinama imam i nikad problema
palenta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.