Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 11:45   #1
Cenacolo

Da li ima tko da je bio na iskustvu u Cenacolu?
Ili netko tko je tamo proveo nekoliko godina?
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:43   #2
Quote:
osjecanka kaže: Pogledaj post
Da li ima tko da je bio na iskustvu u Cenacolu?
Ili netko tko je tamo proveo nekoliko godina?
Poznajem dosta ljudi koji su bili u toj zajednici.
Jedan frend je proveo tamo 3 godine. Prestao je biti ovisnik.
Neki tamo izdrže, neki ne. Tempo je žestok, dan počinje u 6 h molitvom, radi se jako puno.Spavanje je oko 22 h.
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 00:08   #3
Pozdrav

Ja sam bio 3 godine,koga zanima i što?
barrba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 03:19   #4
Mene zanima, sve!
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 14:18   #5
Bila sam tamo više puta u posjeti. Topla ugodna atmosfera, srdačni ljudi. Muški su odvojeni od žena. Tu su uglavnom bivši ovisnici o drogama i alkoholu ali i 'izgubljeni' ljudi koji nisu vidjeli smisao života..i tu su ga navodno našli svi. U radu i molitvi. Tko voli nek izvoli. Jebeno je to što ne žele primiti svakoga: moraš se prvo riješiti fizičke ovisnosti da bi ušao tamo..dakle moraš biti čist barem negdje mjesec dana..malo čudno Koja korist onda opće, ne kontam..
I da, moraš imati potpuno riješene odnose u obitelji i sa sobom, tek onda će te primiti. Zato tri mjeseca moraš dolaziti jednom tjedno na tečaje gdje razgovaraš sa članovima komune. Ako oni procjene da si spreman ,možeš ući. Stvarno nevidim svrhu tog cenakola. Jedan lik tu živi 30 godina veli da je tu našao smisao i da je sretan. Ono, nisam ni za ni protiv...

I da, ne primaju duševne bolesnike. Zabranjeno je korištenje lijekova(za psihu)

Zadnje uređivanje bezkarakterna : 13.02.2008. at 15:33.
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 19:50   #6
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
Bila sam tamo više puta u posjeti. Topla ugodna atmosfera, srdačni ljudi. Muški su odvojeni od žena. Tu su uglavnom bivši ovisnici o drogama i alkoholu ali i 'izgubljeni' ljudi koji nisu vidjeli smisao života..i tu su ga navodno našli svi. U radu i molitvi. Tko voli nek izvoli. Jebeno je to što ne žele primiti svakoga: moraš se prvo riješiti fizičke ovisnosti da bi ušao tamo..dakle moraš biti čist barem negdje mjesec dana..malo čudno Koja korist onda opće, ne kontam..
I da, moraš imati potpuno riješene odnose u obitelji i sa sobom, tek onda će te primiti. Zato tri mjeseca moraš dolaziti jednom tjedno na tečaje gdje razgovaraš sa članovima komune. Ako oni procjene da si spreman ,možeš ući. Stvarno nevidim svrhu tog cenakola. Jedan lik tu živi 30 godina veli da je tu našao smisao i da je sretan. Ono, nisam ni za ni protiv...

I da, ne primaju duševne bolesnike. Zabranjeno je korištenje lijekova(za psihu)
Znači, moraš biti normalan, zdrav i čist da bi se kod njih "liječio"?
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 20:53   #7
Ne bi bas htjela otici u offtopic...ali da ne otvaram novu temu...

Uvjek me zanimalo, postoje li neke komune koje nisu vjerske?
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:15   #8
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Ne bi bas htjela otici u offtopic...ali da ne otvaram novu temu...

Uvjek me zanimalo, postoje li neke komune koje nisu vjerske?
jašta
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:18   #9
Quote:
ramscrek kaže: Pogledaj post
Znači, moraš biti normalan, zdrav i čist da bi se kod njih "liječio"?
Izgleda
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:56   #10
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
moraš se prvo riješiti fizičke ovisnosti da bi ušao tamo..dakle moraš biti čist barem negdje mjesec dana..malo čudno Koja korist onda opće, ne kontam..
to je laž...ne moraš biti čist i nisi uopće vezan uz zajednicu cenacola...čuo sam puno svjedočanstava od ljudi koji su tamo (bili) i to jednostavno nije istina da moraš biti čist...
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 23:26   #11
Quote:
soldier kaže: Pogledaj post
to je laž...ne moraš biti čist i nisi uopće vezan uz zajednicu cenacola...čuo sam puno svjedočanstava od ljudi koji su tamo (bili) i to jednostavno nije istina da moraš biti čist...
Ja sam čula svjedočanstva ljudi koji su bili tamo i to je jednostavno istina da moraš biti čist
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 10:32   #12
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
Ja sam čula svjedočanstva ljudi koji su bili tamo i to je jednostavno istina da moraš biti čist
prošle godine sam bio u cenacolu u Međugorju i jedan lik koji je dao svjedočanstvo je baš govorio kako se prije ulaska u cenacolo još jednom "puknuo" heroinom, kao zadnji put prije te komune i onda je došao u komunu...mislim da ne bi mogao ući u Cenacolo ako bi trebao prije biti 'čist' mjesec dana...
__________________
Svaki izbor rađa kvantnom eksplozijom alternativnih budućnosti...Life is interesting!
soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 10:52   #13
Ne moras biti cist mjesec dana. CUla sam dosta svjedocanstva jer se kod mene u zupi odrzavaju kolokviji. I decki su tu svaki tjedan.
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:27   #14
znaci ono lijece vec zdrave ljude
dobar i profitabilan biznis
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 19:13   #15
Quote:
ST! kaže: Pogledaj post
znaci ono lijece vec zdrave ljude
dobar i profitabilan biznis
Pa i nije baš, sa obzirom na to da žive od milostinje
bezkarakterna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 18:09   #16
Govori onaj koji je bio:

Daklem,pošto sam i sam bio ovisnik tvrdimkidanje s ovisnosti traje dugo a u cenacolu se samo zahtijeva da ne dođeš u fizičkoj krizi koja po procijeni stotina ovisnika (sami ovisnici to odrede) traje otprilike oko mjesec dana ne uključujuči iznimke jer je to ipak zajednica od puno osoba a ne pojedinačna terapija.
Ovisnik kad se skine s krize nije čist več samo misli da je čist(govorim iz iskustva)tako da ne stoji onoa koja svrha kad se skineš?
Kad se ovisnik skine s fizičke ovisnosti koja rekli smo traje otprilike mjesec dana,neko više neko manje tad u biti počinje pravo skidanje od psihičke ovisnosti koje traje mjesecima,godinama kako ko,tim se bavi cenacolo.
Vjerujte mi da skidanje s fizičke ovisnosti nije još niti početak problema a to ima svoju svrhu zato jer je komuna jednostavno takva.Kad netko uđe u fizičkoj krizi unese veliki nered i nemir u zajednicu u kojoj je mir i spokoj što najčešće negativno utječe na novopridošle štičenike,one kiji su nedavno ušli tj koji su još friški pa često tada i otiđu.
S tim se ne riskira u cenacolu jer svak ko otiđe vrlo teško se vrati a i potencijalni je overdozer,pa se to tamo shvača doslovno da je život u pitanju.
Nije ni strogo pravilo da moraš biti čist ali je preporuka,sam san bio svjedok puno ulazaka u krizi.
Cenacolo je neprofitabilna udruga i nema se doticaja s novcem,uzgaja se voće.povrće,peče kruh,uzgajaju krave,svinje,kokoši,malo toga se kupuje i tamo definitivno nema ni pranja novca a ni zarada jer nitko ama baš nitko nije zaposlen niti na plaći u cenacolu.
Cenacolo je osnovala časna sestra samim tim je vjerska zajednica,večina je takva jer očito jedino crkva ima volje pomoći ovisnicima ali ima i onih koje nisu vjerske.
Sve je to za ljude,s menom je bilo i muslimana i ateista pa su pretpjeli za spasiti se od zla,kad se spašavaš ne gledaš gdje ti je lakše i gdje ima cigareta,vina i sl,vjeruj mi: što lakša komuna to lošiji rezultat!
Treba pojesti govno kad zajebeš.
barrba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 19:51   #17
Barrba, ajd mi na pp posalji svoju mail adresu. Htjela bih s tobom pricati, ali ne zelim ovdje!
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 01:33   #18
Mene zanima.
Sve.


I kada će biti moguće vidjeti nekog tko uđe...nakon koliko vremena, posjetiti ga?
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 10:47   #19
Quote:
bezkarakterna kaže: Pogledaj post
Pa i nije baš, sa obzirom na to da žive od milostinje
Imas nekih slojeva društva koji žive sasvim solidno od milostinje.
ramscrek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2008., 16:01   #20
Ramscrek vjeruj,nema tamo materijalnih stvari ni ikakvog bogačenja,i sam sam bio odgovoran u nekim kučama pa znam sto posto,milijun posto!
barrba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.