Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 14:53   #4721
evo gleam na bookingu njihovu rezervaciju u 8 mj, tri dana, svaki dan ima drugu cijenu na kalendaru (zatvoreno) a u rezervaciji su sva tri dana ista i ona cijena koju sam ja postavila. A na kalendaru piše ovako: 5.08 57eura, 6.08 60 eura, 7.08 95 eura i sad da mi gost otkaže otvorilo bi se pod tim cijenama iako nisu točne i nije tako bukirano tj u rezervaciji ne stoji tako.
jagoda1711 is offline  
Old 04.07.2017., 14:56   #4722
Marella,
1. kod bookinga je instant booking, dakle gost bukira, primiš rezervaciju. Možeš ako postaviš takve uvjete tražiti avans, ali ako ćeš se tek staviti na booking traži da ti omoguće njihovu naplatu, oni naplate gostu u tvoje ime i poočetkom idućeg mj ti pošalju novce na žiro umanjene za proviziju
2. možeš zatvarati datume sama
3. pišeš ukupnu cijenu, uračunaš proviziju, kasnije ti oni ispostavljaju račun ili ako vrše naplatu za tebe odbijaju od naplaćenih rezervacija
4. možeš staviti minimalna noćenja i ne moraš primati ljubimce
jagoda1711 is offline  
Old 04.07.2017., 15:16   #4723
Jagoda, hvala na odgovorima..
To znači ne možeš odbiti rezervaciju ako netko rezervira a ti nisi stigao ažurirati kalendar?
Ako želim neto cijenu po noćenju npr 50 eura, moram u sustav ubaciti cijenu uvećanu za 15%, 58 eura?
i onda booking uzima svoju proviziju i meni uplaćuje moj iznos?tako rade i neke druge agencije i radije bi tako poslovali nego da mi uzimamo gotovinu od gosta i njima uplaćujemo njihovu proviziju za taj mjesec..
Marella09 is offline  
Old 04.07.2017., 15:42   #4724
Kod Bookinga je problem što ne znaš kome će koju opciju omogućit i baš ne budu susretljivi kada tražiš određene promjene koje bi ti olakšale poslovanje. Znači, možda ti omoguće od početka da oni vrše naplatu, a možda ćeš morat sama u gotovini...nećeš znati dok se ne registriraš.

Ja sam baš razmišljala da s obzirom da postoji opcija koja omogućuje da gost u roku od 24h otkaže bez troškova otkazivanja da bi bilo fer da i nama iznajmljivačima daju barem 12h fore da možemo i mi otkazati upravo zbog nekih greški koje se očito potkradaju i zbog njihovih grešaka u sustavu.

To da ne možeš baš nikako otkazati su nepotrebni problemi. Em turisti dolaze po krivim jeftinijim cijenama pa ti idu na živce (a ni krivi ni dužni) em se neki moraju zajebavat sa overbooking-om i tražiti turistima prikladniji smještaj. Lakše je u roku od par sati otkazati i neka traži sam prikladniji smještaj. Ta ne fleksibilnost kod njih me najviše nervira.
JustSpicy is offline  
Old 04.07.2017., 16:16   #4725
Na Bookingu.com provjeravajte koje "prilike" su vam uključene. Stalno šalju obavijesti o promotivnim ponudama i prilikama pa se zna dogoditi da ako samo u extranetu kliknete da je pročitate da se ona odmah i uključi.

Možda zbog te neke njihove prilike za koju niti ne znate da vam se uključila se mijenjaju postavke i cijene u kalendaru.

Vidim da se sve više njih uključuje u onaj Genius program, neke "posebne" partnere pa imaš onaj palac gore...a sve to samo znači da plaćaš veću proviziju i nudiš nešto for free tj. daješ extra popust.

Na kraj će se svi uključit i imat manju zaradu, B.com na temelju ničega okreće veću lovu, a iznajmljivači će svi bit opet na početku jer se više nitko neće posebno isticat kad svi imaju iste opcije.

Ja sve te njihove prilike ignoriram.
JustSpicy is offline  
Old 04.07.2017., 16:26   #4726
Pokrenuli smo postupak registracije i traže da se sklopi ugovor prije nego ažuriraš svoje kalendare zauzetosti, te što me ponajviše zanima kada i gdje se unosi zahtjevi za uplatu akontacije za smještaj?
svaka njima čast,ali ono objašnjenje gopst nije došao ne plaćaš proviziju meni ne pije vodu,di je naknada štete ako nmaš akontacije?
Marella09 is offline  
Old 04.07.2017., 16:44   #4727
Sve te postavke će ti biti omogućene tek kasnije. Najprije oni pregledaju što je do sada uneseno te čekaš kod za aktivaciju.

Ako su te tražili da uneseš broj žiroračuna to je dobar znak jer znači da će oni vršit naplatu pa imaš sigurnost ovisno o tvojim postavkama.
Ako je plaćanje u gotovini također možeš stavit da tražiš akontaciju, iako mi je jednom jedan iznajmljivač pokazao da nema te opcije i to mi je bilo stvarno čudno.


Stvarno ne uzimaju proviziju u slučaju da se turisti ne pojave, ali uvjet je da nisi ni gostu ništa uzela. Ako tebi ostane akontacija tj. iznos koji je naveden za troškove otkazivanja oni se na taj iznos naplate 15%.

Ako ti neku opciju ne omoguće,a tebi ne odgovara taj način poslovanja jednostavno cijeli kalendar zatvoriš i oglas ti jednostavno neće bit vidljiv ili će pisati da trenutačno nije moguće rezervirati. Kod njih ti je uvijek sve ili ili...nikad ne znaš šta će točno bit.
JustSpicy is offline  
Old 04.07.2017., 19:48   #4728
Marella,
O kakvoj akontaciju pišeš.book.ne daje akontacije i točka.Uzmi ili ne prihvati ono što nude.
__________________
poslato sa mog građevina poslovnog TCL 20Y ( A1 alpha 21)
kontrolorKvalty is offline  
Old 04.07.2017., 22:43   #4729
Postoji. Pogledaj pod uvjete. Piše da li tražiš plaćanje unaprijed te da li želiš da plate odmah nakon rezervacije ili kad počne onaj period kad više nije moguće besplatno otkazati. Ako ne plate možeš otkazati rezervaciju. Barem nešto.
Iako me uopće ne bi čudilo da imaš extranet u kojem nema te opcije...jer oni za svakog imaju neki drugi extranet i pravila. Iako mi se čini da su ih pomalo počeli usklađivati...
JustSpicy is offline  
Old 04.07.2017., 23:09   #4730
Kako ne, ja samo prvu godinu imala besplatno otkazivanje, kasnije akontaciju a sad od prošle njihovu naplatu. I da, sto extranetova

Ove prilike, i ja to ignoriram, ni ne čitam poruke. Ne dam im ni euro više provizije
jagoda1711 is offline  
Old 04.07.2017., 23:18   #4731
Oni koji na bookingu traze akontaciju su sami odgovorni za nju dakle po primitku rezervacije salju obavijest sa podacima za uplatu i daju odredeni rok. Kad rok istekne ako ne stigne potvrda o uplati mogu otkazati rezervaciju ali se ne mogu naplatit bez obzira na uvjete. ( nekima je aktivan gumb kojim otkazuju rezervaciju ali onda moraju cekat jos neko vrijeme da se to obradi ili mogu nazvat podršku pa oni odmah otkazu osim ako rade neki nadobudnici koji vas Mole da im date jos vremena da ih kontaktiraju blah blah). Jedino ne znam sto bi se dogodilo da netko pošalje lažnu potvrdu o uplati i kako i sto bi se tu dokazivalo.

Ono sto je lose je taj instant Booking koji ne reagira na vrijeme za check in pa je nama tako bilo moguće rezervirat npr u 23:00 za tu vecer iako je vrijeme za prijavu završilo. Naravno zalili smo se i sve je bilo ok. Iako sad su uveli da se ograniči vrijeme rezervacije pa nam tako nude da se moze aktivirat da je rezervacija od 4 sata prije ponoći na dan dolaska (dakle do 20:00) pa i po par dana prije dolaska.

Od ostalih problema nama je sustav sam od sebe stavio apartmane za 2 osobe po cijeni od 20€ iako nismo nudili nikakav popust niti nam je to bilo uneseno. Prvi su nas put uspjeli uvjeriti da je nasa greška te smo morali dat po toj cijeni i platit im proviziju od toga ali kad se ponovilo su nas čuli i nakon pola sata na čekanju su rekli da ce oni platit razliku u cijeni a na kraju je gost otkazao.
number 19 is offline  
Old 04.07.2017., 23:24   #4732
number19 znači i kod vas je bilo problema s cijenama?
jagoda1711 is offline  
Old 04.07.2017., 23:27   #4733
Da. Dali su nepostojeće popuste.
number 19 is offline  
Old 05.07.2017., 09:37   #4734
pozdrav svima,

teško je pohvatati informacije kad očito ne vrijede ista pravila za sve, ali ako smo dobro shvatili ako izaberemo opciju da booking vrši naplatu umjesto nas tada ne možemo ugovoriti opciju akontacija,a ako sami naplaćujemo onda možemo sami od gosta via booking tražiti akontaciju i otkazati rezervaciju ako gost ne uplati u određenom roku, npr. u roku od 3 dana?
Marella09 is offline  
Old 05.07.2017., 09:45   #4735
ma mogu sve kombinacije, ali ne možeš birati nego kako ti padne grah iliti ovisno koju verziju extraneta dobiješ, a ovisi i o tome na kakvog njihovog agenta naletiš

ja sam ih zbog jedne sitnice zvala preko nekoliko puta i svaki puta je odgovor bio da zbog toga trebaju na tjedan dana maknuti moj objekt iz ponude da bi jednom mene oni zvali zbog jedne rezervacije i ja usput uvalim to isto pitanje i žena mi to sredila odmah

samo što ta žena nije bila bookingov agent u HR nego je zvala iz španjolske
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 05.07.2017., 09:59   #4736
Pozdrav,
u nasljedstvo sam dobila mali stan u centru Zadra koji nije uređen (funkcionalan je, ali ništa u njemu nije mijenjano valjda i par desetaka godina. U dilemi sam da li stan urediti i iznajmljivati ili ga prodati pa me zanima ako netko zna ili ima iskustva:
- koliku bi cijenu mjesečnog najma mogla tražiti za najam studentima (2spavaće sobe - centar grada)?
- ako bi se odlučila na dnevni najam koliki su troškovi kategorizacije i papirologije vezane uz to (za uređenje imam potrebne informacije)?
- budući da živim u drugom gradu zanima me iznajmljivanje preko agencija - puno za prazno, kako se s njima kreću cijene?
- općenito, mišljenje, s obzirom na sve navedeno da li mislite da je bolje prodati stan ili ići u uređenje i najam?
Hvala unaprijed na svakom savjetu!
__________________
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je kad si glup.
andrejak is offline  
Old 05.07.2017., 10:15   #4737
B.com
- instant rezervacije
- može se staviti akontacija bez problema; mi imamo postavljeno da se pri rezervaciji plaća 50% (nepovratno), a ostatak 14 dana prije dolaska - ne zanimaju me nikakvi gratis periodi za otkazivanje i sl. tipa 24 sata nakon rezervacije, pa mi onda rezerviraju danas za sutra i otkazuju i sl.

Tako i tako, bez obzira koje mi uvjete postavili, redovito zovu iz službe za korisnike da se gostu izađe u susret jer eto:
- ipak nije uspio rezervirati avionsku kartu
- jer imaju hitan slučaj u obitelji
- jer je promijenio posao pa ne može na godišnji
- jer je vremenska prognoza loša ...

pa bi otkazao bez naknade rezervaciju napravljenu 3-5-7 mjeseci unaprijed i sl.

- na te upite samo odgovorim da poslujemo prema postavljenim uvjetima i da sve goste tretiramo jednako; te iskažemo nadu da su uplatili osiguranja od otkaza putovanja, te da ćemo im poslati sve potrebne papire s naše strane kako bi im olakšali isplatu osiguranja
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 05.07.2017., 10:28   #4738
Pitanje,dali na onaj obrazac evidencija o prometu,pisem iznos racuna umanjen za eventualni popust(znaci koliko sam dobila) ili koliko bi iznosio bez popusta? I za agencijske goste?
screppy is offline  
Old 05.07.2017., 10:39   #4739
onaj iznos koji je stvarno i naplaćen
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 05.07.2017., 10:45   #4740
Hvala puno
screppy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.