Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2017., 14:47   #121
Nisam bila već dugo ali na 15 min od hotela prema centru ti je Pet bunara.

Edit: sad vidim da u svakom postu pišem isto
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 18:10   #122
Znam za Pet bunara ko i ti, frisko tocno nekoliko god...
Ali hvala, pn mi je uvijek u igri.

Ako jos neko ima info o Rafaelu kojeg spomenuh u proslom postu ili apdejt o Bunarima ili nesto trece- biz cu zahvalan.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 21:15   #123
Ne znam da li da uopce spominjem Fosu i Restoran Kornat jer su oni isto klasika za Zadar.

Mi smo bili jednom u Groppu (bas strogi centar, u Sirokoj ulici) i bilo je fino, jedino je desert bio malkice bezveze pa ako radi neka dobra slasticarna ja bih na tvojem mjestu radije to degustirala (nas je favorit za sladoled Kavana Danica).

U Pet Bunara isprobana dva jela od tjestenine proslo ljeto i fino je, probala sam i onaj njihov pire od boba koji imaju kao prilog nekom jelu (ne mogu se sjetit koje) i isto jako fino, pogotvo jer nisam jela tako nesto dotad.
modelmanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 23:28   #124
I naravno da Pet bunara bas u petak do 19h ne uzima rezervacije jer predstavljaju novog chefa kuhinj prije toga. Eto ga na.


modelnania uzimam u obzir tvoje restorane i pitam dalje...
Sto je s Zadar/Jadera restoranom. I s Konobom Bonaca?
Oni su u top 5 cca (Jadera prvi... Bonaca cca 5.) Na Trip A.
To mi je na dohvat nogu i cini mi se pristojno iskustvima ljudi.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 06:19   #125
Deedy, mislim da bi i ove mogao uzeti u obzir, Bruschetta i 2 Ribara
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 07:54   #126
e taman htjedoh predložiti bruschettu, bila sam tamo prije malo manje od 4 god. doduše, i to samo jednom
al mi je bilo baš krasno jela sam neku salatu činimise (bio 5.mj., sunce, toplo, terasa otvorena... a ja došla iz kišnog zgba. poslom kojeg sam riješila u 1-2h )
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:08   #127
Nisam bio u Rafaelu ali sam cuo dosta preporuka, najvise za mesne menije. Navodno je obilno, ukusno a cijene su sasvim ok. Nazalost, moja bolja polovica je vegetarijanka pa ciljamo restorane koji imaju izbora i za nju a u Rafaelu nema vege menija pa nisam imao priliku upoznati se iz prve ruke sa kvalitetom te konobe.

Ukratko, o Rafaelu sam cuo samo rijeci hvale i preporuke ljubitelja mesa. Kakva su im riblja jela ne znam.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:24   #128
Grotto, i onaj pored zgrade suda, 2 ribara. U Foše se ne sjećam koje su cijene jer nisam plaćao.
Rafaelo mi nije bio nešto posebno

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:45   #129
Hvala svima na preporukama. Na kraju smo bili u konobi Rafaelo.
Jeli mesinu mahom. Plate mijesanog za 1 ili vise osoba kako pise u meniju. Zapravo je za dvojicu odraslih muskaraca. 110kn. Vrlo dobro grilano meso s prilozima.

Juha govedja 15 kn (dodje zdjela i daju tanjura kolko hoces... ima za nekih 5 tanjura u toj cijeni od 15kn), riblja je 25kn.

Plata za 2 koju ke uzelo 3je kolega ima nesto stejkova i kosta 250 kn. Ostalo im nesto malo mesa, dakle recimo da je to za 3 osobe.
Ova konoba je vjerojatno najbolja opcija za meso u ZD.
Da smo htjeli ribu, imali bismo sasvim drugu destinaciju.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:03   #130
Pa to je to. Svaki restoran ima nesto u cemu je odlican i najbolje je jesti takve stvari. Naravno da imaju na meniju svega ali ako covjek nije nista cuo o restoranu zato postoji konobar i njegova preporuka.
Kad smo kod Zadra ne bi imalo smisla u Foši naruciti tripice(ne vjerujem da ih i imaju na meniju ali eto kao jedan primjer) kao ni u nekoj poznatoj pizzeriji sa ponudom svega i svacega ocekivati vrhunski ramstek.

Uglavnom, drago mi je da si zadovoljan
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:23   #131
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Hvala svima na preporukama. Na kraju smo bili u konobi Rafaelo.
Jeli mesinu mahom. Plate mijesanog za 1 ili vise osoba kako pise u meniju. Zapravo je za dvojicu odraslih muskaraca. 110kn. Vrlo dobro grilano meso s prilozima.

Juha govedja 15 kn (dodje zdjela i daju tanjura kolko hoces... ima za nekih 5 tanjura u toj cijeni od 15kn), riblja je 25kn.

Plata za 2 koju ke uzelo 3je kolega ima nesto stejkova i kosta 250 kn. Ostalo im nesto malo mesa, dakle recimo da je to za 3 osobe.
Ova konoba je vjerojatno najbolja opcija za meso u ZD.
Da smo htjeli ribu, imali bismo sasvim drugu destinaciju.
A moga si se i javit.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 13:15   #132
Preporučujem za janjetinu u Zadru Sabunjar. Obična birtija uz magistralu.
Janjetina famozna. I krumpir ispod peke.
Bili smo jednom ranije u Tamarisu koji je kao najpoznatiji za janjetinu. Dobro također.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:28   #133
Quote:
ScubaFanatic kaže: Pogledaj post
Plaza Kolovare neki kafici,
Nebih puno kritizirao no osvrnuti cu se na dva kafica koji se nalaze na samoj Zadarskoj plazi Kolovare, usluga nikakva bolje receno katastrofa, bahatost i nekultura naravno nikada vise tamo necemo sjesti pogotovo u onu bližu gdje je nekada bio albanac Miki koji zna sto je turizam, bonton, kulturno ponasanje te zna osnove "dobar dan, izvolite, hvala, molim, dovidjenja, dodjite nam opet te je stalno bio nasmijan, covjek koji se fenomenalno odnosio prema gostima i prema djeci dok su ovo dana nesto posve suprotno.
Zadnje kaj znam, ima 4-5 godina, da se Miki preselil malo dalje. Kak je sad neznam (saznal budem uskoro) e, kolko piva smo tamo popili... i super cijena. ko u "diskontu".
F4usT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 21:47   #134
Ekipa, koju bi mi pizzeriu preporucili?
Citam tripadvisor, i to ugl.negativne komentare i svaka ih ima poneato, pa da pitam dal ima tko tu za preporucit.

Lp
Valodja41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:54   #135
Mamma Mia, Šime.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 12:00   #136
Thank You
Valodja41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:45   #137
Stari Most na Benkovačkoj cesti kad skreneš s magistrale.meni za dvoje 170kn,uštipci s kajakom i rezana kobasica,grill čevapi,punjena pljeskavica, vješalica punjena kajmakom i kiselim krastavcima,desert panacotta.
Slučajno stao i ubio se od spize..
Preporuka ko voli mljeveno s grilla,mala zamjerka šta pomfri nije domaći..
totalna šteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 09:12   #138
5 bunara Zadar

Krenuli smo slučajno za Zadar pa nisam bila spremna, guglajuci u voznji nadem post od Cats i evo javljam da su i dalje jako dobri. Predjelo, uglavnom svasta morsko ili fina riblja juha, pola rižota sa škampima i motarom po osobi, pola pasticade sa njokima po osobi i nekoliko deserata ( nisu svi uzeli) te pola vode, casa sampanjca, 2 case vina i casa muskata po osobi te nekoliko kava jer nisu svi pili, te njihov friski kruh, oko 280 kn po osobi. Sve je bilo jako fino, konobar jako dobar, upucen, nenametljiv, pola porcije su na njegovu sugestiju jer su porcije obilne i ne bi mogli pojesti da smo na cijele narucivali iako je bilo i krkana u ekipi. Jako smo zadovoljni, mogu preporuciti, za istarske pojmove nije skupo, svi smo bili siti i bilo nam je ugodno. Ovo im je novi jelovnik.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 09:39   #139
2 ribara Zadar

Uzeli smo pola predjela po osobi, pola glavnog jela i jedan desert, pola boce vode, aperitiv, casu vina i casu muskata, ne znam vise da li je bilo kava,cca 200 kn po osobi. Predjela svasta mijesano, glavno odlezali ramstek sa povrcem, deserti razni. Korektno ali smo ih usporedivali sa 5 bunara pa mozda nismo do kraja objektivni, osoblje upuceno i nenametljivo.

Pola restorana u Zadru jos ne radi ali su ipak bolji nego u Istri, kod nas vecina jos ne radi.



Zlatna skoljka Skradin

Lici na stare istarske ostarije, 1 skradinski rizoto po osobi, jedan desert uglavnom skradinska torta, pola boce vode, casa vina i casa muskata, za kave se ne sjecam oko 240 kn po osobi, za istarske pojmove preskupo. Hrana korektna, ocekivala sam puno vise. Osoblje upuceno i nametljivo, to ne volim. Toalet ispod stepenica na vanjskoj terasi, po kisi nosis kisobran sa sobom. Nista drugo nije radilo osim neke pizzerije za koju su nam rekli da preskocimo.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 16:54   #140
Molim preporuku za Zadar i okolicu, gdje se mogu pojesti lignje žar + prilog po mom izboru a ne njihovom + tartar + kruh, da je porcija dovoljno velika/obilna (uključujući i dovoljno tartara), po nekoj pristojnoj cijeni za sve to do nekih 70-80 kn (bez pića), par kuna gore dolje? Ista stvar me zanima i za pržene lignje, jer lignje sa žara u većini restorana mi budu ok, a pržene lignje mi u većini slučajeva budu loše jer budu bezukusne premasne i ubijene/prepržene, čak i u istom restoranu najčešće lignje žar budu dobre a pržene budu loše.

Također trebam preporuku gdje se može pojesti crni rižoto od sipe, isto da je obilna porcija bez škrtarenja niti na riži niti na sipi, po nekoj pristojnoj cijeni, ako znate cijene slobodno navedite...

Postoji li u ZD kakav all-you-can-eat restoran?
Kakva je stvar s kineskim restoranima, ima li ih, kolike su cijene nekih klasičnih jela, npr. ljuta piletina s rižom kao prilogom?

I naravno, u svakom slučaju bi se trebalo raditi o mjestima bez nekih couvert izmišljotina, naplate kruha i sl.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.