Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 11:14   #661
Pozdrav.
Dijagnosticirano mi je
- bikuspidalni aortni zalistak,
- srednje teška aortna stenoza i
- dilatacija ascedentne aorte (54,9 mm).
Imam 41 godinu i u dobrom sam fizičkom stanju. Nekakve posebne tegobe nisam osjećao. Naručen sam za operaciju zamjene zaliska, korijena aorte i ascedentne aorte u KBC Rijeka. Vjerojatno bi to bila operacija po Bentalu.
Koliko sam uspio saznati kardiokirurški tim KBC-a Rijeka je dobar i takve operacije uspješno izvode.

Svejedno me zanima ima li netko informacije ili iskustva o kardiokirurzima KBC-a Rijeka u svezi takvih operacija.

Hvala!
Polikarp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 11:28   #662
Quote:
Polikarp kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Dijagnosticirano mi je
- bikuspidalni aortni zalistak,
- srednje teška aortna stenoza i
- dilatacija ascedentne aorte (54,9 mm).
Imam 41 godinu i u dobrom sam fizičkom stanju. Nekakve posebne tegobe nisam osjećao. Naručen sam za operaciju zamjene zaliska, korijena aorte i ascedentne aorte u KBC Rijeka. Vjerojatno bi to bila operacija po Bentalu.
Koliko sam uspio saznati kardiokirurški tim KBC-a Rijeka je dobar i takve operacije uspješno izvode.

Svejedno me zanima ima li netko informacije ili iskustva o kardiokirurzima KBC-a Rijeka u svezi takvih operacija.

Hvala!

Pozdrav

Na zalost nemam iskustva s Rijecanima, ali imam s aortom. Imao isto kao i Vi, ali disekcijom, i jos dodajmo luk aorte k tome zamjenjen.
Operacija je bila cca 11'sati, mozda malo vise... bio u umjetnoj komi 4 dana, sanjao svakakve gluposti, ma uzas.. a najgori je bio delirij nakon toga... tijelo na jednom mjestu a mozak na drugom...

Ali sve to prodje... operiran sam 05.01 ove godine.
Poslije operacije stalno umoran, drz ne daj... sad si vec lagano po vrtu radim... vozim bicikl 10 km dnevno i jos prohodam km do dva...

Siguran sam da Rijeka ima vrsnih kirurga tako da ne bih brinuo oko toga.

Lijep pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dado37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 05:56   #663
Ja osjećam porebu ovdje napisati par riječi podrške. Moj otac je operirao srce, napravljena su mu 3 bypassa, a poslije još ugrađeni stentovi. Nama je to sve bilo prestrašno kad se događalo, ali sad vidim da je sve skupa imalo puno smisla. Dogodilo mu se to u srednjim 40-tima, a to razdoblje do srednjih 50-tih je navodno najrizičnije po tom pitanju za muškarce.

Ono što želim reći je da vrijedi sve to proći, vrijedi truda. Zvuči grozno, ali na kraju i nije tako strašno. Oporavak je u početku spor, zamor, toplice, jako polagana fizička aktivnost, ali već nakon nekoliko mjesecu ili godinu dana čovjek je bio po starom. Sad je prošlo već 15-tak godina od svega i u osnovi vidim koliko dugo su mu produžili život i to skroz kvalitetan. Stari je poslije i štihao po vrtu, sve kao i svi drugi. Da ne govorim da je i nakon toga fumao po tri kutije cigareta dnevno. To nikako ne bih preporučila jer je poslije dobio još i stentove zbog toga.

Uglavnom, bez obzira na strah, neizvjesnost i nelagodu, preporučujem svima da stisnu zube i to naprave te da SLUŠAJU liječnike, znaju oni što rade. Samo lagani oporavak i sve će doći na staro, uključujući i sex. Muški se obično boje da poslije neće biti veselja ili da će ih herc strefiti ako se poševe, ali bez brige, doći će to sve na svoje i to brže nego vam se sad čini!

Samo naprijed i sretno!
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 13:33   #664
[QUOTE=Dado37;62553171]Pozdrav

Operiran sam 06.01.2017 u Dubravi kod dr. Unića. Stvarno preporuka.
Stavljen mi je umjetni zalizak, umjetne koronarne arterije, i aorta takodjer.
Operacija je trajala skoro 11 sati. Probudjen nakon dva dana na kratko da vide da je sve u redu (zbog visokog tlaka), te uspavan na jos dva dana. Sve skupa pet dana na šoku. Peti dan preseljen na intenzivnu u apartman.
Isto imao epizode delirija, cak su me morali dva dana vezati za krevet.



Pozz, vidim kod tebe je to islo brzinski, kod mene je to trajalo citavu vječnost. 5 dana šok soba, 3 tj. kardijalna intez...3 tjedna toplice i jos 6 tj. nazad na odjel kardiologije gdje su mi ugradili pejs.. sve skupa 101 dan u bolnici... strasno ali evo sada sam ok... samo ocu reci kako je to islo sve brzo i koliko je napredovala medicina od 2005. g... lijep pozz
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 06:27   #665
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post







Pozz, vidim kod tebe je to islo brzinski, kod mene je to trajalo citavu vječnost. 5 dana šok soba, 3 tj. kardijalna intez...3 tjedna toplice i jos 6 tj. nazad na odjel kardiologije gdje su mi ugradili pejs.. sve skupa 101 dan u bolnici... strasno ali evo sada sam ok... samo ocu reci kako je to islo sve brzo i koliko je napredovala medicina od 2005. g... lijep pozz


Pozdrav, istina.
Nakon pocetnog straha kod mojih zbog nebudjenja, sve u svemu nije lose... sve skupa sam bio 21 dan u bolnici...
Toplice obavio u cetvrtom mjesecu...
Iznenadjen sam kako tijelo zarasta, posebno u pocetku nakon operacije, gdje ako je sve u redu, osjetis poboljsanja na dnevnoj bazi...

Osim povremenih epizoda depresije, posebno kod promjene vremena, u globali se osjecam ok. Osim cinjenice da ne smijem dizati nista tesko, ni raditi koje sta.
Ne mogu dugo sjediti, u lijevom oku mi se s vremena na vrijeme cini kao da imam vodu (onako mutan pogled i tesko fiksiram oko tih minutu dvije, sto predstavlja problem kod voznje auta), i ako spavam na lijevoj strani, boli me cijela lijeva polovica glave..
Kad pitam kardiokirurga, kaze on ma to je normalno, a u Krapinskim mi je Lakusic rekao da ako su to jedine posljedice koje osjecam neka budem sretan..





Sent from my iPhone using Tapatalk
Dado37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 21:36   #666
Quote:
Dado37 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, istina.
Vidi, to su velike i duge anestezije i naravno da posljedice ostanu... evo ja dan-danas imam grozne nocne more nakon 12 g.. znaci 2005 sam operirana i imala sam samo 27 g i ono kao sta sam pisala grozno sam podnjela... a sta se tice posljedice tu i tamo mi se tako zna okrenut svijet da ako ne stanem i za nesto se ne primim pala bi .. a to traje jedno 15 sekundi... bila sam kod neurologa, slikala vratne zile, kraljeznicu itd.. itd.. i sve ok... tako gad pogledas neznas sta je gore... jel ovo sta ti imas ili ovo moje heheheh

a sta se tice spavanja na lijevoj strani meni cak i pase, ali jedino me zulja pacemaker pa se onda namjestam ko gladan srat da oprostis na izrazu

ali eto funkcioniramo, zivi smo sta je najvaznije i nadamo se da ce mo bar jos 30 g hehehheh ako imas sta jos za pitat slobodno a mozes i u inbox pisat ... ako se ja nesto sjetim pitam e i to jel imas nocne more? I jel imas bolove onako cudne nekad u prsima a u biti nije nista? Hvala

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.07.2017. at 18:23. Reason: Q
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 08:05   #667
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
Vidi, to su velike i duge anestezije i naravno da posljedice ostanu... evo ja dan-danas imam grozne nocne more nakon 12 g.. znaci 2005 sam operirana i imala sam samo 27 g i ono kao sta sam pisala grozno sam podnjela... a sta se tice posljedice tu i tamo mi se tako zna okrenut svijet da ako ne stanem i za nesto se ne primim pala bi .. a to traje jedno 15 sekundi... bila sam kod neurologa, slikala vratne zile, kraljeznicu itd.. itd.. i sve ok... tako gad pogledas neznas sta je gore... jel ovo sta ti imas ili ovo moje heheheh



a sta se tice spavanja na lijevoj strani meni cak i pase, ali jedino me zulja pacemaker pa se onda namjestam ko gladan srat da oprostis na izrazu



ali eto funkcioniramo, zivi smo sta je najvaznije i nadamo se da ce mo bar jos 30 g hehehheh ako imas sta jos za pitat slobodno a mozes i u inbox pisat ... ako se ja nesto sjetim pitam e i to jel imas nocne more? I jel imas bolove onako cudne nekad u prsima a u biti nije nista? Hvala


Ma gle, kod mene je to jos dosta frisko i osjetim tu i tamo bolove oko rezova. Posebno na prsima.
Ali nije strasno kako sam ocekivao da ce biti...

Ubijaju me promjene vremena, tak se psihicki lose osjecam i dosta depresivno.

Nocne more kao takve nemam, al se ni ne sjecam 24 sata prije operacije. Ne sjecam se ni nekih 15tak dana poslije operacije, u biti sjecam se svega kaj sam sanjao (delirij ovo ono), a stvarnih dogadjaja se sjecam jako malo i kao da sam ih sanjao...

Neku posebnu srcobolju nisam ni imao prije a ni poslije operacije... mozda bakon kakvih mjesec dana me znalo propiknuti nekad nesto ali nista tako da bi se zabrinuo.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.07.2017. at 18:24. Reason: Q
Dado37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:21   #668
Quote:
Dado37 kaže: Pogledaj post
Ma gle, kod mene je to jos dosta frisko i osjetim tu i tamo bolove oko rezova. Posebno na prsima.
Ali nije strasno kako sam ocekivao da ce biti...

Ubijaju me promjene vremena, tak se psihicki lose osjecam i dosta depresivno.

Nocne more kao takve nemam, al se ni ne sjecam 24 sata prije operacije. Ne sjecam se ni nekih 15tak dana poslije operacije, u biti sjecam se svega kaj sam sanjao (delirij ovo ono), a stvarnih dogadjaja se sjecam jako malo i kao da sam ih sanjao...

Neku posebnu srcobolju nisam ni imao prije a ni poslije operacije... mozda bakon kakvih mjesec dana me znalo propiknuti nekad nesto ali nista tako da bi se zabrinuo.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Da ti si frski pa normalno da jos bolil.... a sta se tice depre, jao bit ces ti jos ohoho u depri. Ja sam proplakala 101 dan u bolnici, nesto bi mi netko krivo rekao ja u plač... a i nakon toga dugo vremena sam bila osjetljiva. Moji doma su kao po jajima hodali bojali su se bilo sta rec... iskreno jedno dvije godine ce ti trajat oporavak.. pročitala sam da si po Bentallu operiran ... tak da... nesikiraj se sve ce to proci...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.07.2017. at 18:25. Reason: Q
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 15:17   #669
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
Da ti si frski pa normalno da jos bolil.... a sta se tice depre, jao bit ces ti jos ohoho u depri. Ja sam proplakala 101 dan u bolnici, nesto bi mi netko krivo rekao ja u plač... a i nakon toga dugo vremena sam bila osjetljiva. Moji doma su kao po jajima hodali bojali su se bilo sta rec... iskreno jedno dvije godine ce ti trajat oporavak.. pročitala sam da si po Bentallu operiran ... tak da... nesikiraj se sve ce to proci...


Tak sam nekak i racunao oporavak ... od godinu i pol do dvije... po Bentallu... plus jos neke zile i zilice... al nije tako ni lose kak sam zamisljao da bude... samo me ubijaju promjene vremena

Generalno mogu reci da se bolje osjecam... dobro, to moze biti i zbog toga jer ne idem na posao pa je manje stresa i svega.

Jedino ne znam, kaze mi doktorica da je to stanje za mirovinu.. e sad, nekak mi se ne ide u mirovinu jos tak mlad... a opet, za sad ne mogu puno toga... nit mogu sjediti dugo, niti lezati, niti pricati... sve je problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.07.2017. at 18:25. Reason: Q
Dado37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 22:00   #670
Quote:
Dado37 kaže: Pogledaj post
Tak sam nekak i racunao oporavak ... od godinu i pol do dvije... po Bentallu... plus jos neke zile i zilice... al nije tako ni lose kak sam zamisljao da bude... samo me ubijaju promjene vremena

Generalno mogu reci da se bolje osjecam... dobro, to moze biti i zbog toga jer ne idem na posao pa je manje stresa i svega.

Jedino ne znam, kaze mi doktorica da je to stanje za mirovinu.. e sad, nekak mi se ne ide u mirovinu jos tak mlad... a opet, za sad ne mogu puno toga... nit mogu sjediti dugo, niti lezati, niti pricati... sve je problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hmmm Mirovina... ja sam u mirovini i iskreno nisam pametna sta da ti na to napisem, zbilja moras sam odlučiti o tome. Ja pomazem malo teti sa gostima ali do mojih granica, opet nemozes sjediti cijele dane... nekad sam pozalila sta sam otisla a nekad ne... ima dana kad sam genijjalno a ima dana kad sam grozno ... iskreno neznam sta da ti kazem.. zbilja to moras sam odlučit....

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 18.07.2017. at 18:26. Reason: Q
Victoria0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:15   #671
Pozdrav svima, molim Vas ako mi itko može pomoći, ako je netko imao iskustva s ovim. Moja mama, 1950.godište je nedavno imala jaku bol u prsima, već duže vrijeme pati od zaduhe, svaki napor joj predstavlja užasno mučenje te joj je dijagnosticirana aortna stenoza i preporučeno joj je da hitno zamijeni zalistak i da je stanje jako ozbiljno. Mi smo iz Dalmacije i svi tvrde da je Zagreb najbolja opcija,Split nikako. Poslali smo nalaze u Magdalenu i dali su joj termin sredinom 8.mj. Ona se svakim danom osjeća sve gore, dan jedva izdrži po ovim vrućinama te ima povremene sinkope a o nedostatku daha da ne govorim. Bojimo se da je mjesec dana u njenom slučaju puno i da će biti kasno. Gdje ići, kome se javiti,šta napraviti? Neka preporuka, savjet, kod koga ići? Molim Vas ako itko ima neku preporuku i iskustvo sa zamjenom srčanih zalistaka i ovakvim intenzivnim simptomima da se
javi. Puno hvala
Merienn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 21:46   #672
Quote:
Merienn kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molim Vas ako mi itko može pomoći, ako je netko imao iskustva s ovim. Moja mama, 1950.godište je nedavno imala jaku bol u prsima, već duže vrijeme pati od zaduhe, svaki napor joj predstavlja užasno mučenje te joj je dijagnosticirana aortna stenoza i preporučeno joj je da hitno zamijeni zalistak i da je stanje jako ozbiljno. Mi smo iz Dalmacije i svi tvrde da je Zagreb najbolja opcija,Split nikako. Poslali smo nalaze u Magdalenu i dali su joj termin sredinom 8.mj. Ona se svakim danom osjeća sve gore, dan jedva izdrži po ovim vrućinama te ima povremene sinkope a o nedostatku daha da ne govorim. Bojimo se da je mjesec dana u njenom slučaju puno i da će biti kasno. Gdje ići, kome se javiti,šta napraviti? Neka preporuka, savjet, kod koga ići? Molim Vas ako itko ima neku preporuku i iskustvo sa zamjenom srčanih zalistaka i ovakvim intenzivnim simptomima da se
javi. Puno hvala
Probajte doci do doktora Unica u KB Dubrava.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:07   #673
Quote:
Vida36 kaže: Pogledaj post
Probajte doci do doktora Unica u KB Dubrava.
Hvala na savjetu. Mama je napravila invazivnu kardiolosku obradu,sad cekamo termin na Rebru,Dubravi ili Magdaleni,doktori su nam rekli da do 9.mjeseca njoj zalistak mora biti zamijenjen,nadamo se da ce je dotad netko uzeti. Preporuceno nam je da pokusamo doci do dr.Korde u Magdaleni, dr. Rudeza u Dubravi ili dr. Gasparovica na Rebru. Samo da ne bude prekasno...
Merienn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 06:11   #674
Ja imam iskustva s Dubravom, i to dobra. Tako da Vas mogu uputiti na dr. Unića ili dr. Rudeža, ako ikako možete ili stignete.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Dado37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 21:00   #675
Book
Molio bi za iskustva,savjete,sve je dobrodoslo...imao sam operaciju srca,tocnije zamjena zaliska,dobio mehanicki,sve super proslo,ali nakon nekih 9mj pojavila se uzasna glavobolja,koja je kao da mi je glava stegnuta,neznam kako bih to drugacije opisao,i jedino mi pase masaza vrata,radjen mi je uzv srca i sve je ok... mozda mi se to dogadja jer imam osjecaj da mi je cijeli gornji dio tijela napet,ili je stvar psihe...molim bih koji pametni savjet,hvala
antoniajjn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:27   #676
Pozdrav,
Trebam iskusnike u ovom podrucju. Pred 25 dana imao sam operaciju srca po Davidu (bikuspidalni aortni zalizak, srednje teška aortna stenoza i dilatacija ascedentne aorte). Od tada svakodnevno u popodnevnim satima imam povisenu temperaturu (do 38°}. HK, UK sterilni, krvna slika pokazuje malo poviseni CRP. Jeste li vi imali temp i koliko je to trajalo? Zbog toga jos nisam izasao iz kuce.
debaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 11:57   #677
Pozdrav.
Zadnji put sam bio na forumu prije operacije... Operacija je bila 30.5. 2017. u KBC Rijeka. Zamjena aortnog zaliska i korijena aorte. Sve je prošlo dobro. Operirao me dr. Marin Oštrić o kojem mogu reći samo najbolje. Odličan kirurg i čovjek. Hvala mu na svemu.
Oporavak je isto prošao OK. Krajem kolovoza sam već počeo raditi (uredski posao).
Što se tiče gornjeg pitanja, ja nakon operacije nisam imao povišenu temp. Sa mnom je u bolnici bio kolega koji je radio zahvat po Davidu i isto nije imao temperaturu.
Svima kojima operacija tek predstoji želim sreću. Samo hrabro. Sve će biti u redu!

Zadnje uređivanje Polikarp : 18.04.2018. at 11:58. Reason: Pogrešan datum
Polikarp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2018., 23:44   #678
Pozz svima, evo mog "mini-dnevnika" operacije i svega nakon toga
2001. operirala asd-vsd (urođena mana), dr. Vedran Čorić, vođena od strane Marinović/Šarić (sve KBC Rebro)
2009. prvi put nakon operacije hospitalizirana zbog jake streptokokne infekcije, koja je za sobom povukla i jake tahikardije (tad su me počeli vodit Metličić/Stričević - pedijatrija, KBC Split), kasnije otišla na kontrolni pregled kod Šarića (Rebro) koji utvrđuje blagu aritmiju, ali po njemu ništa alarmantno.
2011. i 2013. opet hospitalizirana također zbog jakih tahikardija, al Stričević i Šarić i dalje ne vide ništa alarmantno.
2015. opet hospitalizirana, opet jake tahikardije (nakon smrti oca, pa je to vjerojatno bija trigger za to), na pregledu kod dr. Zanchija, nakon holtera (katastrofalan nalaz)+ekg+uzv dobila Concor 1.5 te me nakon godinu ipo dana skida s tableta.

Ono što meni smeta je što na npr. svaku promjenu vremena, stres (manji, veći, nebitno) al i ponekad iz čista mira osjećam jako zatezanje u prsima, lupanje srca, ne mogu disat (pogotovo duboko) te na prijedlog (sa zadnje kontrole, prije otprilike godinu dana) dr. Zanchija popijem Normabel od 2mg, te nakon nekih sat-dva uglavnom sve prođe. Također, kad pritisnem prsnu kost imam osjećaj kao da nije dobro zarasla (desna strana mi je nekako "ispupčenija" od lijeve) pa me zanima može li to biti razlog toj boli u prsima?
Inače imam 22 godine, tlak mi je (uglavnom) 100/70-110/80, rekreativno vozim biciklu, trčim, šetam, i pušim (kutija u 2 dana).
Ima li itko sličnih iskustava?
Hvala
__________________
It's going to be a bumpy ride.
asdfjkl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 08:43   #679
Ja imao 06.01.2017 po Bentalu...
Zamjena aortnog zaliska, korijena, uzlazne aorte i luka aorte, zajedno sa karotidnim arterijama te jos nekim sitnicama.
Jos je ostao tip B, ali to je kontrolirano sa lijekovima za sada.

Operirao dr. Unic u Dubravi... uglavnom dobro je zavrsilo... papiri za mirovinu predani... dosta tesko sjedim (tj kratko mogu).
Temp sam imao poslije operacije dobrih dva tri tjedna stalno lagano povisenu...

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
__________________
Medico is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 11:53   #680
Quote:
debaser kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Trebam iskusnike u ovom podrucju. Pred 25 dana imao sam operaciju srca po Davidu (bikuspidalni aortni zalizak, srednje teška aortna stenoza i dilatacija ascedentne aorte). Od tada svakodnevno u popodnevnim satima imam povisenu temperaturu (do 38°}. HK, UK sterilni, krvna slika pokazuje malo poviseni CRP. Jeste li vi imali temp i koliko je to trajalo? Zbog toga jos nisam izasao iz kuce.
Nakon pola godine, ponovno na radnom mjestu. Perioperativno i postoperativno sam imao IM, upalu perikarda, isuficijenciju srca i za kraj počele su mi aritmije kojih imam i do 3000 pojedinacnih VES-a. E da, zalizak i dalje propušta, (+2). Jel još netko bio ovakve "sreće"?
Tek toliko, da se požalim.
debaser is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.