Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 23:50   #41
Ima ovdje dosta pogrešnih shvaćanja. Da bi se uopće odgovorilo na pitanje, trebalo bi zaći o raspravu o vremenu i vječnosti, prije svega. Ali ukratko - čovjek ne dospijeva u raj nakon što prijeđe određenu vremensku crtu, već je raj mjesto kamo se vraća nakon što se prisjeti da je božje biće. U drugom svijetu je naravno, sve to nemjerljivo intenzivnije, ali može se dokučiti i na ovom svijetu.
Znači, pitanje je u startu krivo, jer podrazumijeva da sa božje točke gledišta uopće postoji vrijeme i prostor onako kako ih mi shvaćamo.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:51   #42
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja sam postavio jasno pitanje, da li je izbor između:

a) bogatstva i luksuza

b) doživotne tamnice

Izbor, gdje bi netko pri zdravoj pameti izabrao ad b), ja mislim, da ako bi netko to izabrao, da bi ili bio hipnotiziran ili bi mu izbor rekli na nekom njemu nerazumljivom jeziku.

Ali svi se slažemo da svatko slobodan izabrao bi ad a)
Mogu i ja postaviti jednostavno pitanje: špinat ili blitva? - pa to svejedno nema veze s temom. Dakle, tvoje pitanje nema veze s temom. Da, teško je zamilisti da bi netko pri zdravoj pameti odabrao 'b' pored 'a', ali s rajem i paklom nije takva dilema, već je dilema bliža onoj s uvjetom koji sam naveo - ti mrziš osobu koja ti to bogatstvo nudi. A ljudska povijest prepuna je događaja u kojima netko iazbire nešto loše jer mrzi nekoga.

Pazi dilemu: biti zdrav ili biti debeo? Ili: biti nacist ili ne biti nacist?

Pa ipak, ljudi su uglavnom debeli, a nacista je bilo i još ih uvijek ima. Što, svi su mentalno bolesni?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:53   #43
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Nerođeno dijete ili preminulo novorođenče bi trebalo ići direkt u raj.
Tko bi se htio s njima mijenjati ?
Svatko, tko vjeruje u siguran raj bi se mijenjao, jer boravak na zemlji je besmislen

Quote:
Boravak na zemlji je prilika za rast i razvitak.
Da ako ćemo govoriti o reinkarnaciji i različitim situacijama, ali imati jeda jedini život da bi neki "izabrali" pakao je totalna besmislica, podsjeća na one đokere sve ili ništa, hazarderske igre, moralno gledano kocka nije nešto moralno!

Quote:
Nešto što se u raju ne događa.
Raj je vječnost.
Što ti treba više od radosti i sigurnosti, pa ni Bog nije prošao patnju pa opet kažu da je najmudriji i ni u ludilu ne bi izabrao patnju, strah nesigurnost

Quote:
Raj je definiran kao prisustvo Boga, međutim to baš i ne može svaka duša/čovjek izdržati.
Pakao je definiran kao vječno odsustvo Boga.
Jednostavno, tu je ona usporedba sa zemljom kao uzletnom stazom. Ili će se avion podignut ili će propast, nema drugog
Donekle se slažem, ali onda bi zemlja bila kockarnica


Quote:
Poanta slobodne volje je da svaka osoba donosi svoje odluke.
Neće ih Bog donijet za bilo koga.
Hm, abortirana djeca idu direkt u raj, a ja mogu zahebat, ko me pita

Quote:
Pitanje o svemogućnosti Boga i slobodne volje se lako riješi multiverzumima.
Bog zna sve moguće ishode, ali o tebi samom ovisi u kojem ćeš ispasti
Malo je u kontradikciji, ali za mene Bog je u svima nama u obliku slobodne volje, ali koliko slobodna volja ovisi i o kemiji mozga, ali i o atmosferskim uvjetima je opet zasebna tema.

Kad netko prijeti da će učiniti suicid, ja mu samo kažem da to ne radi po lošem vremenu, neka sa suicidom pričeka lipo vrime!!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 23:57   #44
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Mogu i ja postaviti jednostavno pitanje: špinat ili blitva? - pa to svejedno nema veze s temom. Dakle, tvoje pitanje nema veze s temom. Da, teško je zamilisti da bi netko pri zdravoj pameti odabrao 'b' pored 'a', ali s rajem i paklom nije takva dilema, već je dilema bliža onoj s uvjetom koji sam naveo - ti mrziš osobu koja ti to bogatstvo nudi. A ljudska povijest prepuna je događaja u kojima netko iazbire nešto loše jer mrzi nekoga.

Pazi dilemu: biti zdrav ili biti debeo? Ili: biti nacist ili ne biti nacist?

Pa ipak, ljudi su uglavnom debeli, a nacista je bilo i još ih uvijek ima. Što, svi su mentalno bolesni?
Pa nitko ne mrzi onog tko ti želi dati bogatstvo, to što neki tobože mrze Boga je opet nešto drugo, uglavnom su to ljudi koji vjeruju, ali su duboko nesretni, a oni koji ne vjeruju u Boga Ga ne mogu mrziti, oni mogu samo vjernike mrziti.

A pitanje zdrav ili debeo opet nije u našem izboru, znam ljude koji ne mogu smršaviti, a isto tako neke koji se ne mogu debljati.

Dakle, nitko neće izabrati pakao ako doista vjeruje u raj ili pakao, osim ako ga je patnja toliko sjebala da ne može donosti racionalne odluke.

Ljudi koji pak ne vjeruju, oni ni neće birati. Da meni netko ponudi, kome ja ne vjerujem dionice ove ili one tvrtke, a ponavljam ne vjerujem u njegovo obećanje, onda neću ništa izabrati, kao što ni ti ne bi izabrao ništa od osobe kojoj ne vjeruješ??
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:06   #45
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ima ovdje dosta pogrešnih shvaćanja. Da bi se uopće odgovorilo na pitanje, trebalo bi zaći o raspravu o vremenu i vječnosti, prije svega. Ali ukratko - čovjek ne dospijeva u raj nakon što prijeđe određenu vremensku crtu, već je raj mjesto kamo se vraća nakon što se prisjeti da je božje biće. U drugom svijetu je naravno, sve to nemjerljivo intenzivnije, ali može se dokučiti i na ovom svijetu.
Znači, pitanje je u startu krivo, jer podrazumijeva da sa božje točke gledišta uopće postoji vrijeme i prostor onako kako ih mi shvaćamo.
Ovo što si napisao je i po mom mišljenju blizu istini, međutim, tema je postavljena kontra doslovnog tumačenja Biblije gdje se neka pojednostavljenja nekad nude kao konačna istina!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:07   #46
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pa nitko ne mrzi onog tko ti želi dati bogatstvo
Pa ne znam baš. Uzmimo za primjer bogatstvo znanja koje nude učitelji ili bogatsvo istine koje nudi Katolička Crkva ili bogatstvo savjeta koje nude roditelji. Postoji bezbroj ljudi koji ta bogatstva odbacuju ili zato jer to ne prepoznaju kao bogatstvo već nekakvu tiraniju (navodno je tu Sotona sa svojim 'neću služiti') ili zato jer ne žele da im taj i taj daje to bogatstvo ili zato jer misle da sami mogu bolje itd.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ljudi koji pak ne vjeruju, oni ni neće birati. Da meni netko ponudi, kome ja ne vjerujem dionice ove ili one tvrtke, a ponavljam ne vjerujem u njegovo obećanje, onda neću ništa izabrati, kao što ni ti ne bi izabrao ništa od osobe kojoj ne vjeruješ??
Eto, sad si sam sebi odgovorio. Netko ti nudi vrijedne dionice (bogatstvo), ali ti ih odbijaš (ostaješ siromašan) jer ne vjeruješ toj osobi iz nekog tebi znanog razloga.
Tako je i Sotona odbio Boga, tako je i Adam pao itd.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:21   #47
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš. Uzmimo za primjer bogatstvo znanja koje nude učitelji ili bogatsvo istine koje nudi Katolička Crkva ili bogatstvo savjeta koje nude roditelji. Postoji bezbroj ljudi koji ta bogatstva odbacuju ili zato jer to ne prepoznaju kao bogatstvo već nekakvu tiraniju (navodno je tu Sotona sa svojim 'neću služiti') ili zato jer ne žele da im taj i taj daje to bogatstvo ili zato jer misle da sami mogu bolje itd.
Pa to je moć izbora, dijeca još nisu svjesn što im nude nastavnici, da psu ponudiš dijamant ili kost, on bi uzeo kost, ali on nema sposobnost odrediti moć dijamanta...


Quote:
Eto, sad si sam sebi odgovorio. Netko ti nudi vrijedne dionice (bogatstvo), ali ti ih odbijaš (ostaješ siromašan) jer ne vjeruješ toj osobi iz nekog tebi znanog razloga.
Tako je i Sotona odbio Boga, tako je i Adam pao itd.
Ali tako će možda tebi reći predstavnici crkve xxx, oni ti nudili raj, ti jednostavno nisi vjerovao misionarima crkve xxx koja je jedina u pravu i popušio, pardon "izabrao" krivo, možda si čak mrzio misionare crkve xxx jer im nisi vjerovao.

Da li bi se stvarno osjećao u paklu pravedno da je istinu imala samo crkva xxx, a ti sve uložio u neku drug nexxx crkvu?

Da li je to onda bila samo kocka?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 00:39   #48
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Svatko, tko vjeruje u siguran raj bi se mijenjao, jer boravak na zemlji je besmislen
Kakvu osobnost bi razvio kao nerođeni fetus ili beba?
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Da ako ćemo govoriti o reinkarnaciji i različitim situacijama, ali imati jeda jedini život da bi neki "izabrali" pakao je totalna besmislica, podsjeća na one đokere sve ili ništa, hazarderske igre, moralno gledano kocka nije nešto moralno!
Pa nećeš se vječno igrati.
Imaš jednu šansu i to je to.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Što ti treba više od radosti i sigurnosti, pa ni Bog nije prošao patnju pa opet kažu da je najmudriji i ni u ludilu ne bi izabrao patnju, strah nesigurnost
Bog je stvoritelj, mi smo stvorenja, naši atributi baš i ne vrijede za njega.
Što bi npr. geometrijski likovi u nekoj igrici mogli reći za svog programera?
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Donekle se slažem, ali onda bi zemlja bila kockarnica
Izbori su tvoji.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Hm, abortirana djeca idu direkt u raj, a ja mogu zahebat, ko me pita
Da.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Malo je u kontradikciji, ali za mene Bog je u svima nama u obliku slobodne volje, ali koliko slobodna volja ovisi i o kemiji mozga, ali i o atmosferskim uvjetima je opet zasebna tema.
Imao si onu priču da se u pravilu nešto milisekundi može predvidjeti nečija odluka (spojene su elektrode na glavu).
Ali je onda bilo malo detaljnije ispitivanje, i ispalo je da je to samo autopilot, koji se ipak može svjesno izmjeniti.
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kad netko prijeti da će učiniti suicid, ja mu samo kažem da to ne radi po lošem vremenu, neka sa suicidom pričeka lipo vrime!!
Jbg. odluke ovise o ponuđenom, ali odluka ovisi o tebi.
Osoba koja pješke prepješači kontinent je vrlo vjerojatno bolji hodač od tebe.

Što se tiče crkve, to ne bi trebalo imati veze. No ako provedeš svoj život npr. sadistički nanoseći zlo drugima, sam ćeš se pretvoriti u čudovište.
Malo je bitnije psihološko stanje osobe na kraju svog života, nego ostalo.
Tu isto ima gomila metafizike, ali ono jbg. nije da baš možemo pričati o iskustvima s tim.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 01:26   #49
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jel vama to zvuči sadistički? Meni itekako.
A čuj, onda je pakao raj za mazohiste

Ako pretpostavimo da Bog postoji onda se njega ne može mjeriti ljudskim moralom

Zato je meni jednostavnije ne vjerovati u biće čiji se postupci ne mogu objasniti. Ili, još bolje rečeno, užasavam se mogućnosti postojanja takvog bića.

Zamisli, postoji nadnaravno biće koje je smjestilo Todorića u dvorac, onog koji je uništio tisuće malih gospodarstava, koji ne plaća račune, koji je cijelu državu opteretio dugovima.....a sa druge strane kažnjava npr. jednu dobru dušu i tjera je da kopa po kontejnerima. Mirnije spavam vjerujući da ne postoji takva spodoba
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 10:30   #50
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Zašto bi nešto morao zasluživati kad te nitko nije pitao jel želiš imati opcije koje imaš?


Mislim da previše filozofiraš. Biblija je tu da rasvijetli neke probleme i olakša život , a ne da odgovori na svako filozofsko pitanje...
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 22:28   #51
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Ali nigdje ne moraš biti zarobljen. Ti biraš, raj ili pakao, život ili smrt.

Kao prvo, nigdje ne tvrdim da On to nije znao.
Drugo, u pravu si samo ukoliko je bilo logički moguće da Bog to zna, ali eto nije znao.

Ne, nije ih on žrtvovao, već su oni sami tako odabrali. Nije Bog žrtvovao Sotonu ili Hitlera. Oni su sami odabrali svoju put.

Šta da ti ja radim. Pokušao sam.
Kakvi su ovo odgovori??
mahher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 00:08   #52
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto Bog stvara ljude u materijalnom Svijetu i u startu im uvjetuje da se opredijele za Njega ili idu u pakao, umjesto da nas odmah stvori u raju i svi sretni zadovoiljni? Zar nije to mučenje? Da smo odmah stvoreni u raju, ne bismo ni mi ni ostali oko nas imali muke.

Bog je u trenutku stvaranja ubojice i lopova unaprijed znao da će oni zbog grijeha završiti u paklu, ali ih je svejedno stvorio i na kraju ih pošalje u pakao, a znao je unaprijed što će biti i gdje će završiti.
Jel vama to zvuči sadistički? Meni itekako.
Ova me tema neobično podsjeća na: https://www.forum.hr/showthread.php?t=778001

U raju zemaljskom su ljudi mogli pasti u grijeh, ali neće moći u raju nakon sudnjeg dana !?

Kako je to moguće? Ako je Bog svemogući i sveznajući, mogao je odmah napraviti idealni svijet u kojemu nitko neće moći sagriješiti. Kao što je to zamišljeno da bude u raju nakon sudnjeg dana. Nije li to paradoks.
Zašto se ne bi netko u raju nebeskom uzoholio i poželio biti poput Boga. Ako je to bilo moguće sa anđelima na početku svijeta, zašto ne bi bilo i na kraju svijeta. Odnosno bilo kada. Što sprečava da danas arhanđeo Gabrijel pomunjesa i pobuni se protiv Boga kao i Lucifer na početku?
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 00:30   #53
A zašto se podrazumijeva da je vječan život u raju nešto dobro? Uopće nije definirano kako izgleda taj "život", kad se sretnemo sa svevišnjim, budemo čisti od grijeha itd itd, ima li nakon toga ikakve radnje, razvoja događaja, slobodne volje, jesmo li uopće iste osobe kao u ovom životu ili nekakav polusvjesni i oduzeti fikus u vječnom "orgazmu" zato jer je u raju sa bogom? Ako smo ovo prvo meni to uopće ne djeluje kao nešto privlačno, dapače djeluje mi na neki način kao mučenje, a drugo, ako je to nešto slično ovome životu i ako smo i dalje samosvjesna bića koja se karakterno nastavljaju razvijati, kad tad ćemo se tog vječnog života zasitit i na kraju ćemo molit da nas nestane, jer ako je nekome malo miljardu godina života, nakon miljardu godina na desetu će mu dopizdit, a to je opet prema vječnosti ništa.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 12:51   #54
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post

Uzmimo za primjer bogatstvo znanja koje nude učitelji ili bogatsvo istine koje nudi Katolička Crkva
Primjer, istinit slučaj zabilježen istragom:
žena je navodno izvršila samoubojstvo, ali kriminalistička policija još nije izvršila obradu kadli ono trećeg dana pokop, na vanmjesnog groblju jer takav je običaj u katoličanstvu, i sad, na pogrebu bio i policijski inspektor kojem čitav slučaj bio više nego sumnjiv te pitao svećenika zašto ta žena nije pokopana na mjesnom crkvenom groblju obzirom da je istraga još u tijeku, a svećenik nije znao što na to odgovoriti. Kasnije, ekipa kriminalistike je dokazala da je samoubojstvo podmetnuto tj. ubio ju je vlastiti suprug. Ali, njezino tijelo i dalje leži na nemjesnom groblju, i što sad s njenom dušom, i što s dušom njenog supruga ubojice koji kad umre biti će pokopan na mjesnom groblju, jer Crkva očito oprašta ubojicama ali ne i samoubojicama, i nitko se ne pita otkud Crkvi to pravo.

Zašto se odmah ne ide u Raj? E pa vidite zašto.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 14:00   #55
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Zašto se odmah ne ide u Raj? E pa vidite zašto.
A nije možda zato što raj ne postoji ?
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 14:56   #56
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
A nije možda zato što raj ne postoji ?
Još uvijek ne postoji, živa istina.

(fantazije su jedno a realnost drugo)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 18:40   #57
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Mislim da previše filozofiraš. Biblija je tu da rasvijetli neke probleme i olakša život , a ne da odgovori na svako filozofsko pitanje...
Nisam pitao Bibliju nego tebe.

A te priče o raju i paklu više otežavaju život, nego što olakšavaju.
Samo te pune strahovima i ispiru ti mozak.
Naravno da svatko odgovara za svoja djela.
Ali nismo mi tu da sudimo i šaljemo ljude vamo ili onamo, nego Bog

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ova me tema neobično podsjeća na: https://www.forum.hr/showthread.php?t=778001

U raju zemaljskom su ljudi mogli pasti u grijeh, ali neće moći u raju nakon sudnjeg dana !?

Kako je to moguće? Ako je Bog svemogući i sveznajući, mogao je odmah napraviti idealni svijet u kojemu nitko neće moći sagriješiti. Kao što je to zamišljeno da bude u raju nakon sudnjeg dana. Nije li to paradoks.
Zašto se ne bi netko u raju nebeskom uzoholio i poželio biti poput Boga. Ako je to bilo moguće sa anđelima na početku svijeta, zašto ne bi bilo i na kraju svijeta. Odnosno bilo kada. Što sprečava da danas arhanđeo Gabrijel pomunjesa i pobuni se protiv Boga kao i Lucifer na početku?
Stvarno, kakvo je to uhljebljivanje kad mogu izgubiti posao

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Primjer, istinit slučaj zabilježen istragom:
žena je navodno izvršila samoubojstvo, ali kriminalistička policija još nije izvršila obradu kadli ono trećeg dana pokop, na vanmjesnog groblju jer takav je običaj u katoličanstvu, i sad, na pogrebu bio i policijski inspektor kojem čitav slučaj bio više nego sumnjiv te pitao svećenika zašto ta žena nije pokopana na mjesnom crkvenom groblju obzirom da je istraga još u tijeku, a svećenik nije znao što na to odgovoriti. Kasnije, ekipa kriminalistike je dokazala da je samoubojstvo podmetnuto tj. ubio ju je vlastiti suprug. Ali, njezino tijelo i dalje leži na nemjesnom groblju, i što sad s njenom dušom, i što s dušom njenog supruga ubojice koji kad umre biti će pokopan na mjesnom groblju, jer Crkva očito oprašta ubojicama ali ne i samoubojicama, i nitko se ne pita otkud Crkvi to pravo.

Zašto se odmah ne ide u Raj? E pa vidite zašto.
U kunama jedan grob, u eurima bolji i stabilniji grob.

Jer kakav grob takav i zagrobni život.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:33   #58
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

U kunama jedan grob, u eurima bolji i stabilniji grob.

Jer kakav grob takav i zagrobni život.
ean grob + ena kuna = put u Raj

izvanredno


Pitanje : tko će prije u raj, dal tradicionalno pokopani ili kremirani ?

I, dal je to isto?
Naime, neke crkve tvrde da u raj ne moreš ukoliko si kremiran.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:50   #59
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Još uvijek ne postoji, živa istina.
Mislim da postoji, sad da li je to neko "mjesto" gdje je Božje prijestolje, ili neka planeta...

Ti misliš na obnovljenu Zemlju?
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 01:14   #60
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Mislim da postoji, sad da li je to neko "mjesto" gdje je Božje prijestolje, ili neka planeta...

Ti misliš na obnovljenu Zemlju?
1.Mojsijeva ne ukazuje na 'Bog živi u raju'.

1.Mojsijeva ne ukazuje na 'ljudi sišli s neba i na nebo će se vratiti'.


Dapače, 1.Mojsijeva jasno kategorički razdjeljuje Boga i ljude. Po mjestu stanovanja.

Zašto ne proučavate Stari Zavjet? Bojite li se da će vam razrušiti vaše neutemeljene vjere?
Evo,
ja kad sam prvi put SZ uzela u ruke preplavio me filing biti će biti nešto jaako ozbiljno. I intuicija me nije prevarila. I nisam se razočarala pročitanim. Jer pustila sam da mi Pismo reče što reče. Ko kad se isprazniš od ko ti šta rekao, i samo poslušaš Boga. To kad se zbude, to je to!
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.