Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 20:31   #6121
kad sjeda porodiljni? zapravo, nisam sigurna ni hocu li ga dobiti ovaj mjesec. poceo mi je 21.6., a zahtjev sam podnijela 12.6.. jel zna netko jel cu dobiti za 6. mj. sada il tek u 8. mj.? negdje sam citala nesto da treba zahtjev predati do 5 u mjesecu da se dobije, al nisam to skuzila
tajcik is offline  
Old 14.07.2017., 20:35   #6122
Ne znam kako to ide s porodiljnim, ja sam ga bas danas otvorila.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Old 14.07.2017., 20:50   #6123
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
ajme, pa hvala od srca! ovo je jedna od rijetkih utjesnih i pozitivnih rijeci koje sam cula😂 ja namjeravam na pravosudni😁 s tim da vec ucim i u ovih mjesec dana do termina namjeravam sve nauciti pa da kasnije mogu samo ponavljati...al vidjet cemo kako ce bit. no, tlak mi dizu oni koji u startu kazu da nesto ne mogu, e tek onda mogu🤣
Jedino sto mi je koncentracija oslabila u trudnoci, ali stvarno sto se tice ucenja ta orva godina je bila najlaksa. Stvarno je bila dobra i mirna beba,nezahtjevna pa ima i to ulogu. Sad planiram pisati doktorat do poroda pa obraniti kad rodim, al vidjet cemo.
Sad radim i jos dva posla honorano i dijete od 4 god koje je sad zahtjevnije jer bi svasta radila i umor od trudnoce pa ako uspijem svaka mi cast
profesorka87 is offline  
Old 14.07.2017., 21:30   #6124
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
kad sjeda porodiljni? zapravo, nisam sigurna ni hocu li ga dobiti ovaj mjesec. poceo mi je 21.6., a zahtjev sam podnijela 12.6.. jel zna netko jel cu dobiti za 6. mj. sada il tek u 8. mj.? negdje sam citala nesto da treba zahtjev predati do 5 u mjesecu da se dobije, al nisam to skuzila
Meni su komplikacije sjedale oko dvadesetog u mjesecu. Tako nekako bi valjda trebao i porodiljni. Mislim da bi trebala dobiti za 6 mjesec. Nisi zakasnila, predala si čak unaprijed deset dana. Inače za komplikacije trebaš predati do petog u mjesecu za prošli mjesec, npr. do 5.6 za svibanj, do 5.7 za lipanj. Za porodiljni predaješ samo jednom i mirna si do petog mjeseca djetetovog života kad moraš produžiti ili prekinuti porodiljni. I naravno kad se djete rodi odnjeti rodni list i ostalu potrebnu dokumentaciju za isplatu jednokratne pomoći, i da ti urede točan datum isteka prvih 6 mjeseci porodiljnog prema datumu poroda.
lea13 is offline  
Old 14.07.2017., 21:30   #6125
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Curke imam pitanje koje je mozda glupo al sta da radim.
Naime, pojavile su mi se pjegice po nosu i licu, kao i svako ljeto uostalom. I uvijek se povuku kad dodje jesen.
E sad ginic kaze da de mazem faktorom +50 jer bi se moglo dogodit da se sad ne povuku. Naravno da se uvijek mazem kad sam na moru al ne i kad sam na kopnu.
Mene zanima, da li ja, nakon sta nanesem tu kremu, mogu normalno staviti tekuci puder?
Inace koristim Eucerin kremu i uvijek ju nanosim prije nanosenja pudera.
Sve trudnice su od otprilike 20tt pa nadalje podložne melasmi što zna bit jako gadno :/
definitivno se maži kremom sa SPF50, preko nje normalno možeš puder stavit
ovisi o tvom tipu kože, možeš kombinirat normalnu kremu plus krema sa SPFom plus puder.

osobno ne volim BB ni CC kreme jer sam ih isprobala masu i nijednom nisam pogodila nijansu, sve su mi pretamne ili preroze ili prenarančaste
od SPF krema za lice mi je savršena Kiehls (http://www.kiehls.co.uk/skin-care/ca...f-50/1811.html), a bio mi je dobar i Eucerin fluid (https://www.mojaljekarna.hr/za-odras...ca-spf-50.html).

Radije stavim bogatiju kremu pa onda matirajucu SPF kremu, da se ne sjaji previše
Lentil is offline  
Old 14.07.2017., 21:32   #6126
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Odgovarati ce ti za pocetak samo sam ti htjela reci da ne nabavljas puno te velicine da ti ne ostane jer ih brzo prerastu.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Ja sam mali taj paketic babylovea kupila jer naravno da se od pampersa unakazila guza u roku odma ko i maloj mi...odma proslo s drugim pelenama...
Nego daj ti meni april jos malo pomagaj...zutica...obicno se javi 3.dan a mi tada vec doma...pozutili malo drugi dan doma ptaronaza prva skuzila...jucer je prespavao cijeli dan i noc...danas ga htjela malo suncati ali puse ko blesavo kod nas a u stan ne dopire sunce...
Sad me zanima da li se mora ici doktoru zbog uspavanosti i zutice ili cekam da prođe samo? U rodilistvu mi nisu ni spomenuli zuticu...s.malom u zgb nisam uopce o tome vodila brigu jer su joj 5 dana svaki dan vadili bilirubin i o njemu je ovisilo kada ce bebe doma...dobili preporuku za suncanje pa sam se toga sjetila...ali sad se bas pitam do kad da sama to proucavam a kad je za doktora? Ne znam koliki je malome bilirubin jer je pozutio doma....
marta- is offline  
Old 14.07.2017., 21:45   #6127
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
Ja sam mali taj paketic babylovea kupila jer naravno da se od pampersa unakazila guza u roku odma ko i maloj mi...odma proslo s drugim pelenama...
Nego daj ti meni april jos malo pomagaj...zutica...obicno se javi 3.dan a mi tada vec doma...pozutili malo drugi dan doma ptaronaza prva skuzila...jucer je prespavao cijeli dan i noc...danas ga htjela malo suncati ali puse ko blesavo kod nas a u stan ne dopire sunce...
Sad me zanima da li se mora ici doktoru zbog uspavanosti i zutice ili cekam da prođe samo? U rodilistvu mi nisu ni spomenuli zuticu...s.malom u zgb nisam uopce o tome vodila brigu jer su joj 5 dana svaki dan vadili bilirubin i o njemu je ovisilo kada ce bebe doma...dobili preporuku za suncanje pa sam se toga sjetila...ali sad se bas pitam do kad da sama to proucavam a kad je za doktora? Ne znam koliki je malome bilirubin jer je pozutio doma....
Ako ga ne uspijes razbuditi da jede i spava cijelo vrijeme tada je vrijeme za doktora. Nemoj dugo cekati jer tako mala beba moze brzo dehidrirati. Pokusaj ga barem svaka 3 sata razbuditi i nuditi cicu i poticati ga da sise, a ne da spava na cici. Ako to uspjevas, uz malo danjeg svijetla, ne direktno sunce, kroz par dana bi trebalo proci. Zutilo provjeravas tako da skines bebu i prođeš bebi prstima po leđima od vrata prema dole. Ako ti ispod prosijava zuta boja a ne bijela onda je zutica u pitanju. Nikoda se bebi zutica ne gleda po bjeloocnicama jer nije siguran znak.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.07.2017., 21:47   #6128
Quote:
lea13 kaže: Pogledaj post
Meni su komplikacije sjedale oko dvadesetog u mjesecu. Tako nekako bi valjda trebao i porodiljni. Mislim da bi trebala dobiti za 6 mjesec. Nisi zakasnila, predala si čak unaprijed deset dana. Inače za komplikacije trebaš predati do petog u mjesecu za prošli mjesec, npr. do 5.6 za svibanj, do 5.7 za lipanj. Za porodiljni predaješ samo jednom i mirna si do petog mjeseca djetetovog života kad moraš produžiti ili prekinuti porodiljni. I naravno kad se djete rodi odnjeti rodni list i ostalu potrebnu dokumentaciju za isplatu jednokratne pomoći, i da ti urede točan datum isteka prvih 6 mjeseci porodiljnog prema datumu poroda.
aaa, hvala. moguce da sam onda to procitala pa shvatila da sam trebala predati do 5. u mjesecu da dobije porodiljni za taj mjesec na vrijeme😁
tajcik is offline  
Old 14.07.2017., 21:49   #6129
Pa odvedite dijete pedijatru kod kojeg se namjeravate upisati ili ako nemate još odabranog pedijatra, odvedite ga na pedijatriju bolnice. To je jako malo dijete. Mislim da se nije sa tim za igrati. Što je rekla patronažna sestra? Nije vas uputila da odete odmah pedijatru? Imate li nekog privatnog pedijatra kojeg biste mogli pitati?
prilika is offline  
Old 14.07.2017., 21:55   #6130
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Ako ga ne uspijes razbuditi da jede i spava cijelo vrijeme tada je vrijeme za doktora. Nemoj dugo cekati jer tako mala beba moze brzo dehidrirati. Pokusaj ga barem svaka 3 sata razbuditi i nuditi cicu i poticati ga da sise, a ne da spava na cici. Ako to uspjevas, uz malo danjeg svijetla, ne direktno sunce, kroz par dana bi trebalo proci. Zutilo provjeravas tako da skines bebu i prođeš bebi prstima po leđima od vrata prema dole. Ako ti ispod prosijava zuta boja a ne bijela onda je zutica u pitanju. Nikoda se bebi zutica ne gleda po bjeloocnicama jer nije siguran znak.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Ma on jede ko lud...u utorak na otpustu je imao 3720 a jutros na vaganju 3900...pisa i kaka normalno...dobro cica...samo spava...ali i mala mi je prvih 15 dana spavala samo sam bila mirna jer smo bili 5 dana u bolnici i bilirubin je svaki dan vađen...padao je i.pusteni smo s 56...ovdje smo pusteni prije zutice pa ni be znam vrijiednost...ma zutica je ovo garant...zuckat je...vidila patronaza prva...bila i jutros ali nije nis komentirala danas u vezi zutice...
Znaci ako jede pisa kaka nek ne brinem????
marta- is offline  
Old 14.07.2017., 22:03   #6131
Tako je. Ako jede, piski, kaka i ima prirast na tezini nije za brinuti se ali je za biti oprezan jer se bilirubin moze naglo podici i beba se moze uspavati, postati mlohava, ne jesti. Tada je vrijeme za bolnicu. Patronazu svakako kada ti opet dođe pitaj ako ona smatra da trebas dijete voditi ranije pedijatru, ipak ona vidi tvoje dijete pa moze procjeniti na licu mjesta. Vjerujem da bi te savjetovala da odes na hitnu da postoji opravdan razlog. Vecina dijece u pocetku imaju blagi oblik zutice. Prati pelene. Mora imati redovitu stolicu i mokre pelene.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 14.07.2017., 22:16   #6132
Cure, evo ja pripremam robicu za pranje pa baš gledam trebam li još što kupiti. S obzirom da mi je prva beba nisam sigurna kako to ide, pa nisam htjela pretjerivati s robicom i gledala sam da kupujem bodi benkice, a ne bodije. A to je baš teško za naći, pogotovo u kompletu.Sad me zanima da li mi je ovo dovoljno za prvu ruku:
- 2 bodi benkice dugih rukava br. 50 (To sam prvo kupila pa odustala od tog broja, pretpostavljam da mi neće ni koristiti ako rodim u terminu)
- 6 bodi benkica br. 56 dugih rukava
- 1 bodi kratkih rukava i 1 bodi benkicu kratkih rukava (jako teško naći bodibenkicu kratkih rukava pogotovo u kompletu s benkicom i hlačicama)
-3 hlačica s čarapicama ( čarapice do struka)
-3 hlačica bez čarapica
- 3 benkice dugih rukava
-5 malih čarapica
- 3 kombinezona( jednodjelna odjelca) dugih rukava
- dvije kapice
Od broja 62 imam samo jednu body benkicu i kapicu i još jedan komplet bodi benkice s čarapicama do struka. To bi podebljala nakon poroda.
Sutra bi još eventualno kupila još nešto, ako mi se svidi. Htjela sam više one komplete bodi benkice s kratkim rukavima + benkica dugih rukava, ali u broju 56 je to lutrija za naći. Sve je više manje dugih rukava. Je li mi ovo dovoljno za početak? Ako nije što da još kupim? termin za 4 tjedna.
lea13 is offline  
Old 14.07.2017., 22:59   #6133
marta, meni su rekli da ga stavljam i uz zatvoren prozor kad je sunce. I frendici su isto rekli, a bila u bolnici u Osijeku. Pa valjda nešto ima i u tome
Snow Fairy is offline  
Old 14.07.2017., 23:05   #6134
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Sve trudnice su od otprilike 20tt pa nadalje podložne melasmi što zna bit jako gadno :/
definitivno se maži kremom sa SPF50, preko nje normalno možeš puder stavit
ovisi o tvom tipu kože, možeš kombinirat normalnu kremu plus krema sa SPFom plus puder.

osobno ne volim BB ni CC kreme jer sam ih isprobala masu i nijednom nisam pogodila nijansu, sve su mi pretamne ili preroze ili prenarančaste
od SPF krema za lice mi je savršena Kiehls (http://www.kiehls.co.uk/skin-care/ca...f-50/1811.html), a bio mi je dobar i Eucerin fluid (https://www.mojaljekarna.hr/za-odras...ca-spf-50.html).

Radije stavim bogatiju kremu pa onda matirajucu SPF kremu, da se ne sjaji previše
I ja nikad nisam nasla odgovarajucu BB kremu, sve mi vuku na narandzastu.
Mislim da cu tako nanjeti kremu za sunce pa preko puder valjda ce nekako ispast.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 14.07.2017., 23:33   #6135
p
Quote:
aprill04 kaže: Pogledaj post
Tako je. Ako jede, piski, kaka i ima prirast na tezini nije za brinuti se ali je za biti oprezan jer se bilirubin moze naglo podici i beba se moze uspavati, postati mlohava, ne jesti. Tada je vrijeme za bolnicu. Patronazu svakako kada ti opet dođe pitaj ako ona smatra da trebas dijete voditi ranije pedijatru, ipak ona vidi tvoje dijete pa moze procjeniti na licu mjesta. Vjerujem da bi te savjetovala da odes na hitnu da postoji opravdan razlog. Vecina dijece u pocetku imaju blagi oblik zutice. Prati pelene. Mora imati redovitu stolicu i mokre pelene.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
Super...hvala...
marta- is offline  
Old 14.07.2017., 23:41   #6136
Quote:
lea13 kaže: Pogledaj post
Cure, evo ja pripremam robicu za pranje pa baš gledam trebam li još što kupiti. S obzirom da mi je prva beba nisam sigurna kako to ide, pa nisam htjela pretjerivati s robicom i gledala sam da kupujem bodi benkice, a ne bodije. A to je baš teško za naći, pogotovo u kompletu.Sad me zanima da li mi je ovo dovoljno za prvu ruku:
- 2 bodi benkice dugih rukava br. 50 (To sam prvo kupila pa odustala od tog broja, pretpostavljam da mi neće ni koristiti ako rodim u terminu)
- 6 bodi benkica br. 56 dugih rukava
- 1 bodi kratkih rukava i 1 bodi benkicu kratkih rukava (jako teško naći bodibenkicu kratkih rukava pogotovo u kompletu s benkicom i hlačicama)
-3 hlačica s čarapicama ( čarapice do struka)
-3 hlačica bez čarapica
- 3 benkice dugih rukava
-5 malih čarapica
- 3 kombinezona( jednodjelna odjelca) dugih rukava
- dvije kapice
Od broja 62 imam samo jednu body benkicu i kapicu i još jedan komplet bodi benkice s čarapicama do struka. To bi podebljala nakon poroda.
Sutra bi još eventualno kupila još nešto, ako mi se svidi. Htjela sam više one komplete bodi benkice s kratkim rukavima + benkica dugih rukava, ali u broju 56 je to lutrija za naći. Sve je više manje dugih rukava. Je li mi ovo dovoljno za početak? Ako nije što da još kupim? termin za 4 tjedna.
Ja ako imam dvije bodibenkice, sve ostalo su bodici i vecinom su broja 62. Isto imam mozda po dvoje od svega broja 56. Kad se uhodas sa oblacenjem, bodiji ce ti biti puno laksi za oblacenje. Djete ce se unervozirat dok pokopcas sve te dugmice na bodibenkicama. Laakse ti je za kasnije bodije kupovati. Vjeruj mi. Broja 56 ti je dosta za terminsko dijete. Pređi na br.62

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
aprill04 is offline  
Old 15.07.2017., 00:39   #6137
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
ajme, pa hvala od srca! ovo je jedna od rijetkih utjesnih i pozitivnih rijeci koje sam cula ja namjeravam na pravosudni s tim da vec ucim i u ovih mjesec dana do termina namjeravam sve nauciti pa da kasnije mogu samo ponavljati...al vidjet cemo kako ce bit. no, tlak mi dizu oni koji u startu kazu da nesto ne mogu, e tek onda mogu🤣

Prije mjesec,dva bila sam aktivnija na trudnicama i bas zbog pravosudnog sam se i isključila. Tajcik ja sam ga ovaj tjedan položila u 8 mjesecu trudnoće i s klincem od 4 godine. Želim ti svu sreću!

A sad se vraćam u svijet trudnica i napokon da mogu uživati u trudnoći.



Sent from my iPhone using Tapatalk
sovak is offline  
Old 15.07.2017., 00:58   #6138
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Sve trudnice su od otprilike 20tt pa nadalje podložne melasmi što zna bit jako gadno :/
definitivno se maži kremom sa SPF50, preko nje normalno možeš puder stavit
ovisi o tvom tipu kože, možeš kombinirat normalnu kremu plus krema sa SPFom plus puder.

osobno ne volim BB ni CC kreme jer sam ih isprobala masu i nijednom nisam pogodila nijansu, sve su mi pretamne ili preroze ili prenarančaste
od SPF krema za lice mi je savršena Kiehls (http://www.kiehls.co.uk/skin-care/ca...f-50/1811.html), a bio mi je dobar i Eucerin fluid (https://www.mojaljekarna.hr/za-odras...ca-spf-50.html).

Radije stavim bogatiju kremu pa onda matirajucu SPF kremu, da se ne sjaji previše
Gdje se Kiehls krema moze nabaviti?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 15.07.2017., 07:44   #6139
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Sve trudnice su od otprilike 20tt pa nadalje podložne melasmi što zna bit jako gadno :/

definitivno se maži kremom sa SPF50, preko nje normalno možeš puder stavit

ovisi o tvom tipu kože, možeš kombinirat normalnu kremu plus krema sa SPFom plus puder.



osobno ne volim BB ni CC kreme jer sam ih isprobala masu i nijednom nisam pogodila nijansu, sve su mi pretamne ili preroze ili prenarančaste

od SPF krema za lice mi je savršena Kiehls (http://www.kiehls.co.uk/skin-care/ca...f-50/1811.html), a bio mi je dobar i Eucerin fluid (https://www.mojaljekarna.hr/za-odras...ca-spf-50.html).



Radije stavim bogatiju kremu pa onda matirajucu SPF kremu, da se ne sjaji previše


Ja sam dobila po vratu i dijelom po grudima nesto smedje sto meni izgleda kao ona viseca virusna bradavica. I stvarno jako puno toga. I bas je ruzno

Planiram kod dermatologa nakon trudnoce iako ne znam sta se moze napraviti protiv toga.

Jel netko to jos dobio?
Citala sam da se zna dogoditi, ali osobno nisam osim mene vidjela niti jednu drugu trudnicu sretnog dobitnika.

Mi danas idemo na porodiljni tecaj crash kurs 2 dana po 6 sati. Jako me zanima sto ce sve ispricati i pokazati.
Novartis is offline  
Old 15.07.2017., 07:53   #6140
Quote:
Novartis kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila po vratu i dijelom po grudima nesto smedje sto meni izgleda kao ona viseca virusna bradavica. I stvarno jako puno toga. I bas je ruzno

Planiram kod dermatologa nakon trudnoce iako ne znam sta se moze napraviti protiv toga.

Jel netko to jos dobio?
Citala sam da se zna dogoditi, ali osobno nisam osim mene vidjela niti jednu drugu trudnicu sretnog dobitnika.
Ja sam u prvoj trudnoci dobila neke smedje fleke po vratu.bas su ruzno izgledale...i isla sam dermatologu...rekla mi je zenska proci ce nakon trudnoce i tako je i bilo...
Ovu trudnocu nemam nikakve fleke ni promjene na kozi...cak mi je ten kao u bebe...jedino sam dobila 3x vise pjegica nego inace..
-Aya- is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.