Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 18:46   #361
Porezna kartica - kako do nje?

Pozdrav! Ne znam ni sam vise kome i gdje da se obratim...cak i porezna kaze da je ne izvedivo.. i ja stvarno ne znam ko je ovdje lud, i kako je moguce da je to vec ne znam koja banalnost u nasem sustavu, a situacija je slijedeca:

Iz Rovinja sam, i imam curu iz Pule,koja se preselila kod mene. Nasla je posao za sezonu ovdje i kad je trebalo predat papire... ne moze doc do porezne kartice.
E sad, da se ubacim jos ovdje, par dana prije sam ja imao istu situaciju, samo sam ju lakse rjesio, a to je, da sam bio u poreznom sustavu preko mame (iako imam 23 godine i obrt na svoje ime). Medjutim, nasao sam posao koji nema veze s mojim obrtom i trazili su me PK, koju sam isao podignut, da bi mi rekli da NE MOGU, da mora doc moja mama, ponistit svoju da bi oslobodila mene, da si napravim svoju, i ona novu.
E sad... ista situacija mi je sa curom. Prijavili smo joj boraviste ovdje u Rovinju, ali ona je u poreznoj preko oca prijavljena, a on radi u njemackoj.
Da bi siuacija bila jos kompliciranija, oni su davno zivjeli i bili prijavljeni u Sinju, i navodno,prema zakonu (valjda, tako nam je receno u poreznoj)... to se moze rjesit samo tako da njen otac osobno dodje u Sinj, i ponisti to. Dal je moguce da nema drugog rjesenje i da osoba koja je punoljetna ne moze ic radit dok god je tako prijavljena, tj dal je stvarno nemoguce doc do te PK.

Hvala unaprijed!

Marco

Zadnje uređivanje MarcoMarciano : 20.04.2016. at 19:05.
MarcoMarciano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 23:23   #362
Ako imam prebivalište u jednom gradu, a trebam s ezbog posla preseliti u drugi, mogu li u drugom dignuti pk bez da prijavim prvo boravište ili prvo treba prijaviti boravište, a onda dignuti pk?
__________________
Are you pondering what I'm pondering?
TheBRAIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:20   #363
Quote:
TheBRAIN kaže: Pogledaj post
Ako imam prebivalište u jednom gradu, a trebam s ezbog posla preseliti u drugi, mogu li u drugom dignuti pk bez da prijavim prvo boravište ili prvo treba prijaviti boravište, a onda dignuti pk?
boraviste pa PK (radila to prosle godine)
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:26   #364
PK se izdaje prema mjestu prebivalište (već ju imam), međutim, ako će mi buduće radno mjesto biti u drugom gradu različitom od grada prebivališta (gdje imam prijavljeno boravište), da li ja ponovo vadim PK u mjestu boravišta ili moram ići u mjesto prebivališta da tamo izmjene podatke?
__________________
Are you pondering what I'm pondering?
TheBRAIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:34   #365
Quote:
TheBRAIN kaže: Pogledaj post
PK se izdaje prema mjestu prebivalište (već ju imam), međutim, ako će mi buduće radno mjesto biti u drugom gradu različitom od grada prebivališta (gdje imam prijavljeno boravište), da li ja ponovo vadim PK u mjestu boravišta ili moram ići u mjesto prebivališta da tamo izmjene podatke?
Odes u novo mjesto, prijavis boraviste, s tom potvrdom s policije i starom PK odes u poreznu i tamo ispunis papir na kojem ces zaokruzit da ti treba nova zbog izmjene podataka tj.adrese boravista.

Dakle, boraviste pa PK.


Nemas vise veze s starim prebivalistem i starom poreznom.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 22:32   #366
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post

Nemas vise veze s starim prebivalistem i starom poreznom.
Odlično! Hvala puno na step by step objašnjenju
__________________
Are you pondering what I'm pondering?
TheBRAIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:21   #367
imam pitanje jedno... danas s kolegom na poslu pričam, i nekako kroz razgovor ja se sjetim da moram otić odjavit ženu sa PK, jer je počela radit 14.11 (stručno usavršavanje godinu dana)... sad, kolega me odmah upozorio da pripremim novce za tamo 1-2 mjesec sljedeće godine, jer on je imao slučaj sa kćerkom, koja je počela lani u 10-om mjesecu raditi, on je skinuo sa PK u istom mjesecu, da bi dobio u veljači ove godine za platiti 3,200kn poreza, dok je ona na povratu dobila oko pola tog iznosa..
sad, nije mi jasan taj dio.. jer ću ja morat šta plaćati ili ne? Mislim, ovaj mjesec je žena počela radit, pa logično da mi je bila olakšica do sad jer nije radila... zašto vraćati porez za cijelu godinu?

još nešto... ženu nisu tražili PK dok je počela to stručno usavršavanje... kak to?
mrki88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:30   #368
Ja sam bila na stručnom u jednom ministarstvu i nisam imala pravo na povrat poreza. No čula sam za neke u privatnom sektoru na stručnom da su dobili. Mene moja mama odjavila isti mjesec (bio je studeni u pitanju) kad sam počela i nije joj ništa došlo za platiti.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 16:43   #369
thx.. nije mi toliko što ona neće dobit, već me mučilo ovo da ne plaćamo porez slučajno.. al sad sam vidio da taj tko je bio olakšica može u tekućoj godini imati do 11 tisuća primanja.
mrki88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 18:40   #370
Zapravo mislim da do 13,5k primanja.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 15:43   #371
Za nekog tko dobiva prvi posao, može li se porezna kartica izdati u novom mjestu boravišta? Prebivalište je na drugom kraju zemlje.
Nemesis1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 15:19   #372
Osoba ima prijavljeno boravište i u radnom je odnosu. PK kartica izvađena u mjestu boravišta. Boravište je isteklo nakon godinu dana. Pitanje - da li poreznoj treba donositi novu potvrdu iz Mup-a o produženju boravišta, na istoj adresi, znači ništa se nije mijenjalo, ili ne treba?
pepi_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 20:34   #373
Quote:
pepi_2 kaže: Pogledaj post
Osoba ima prijavljeno boravište i u radnom je odnosu. PK kartica izvađena u mjestu boravišta. Boravište je isteklo nakon godinu dana. Pitanje - da li poreznoj treba donositi novu potvrdu iz Mup-a o produženju boravišta, na istoj adresi, znači ništa se nije mijenjalo, ili ne treba?
Treba.
Liberata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 19:27   #374
Molim, informaciju:

izdaje li se PK kartica ISKLJUČIVO u mjestu gdje mi je prebivalište?

Živim u Zg, nisam u ZG-u i nemam prijavljeno boravište ovdje.

Može li mi porezna u ZG izdati PK?
Jane Birkin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.