Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2016., 16:46   #141
Odi pa probaj pa se onda javi
sandro1957 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 14:22   #142
Quote:
sandro1957 kaže: Pogledaj post
ako želite biti žestoko i bezobrazno odrani, preporuka je "Bitoraj" u Fužinama. Razbojnici su prema njima obični amateri.
Može malo više detalja što se desilo?
Nama kojima su Fužine blizu to zaista zanima.
Tamika Melvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 19:50   #143
Meni je u ok sjećanju ostao bistro Jezero (Lokve), samo bila sam negdje početkom ljeta pa se više ni ne sjećam što sam jela. Čini mi se nekakvu piletinu sa sezamom, a momak nekakve mesne rolice s povrćem na pari. Nažalost nemaju baš neki kvalitetni sajt gdje bi mogla provjeriti jesam li dobro rekla ili sam pomiješala s nekim drugim mjestom gdje smo jeli. Ali vidim neke fine slikice lijepih deserata, baš mi krivo što nisam nešto i od njih probala.

Uglavnom, ljeti je baš ugodno sjediti vani na terasi i uživati u goranskom zraku i pogledu na jezero. To garantiram.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 22:56   #144
Restoran Gradina(Josipdol)

Jele su se lignje punjene pršutom i sirom te lignje na žaru,uglavnom nadmašile su moja očekivanja,bez problema kvalitetom mogu parirati onima u poznatim zagrebačkim ribljim restoranima,prilog su bile blitva koji je bila dobra odnosno pommes koji je bio nažalost onaj smrznuti,a to je ujedno i jedina zamjerka.Osoblje je profesionalno i ljubazno. S razlogom je u top 100 restorana u HR.

Bistro Mliječni (Ogulin)

Prostor je u samom centru grada,kvaliteta a la carte ponude je prosječna ili ispodprosječna,jedino što se tamo isplati jesti su dnevni gableci i pizze,to je skroz korektno i definitivno je value for money.Zanimljivo je da isti vlasnik vodi i Mliječni i ranije spomenutu Gradinu stoga moram priznat da mi nije jasno kako si dozvoli enormnu razliku u kvaliteti tih ugostiteljskih objekata..

Bistro Rococo (Vrbovsko)

Nisam imao velika očekivanja,jela se plata mješanog mesa koja je bila blago rečeno očajna,meso je bilo na granici jestivosti,a cijene su zagrebačke.Ljudi koji tamo rade su ljubazni,ali su definitivno zalutali u ugostiteljstvo,ne znaju ni osnove tako je to mjesto koje definitivno treba zaobići.
Andre Linoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 13:30   #145
Preporučiti ću za one koji se zateknu u Ogulinu nedavno otvoreni Street food & bar Štross,u ponudi imaju pizze koje su odlične te sasvim korektna jela sa roštilja,a valja istaknuti da imaju razne sendviče,burgere i gyros.Ono što je bitno je da koriste kvalitetne namirnice,a cijene su super povoljne,naročito cijene pića što me posebno ugodno iznenadilo.
Andre Linoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 13:49   #146
Ima li tko preporuku za dobru divljac (jelen ili srnetina) na potezu skrad, zeleni vir i vrazji prolaz, brod na kupi....hvala
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 13:14   #147
Janjetina, Fužine

Bok

samo da pitam, prolazimo kroz Fužine kroz par tjedana pa da pitam di bi mogli na neku janjetinu. Ako ima kakvih preporuka. Vidim da se obicno tamo ide na gulas ili nest drugo, ali mi nemamo bas cesto janjetinu na meniju pa bi tamo probali. Navodno je i licka janjetina izvrsna

Unaprijed hvala na odgovorima, preporukama.

lp,
ryker88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 14:02   #148
Quote:
ryker88 kaže: Pogledaj post
...ali mi nemamo bas cesto janjetinu na meniju pa bi tamo probali. Navodno je i licka janjetina izvrsna
Je, izvrsna je, ali kakve veze imaju Fužine s Likom ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 19:46   #149
u smjeru gorskog kotara starom cestom, janjetina se vrhunski jede do pred ulaz u isti (otprilike severin tj. lukovdol je granica), a to su bosiljevo, zdihovo ("mali raj"), rim ("rim") i klanac ("mirni kutić").
u samom gorskom kotaru, a pod što spadaju fužine ili npr. delnce, lokve, mrkopalj, ravna gora, crni lug, prezid, čabar itd. - ne. tu pak vladaju divljač i ostala gulašasto-biljna ekipa.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 01:49   #150
Gdje se fino najest u Fužinama i okolici? Željni smo divljači i gulaša (iako i druge stvari dolaze u obzir) i imamo više dana za degustaciju.
Almalexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 02:33   #151
Quote:
Almalexia kaže: Pogledaj post
Gdje se fino najest u Fužinama i okolici? Željni smo divljači i gulaša (iako i druge stvari dolaze u obzir) i imamo više dana za degustaciju.
U Fuzinama bas nemas puno izbora. Ili hotel Bitoraj iki konoba Volta.
U Bitoraju imaju izvrsne palacinke s orasima.
Imaju i dorucke po ok cijeni. I ostale obroke naravno. I gulas od divljaci ako se dobro sjecam. Hrana je korektna pa u principu preporucam da se okusate. Slicno cete se provesti i u konobi.
A uokolo nek kazu drugi.
U Lokvama (15ak min od Fuzina) je bio onaj restoran Jezero s dobrim mesom i zabljim kracima itd. A sad vidim da se ko fol mijenja lokacija. Ako neko zna tocnije...

Mi smo nekako vise odlazili prema moru tih 2, 3 dana dok smo bili smjesteni u Fuzinama u sumi
Na Krk itd
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 13:55   #152
Nisam bio već 2-3 godine u tom kraju, ali iz tog doba preporučujem restoran Eva u Lokvama i Vagabundinu kolibu.
Žablje krakove zaboravi - smrznuti su iz Metroa.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 02:19   #153
Da, Vagabundo u PD Ravno (jelenji šnicli u finim travama, popečci od koprive), Bistro Vera (gulaš i ćevosi od divljači), također u blizini, u tom dijelu bribirske šume (cestom od Liča prema Lukovu/Novom/Bribiru/Crikvi) ili recimo Arnika.

Voltu nikako ne bih preporučio, a Bitoraj je odavno u globalu postao korektna, al debelo precijenjena i isfurana konfekcija.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:08   #154
Vagabundina koliba
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 12:36   #155
Poli Vagabundi je fino, ali osobno mi i nije neki value for money. Malčice im je nesrazmjer u veličini porcija i cijeni.

Vera mi tu njih šiša. Ponuda im nije toliko "široka", ali ono šta imaju mi je bolje i povoljnije. I sa roštilja i na žlicu.

Ajmo reć da je Vagabundo fora nekome tko će doć jednom, za prvi put, ali ako si češće gore onda je Vera bolji izbor.
tripice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:19   #156
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Voltu nikako ne bih preporučio, a Bitoraj je odavno u globalu postao korektna, al debelo precijenjena i isfurana konfekcija.
Linkam najnovije iskustvo iz Volte
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5526
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:28   #157
Vidio, drago mi da se popravljaju.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:17   #158
Odem u Voltu barem jednom godišnje i baš me začudio ovaj negativni komentar ranije, uvijek tamo fino jedemo po ok cijenama. Puno su mi bolji od Bitoraja npr. I koga god sam otfurala tamo bio je oduševljen pogotovo sa jelima od divljači I imaju super slastice i palačinke od bobičastih plodova sad kad im je sezona. Baš se osjeti i vidi da voće nije smrzavano već da je svježe...

Ne znam, možda smo svaki put imali sreće
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:24   #159
Meni je u Volti isto uvijek baš OK, doduše ja ne jedem divljač pa tu nemam što komentirati, ali ova 'obična' hrana tipa njoka, pohanog mesa i sl. je stvarno uvijek ukusna.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 21:12   #160
Nama je zadnja 2x baš divljač bila totalno bzvz a poskupo, al ima tome već pa mislim da bi im mogli ponovno dati šamsu u dogledno vrijeme.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.