Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 19:33   #1
Wifi radi na svim uređajima osim na mom laptopu

Ekipa upomoć!

Imam B.Netov internet u novom stanu koji radi perfektno na svim uređajima, osim na mom laptopu. Suprotno tome, na mom laptopu je dosad svaka wifi mreža radila bez greške, osim ove.
Internet je užasno spor, nekad uspije otvorit stranicu, nekad ne. Windowsi su nanovo dizani (sedmica), probavao sam reinstalirati driver od wifija, ali nije dalo neke rezultate.
Stvarno ne znam odakle da krenem, probavao sam mijenjati kanale, ali mi nije pomoglo... Nije mi jasno zbog čega svima, osim meni, radi. Isto tako, zbog čega je svaka mreža dosad bila super, osim ove.
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:40   #2
Probaj win 10, čisto da vidis radi jer nisu isti driveri.

Ako ni to ne pomogne onda razmisli o usb wifi adapteru. Ima ih na ebayu hrpa http://m.ebay.com/sch/i.html?_nkw=Us..._BIN=1&_sop=15 malo listaj da nađes idealan. oni mali su idealni za laptop jer su na laptopu kao neprimjetni. Ja koristim pc pa bi dao prednost onom sa antenom jer ima bolji prijam.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:44   #3
Neznam koji lap imaš, možda se da kofiguirat ruter drugačije? Da koristi neki drugi standard tj stariji standard. Ma da ne vjerujem da bi to bilo problem ali bi probao drugačije kofiguirati wifi na ruteru. Jer si spomenuo da ti samo ne radi n atoj mreži.


Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:47   #4
Asus k53SM imam. Mislim da koristi stariji standard, da ima samo g i b
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 19:07   #5
https://www.asus.com/Laptops/K53SM/specifications/
...dolje pod Network piše da wifi podržava b/g/n
Dakle nije do adaptera jer radi prema drugim mrežama ok....probaj izbrisat wifi network pa ponoviti spajanjena tvoj SSID od rutera i upisat ponovo pasword.
Ako ne pomogne onda je netko dirao postavke rutera i možda tebi ograničio (limitirao) Mbps bandwith.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:46   #6
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
https://www.asus.com/Laptops/K53SM/specifications/
...dolje pod Network piše da wifi podržava b/g/n
Dakle nije do adaptera jer radi prema drugim mrežama ok....probaj izbrisat wifi network pa ponoviti spajanjena tvoj SSID od rutera i upisat ponovo pasword.
Ako ne pomogne onda je netko dirao postavke rutera i možda tebi ograničio (limitirao) Mbps bandwith.
Probao sam brisati mrežu, opet neće...
Znaš u čemu je kvaka, uselio sam nanovo u stan, uveo sam B.Net. I prije rušenja windowsa mi je mreža užasno sporo radila, dok su sve druge radile okej. Onda sam mislio da windowsi nisu dobri pa sam ih rušio. Iza rušenja ista situacija.
Ruter je nanovo naštiman, po njemu nije nitko čačkao tako da nemam pojma...

Upalim hotspot na mobitelu, spojim se na njega, internet leti.
No kad na drugom laptopu upalim hotspot (koji je povezan na wifi) i probam se povezati na njega, opet štuca. A na tom laptopu na kojem je upaljen hotspot sve okej
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 23:28   #7
Koja vrsta enkripcije ti je postavljena na routeru? Nedavno sam imao problema s laptopom koji se nije htio spojiti na wep, tj., spojio bi se, radio bi sporo pa bi izbacio s mreže i tako u krug. Kad sam promjenio enkripciju na routeru u wpa2psk radio je normalno.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 19:26   #8
Quote:
cortomaltese kaže: Pogledaj post
Koja vrsta enkripcije ti je postavljena na routeru? Nedavno sam imao problema s laptopom koji se nije htio spojiti na wep, tj., spojio bi se, radio bi sporo pa bi izbacio s mreže i tako u krug. Kad sam promjenio enkripciju na routeru u wpa2psk radio je normalno.
Wpa2psk. Probavao sam skroz skinuti zaštitu, ista situacija
posleratni drug is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:43   #9
Na ruteru, koji zapravo nije ruter nego samo preuzima njegovu ulogu a zapravo je modem, bi trebala biti tipka sa restart postavki. Probaj to, ako se problem i tada ne rijesi nije do "rutera" nego do laptopa. Ako je star, mozda je jednostavno wi-fi adpter otisao i valja ga zamjeniti.
ivanx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.