Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2008., 22:51   #61
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Definitivno Dick, ili neki japanski nozevi poput Globala, Kai, Shun itd. ne znam koji su sve dostupni na nasem trzistu al to otprilike izgleda ovako - http://www.japanesechefsknife.com/products.html
ovi japanski su fakat savršeni noževi ali su prefensi za obične smrtnike, cijene vrlo visoke (ne kažem da nisu realne) mada si malo ljudi može (i želi) priuštiti 1 nož od 250-300$.
__________________
:-)(-:
poznanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 23:29   #62
Bome ova sva prica o Dick nozevima me usrecila, pojma nemate koliko. Budem ih potrazila na navedenim lokacijama. Hvala puno na informacijama i osobi koja je pokrenula topic
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 15:26   #63
Sorry ali Dickovi noževi su dick itself. Kupio jednog za prilično velike novce i trajao mozda mjesec dana bez ostrenja.. A rezao samo kruh.
A u firmi imamo jedan "Gustav Emil Ern", noz za kruh star vise od 20 godina. I da.. na njemu pise Solingen-Germany. Nikada ostren.. Reze bolje nego Dick prvog dana. Da napomenem i da je noz koristen u menzi na dnevnoj bazi. Znaci koristen svaki dan nekih 20 godina.
Electrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:51   #64
Dick PDF katalog 2008 [12,5MB]
http://www.dick.de/downloads/Katalog...008protect.pdf
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:43   #65
Ma Dick je zakon. Imam dva japanca koja tako jebeno dobro izgledaju da ih nisam ni koristio, pa sam ih poklonio frendu koji je puno pedantniji i odgovorniji od mene. Meni je Dick za par stotina kuna sasvim dobar... I perem ga u perilici ma što god ko o tome govorio...
__________________
I Labavi zna da zabavi...
Labavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 00:56   #66
imam ja zepter nozeve

i vrlo rado bi ih se rijesio.naime samo stoje pod stengama
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 11:55   #67
Svi mi muku mucimo s nozevima (izborom) gdje sam i osobno (u toj muci)

Preporucam web koji sadrzi asortiman nozeva raznih brendova koje koriste profesionalni kuhari, a i sruge potrepstine. Najbolje je sto se moze ako nema u nas zastupnistva nekog brenda naruciti putem njihovog web shopa

http://www.dennys.co.uk/Catalogue.asp?PrGrp=11
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:52   #68
Definitivno i ja podrzavam Dick nozeve, uostalom nalaze se u programu za profesionalne kuhare.

Ima jos brendova ali Dick je medju preporucenim

Ovaj set od tri noza koji je kolega forumas stavio je odlican, a ima i jedan set od 6 komada:

Dick Bazićni set noževa Pro- Dynamic

Brusač
Nož za struganje
Kuhinjski nož
Nož za kolaće s nazubljenom oštricom
Nož za okoštavanje
Kuharski nož
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 10:32   #69
Quote:
Le Chef kaže: Pogledaj post
Svi mi muku mucimo s nozevima (izborom) gdje sam i osobno (u toj muci)

Preporucam web koji sadrzi asortiman nozeva raznih brendova koje koriste profesionalni kuhari, a i sruge potrepstine. Najbolje je sto se moze ako nema u nas zastupnistva nekog brenda naruciti putem njihovog web shopa

http://www.dennys.co.uk/Catalogue.asp?PrGrp=11
Jel narucivao netko putem ovog site-a, il nekog drugog??
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 11:21   #70
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
Jel narucivao netko putem ovog site-a, il nekog drugog??
nisam jos nista narucivao, ali ako odlucim kupovati neki od brendova kojih nema kod nas, mislim da je dobar izvor.
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:17   #71
i nece niko kupit zepter nozeve

nisam ni mislio to mi je najgluplja investicija u zivotu.samo dick victorinox i cigaski.to su hebeni kupuju se na sajmu a rade se od feder plata samo moras bit maher da ih prepoznas
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 23:06   #72
Kasumi noževi

Kasumi japanski noževi kako piše (opako)

Made in Seki, Japan, the ancient home of Japanese Swordssmiths, 32 layer blade construction, made from V-Gold no 10 Damascus high carbon stainless steel. Laminated wood handles and a full tang construction with rivets, make these a most impressive knife range.

evo jednog 20cm kosta 95 funti



U Sloveniji 230 EUR
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 23:14   #73
Quote:
Electrix kaže: Pogledaj post
...
A u firmi imamo jedan "Gustav Emil Ern", noz za kruh star vise od 20 godina. I da.. na njemu pise Solingen-Germany. Nikada ostren.. Reze bolje nego Dick prvog dana. Da napomenem i da je noz koristen u menzi na dnevnoj bazi. Znaci koristen svaki dan nekih 20 godina.
evo sto pise sluzbeno za Gustav noževe

The result of a recent survey, of nearly 400 chefs, confirmed Gustav Emil Ern to be the best quality knife range available in the United Kingdom. These knives are manufactured in Solingen, Germany, using a superior grade stainless steel made with carbon molybdenum and vanadium. A combination of these materials and careful hardening, grinding and polishing guarantee a superior and longer lasting cutting edge and high corrosion resistance.
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 03:03   #74
Ja koristim Global noževe ( vidim da ih ima na ovom sajtu) i najtoplije ih preporučam.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 09:04   #75
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Ja koristim Global noževe ( vidim da ih ima na ovom sajtu) i najtoplije ih preporučam.
je, na tom sajtu imaju koliko vidim jedne od najboljih proizvodjaca nozeva, baci oko i na druge potrepstine
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 18:25   #76
jeli netko zna gdje se u splitu mogu kupiti kvalitetni nozevi
ikos45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 18:52   #77
Da malo dignem temu, u potrazi sam za nožovima. Namjeravam kupiti komad po komad, prvo Chef, pa nož za filetiranje i mali office-nož..

Za sada mi je Dick glavni favorit, tj. njihova serija Premier Plus. Nekako mi se čini najbolji omjer uloženo/dobiveno.

Bio sam i u Vivi u Centru Kaptol, tamo Global nož (veliki chef), koji vani dođe oko 100 EUR, košta 1500 kn, oni nisu normalni..

Ako netko ima prijedlog samo pucajte..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 23:18   #78
nemoj gledati na tim fensy mjestima, cijene su im napuhane!! Kako i sam kažeš, također potpisujem za Dick, ne treba ti bolje a pogledaj ga kod http://www.noval.hr/ ili u Metrou, mora biti povoljnije.
__________________
:-)(-:
poznanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 23:54   #79
dick! u metrou ima onaj srednje velicine za 120 kn, a mislim da je za tu cijenu kvaliteta ne znam tocno koliko je manji i najveci. na drugim mjestima su isti takvi bili skuplji.
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 00:44   #80
prije par godina sam u americi kuhala za jednu obitelj koja je u svojoj kuhinji imala noževe Zwilling J.A. Henckles i tu se rodila ljubav. kupila sam 3 komada tamo dok sam bila (chef's, veliki santoku i paring) i onda sam polako godinama kako sam putovala skupljala svoju kolekciju-mali santoku, za filetiranje, kuhinjske škare, za kruh, satara, za nareske, pa još malo veći chef's ( ovaj mi ne stane u ladicu). ljudi kupuju suvenire, ja noževe. uglavnom, meni su savršeni. perem ih samo ručno, hladnom vodom. ali najveće otkriće mi je bio ovaj narezani utility nož. sve što čovjeku treba u jednom nožu. savršenstvo. cijene nisu baš male, ali nisu ni nešto strašno moji su bili od 30-100 eura.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.