Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 21:37   #21
Quote:
schtakor kaže: Pogledaj post
Namjerno spominjem Sloveniju a ne Slovence jer narod kao takav nas vjerojatno ne mrzi.
Dakle politiku koju oni vode prema Hrvatskoj se nikako ne može nazvati nego neprijateljskom.
Evo najnoviji klip koji su nam bacili pod noge će nas još malo udaljiti od EU iako je Jandroković skinuo gaće i naguzio se na svaki zahtijev koji dolazi preko grane pa mi nije jasno dali se radi o kompleksu, nekoj tajnoj računici Slovenije ili o nečem trećem meni nedokučivom.
Jer kao što se zna u politici se manje više sve vraća pa je tim više njihova politika neshvatljiva i kratkovidna.
U EU ćemo ući prije ili kasnije a onda kao ravnopravni ćemo(bar bi ja) učiniti sve da se svaki slovenski prijedlog bio dobar ili loš odbije i učinit ćemo sve da se Sloveniji napakosti.
Čim se skine sa dnevnoga reda jedna prepreka iskrsne nešto novo,pa bi bilo dobro da otvoreno kažu mi vas ne želimo i bok.
A ovi naši lajbeki umjesto da ovo neprijateljsko ponašanje gurnu u prvi plan u medijima i gdje god mogu oni uzdišu ko Dudek iz Gruntovčana:A kaj se tu more
1. Politika Slovenije do Hrvatske se razvila od nekritično prijateljske iz godine 1991, da se zbog iskustva sa hrvatskom politikom razvila do ove sad, koja je potpuno zrcalna hrvatskoj. To je politika "Nema kompromisa, dosledno ustrajanje na svome."
2. Ako misliš, da se stav slovenske vlade razlikuje od stava večine slovenaca, u zabludi si.
3. Jandroković je ponudio izjavu, mi smo na nju odgovorili, o tom odgovoru je jučer govorio Swoboda, vi o njoj i danas tobože ništa ne znate, ali znate da je "klip"? Jel se ovda neko zajebava?
kva is offline  
Old 05.12.2008., 21:38   #22
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Živa istina da dio građana Slovenije neslovenskog ili neslovenačkog (da ti bude lakše jer ste u šolama do '91 učili srbohrvaščino tj. srpski) porijekla ima nisko čelo i spojene obrve.
Odobravamo rasističke komentare, znači...

Šteta Haidera da je poginuo.. on je imao bolje komentare o vama.
joj, da ne bi sada kakve komentare imate vi za srbe..
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:39   #23
Ma čovječe......pa jel ne vidiš da se sami izdajete....

htjeli ste sklopit ugovor po kojem se mi odričemo svoje zemlje i mora...

zašto?

pa da dovedete stvar do kraja...

da se ne razvlači....

da se ne odmotava pomorsko i drugo pravo..

po kojem bi se vidjelo gdje ide granična crta...

i sad toliko plačete za tim ugovorom......koji bi rješio sve vaše probleme...

strašno....

prozirni ste ko ....

a ne znam ko ide kontra europe....vinjete....upozorba da ne rješavate granična pitanja preko eu.........sada francuska....

iskreno toliko ste zadrti da gubite smisao za logičnu akciju....


pa ko bi normalan koristio institucije eu.....za neki glupi međudržavni spor

mislim naivni ste ko sobarice.......cijela europa vas sprda...

ljudi se zgražaju nad scenama kada neki talijani...turci...grci...na proputovanju nisu htjeli platit vinjete...

bilo je i tuča....šaljete policiju na normalne ljude...

i vi to sve riskirate radi glupog ponosa i dosljednosti...

kakvi i...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Old 05.12.2008., 21:42   #24
samo za slovence.
http://de.youtube.com/watch?v=8DJLlFfsFpE
__________________
Hrvatska je jedina država na svijetu u kojoj agresori i teroristi sjede u saboru i primaju plaću dok su generali u zatvoru i pobjednicka vojska na rubu eksistencije.
zidarko is offline  
Old 05.12.2008., 21:46   #25
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
malo se više pozanimaj tko je dao ta predlog. dala ga SLo ali ga dala francuskoj koja predsjedava. a kada ste vi dali te papire EU? A je tada SLO još bila na čelu EU? zapitaj se i to.

Dobrosusjedsko je bilo več dosta prije rečeno, da se SLO neče složiti takvim dokumentima i da jih treba zamjeniti. A kaj još hočeš više ako se tako ljepo susjeda PRAVOVREMENO opomene.

Sa vaše strane je sve jasno??? Pa normalno zato i radite takve stvari. A nije jasno međunarodno. I dok to ne bude je za EU nejasno.. Prije čete to upamtit prije čete sljetit sa neba.
A kada sud odluči kako ide granica onda ponovo uzljetite.
Ovu temu žvačemo među inima i nas dvoje bar jedno 7 puta i uvik je sve isto.

Sad konačno postoji nešto šta bi moglo proć pa ćemo vidit kako će se to odigrat.

Ti se vjerovatno sjećaš naših prepiski od prije i mojih stavova oko granice i oko arbitraže da se ne ponavljam. Znaš ono parafiran međudržavni ugovor koji nije verificiran u parlamentu je ništavan kao i načelo prava ili pravednosti kod arbitraže tako da nema potrebe da mi još jednom išta objašnjavaš.

A na francuskom prijedligu niste ni inzistirali u svom terminu niti ste išta slično imali osim stava da u našim dokumentima ima nešto šta vama ne paše i tek kad je Francuska shvatila u kom grmu leži zec prijedlog je službeno iznesen i to od strane Francuske a ne od vas. No nema veze vidit ćemo kako će se i ova sapunica završit.
A i moje mišljenje znaš da ćemo mi prije u Evropu, ako vi ne budete blokirali poglavlja bespotrebno, nego će se taj spor riješit pred međunarodnim pravnim arbitrom.
Cuka is offline  
Old 05.12.2008., 21:46   #26
Slovenci ljubomorni na naše more....

Pa više Slovenaca može di god hoće na Jadran, nego Hrvata. A to što u gruntovnici piše da je vlasnik Šime i što spada pod Hrvatsku, jebe se Slovencu.

Ima čovijek para da se izgušta na moru koliko želi i da se fino vrati doma.

Previše si umišljamo da je netko ljubomoran na nas.
alfa mužjak is offline  
Old 05.12.2008., 21:46   #27
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Ma čovječe......pa jel ne vidiš da se sami izdajete....

htjeli ste sklopit ugovor po kojem se mi odričemo svoje zemlje i mora...

zašto?

pa da dovedete stvar do kraja...

da se ne razvlači....

da se ne odmotava pomorsko i drugo pravo..

po kojem bi se vidjelo gdje ide granična crta...

i sad toliko plačete za tim ugovorom......koji bi rješio sve vaše probleme...

strašno....

prozirni ste ko ....

a ne znam ko ide kontra europe....vinjete....upozorba da ne rješavate granična pitanja preko eu.........sada francuska....

iskreno toliko ste zadrti da gubite smisao za logičnu akciju....


pa ko bi normalan koristio institucije eu.....za neki glupi međudržavni spor

mislim naivni ste ko sobarice.......cijela europa vas sprda...

ljudi se zgražaju nad scenama kada neki talijani...turci...grci...na proputovanju nisu htjeli platit vinjete...

bilo je i tuča....šaljete policiju na normalne ljude...

i vi to sve riskirate radi glupog ponosa i dosljednosti...

kakvi i...
šalje se policija na "normalne ljude" koji tuku radnike DARSA??? A to su za vas normalni ljudi? Za vas su norrmalni i vaši huligani... Tko je sada lud??

ugovor? Drnovšek-RAČAN. A pokojni račan nije bio hrvat? a nije bio vaš premier? a ga niste vi birali?
taj ugovor je bio zajednički SLo-HR i račan ga i zajedno sa drnovškom ugovorio.
Nemojmo biti iznenađeni ako če na kraju neki međunarodni sud i presudit veoma blizu tom sporazumu. Who knows?
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:47   #28
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
očito ti u životu nisi sklopio nijedan ugovor. ili bolje kod vas se ugovori i ne sklapaju jer jih nitko ne poštuje a i ni sudovi se kasnije ne bave njima.
nije čudo, da vama i EU svakih pet minuta navija uši..
ti nauci prvo osnove medunarodnog prava pa se ponove javi...
horus is offline  
Old 05.12.2008., 21:48   #29
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
očito ti u životu nisi sklopio nijedan ugovor. ili bolje kod vas se ugovori i ne sklapaju jer jih nitko ne poštuje a i ni sudovi se kasnije ne bave njima.
nije čudo, da vama i EU svakih pet minuta navija uši..
Nakon 40.000 izbrisanih nemojte samo vi o pravu i pravnim normama.
Cuka is offline  
Old 05.12.2008., 21:49   #30
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
jesmo ušli ali nismo crtali granice na moru kod savudrije ili vrsara ili novigrada ili na sredini piranskog zaliva !!!
To je jedina opaska ili upozorenje ili kako vi to sada nazivate ucjena SLO do hrvatske.
I time ne želimo riješiti granični problem, nego to, da ne bi hrvatska zbog toga nekog dana rekla , da ste več u pregovorima dali dokumente koji jasno pokazuju granicu i da tada nitko nije ništa rekao i zašto se sada bunite..

Ne razumem onu zadnju rečenicu razumiju ne razumiju.. nisi nešto pobrkao?
1. primjer "zloupotrebe" približavanja EU je kad je Kitarović dokazivala, da je Slovenija več pristala, da je ljeva obala Dragonje hrvatska iz razloga, jer je Slovenija u predpristupnim pregovorima EU navela taj međugranični prolaz bez primedbe, da je "privremeni".
2. primjer ZERPa koji kao nije prejudicirao ništa, da se poslije tumačio kao pobjeda Hrvatske jer je bio dva meseca na snazi pa če zbog toga Hrvatska dokazivat, da je imala jurisdikciju.

mogli bi o podpisima, pa parafima i tako dalje.. ali bezveze.. sve vodi do istog... hrvatska politika (pa i društvo) je toliko prepređeno lažima i obmanama, da istina uopšte više nije važna.. važno je, da se urla, pokaziva patriotizam brez rezerve (mi dobri,ostali loši) i čeka priliku, da se nešto "jami"...
kva is offline  
Old 05.12.2008., 21:49   #31
posve je mutavo tvrditi da nas slovenci ili slovenija mrze! slovenija samo ima svoj interes, koji je suprotstavljen hrvatskom, i to je sve. interesi raznih država se često suprotstavljaju, nema tu mržnje.
slovenija želi iskamčit izlaz na otvoreno more na štetu hrvatske i koristi svaku priliku za to. i ćemu se tu hrvati čude? pa to je PRIRODNO, i tako se svaka DRŽAVA ponaša.
posve je druga stvar što kod nas mediji prodaju bajke o međunarodnom pravu, internacionalizmu, "europskom jedinstvu", "regionalnoj suradnji" i ostale gluposti, pa se onda narod čudi kad se jedna zemlja drži svojih INTERESA, I SAMO INTERESA, to je naš problem.
hrvatska je 2000. godine donjela odluku da je za ulazak u europsku uniji spremna na sve. prihvatiti kriminalne optužnice, ukinut ZERP, odreć se hrvata u BIH, bratimit se sa srbijom, rasprodat sve što vrijedi, i sad se čudimo što očekuju da se odreknemo i teritorija. pa ćemu se čudimo?
divizija is offline  
Old 05.12.2008., 21:49   #32
mislim da se razumijemo....nemam ništa protiv slovenskog naroda....

ali ove očajničke mjere i potezi....ucjene....

pa onda primanje packi..

pa onda ne popuštanje za vinjete...

ma jeb.... vas vinjete...

pa pokvariste si imidž...

i to niko ne vidi kod vas..

to su panične reakcije..

odaju stanje onoga tko vuče poteze...

mi nemamo šta izgbiti...

u školici smo i zarađujemo ocjene

a u eu ćemo ući kad -tad...

a ove klipe što nam bacate pod noge...

što je najtužnije.....vide svi...i jači i pametniji od nas oboje...

to je najtužnije..
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Old 05.12.2008., 21:51   #33
Racan odlucivao sam za 4,5 mio. gradjana. zajebao se RH nije Jugoslavija da jedan covjek moze odlucit.! Ipak postoji Sabor za takve stvari koji je to odbio.
Tako mlad a vec slovenac
http://de.youtube.com/watch?v=8DJLlFfsFpE
__________________
Hrvatska je jedina država na svijetu u kojoj agresori i teroristi sjede u saboru i primaju plaću dok su generali u zatvoru i pobjednicka vojska na rubu eksistencije.
zidarko is offline  
Old 05.12.2008., 21:51   #34
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
šalje se policija na "normalne ljude" koji tuku radnike DARSA??? A to su za vas normalni ljudi? Za vas su norrmalni i vaši huligani... Tko je sada lud??

ugovor? Drnovšek-RAČAN. A pokojni račan nije bio hrvat? a nije bio vaš premier? a ga niste vi birali?
taj ugovor je bio zajednički SLo-HR i račan ga i zajedno sa drnovškom ugovorio.
Nemojmo biti iznenađeni ako če na kraju neki međunarodni sud i presudit veoma blizu tom sporazumu. Who knows?
Ponovit ću ti pa da se na to ne vraćamo.

Prema svim Ustavima svih zemalja a i povelji UN međudržavni Ugovori koji se odnose na granična pitanja moraju se ratificirat u matičnim parlamentima. Kako Ugovor Račan Drnovšek nije ratificiran on je ustavno pravno ništavan bez obzira šta ste ga vi eventualno ratificirali. Tako da nemoj više o tome ispadaš neozbiljan.
Cuka is offline  
Old 05.12.2008., 21:52   #35
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
ti nauci prvo osnove medunarodnog prava pa se ponove javi...
pa reci ti to onima u EU koji vama nedaju dalje ...zamisli i to vama STRUČNJACIMA prvog reda za međunarodno pravo...
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:53   #36
Quote:
kva kaže: Pogledaj post
1. primjer "zloupotrebe" približavanja EU je kad je Kitarović dokazivala, da je Slovenija več pristala, da je ljeva obala Dragonje hrvatska iz razloga, jer je Slovenija u predpristupnim pregovorima EU navela taj međugranični prolaz bez primedbe, da je "privremeni".
2. primjer ZERPa koji kao nije prejudicirao ništa, da se poslije tumačio kao pobjeda Hrvatske jer je bio dva meseca na snazi pa če zbog toga Hrvatska dokazivat, da je imala jurisdikciju.

mogli bi o podpisima, pa parafima i tako dalje.. ali bezveze.. sve vodi do istog... hrvatska politika (pa i društvo) je toliko prepređeno lažima i obmanama, da istina uopšte više nije važna.. važno je, da se urla, pokaziva patriotizam brez rezerve (mi dobri,ostali loši) i čeka priliku, da se nešto "jami"...
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:56   #37
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
posve je mutavo tvrditi da nas slovenci ili slovenija mrze! slovenija samo ima svoj interes, koji je suprotstavljen hrvatskom, i to je sve. interesi raznih država se često suprotstavljaju, nema tu mržnje.
slovenija želi iskamčit izlaz na otvoreno more na štetu hrvatske i koristi svaku priliku za to. i ćemu se tu hrvati čude? pa to je PRIRODNO, i tako se svaka DRŽAVA ponaša.
posve je druga stvar što kod nas mediji prodaju bajke o međunarodnom pravu, internacionalizmu, "europskom jedinstvu", "regionalnoj suradnji" i ostale gluposti, pa se onda narod čudi kad se jedna zemlja drži svojih INTERESA, I SAMO INTERESA, to je naš problem.
hrvatska je 2000. godine donjela odluku da je za ulazak u europsku uniji spremna na sve. prihvatiti kriminalne optužnice, ukinut ZERP, odreć se hrvata u BIH, bratimit se sa srbijom, rasprodat sve što vrijedi, i sad se čudimo što očekuju da se odreknemo i teritorija. pa ćemu se čudimo?
to nije istina. to oko pristupa otvorenom moru itd, če odlučiti sud ili arbitraža a ne ovo o čemu je sada problem. to što SLo sada želi i traži od vas sa time što pišeš nema veze.
vitranc is offline  
Old 05.12.2008., 21:57   #38
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
pa reci ti to onima u EU koji vama nedaju dalje ...zamisli i to vama STRUČNJACIMA prvog reda za međunarodno pravo...
onima u EU, To jeste Slovencima koji sve osporavaju. koji ne zele na sud u Hamburg ali po svaku cijen izlaz na otvoreno more sa ucjenom ali ne sudski. e nece moci.
__________________
Hrvatska je jedina država na svijetu u kojoj agresori i teroristi sjede u saboru i primaju plaću dok su generali u zatvoru i pobjednicka vojska na rubu eksistencije.
zidarko is offline  
Old 05.12.2008., 21:57   #39
Quote:
vitranc kaže: Pogledaj post
Nemojmo biti iznenađeni ako če na kraju neki međunarodni sud i presudit veoma blizu tom sporazumu. Who knows?
Čefur


Ugovor nije ratificiran od Hrvatskog sabora, jer je neustavan.
Pokušaj provođenja tog ugovora može vodit do puča u Hrvatskoj ili do rata sa Slovenijom... eto kolko je taj ugovor nerealan.
Ako damo vama komad zemlje, onda možemo dat i Crnogorcima Prevlaku jer eto baš bi bilo ljepo da je njihova, pa Srbima neš u Slavoniji, pa Mađarima ....
HR_Mario is offline  
Old 05.12.2008., 21:57   #40
Ma ići ćemo mi dalje...

al kako ćete vi objasnit civiliziranoj europi..

da ste imali vinjete samo za 35 eura..

i nema manje..

ni za živu glavu..

za ono malo cesta..

pa to nikad nikom neće bit jasno..

kakav mentalitet...

kakve odluke...

židovi su za vas....bebe...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.