Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 00:16   #61
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Ti ovali su čista lutrija. Kako ti uleti onaj njihov retardirani caution, tako ti padne grah.
Slozio bi se donekle , vrlo blizu ruleta ali treba imati i znanje biti u pravom trenutku na pravom mjestu, neki imaju tu sposobnost neki nemaju!

Rossi je ljepo izjavio ovo je trodimenzionalno, mislim na Valentina.

Ja bi rekao 4d , ovo utrkivanje ima jednu dimenziju vise i poprilicno je ludo imati pokraj sebe par auta, iza sebe par auta i ispred sebe par auta pri jedno 350+kmh.

Onaj tko to nezna i nemoze zamisliti nema pojma o utrkivanju , taj nema isjetila, mentalno je zakinuta osoba.

Da treba sreca ali treba i znanje, itekakvo znanje , koncentracija na svemirskom nivou, osjecaj za jebeni trenutak, to je borba zivota i smrti, ples na jako tankoj zici na grdoj visini a ispod sami beton.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 00:22   #62
@Presvetli bojim se da si puno pogibija izostavio , neke su se dogodile na ne ovalima.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 00:33   #63
Ovaj Alonsov vikend prelazak u Indy je ljepo smisljen i odigran, izmedu Mclarena i Liberityja, ogromna medijska halabuka , ogromna reklama za Amerikance , ogromna reklama za Indianapolis , ogromna reklama za f1 .

Nesto ce Alonso i Mclaren zasigurno dobiti zauzvrat i veselim se tomu.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 08:41   #64
Mozda ih je motivirala ova najavljena borba boksackog i UFC junaka...
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 09:33   #65
Ne treba zaboraviti da prostor na McLarenovom bolidu zjapi prazan...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 09:36   #66
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Ovaj Alonsov vikend prelazak u Indy je ljepo smisljen i odigran, izmedu Mclarena i Liberityja, ogromna medijska halabuka , ogromna reklama za Amerikance , ogromna reklama za Indianapolis , ogromna reklama za f1 .

Nesto ce Alonso i Mclaren zasigurno dobiti zauzvrat i veselim se tomu.
To i ja mislim, ima tu neka dublja pozadina, nije se Alonso jedan dan probudio i došo na tu ideju. S jedne strane mi je to ok, da se maknu iz kolotečine u koju je upala f1, i da mijenjaju stvari, ubace neke nove formate, jedino se bojim da Alonso ne bude totalni fail na toj utrci pa da padne u pravu depru. Iz koje će se teško vratit.
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:55   #67
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Ti ovali su čista lutrija. Kako ti uleti onaj njihov retardirani caution, tako ti padne grah.
Molim te, ako ne razumiješ temtiku onda se suzdrži od komentiranja.

"Retardirani Caution" je u NASCAR-u,



ALI mi odvje govorimo o Indycaru

A u Indycaru caution (full course yellow) izlazi samo kad je apsolutno nužno

ali baš apsolutno nužno. Ovako nekako:




I dok ne pogledaš barem 20 ovalnih utrka nemaš pravo zucnut na ovoj temi. Jer nemaš pojma o čemu govoriš.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:03   #68
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
@Presvetli bojim se da si puno pogibija izostavio , neke su se dogodile na ne ovalima.
Čo'ek je pital za ovale u novije vrijeme, ja sam odgovoril za ovale u novije vrijeme

Kolko ja znam u novije vrijeme (cca zadnjih 20 godina) osim nabrojanih samo su još dva smrtna slučaja bila u indycaru/cart-u na neovalima. Ak ti znaš još nekoga slobodno me educiraj. Ali ja ti velim da je to sve.

1996 Jeff Krosnoff



1999 Gonzalo Rodriguez

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:08   #69
To je to!!.

Ovaj gornji koliko god puta gledao je posebno nevjerojatan i posebno brutalan.

Stvoren gotovo iz nicega i jednostavno ga nemogu shvatiti.

Ovaj gore bi trebalo prikazati Maxu da nesto nauci i da zapamti za sva vremena
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:16   #70
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
To je to!!.

Ovaj gornji koliko god puta gledao je posebno nevjerojatan i posebno brutalan.

Stvoren gotovo iz nicega i jednostavno ga nemogu shvatiti.

Ovaj gore bi trebalo prikazati Maxu da nesto nauci i da zapamti za sva vremena
Vrlo slično, samo bez smrtnog ishoda je prošao i Franchitti



U Indycaru su podjednako opasne i ovalne i ulične utrke.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:29   #71
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Molim te, ako ne razumiješ temtiku onda se suzdrži od komentiranja.


ALI mi odvje govorimo o Indycaru

A u Indycaru caution (full course yellow) izlazi samo kad je apsolutno nužno


I dok ne pogledaš barem 20 ovalnih utrka nemaš pravo zucnut na ovoj temi. Jer nemaš pojma o čemu govoriš.
Retardaciju nisam nikad kužio, tu si u pravu. Išao guglat. Prošle godine na utrci je bilo 6 cautiona...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:49   #72
Quote:
Dorian.Gray kaže: Pogledaj post
Možemo li ga očekivati natrag u tvom avataru ako Max ovog vikenda loše odveze?
Ne.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:34   #73
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Retardaciju nisam nikad kužio, tu si u pravu. Išao guglat. Prošle godine na utrci je bilo 6 cautiona...
na kojoj utrci? Indy500 ?

evo ti svih 6 cautiona iz te utrke (od 4 minute nadalje) , pa ti meni reci jesu li bili apsolutno nužni ili ne



I prestani diskutirati o stvarima koje nedovoljno poznaješ
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:38   #74
Brzina i stil vožnje ne dozvoljavaju nikakva strana tijela na ovalu.

Mali komad karbona (debrisa) može napraviti veeeeliku štetu.

Nema malih nesreća na ovalu.

Bolje voziti koji krug više pod žutom zastavom, nego skupljati vozača iz zaštitne ograde.

Samo bi dodao da je su ulične utrke puno veća lutrija nego ovali, jer bez dobrog set-up-a za ovale si izgubljen, a dobar set-up u pravilu imaju najveće momčadi, dok na uličnim koliko-toliko možeš biti blizu vrha,a efekt žutih zastava je puno veći.

Na prve dvije ulične utrke ove sezone pobijedili vozači iz malih, ali dobro vođenih momčadi: Dale Coyne racing i Schmidt racinga, to na ovalima baš nećeš vidjeti.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:42   #75
Quote:
Franem kaže: Pogledaj post
Brzina i stil vožnje ne dozvoljavaju nikakva strana tijela na ovalu.

Mali komad karbona može napraviti veeeeliku štetu.

Nema malih nesreća na ovalu.

Bolje voziti koji krug više pod žutom zastavom, nego skupljati vozača iz zaštitne ograde.
Naravno!

Ali ne, naš vrli mouderator je iš'o guglat, izgugl'o 6 cautiona i donjo zaključak.

Strašno.

uto ime evo mu slikoprikaza jednog od protagonista njegove nedavne pripovjetke

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:52   #76
Mario Andretti on why Alonso will shine at Indy
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:58   #77
Krajem 90-ih sam pratio indycar. Pokušao sam i prošlih sezona. Ali ne mogu gledati utrke čiji tempo razbijaju raznorazni prekidi. I kod F1 me živcira izalazak SC-a. I tu bih ga ukinuo. Ostavit crvenu zastavu ako je stvarno neki kuršlus na stazi.
Ali ove američke trkaće serije su mi negledljive jer je pobjednik najčešće posljedica slučajnosti tj. onaj kome padne dobro grah kad se na stazi pojavi vrećica čipsa...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:52   #78
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Ali ove američke trkaće serije su mi negledljive jer je pobjednik najčešće posljedica slučajnosti tj. onaj kome padne dobro grah kad se na stazi pojavi vrećica čipsa...
sam' ti trolaj sinko moj...
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 22:27   #79
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Krajem 90-ih sam pratio indycar. Pokušao sam i prošlih sezona. Ali ne mogu gledati utrke čiji tempo razbijaju raznorazni prekidi. I kod F1 me živcira izalazak SC-a. I tu bih ga ukinuo. Ostavit crvenu zastavu ako je stvarno neki kuršlus na stazi.
Ali ove američke trkaće serije su mi negledljive jer je pobjednik najčešće posljedica slučajnosti tj. onaj kome padne dobro grah kad se na stazi pojavi vrećica čipsa...
Aha , neki vozaci su jako cesto u povjesti pobjedivali na ovalima jer su imali jebene srece sa grahom?.

Koliko je ono Dale pobjedio na ovalima u Nascaru u svojoj karijeri ? Cisto retoricki!.

Nesto prijatelju gadno ne razumijes bez ljutnje.

Dakako da moras imati srece , moras i u f1 imati srece, npr prosla utrka i Vettel , jbga nije imao srece , grah je krivo pao, a da se Giovanazi razbio 200m dalje sada bi imali Vettela kao pobjednika , jbga , razumijes sad problematiku?
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 22:43   #80
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Aha , neki vozaci su jako cesto u povjesti pobjedivali na ovalima jer su imali jebene srece sa grahom?.

Koliko je ono Dale pobjedio na ovalima u Nascaru u svojoj karijeri ? Cisto retoricki!.

Nesto prijatelju gadno ne razumijes bez ljutnje.

Dakako da moras imati srece , moras i u f1 imati srece, npr prosla utrka i Vettel , jbga nije imao srece , grah je krivo pao, a da se Giovanazi razbio 200m dalje sada bi imali Vettela kao pobjednika , jbga , razumijes sad problematiku?
kao što sam rekao. kako ti se cautioni poklope takvu ćeš utrku i imati.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.