Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 18:43   #5461
a sori, nesporazum, ja mislio da ste i jeli pa otišli (s obzirom na naslov teme).
DeeJay Dee is offline  
Old 23.07.2017., 17:54   #5462
S obzirom na naslov teme je drugio dio mog posta, a u prvo djelu lijepo piše da smo se iz Graše pokupili.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 25.07.2017., 17:12   #5463
Papas Tuskanac...
Dok nisu izmijenili valda sve kuhare meni su tam hamburgeri bili njaaaam. Sad su mi se nekako skroz pokvarili Siromasniji hambi, umaci neintenzivnog okusa, meso-kad se bas i ne osjeca okus mesa nego prezacinjenost samog...krumpiri ziiiva masnoca...Umjesto da su ih ocijedili kao da su sam ugasili ulje da se dalje ne prze...joooj morat cu u potragu za novim hamburgerima
Xato...dugo cekani
Vecera. Otvorim menu, izbor je 7slijedova, 5slijedova, oko 5vrsta odrezaka i sve sto ostaje od gl.jela su lignje. Hm...meni osobno se time ogranicavas na odredjenu skupinu- ili koja hoce slijedove ili koja jede odreske za veceru. Ne znam kolki je koji postotak al ubacit jos nesto poput tjestenine ili rizota-pa da si svatko pronadje jelo mozda nebi bilo lose...
Za slijedove nazalost nemam vremena, nisam tip koji klopa steak za veceru, dakle lignje. Da ne duljim- sve oko lignji je bilo jako fino - pire, ciklica, lignja mirisi na gril sve ok...al same male lignjice- gumene i dosta bezukusne...za 145kn porcija meni ne prolazi. Za tu lovu jednu jadransku lignju ocekujem u tanjuru.
Dragi klopao tel.odrezak s povrcem, medium- tako ukusan komad mesa vec dugo nisam probala
Bokal vode nemres dobit, samo casu, to dvoje i dve case vina 380kn..ok. Dakle tam se vracam iskljucivo na steak, te treba provjerit sto nude za rucak
carmenn is offline  
Old 25.07.2017., 17:44   #5464
Quote:
carmenn kaže: Pogledaj post
te treba provjerit sto nude za rucak
Za ručak imaju a la carte 20-ak jela, što glavnih, što predjela i jedan meni od tri slijeda. Mislim da su glavna također većinom steakovi, ali ja sam jela tjesteniu s kozicama i dimljenom tunom(? ak se dobro sjećam, možda i neka druga riba), bilo je prefino.
Muž je bio uzeo tri slijeda, glavni je bio lungić i ja nikad tako fini lungić nisam probala. Ali na desert smo čekali sto godina (taman su bili preslagivali za večeru pa su valjda bili u gužvi). Za desert je bila neka kombinacije hrpe stvari od kojih je jedna bila pečena breskva i kako smo vikend prije toga također jeli desert s pečenom breskvom u Ab Ovo, mogu usporediti- u Xatu je bila neizmjerno finija.
Također sljedeći puta uzimam neki steak jer onaj grill je stvarno poseban.
jopko_bopko is online now  
Old 25.07.2017., 19:15   #5465
Jučer u Mlinarici. Jelo se pileća krilca s domaćim čipsom te pilo njihov domaći Vienna lager. Jako dobro.



Primjetit ćete kolekciju ljutih umaka. Odlučio se na eksperiment, na svako krilce sam stavio drugi umak, od manjeg prema jačem ljutom.



Ovaj je apsolutno najljući umak koji sam dosada u svom životu probao. Mislio sam da nije toliko ljut, ali kad sam ga probao sam počeo curiti iz svih pora.

Nakon njega scorpion brutalero ne osjetiš. Bolji je od Volim ljuto, nema toliki okus po octu. Ima ga u kineskom C&C.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 25.07.2017., 19:27   #5466
e ta Mlinarica je jos jedno mjesto koje trebam posjetiti, cuo sam da su piva dobra i da ih oni tamo rade
Krkimir is offline  
Old 25.07.2017., 23:28   #5467
Danas sam u Koykanu u Areni centru jeo vfalafel i vegetarijanski quiche. Falafel grozan, quiche ajde nekako ok, ništa posebno. Bezveze sve skupa. Jedini plus je što imaju ok izbor piva.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 25.07.2017., 23:30   #5468
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Danas sam u Koykanu u Areni centru jeo vfalafel i vegetarijanski quiche. Falafel grozan, quiche ajde nekako ok, ništa posebno. Bezveze sve skupa. Jedini plus je što imaju ok izbor piva.
mda, falafel im je suh ko pijesak. suhi pijesak

ja tamo drmnem varivo ili wrap i oboje je solidno. al ih bojkotiram sve dok ne nabave pulled pork kojeg imaju u najavi vec mjesecima.
gmit is offline  
Old 25.07.2017., 23:48   #5469
Gdje ste zadnji put vani jeli? [Iskustva] - vol.2.

Danas u gablecarni "Dobar tek" na nekadašnjoj početnoj stanici Samoborčeka (lijevi lokal, gledano u cijeli taj prizemni objekt izvana), u Adžijinoj na ćošku sa Žajinom, Trešnjevka, ZG.

Vrlo fina i ljutkasta jušnata leća za uvod i onda solidan čobanac i odličan svinjski paprikaš s tjesteninom (penne).

Kruh crni vulgaris, al u pol 3 popodne svejedno frižak i hrskave korice, zelinska graševina za gemišt dobra, usluga ljubazna, terasa ugodna, polovinom u zelenilu.

Ceh nezz, bili smo čašćeni.

Za cušpajzasti gablec evridej u tom dijelu grada sveskup-jako dobro.
DeeJay Dee is offline  
Old 01.08.2017., 18:17   #5470
Gdje ste zadnji put vani jeli? [Iskustva] - vol.2.

Restoran Torcida kraj Šibenika. Jagnjetina s ražnja jedna od boljih koju sam jeo. A tek još vrući kruh ispod peke.




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 02.08.2017., 16:30   #5471
Danas sam bio drugi put u Evergreenu, s tim da sam prvi put bio kad se tek otvorio. Opet smo uzeli meni za dvoje od 205 kuna i drago mi je prijaviti da se nije nimalo pokvario...posebno su dobro tempura kozice i spring rolls s kozicama za predjelo, a suši solidna četvorka, možda 4-. Za te novce najbolji koji sam probao.

Čini se da im dobro ide, bili su puni od samog otvaranja. Podržavam.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 03.08.2017., 08:30   #5472
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Danas sam bio drugi put u Evergreenu.
Imaju li oni vanjsku terasu?
jopko_bopko is online now  
Old 03.08.2017., 09:16   #5473
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Imaju li oni vanjsku terasu?
Ne. A i što će ti po ovoj vrućini?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 03.08.2017., 10:31   #5474
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ne. A i što će ti po ovoj vrućini?
Uvijek je pas s nama kad idemo na ručak.
jopko_bopko is online now  
Old 03.08.2017., 12:04   #5475
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Uvijek je pas s nama kad idemo na ručak.
ima, kako ne? bila sam neki dan.
doduše, nije klasična terasa, ali ima par stolova postavljenih vani onako bočno od vrata s lijeve strane uz staklenu stijenu. možda dva-tri takva stola. zimi toga nema.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 03.08.2017., 12:32   #5476
Hvala!
jopko_bopko is online now  
Old 03.08.2017., 14:17   #5477
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Danas sam u Koykanu u Areni centru jeo vfalafel i vegetarijanski quiche. Falafel grozan, quiche ajde nekako ok, ništa posebno. Bezveze sve skupa. Jedini plus je što imaju ok izbor piva.
Koykan je grozan

Quote:
German kaže: Pogledaj post
Restoran Torcida kraj Šibenika. Jagnjetina s ražnja jedna od boljih koju sam jeo. A tek još vrući kruh ispod peke.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...26ddb4385c.jpg
ah Torcida
potpisujem dobre dojmove
meso im je odlično
__________________
Carpe diem

Zadnje uređivanje L3go : 03.08.2017. at 18:49. Reason: iimg
bug_lady is offline  
Old 03.08.2017., 16:05   #5478
Pizzup Remete.
Gospon burger, koji je na nekoj akciji za 52kn sa pivom, Inače je sam burger 59.
Tražio sam rare, dobio medium prema well done
Meso je čak i okej, ali dojam ubija pecivo koje je tijesto za pizzu i totalno je preteško za jesti sa mesom. Poslije sam se sjetio da sam mogao tražiti vilicu I nož i jesti bez peciva.
Dobiju se i krumpirići koji su oni skroz tanki fini hrskavi.
Sve u svemu nebih ponovio, možda i bih da je oko 40kn, 59 ne vrijedi.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 03.08.2017., 17:06   #5479
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=22

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...1&postcount=23
Magenta123 is offline  
Old 04.08.2017., 13:38   #5480
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...3&postcount=28

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=29
Magenta123 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.