Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 14:00   #1
Iluzionizam, profesionalno mađioničarstvo

Pomislim tako nekad da ipak nismo sami i da pored nas postoje i bogovi u prirodi,nematerijalni entiteti o kojima ne znamo nista.Ma koliko god to zvucalo neracionalno,mnoge stvari me navode na to.

Da li je za religiozne takozvano madjionicarstvo zapravo vesticarenje ili pak nepoznata natprirodna sposobnost.Gledao sam dosta velikih madjionicarskih dela poput,pretvaranja velike kolicine vode na vise mesta u led u jednom trenutku,stvaranje gomile riba i para u jednoj kofi,ubacivanje mobilnog u staklenu flasu,levitacija iznad visoke gradjevine,visoka levitacija i nestanak u trenutku u vazduhu tokom levitacije nakon prekrivanja carsavom,ubacivanje grejpfruta u limun i karte u jabuku koja je pritom cela,hodanje po reci,te mnogi drugi trikovi koji su takodje neverovatni,neki manje grandiozni,a neki vise.

Pogledao sam racionalna objasnjenja za ove trikove,ali jednostavno ta objasnjenja mi nisu u skladu sa realnosti u vezi sa tim trikovima,jednostavno imaju previse rupa i nevalidna su.

Mnogi vernici govore da su madjionicari nadahnuti nevidljivim entitetima koji im daju te sposobnosti,odnosno da su madjionicari kanal preko kojeg ta natprirodna bica koja religiozni zovu ''demonima'' to rade.

Takodje ista tvrdnja postoji i kada se radi o nekim slucajevima u vezi sa NLO-ima i slicnim pojavama.Koji je vas stav po pitanju svega ovoga?

Zadnje uređivanje Meadow : 22.06.2017. at 22:29. Reason: enter
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:05   #2
Što je tema topika?
Bića sa stvarnim nadprirodnim moćima ili na temi objašnjavamo trikove?

Da si odmah shvatio trik, madžioničar bi ostao bez posla
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:13   #3
Razlog zasto je na zemlji covjek na zemlji polako dolazi na vidjelo.

Zov sudbine za ovoga momka ,ni prvi ni zadnji s teskom naizgled sudbinom koju ce preokrenuti u velike vjestine a i veliko zadovoljstvo.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:35   #4
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Mnogi vernici govore da su madjionicari nadahnuti nevidljivim entitetima koji im daju te sposobnosti,odnosno da su madjionicari kanal preko kojeg ta natprirodna bica koja religiozni zovu ''demonima'' to rade.Takodje ista tvrdnja postoji i kada se radi o nekim slucajevima u vezi sa NLO-ima i slicnim pojavama.Koji je vas stav po pitanju svega ovoga?
Može mišljenje umjesto stava?

Tko od vas ikad vidio NLO? Ja nikad, ne al zbilja. Čak nevidjela iz enog šešira iskoče dva,tri čovjeka. No ali, vidjela onog koji se time navodi, predstavlja, to već. Navratio pokazat mi što sve zna, umije, može. Zeznuo se, fulo adresu, umjesto mrš ti tamo mađioničaru čuo je tišinu okrenutih leđa. Otad ga više nema, osim se tu i tamo preslikava, slike mu sve bljeđe i bljeđe, mora da ga stvarno uzrujava, al ko mu kriv kad je takav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:25   #5
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Što je tema topika?
Bića sa stvarnim nadprirodnim moćima ili na temi objašnjavamo trikove?

Da si odmah shvatio trik, madžioničar bi ostao bez posla
Biti da je mislio na Šimuna Vrača: http://www.znakoviporedputa.com/reli...-o-%C4%8Dudima
SIMON VRAČAR (1): O čudima
Simon vrač(ar) jedna je od biblijskih ličnosti o kojima se malo priča u okrilju hrišćanstva, a mnogo više izvan hrišćanskog konteksta.

Mag i čudotvorac, on je prototip ezoteriste koji ne samo što veruje u razliku između "crne" i "bele" magije, kao i u ispravnost ove potonje, već i u sinkretizam magije i hrišćanstva.

Nije li i sam Isus Hristos čudotvorac s natprirodnim moćima? Nisu li i neki magovi i učitelji vaskrsavali mrtve i činili čuda? Da li je svaki čudotvorac Božiji čovek? Čini li i đavo čuda? Čemu čuda služe?

Na temelju poznatog novozavetnog teksta o Simonu vračaru (Dela apostolska, 8. poglavlje), ispitaćemo privlačnost natprirodnih fenomena, njihovo dvojno poreklo te različita tumačenja čuda sa kojima se čovečanstvo sreće.

A Filip* sišavši u grad samarijski propovedaše im Hrista. A narod pažaše jednodušno na ono što govoraše Filip, slušajući i gledajući znake koje činjaše: Jer duhovi nečisti s velikom vikom izlažahu iz mnogih u kojima behu, i mnogi uzeti i hromi ozdraviše.

A beše jedan čovek, po imenu Simon, koji pre čaraše u gradu i dovođaše u čudo narod samarijski, govoreći da je on nešto veliko; Na kog gledahu svi, i malo i veliko, govoreći: Ovo je velika sila Božja. A zato gledahu na njega što ih mnogo vremena činima udivljavaše. Kad pak verovaše Filipu koji propovedaše jevanđelje o carstvu Božjem, i o imenu Isusa Hrista, krštavahu se i ljudi i žene. Tada i Simon verova, i krstivši se osta kod Filipa; i videći dela i znake velike koji se činjahu divljaše se vrlo. A kad čuše apostoli koji behu u Jerusalimu da Samarija primi reč Božju, poslaše k njima Petra i Jovana.

Koji sišavši pomoliše se Bogu za njih da prime Duha Svetog; Jer još ni na jednog ne beše došao, nego behu samo kršteni u ime Gospoda Isusa. Tada apostoli metnuše ruke na njih, i oni primiše Duha Svetog. A kad vide Simon da se daje Duh Sveti kad apostoli metnu ruke, donese im novce Govoreći: dajte i meni ovu vlast da kad metnem ruke na koga primi Duha Svetog.

A Petar mu reče: Novci tvoji s tobom da budu u pogibao, što si pomislio da se dar Božji može dobiti za novce. Nema tebi dela ni iseta [tj. udela] u ovoj reči; jer srce tvoje nije pravo pred Bogom. Pokaj se dakle od ove svoje pakosti, i moli se Bogu da bi ti se oprostila pomisao srca tvojega. Jer te vidim da si u gorkoj žuči [tj. otrovu] i u svezi [tj. okovima] nepravde. A Simon odgovarajući reče: Pomolite se vi Gospodu za mene da ne naiđe na mene ništa od ovog što rekoste. (Dela apostolska 8: 5-24)
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:11   #6
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Biti da je mislio na Šimuna Vrača: http://www.znakoviporedputa.com/reli...-o-%C4%8Dudima
SIMON VRAČAR (1): O čudima
Simon vrač(ar) jedna je od biblijskih ličnosti o kojima se malo priča u okrilju hrišćanstva, a mnogo više izvan hrišćanskog konteksta.

Mag i čudotvorac, on je prototip ezoteriste koji ne samo što veruje u razliku između "crne" i "bele" magije, kao i u ispravnost ove potonje, već i u sinkretizam magije i hrišćanstva.

Nije li i sam Isus Hristos čudotvorac s natprirodnim moćima? Nisu li i neki magovi i učitelji vaskrsavali mrtve i činili čuda? Da li je svaki čudotvorac Božiji čovek? Čini li i đavo čuda? Čemu čuda služe?

Na temelju poznatog novozavetnog teksta o Simonu vračaru (Dela apostolska, 8. poglavlje), ispitaćemo privlačnost natprirodnih fenomena, njihovo dvojno poreklo te različita tumačenja čuda sa kojima se čovečanstvo sreće.

A Filip* sišavši u grad samarijski propovedaše im Hrista. A narod pažaše jednodušno na ono što govoraše Filip, slušajući i gledajući znake koje činjaše: Jer duhovi nečisti s velikom vikom izlažahu iz mnogih u kojima behu, i mnogi uzeti i hromi ozdraviše.

A beše jedan čovek, po imenu Simon, koji pre čaraše u gradu i dovođaše u čudo narod samarijski, govoreći da je on nešto veliko; Na kog gledahu svi, i malo i veliko, govoreći: Ovo je velika sila Božja. A zato gledahu na njega što ih mnogo vremena činima udivljavaše. Kad pak verovaše Filipu koji propovedaše jevanđelje o carstvu Božjem, i o imenu Isusa Hrista, krštavahu se i ljudi i žene. Tada i Simon verova, i krstivši se osta kod Filipa; i videći dela i znake velike koji se činjahu divljaše se vrlo. A kad čuše apostoli koji behu u Jerusalimu da Samarija primi reč Božju, poslaše k njima Petra i Jovana.

Koji sišavši pomoliše se Bogu za njih da prime Duha Svetog; Jer još ni na jednog ne beše došao, nego behu samo kršteni u ime Gospoda Isusa. Tada apostoli metnuše ruke na njih, i oni primiše Duha Svetog. A kad vide Simon da se daje Duh Sveti kad apostoli metnu ruke, donese im novce Govoreći: dajte i meni ovu vlast da kad metnem ruke na koga primi Duha Svetog.

A Petar mu reče: Novci tvoji s tobom da budu u pogibao, što si pomislio da se dar Božji može dobiti za novce. Nema tebi dela ni iseta [tj. udela] u ovoj reči; jer srce tvoje nije pravo pred Bogom. Pokaj se dakle od ove svoje pakosti, i moli se Bogu da bi ti se oprostila pomisao srca tvojega. Jer te vidim da si u gorkoj žuči [tj. otrovu] i u svezi [tj. okovima] nepravde. A Simon odgovarajući reče: Pomolite se vi Gospodu za mene da ne naiđe na mene ništa od ovog što rekoste. (Dela apostolska 8: 5-24)
Nisu li Ananija i zena njegova pali mrtvi jer nisu svu lovu od zemlje dali pred apostolove noge ?
Sad se cudi sto ovaj mu lovu nudi.Zajebant je Simon znao je da ovaj osjetljiv na lovu.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 14:45   #7
Quote:
krena kaže: Pogledaj post

Mag i čudotvorac,
To bi bilo prejednostavno.

Stoga: mag, čudotvorac i iluzionist.
3 kategorije u jednoj ili sporadične, ovisno kolkim 'legijama' raspolažu.

iluzionist/mađioničar = onaj koji se bavi hipnozom

mag = onaj koji vrača bijelom il crnom magijom (obje su jedno te isto)

čudotvorac = onaj koji navodno izlječuje al mu izlječenje kratkog dometa


Postoje li pojedinci koji istovremeno barataju tim trima tehnikama? Možda, moguće, no to tada znači da u sebi imaju više od jedne 'legije' znate već kojih.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.