Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2007., 09:53   #21
Quote:
Cijanid kaže: Pogledaj post
Sada vi poslušajte pravog znalca- MENE koji znam dosta o tome. Kao prvo treba se znati da u većini slučajeva i jest bezopasno, no postoje oni mali slučajevi gdje te mušice mogu dovesti za 3 dana do potpunog sljepila. E sada o čemu se radi!!! Radi se o tome da su te mušice razlog normalnog starenja oka. Zna se polako njihov broj povećavati, a katkad naglo. Ja to imam koje 3 do 4 godine, a tek mi je 25
To jest kao da gledate kroz akvarij i može biti jako iritantno, no same te mušice NE MOGU dovesti do sljepila.
Sljepilo može nastupiti u slučaju ako su to simptomi za neku goru bolest, a ta bolest jest da vam se od cijele očne jabučice svi slojevi oka počnu odvajati (ljuštiti) i tako svih sedam slojeva ili koliko ih već ima mogu otpasti od oka što uzrokuje trajno sljepilo. No u takvim slučajevima osim mušica postoje i bljeskovi svjetla koje vidite kao munju ili bljesak. I tada to ne mora značiti da se radi o odvajanju tih slojeva od oka, no u svakom slučaju oftamologu je dobro otići što prije da pogleda. Da se radi i o najgoroj opciji, to se da riješiti laserskom operacijom koja u tome slučaju mora biti hitna jer se to inače brzo sljušti.
Ne želim sada širiti paniku naravno jer mušice su nešto što valjda ima 90% ljudi u očima, no neki to nikada ne primijete osim ako se taj broj ne poveća. To u 99.99% slučajeva nije ništa opasno jer se radi o normalnoj pojavi koja ponavljam NE MOŽE dovesti do sljepila. No za svaki slučaj skoknuti do aftamologa ne košta preveć i bezbolno je- stoga....

mom 13-godišnjem bratu se pojavila ta mušica u jednom oku i dioptrija mu je u zadnjih 2-3 godine narasla na -1.5. bio je kod okulista i oči su mu uredu (očni živac i šta ja znam šta je još gledala), a on se jadničak uplašio i pitao doktoricu hoće li oslijepiti. sad kad vidim ovaj tvoj post i ja sam se uspaničarila? postoji li mogućnost da oslijepi ako su mu nalazi uredu? doktorica kaže da se takve stvari događaju u pubertetu (povećanje dioptrije) i da će mu vjerojatno i mušica i dioptrija još rasti i da mora redovito na kontrole. nitko u obitelji nije imao problema sa vidom i zato smo svi pomalo u šoku...
spominjala je i da mu se mogu dogoditi nekakvi bljeskovi, ali nije spominjala nikakvu sljepoću !?!? a ti u postu povezuješ bljeskove i sljepoću ? ima li još netko iskustva s ovim?
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 15:11   #22
A poslušajte moj savjet. Izađite u prirodu i stanite na neko mjesto gdje vas neće baš vidjeti ostatak svijeta i pogledajte pravo i onda zamislite da su vam oči unzada na tjemenu i zamislite sliku iza sebe ali nemojte glavu okretati samo gledajte i nestat će vam te mušice ali kada se opet opustite vratit će se.

nemapredaje.bloger.hr
pava3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:21   #23
Inače imam dobar vid, no imam godinama već te "mušice" čiji se broj odjednom povećao preko noći prije negdje 2 godine. Bio sam kod doktora i nije mi hvala Bogu dijagnozirao "ablaciju retine". Pročitao sam o tom odjeljivanju mrežnice od jabučice oka puno toga i to može dovesti do potpunog neizlječivog sljepila, no u skoro svim slučajevima te mušice u oku nastaju samo zbog starenja i to ne vodi do nikakvog sljepila i nikakvih većih problema. Većina ljudi zapravo i ima i vidi mušice ili ih ignoriraju.
No u zadnjih godinu dana zna mi se dešavati pogotovo kada sam umoran da vidim kratke bljeskove svjetlosti čega sam se preplašio opet jer to je isto jedan od simptoma ablacije retine, no opet to vjerojatno ništa ne mora značiti. Kao prvo imam slabe predispozicije da mi se desi ova najgora opcija jer nisam nikad operirao oči, nisam nikad ozbiljnije ozlijedio oko, nisam kratkovidan, niti dalekovidan, pa je tu i tamo koji bljesak vjerojatno samo rezultat umora kada mi se to najčešće dešava. Vid mi se nije pogoršao.
Ukoliko itko od vas ima problema sa floatersima, bljeskovima svjetla, zavjesama u perifernom ili direktnom vidu, deformacija slike ili da vam se nakon pregleda ponovno povećao broj floatersa ili se pojavili bljeskovi predlažem obavezan odlazak oftalmologu.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:39   #24
Ja imam te mucice na oba oka i već sam se navikla na njih .
Bila par puna kod liječnika i sve uredno .
A imam i te flesheve ili nagle bljeskove ..ali meni su oni znak da ću uskoro dobiti migrenu jer da mi je tlak pao u podrum
Ineće imam užasno nizak tlak , ali kad padne ispod granice koju mi organizam još tolerira ..ajme živi pakao , fleshevi , mutan vid , nesvjestica , užasna glavobolja koja prerasta u migrenu
__________________
album
Mel33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:00   #25
Da, u većini slučajeva to nije ništa ozbiljno i te simptome "koji vode do sljepila" vjerojatno mnogi imaju i u većini slučajeva to ništa ozbiljno ne znači. Uz migrenu je i inače vezano tisuće raznih ružnih simptoma koji uključuju polovični gubitak vida, utrnuće polovice tijela, bljeskovi, svjetla itd. itd.
No pošto ja ne bolujem od migrena malo sam sada zabrinut, no vjerojatno isto nije ništa.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:08   #26
ja vidim neke mjehurice (tako ih zovem). btw, savrsen vid bez ikakvih problema i to imam odmalena
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:41   #27
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ja vidim neke mjehurice (tako ih zovem). btw, savrsen vid bez ikakvih problema i to imam odmalena
Da, to su vjerojatno te mušice iliti floatersi.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:30   #28
"Mušica" - mrlja u oku

Vec neko vrijeme primjecujem točku u oku, odnosno u vidnom polju. Znaci vidim jednu sivu tockicu, koja pri pogledu u lijevo "pluta prema lijevo" i obrnuto.
Najvise primjecuje kad gledam u bijelo, odnosno monitor, knjiga,bijel zid i tako.
Inace imam odlican vid.
Isao sam u okuliste, rekao mu u cemu je problem, nakon pregleda mi je rekao da vidi tu tocku, i kaze (vidio sam da nije bio iznenaden):Oko jednostavno stari....ko sta imas sijedu dlaku u kosi, tako i ovo...oko je dobilo sijedu dlaku. Malo mu je cudno sto to imam, s obzirom da imam 30 godina.
To nije nista, nema tome lijeka, navikni se na to.
Zanima me jel itko ima slicnih problema?
Ici cu po drugo misljenje
chunky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 20:28   #29
Quote:
chunky kaže: Pogledaj post
Vec neko vrijeme primjecujem točku u oku, odnosno u vidnom polju. Znaci vidim jednu sivu tockicu, koja pri pogledu u lijevo "pluta prema lijevo" i obrnuto.
Najvise primjecuje kad gledam u bijelo, odnosno monitor, knjiga,bijel zid i tako.
Inace imam odlican vid.
Isao sam u okuliste, rekao mu u cemu je problem, nakon pregleda mi je rekao da vidi tu tocku, i kaze (vidio sam da nije bio iznenaden):Oko jednostavno stari....ko sta imas sijedu dlaku u kosi, tako i ovo...oko je dobilo sijedu dlaku. Malo mu je cudno sto to imam, s obzirom da imam 30 godina.
To nije nista, nema tome lijeka, navikni se na to.
Zanima me jel itko ima slicnih problema?
Ici cu po drugo misljenje
E sad zavisi koliko je ta "mušica" velika...

Ako je to vrlo mala točkica, onda je to normalna stvar i to puno ljudi muči...

No ako je točkica većeg promjera koja smeta vidu, nebi bilo loše potražit drugo mišljenje...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 22:16   #30
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
E sad zavisi koliko je ta "mušica" velika...

Ako je to vrlo mala točkica, onda je to normalna stvar i to puno ljudi muči...

No ako je točkica većeg promjera koja smeta vidu, nebi bilo loše potražit drugo mišljenje...
jel?
pa eto, znam da se doktor zacudio (zbog godina). Velika ili mala, tesko mi je reci...tu je
trazit cu drugo misljenje, nista me ne kosta
hvala
chunky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 13:43   #31
Quote:
chunky kaže: Pogledaj post
jel?
pa eto, znam da se doktor zacudio (zbog godina). Velika ili mala, tesko mi je reci...tu je
trazit cu drugo misljenje, nista me ne kosta
hvala
točno to... bolje pregledat pa da znaš na čemu si...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:19   #32
Evo sto sam doznao

Ovo što vi opisujete zove se Opacitetes corporis vitrei ili mutnina unutar staklastog tijela. Ona sama za sebe nije opasna i naprosto se na to morate naviknuti. Važno je da to nije simptom neke teže patologije oka. Staklasto tijelo također podliježe degenerativnim promjenama. Tim letećim mutninama više su sklone kratkovidne osobe. Staklovina je građena poput fine mreže, oko neprestano radi fine pokrete, prilagođava se različitim udaljenostima i na taj način može doći do pucanja tih finih niti koje mi onda doživljavamo kao točkice, mušice ili niti. Nisu na sreću opasne i nažalost nema odgovarajuće terapije. Laser ne dolazi u obzir. Te leteće mutnine znak su likvefakcije staklovine tj. u staklovini se formiraju optički prazne lakune. Ono što je važno, kontrolirajte svoje oči. Na žalost morate se na to naviknuti.
chunky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:52   #33
Quote:
chunky kaže: Pogledaj post
Evo sto sam doznao

Ovo što vi opisujete zove se Opacitetes corporis vitrei ili mutnina unutar staklastog tijela. Ona sama za sebe nije opasna i naprosto se na to morate naviknuti. Važno je da to nije simptom neke teže patologije oka. Staklasto tijelo također podliježe degenerativnim promjenama. Tim letećim mutninama više su sklone kratkovidne osobe. Staklovina je građena poput fine mreže, oko neprestano radi fine pokrete, prilagođava se različitim udaljenostima i na taj način može doći do pucanja tih finih niti koje mi onda doživljavamo kao točkice, mušice ili niti. Nisu na sreću opasne i nažalost nema odgovarajuće terapije. Laser ne dolazi u obzir. Te leteće mutnine znak su likvefakcije staklovine tj. u staklovini se formiraju optički prazne lakune. Ono što je važno, kontrolirajte svoje oči. Na žalost morate se na to naviknuti.
Evo, hvala Bogu da nije ništa ozbiljno... ali u svakom slučaju takve stvari je bolje pregledat nego uvijek imat onaj glupi osjećaj da možda nešto ozbiljno nije u redu...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 00:05   #34
ma ja tu tockicu vidim vec 4god a sad imam 25god i jos uvjek me zivcira,nema tu pomoci,isto tako je najvise primjetim na bjelim podlogama samo ponekad imam ne tockivu negao kao nekakvu dlacicu,bil sam kod doktorice ekla mi je da je to zbog nekakvog nedostatka nekog vitamina
FKIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 14:16   #35
Mušice u vidnom polju

Bok svima
Vec dugo godina ja u vidnom polju vidim nekakve musice, paucinu (vise se primijeti kada gledam u nesto svijetlije i nekada smeta ali sada vise ne)... Ne znam tocno to objasniti i citala sam nesto o tome (da se to javlja gotovo kod svih odraslih osoba poslije 50, 60 god. ali ja imam 22), ali me zanima da li se netko susreo s time i sto zna o tome?
labyrinth_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 15:00   #36
ah da, imam i ja to, i nisam puno starija od tebe

najvise to vidim po danu, na svijetlijoj podlozi... ali to imam samo na jednom oku
i uzasno me smeta, zivcira i tak....
black angel klc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:01   #37
club

joining the club... :-)

prve floaterse primijetio sam prije oko pola godine, sada ih je dosta više, blaga panika... doktor pregledao, sa očima sve drugo ok.

vidim da postoje laseri koji mogu pogoditi i 'rastopiti' po koji veći floater koji nije blizu retine, osim toga ništa, jedino vasektomija (totalno izvlačenje tekućine iz oka, koju tijelo onda zamijeni sa 'vodom', vrlo uspješno ali s komplikacijama nakon), ali to doktori preporučaju samo u teeeškim slučajevima.

no međutim - očna medicina brzo napreduje, imajmo nade!
Danijel Domazet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:09   #38
musica u oku moze biti zamucenje staklovine, sto je bezopasno ali neizljecivo, ali moze biti i prvi znak ablacije retine sto je opasno po oko. moj otac je imao ablaciju retine na oba oka i zbog toga, preporucujem svima, ali svima, pregled kod doktora jer je ulog prevelik.
pjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:24   #39
To su zgušnjenja staklovine. Degeneracija gela. Ukoliko se pojavi nova, odmah kod oftalmologa.
Lijeka nema, operacija je stravično skupa i rizik ogroman (možete izgubiti vid).

Preporučam ne baviti se ovim jer što se više bavite, sve teže vam je ne vidjeti ih. Da, postoje neka zgušnjenja koje su toliko debela da rade sjene, ali učite se ne gledati ih.


Ili ćete poludjeti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 15:35   #40
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
To su zgušnjenja staklovine. Degeneracija gela. Ukoliko se pojavi nova, odmah kod oftalmologa.
Lijeka nema, operacija je stravično skupa i rizik ogroman (možete izgubiti vid).

Preporučam ne baviti se ovim jer što se više bavite, sve teže vam je ne vidjeti ih. Da, postoje neka zgušnjenja koje su toliko debela da rade sjene, ali učite se ne gledati ih.


Ili ćete poludjeti.
ne kuzim ako LIJEKA NEMA zasto ODMAH kod oftamologa?

ot: imam ih 20 god i primjecujem ih vise kad sam nervozna i na suncu.
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.