Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 01:54   #201
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
95% ljudi na plazi ne potrosi niti jednu kunu. Poneko potrosi na fast food, sladoled, pivu i sl.

Nema tu kruha, kakvo bogacenje, pa to su sezonske investicije, visoki fiksni troskovi.
Mozemo samo mastati o tome da ce netko uredjivati plazu na nacin da joj poveca kapacitet, drzi sanitarne cvorove i odrzava ju jer je tamo dobio dozvolu da ima dva mjeseca sank i rentanje lezaljki na manjem dijelu.

A sama od sebe plaza se nece napravit.
U svakom slucaju vidimo se na temi kada uskoro dodjemo na sto milijuna nocenja. Kada ce se pokazati oko kakvih gluposti se raspravljalo.
Turistička zajednica ubere novac i od privatnih iznajmljivača, tako da i tu ima perja za popraviti ili doraditi plaže.

Nemam sve podatke, pa da bi mogao na taj način raspravljat, uglavnom se pozivam, na već prijašnje zakone koji su imali dobit jedino za određene pojedince, tako da bi se kladio, da su i ovaj zakon napisali neki Hanžekovići.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 10:12   #202
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Dali nove plaze i vezove trebaju financirati turisti ili javni novcac
Ne trebaju nam ni nove plaže niti previše vezova. Turista i plovila je u sezoni na Jadranu daleko previše. Turizam koji nas je dosad spašavao, u budućnosti će nas možda pokopati. S pretjeranom ekspanzijom turizma jedina vrijednost je zemljište, mi građani u svojoj zemlji postajemo višak. Ne želim da Hrvatska postane apartmansko naselje poput Cipra ili juga Španjolske.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 11:14   #203
Tako je.
Zazivati nove hotele kraj bezbroj postojecih rusevnih objekata/ex hotela/ i ex odmaralista je nonsens, idiotizam.

Uz to, sve temeljiti na turizmu je isto idiotizam.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:36   #204
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Ne trebaju nam ni nove plaže niti previše vezova. Turista i plovila je u sezoni na Jadranu daleko previše. Turizam koji nas je dosad spašavao, u budućnosti će nas možda pokopati. S pretjeranom ekspanzijom turizma jedina vrijednost je zemljište, mi građani u svojoj zemlji postajemo višak. Ne želim da Hrvatska postane apartmansko naselje poput Cipra ili juga Španjolske.
Smjestajn kapaciteti su vec izgradjeni, dio ceka obnovu, dio izlazak na trziste najma. Internet ponuda i potraznja cini rentanje sve jednostavnijim a povecanje broja suncanih dana isplativijim. Ponuda ce pratiti izgledni rast potraznje, nema tu nazad.
Turizam do sada bas i nije uvijek bio spas, paralelni rast turizma i duga je bio okidac za beskonacnu recesiju i spori oporavak. To vrijedi i za ubuduce, moze pomoci i ne mora...No dug je vec tu, brojne investicije su bile povezane i sa turizmom.

Ako nema podizanja kvalitete plaza, to je usko grlo, ne mogu se niti ostale usluge skupo prodati.
Same od sebe se nece napraviti, a to bi valjda htjeli oni koji su apriori protiv koncesija.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:46   #205
Parkove se uređuje bez da itko na njih ima koncesije.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:48   #206
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zazivati nove hotele kraj bezbroj postojecih rusevnih objekata/ex hotela/ i ex odmaralista je nonsens, idiotizam.

Uz to, sve temeljiti na turizmu je isto idiotizam.
Mogu li vidjeti gdje se o tome pise u zakonu o koncesijama o kojem raspravljamo?
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:53   #207
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Parkove se uređuje bez da itko na njih ima koncesije.


-Stipe
I koriste ih Hrvati.

Tamo gdje je navala stranaca i gdje odrzavanje kosta, ili treba znacajnih investicija, ne uredjuje se iz javnog novca vec od ulaznica.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 12:57   #208
Wat


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:47   #209
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Wat


-Stipe
Sta ti nije jasno, da ne postoji besplatan rucak?
Parkove plate hrvatski porezni obveznici, lokalni stanari (kada grade nekretnine) i zaposlenici. Navalu na Plitvice placaju oni koji navaljuju.

Odrzavanje plaza kosta. Nije puno, pa plate svi, ponajvise oni koji placaju parkirno mjesto. Ima i tu izuzetaka, npr. navalu na Crikvenicku plazu nisu htjeli placati svi pa se naplacuje od korisnika.

Izgradnja (novih) plaza moze kostat puno...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:52   #210
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Ako nema podizanja kvalitete plaza, to je usko grlo, ne mogu se niti ostale usluge skupo prodati.
E sad što je to "kvaliteta plaže"? Nekome je to betonirati obalu da turiste ne bode ništa pod ručnikom, nasipati šljunak (tj. oblutke) da se turisti slučajno ne ozlijede na kamenju, i potom istovariti velike kamenčuge (koje meni izgledaju kao otpad iz kamenoloma), da morski valovi ne odnesu šljunak.

Za mene je to uništavanje obale, pogotovo jer se uvijek lako naprave bazeni za one kojima stijene, ježinci i valovi čine nepremostivu prepreku uživanju u moru.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:10   #211
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
E sad što je to "kvaliteta plaže"? Nekome je to betonirati obalu da turiste ne bode ništa pod ručnikom, nasipati šljunak (tj. oblutke) da se turisti slučajno ne ozlijede na kamenju, i potom istovariti velike kamenčuge (koje meni izgledaju kao otpad iz kamenoloma), da morski valovi ne odnesu šljunak.

Za mene je to uništavanje obale, pogotovo jer se uvijek lako naprave bazeni za one kojima stijene, ježinci i valovi čine nepremostivu prepreku uživanju u moru.
Točno tako.
Bit dolaska nekamo je da dođeš nekamo, a ne da rekonstruiraš pejzaž.
Obala je obala i tu ne treba puno intervencija.
Osigurati odvoz smeća, dozvoliti nekolicini lokalnih poduzetnika da naprave štand sa sladoledom, pićima i klopom na brzinu, a za ulazak u more ili ležanje na tlu neka se ljudi snađu, šta bi htjeli, pokretne stepenice da ih unesu u more? Ležaljke?

Ali bojim se da je tako- da se ljude tokom godina doslovce isprogramiralo da danas ljudi doslovce očekuju da prirodni pejzaž u stvari bude umjetna konstrukcija, u stvari otvoreni bazen.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:39   #212
kad čovjek izgubi sve kriterije svaka mu se rasprava može činiti smislenom
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:20   #213
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
E sad što je to "kvaliteta plaže"? Nekome je to betonirati obalu da turiste ne bode ništa pod ručnikom, nasipati šljunak (tj. oblutke) da se turisti slučajno ne ozlijede na kamenju, i potom istovariti velike kamenčuge (koje meni izgledaju kao otpad iz kamenoloma), da morski valovi ne odnesu šljunak.

Za mene je to uništavanje obale, pogotovo jer se uvijek lako naprave bazeni za one kojima stijene, ježinci i valovi čine nepremostivu prepreku uživanju u moru.
Pricamo o prenapucenim turistickim podrucjima (uskoro ce to biti bitan dio naseg priobalja, toliki su vec izgradjeni ili planirani kapaciteti).

Da, ima umjetnih plaza sa kamencugama iz kamenoloma i odbacenim wc papirom u blizini.

No ima i sa molovima u tikovinii, sa suncobranima od trstike, stepenicama za ulaz/izlaz u more, tusevima i sanitarnim cvorom.

Ima umjetnih plaza i sa umjetnim pjeskom sto napravi drobilica, kao i citavu zastitu umjetne uvale tako da je more toplije van sezone a sve izgleda potpuno prirodno...


Ima, ima svega, samo netko treba dati penez...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:29   #214
pa onda neka da penez, izgradi, pa može naplaćivati ulaz.. ili ne mora, kako mu je draže, može se pokriti i iz poslovnih objekata (birtije, restorani isl.)
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:41   #215
o čekaj pa to već imamo..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:23   #216
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Sta ti nije jasno,
Zadnji pasus prvog posta na kojeg sam odgovorio

Iz razloga kojeg sam u replyju naveo


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:57   #217
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
pa onda neka da penez, izgradi, pa može naplaćivati ulaz.. ili ne mora, kako mu je draže, može se pokriti i iz poslovnih objekata (birtije, restorani isl.)
Potrebno je imati dopustenje da se da penez. Znaci od prostornog plana do razlicitih dopustenja na svim razinama.

Ljudi moguce to ne dopustaju iz razlicitih razloga, zato imamo ovakvu temu gdje se navode razlozi za i razlozi protiv (od Hanzekovica i staha od privatizacije do prevelike ovisnosti o turizmu ili do primjera gradskih parkova koji se naprave bez koncesija).
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 18:30   #218
ja sam svoj model predložio.. dajte nam zemljište na Cresu.. tamo dole desno ispod lovišta .. a ja vam složim prostorni plan
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 13:41   #219
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
95% ljudi na plazi ne potrosi niti jednu kunu. Poneko potrosi na fast food, sladoled, pivu i sl.

Nema tu kruha, kakvo bogacenje, pa to su sezonske investicije, visoki fiksni troskovi.
Mozemo samo mastati o tome da ce netko uredjivati plazu na nacin da joj poveca kapacitet, drzi sanitarne cvorove i odrzava ju jer je tamo dobio dozvolu da ima dva mjeseca sank i rentanje lezaljki na manjem dijelu.

A sama od sebe plaza se nece napravit.
U svakom slucaju vidimo se na temi kada uskoro dodjemo na sto milijuna nocenja. Kada ce se pokazati oko kakvih gluposti se raspravljalo.



Ja sam prvi koji ne trosi novce na plazi, nosim sve sa sobom... problem je u tome sto sa glupim izlikama se zeli opravdati jos vece gluposti..
Sky high is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:07   #220
Imamo ogromnu pustu obalu, par uređenih plaža to neće promijeniti, a potrebne su.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.