Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2017., 16:58   #501
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
glede hladnog poda, pa poanta te boje je da ne prenosi hladnoću s poda unutra. dakle da, pod će i dalje biti hladan ali sve do boje, a boja će, kao i stiropor, biti brana hladnoći za ulazak u prostor. Na isti način ali sa stiroporom sam već izolirao jednu sobu i sada je u njoj super, pogotovo u usporedbi kako je bilo prije izolacije jer hladni zidovi više ne hlade sobu. ista je zamisao i sada sa podom
Hladnoća je nedostatak topline, znači ne može se hladnoća prenositi

Sad ovisi o toj boji, da li priječi i direktan prijenos (kondukcija), ili samo radijaciju. Po onome članku, priječi samo radijaciju.

U kom slučaju kada budeš stajao na podu će biti hladno. Da priječi kondukciju, onda bi se sigurno koristio taj materijal za mnoge druge primjene gdje bi bio koristan, npr između ab ploče i estriha podnog grijanja ili nešt takvoga.

Neka se javi netko iskusniji u materiji, pa opovrgne (ili potvrdi), ali jednostavno ne mogu zamisliti kako bi radilo.
Boja nema termalne mase, i kada staneš bosom nogom na pod i tu boju, da li je moguće da se toplina iz noge ne prenosi na pod kondukcijom?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:05   #502
pa na koju shemu onda radi ovo u videu kada se njome premaže el. grijač i onda se stavi kockica leda koja se ne topi na premazanom dijelu a na nepremazanom se otopi odmah koliko je vruć? Nije li to isto kondukcija?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 23:28   #503
probaj usporediti mjerne jedinice u F sa °C i biti će ti jasno ali marketing je marketing. Dakle na 192 F se led pari odnosno prevedeno, na 88°C
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 07:06   #504
svejedno ne razumijem što želiš reći: da je normalno da se led ne otaplja na tako tankom sloju boje ili?
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:09   #505
Ja znam da je tebi jako stalo do toga, i želiš da funkcionira, i ja ni u kojem slučaju nisam stručan, ali..
Evo LINK.
Na ovom linku imaš i linkove na studije napravljene na Floridi (kad je vruće vani) i u Aljasci (kad je hladno vani). Čak je zaključak da te keramičke nano boje nekada POVEĆAVAJU gubitke. U najboljem slučaju nema nikakav učinak.

Kažem, nisam fizičar da mogu objasniti, ali zdravi razum i logika nalaže: da postoji nešto tako super, to bi se i koristilo i bilo rašireno.

Hrpa je starih zgrada i kuća koje su rađene preblizu ulici pa ne mogu izolirati sa stiroporom. pa onda između betona i estriha bi bilo super. Pa jebiga onda bi mogli natrpati i u vrata npr. U spremnike tople vode. U termosice. U frižidere! Zamisli samo da netko može napraviti frižider koji je istih vanjskih dimenzija, a puno više mjesta ima unutra, to bi bila velika prednost za svakog proizvođača.
Znači područje potencijalne primjene je ogromno, a nitko ne koristi. To su zapravo svi podatci koje treba znati.

Prevara.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:52   #506
slažem se. nastavak na thread 181 jer sam bio umjereno pristojan sa usporedbom u F na C
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:18   #507
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Uselili smo u pokrovlni stan kojiima skroz izlozene grede u svim prostorijama. Oko greda, gdje se spajaju s plafonskim zidom i zidovima uopće je vidljivo pucanje zida, pukotine, otkrhnuća itd. Zanima me, može li kroz takve pukotine oko greda i oštećenja zida, prolaziti staklena vuna ili drugi izolacijski materijali u stambeni prostor i ugroziti zdravlje.. Većina i samih greda je napukla mjestimično, ali to je drva pa pretpostavljam da je okay. Na jednom mjestu gdje izlazi greda se čak i vidi van malo, dakle, koja je ipasnost od izolacijskih materijala u ovim slučajevma? Hvala
Vidite dali ima uopće izolacije, ako je slučajno stiropor bit će ok, ako je vuna trebala bi biti parna brana/najlon prije nje, stoga ste isto sigurni. No ako nema najlona nebi bilo loše uraditi sličan vid zaštite jer kako je pisano čestice nisu vidljive oku i lagano ulaze u pluća. (naravno pod uvjetom da stvarno ima mjesta di ista može prolazit)
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:25   #508
čisto kao info, PUR pjena izolacije su opasne ako se ne naprave kako spada:
https://www.youtube.com/watch?v=0Hh5MYv7lWc
dostaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 17:55   #509
Termo izolacija

Ima li netko iskustva sa termoizolacijskim premazom vanjskih zidova, navodno 1mm tog premaza zamjenjuje stiropor od 5 cm.
Winston21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:15   #510
Ne, nemoguće
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 18:25   #511
" (1 mm Bronya premaza toplinske izolacije jednak je debljini 50-60 mm mineralne vune) "

http://www.bronya.eu/bronya-proizvodi/
Winston21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 21:27   #512
Nikad čuo za ovo, ali vidim da se radi o nano-materijalu tako da je sve moguće. Pitanje je samo koliko se isplati.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 23:09   #513
Vecina cudotvornih tankih izolacija sprjecava prenosenje topline zracenjem.
A toplina se siri i konvekcijom i difuzijom.
gadze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 08:54   #514
Ajde ajde ljudi pa ako reklama kaze da to djeluje,onda djeluje! Ko i onaj pojas za trbusnjake iz topshopa!
robertinoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:35   #515
Quote:
Winston21 kaže: Pogledaj post
" (1 mm Bronya premaza toplinske izolacije jednak je debljini 50-60 mm mineralne vune) "

http://www.bronya.eu/bronya-proizvodi/
di ima za kupit? ja ću premazat željezni okvir na ostakljenom balkonu ako ima pakiranje od 1 litre. naime dobro se orosi po zimi i hrđa zbog toplinske razlike.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 22:26   #516
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Trenutno Bronya keramičke termoizolacijske premaze nudimo samo putem veleprodaje
ovo je dobro nikad čuo za to al zna da ga ima samo u veleprodaji

Poslano koristeći Tapatalk
perogulikoza is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 11:06   #517
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Trenutno Bronya keramičke termoizolacijske premaze nudimo samo putem veleprodaje
pa daj pošalji mi na pm u kojim dućanima ima za kupit. više mi se isplati dat 100 kuna nego kupit jeftinije na amazonu pa ne dobit. ili kupit dva s amazona pa nakon naše granice možda dobit jedan.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:15   #518
Quote:
zoki ticić kaže: Pogledaj post
Tu su spremnici povezani paralelno ali bez pumpe, čini mi se kao ok riješenje. Mi smo za njemačkom daleko i najveći je problem izolacija kuća.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
I o toj izolaciji sam nešto pisao i upravo ovih dana će najveći dio kuće biti izoliran , Jurc stavi sliku ja ću popušiti karton

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
cajtraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:18   #519
Evo od Cajtrage 100mm, pravi razlog za 3000litara komocije...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...f457414b25.jpg

A MUSTANG se nalazi desno od stepeništa. Nije stao na sliku, hebat je.
Žberlo from HELL
JuRc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 23:36   #520
Cajtraga, Balkon ti je toplinski most

Da, generalno je loša izolacija velik problem.
Čak više nisu toliko problem financije koliko neznanje.

Prije 4-5 dana pričam sa čovjekom, nova kuća sa 3 stana, ukupno cca 400m2, stolarija sa 3 stakla, ral ugradnja, 3 toplinske pumpe a na fasadu će staviti 6cm vune
Ako imaš za sve te kerefeke, onda imaš i za 10cm izolacije. Kuća se nalazi u Zadru pa će biti ok i sa 6cm, al sa 10 bi bilo bolje.

Ili ljudi stavljaju izolaciju na staru kuću pa stave 4-5cm i ostave propuh stolariju.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.