Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2007., 22:45   #21
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Samo sam tebe čekala

Ajmo redom. Da, jedan od dosadnih (i neljubaznih) poziva bio je iz firme Sanmar.

Nadalje, ti kažeš da stavljanjem broja u telefonski imenik zapravo svakome dozvoljavam da me zove? Kad hoće i zašto hoće? Gademit...to mi nitko nije rekao. Idem se odmah izbrisat iz imenika.
Nadam se da si i ti u imeniku i da te stalno zivkaju svakakvi ljudi.

Da ponovim poantu: mene ne smeta kad nazove netko za anketu i pritom je ljubazan. Rado ću pomoći.
ALI, kad me zove neka isfrustrirana baba (ovu sintagmu nerado koristim) i traži moju mamu, ja pitam da se predstavi jer mame nema a ona na to spusti slušalicu uz riječi "nema veze tko je, zvat ćemo drugi dan"...e onda ja lagano poludim. Jer, i za nas koji smo dali broj u telefonski imenik postoji nekakav red, bonton, kultura, kakogodmitonazvali.

Kužiš sad?

Kad sam ja zvao:
1. dobar dan/jutro
2. Ja sam Ris (tj moje pravo ime i prezime ) zovem iz firme bla bla.... radimo anketu u vezi bla bla,
vi ste taj i taj? ako nije dal mi ga/ju može dat, ako ne dal može on/a u njegovo, njeno ime odgovorit na par pitanja....
itd...
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:06   #22
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Tko te onda može nazvati?
Samo onaj kojeg prije ti nazoveš i daš mu dozvolu da te nazove?
Naravno, ako je u svrhu promidžbe. Tome služe nagradne igre i sl. gdje se izričito daje suglasnost da se podaci mogu koristiti u promidžbene svrhe. Nazivanje napamet u svrhu prodaje je spam - a spam je kažnjiv.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:11   #23
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Kad sam ja zvao:
1. dobar dan/jutro
2. Ja sam Ris (tj moje pravo ime i prezime ) zovem iz firme bla bla.... radimo anketu u vezi bla bla,
vi ste taj i taj? ako nije dal mi ga/ju može dat, ako ne dal može on/a u njegovo, njeno ime odgovorit na par pitanja....
itd...
Eto...da li se ti onda kao takav nalaziš na mojoj crnoj listi?
Daj čitaj malo s razumijevanjem. To sigurno znaš
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:35   #24
Ajme, ne mogu smislit vise te spamere, u zadnja 2 mjeseca primim 5-6 takvih poziva tjedno i to se obicno poklopi da me zovu 3 razlicita spamera u razmaku od pol sata, od raznih maloumnih prezentacija do anketa. Uvjek sam pristojan, sta cu vrijeđat te zene sta za neku crkavicu zivkaju okolo, no vlasnike takvih firmi bi rado sterao u kurac da ih vidim...

A isto tim ljudima nije inteligencija (mislim na nalogodavce koji to određuju, ne egzekutore) na nekoj razini kad uvijek zivkaju između 11 i 13 kada je vecina zrtava koje zele upecat jos debelo na poslu, ovako im se javljaju ucenici, studenti i penzici... Mozda sam 2 puta dozivio takav poziv nakon 17 kada bi se i ocekivalo da je vecina njihovih klijenata doma...

Dolje spameri i multi level marketing teroristi !
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:37   #25
Quote:
saskvač kaže: Pogledaj post
ja sam radio CATi ankete
ugl, ne vidi se ni ime, nista, kompjuter automatski okrece brojeve
bar sto se anketa tice, tako da brisanje iz imenika ne pomaze
pametnije je reci da ne zovu vise (pristojno) da ne zelis sudjelovati vise nikada, i onda se tvoj broj brise iz "bazena" iz kojih komp vadi brojeve
Onda nisam nailazila na takve kao ti.

Moram reći da sam bombardirana telefonskim anketama, prezentacijama i raznoraznim ponudama, od kojih je zadnja, prije par dana bila: "mi smo ta i ta firma, sutra naš radiestezist dolazi u vašu ulicu (i navede ime ulice) i može vam provjeriti položaj kreveta, podzemne vode, zračenja u stanu itd."... (Halooo, znači i znate gdje ja stanujem, freaky!!!!!! - "Strava u Ulici Brijestova" ).

Sve ankete počinju pitanjem "jesam li dobila gđu. tu i tu (moje ime i prezime, jer tel. je na mene), dakle vade podatke iz imenika . Upravo ovih dana razmišljam o tome da odjavim podatke iz imenika. Najčešće nazivaju u petak popodne. Kažu ti da anketa traje 2-3 minute, a zna trajati i do 20 min....zbog toga ih redovito odbijam zadnjih godinu dana. To bombardiranje anketama traje već oko 3 godine, prije nije bilo toliko toga.

Inače, ovaj primjer koji sam gore navela (za radiestezista), je bezočan i izuzetno bezobrazan...sada u vrijeme godišnjih odmora netko naprosto može provjeravati hoćeš li ti reći "a ne hvala, evo ja sutra idem na godišnji odmor", pa lijepo imaju evidenciju gdje su sve prazni stanovi. Kako možeš biti siguran da se ne radi o nekakvom isprobavanju, ispipavanju terena, nekakvim provalnicima, lopovima i sl.? Bila sam stvarno malo šokirana tim pozivom i takvim ponašanjem, direktnim davanjem do znanja nepoznatih mi ljudi da znaju gdje stanujem, u kojoj ulici, u kojoj kući, na kojem broju...malo pretjerano je to, neki si uzimaju malo previše slobode.
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 01:50   #26
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Onda nisam nailazila na takve kao ti.

Moram reći da sam bombardirana telefonskim anketama, prezentacijama i raznoraznim ponudama, od kojih je zadnja, prije par dana bila: "mi smo ta i ta firma, sutra naš radiestezist dolazi u vašu ulicu (i navede ime ulice) i može vam provjeriti položaj kreveta, podzemne vode, zračenja u stanu itd."... (Halooo, znači i znate gdje ja stanujem, freaky!!!!!! - "Strava u Ulici Brijestova" ).
Ja bih ih zamolio da ako je takav znalac da pronađe kakvo skriveno zlato u dvorištu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 22:26   #27
moj telefonski aparat ima uprogramirano pedesetak tel brojeva prijatelja i rodbine na koje se odazove zvonom, i mi se javimo ako smo kući, ostalima bezglasno upali telefonsku sekretaricu da "ostave poruku", mi i neznamo da je telefon zvonio.
sali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:55   #28
Zbilja su iritirajući ti dosadni pozivi, ja ih brzo riješim, bez pardona ih prekidam i kažem da što god imaju za ponuditi je čisto gubljenje mog i njihovog vremena jer za ništa nisam zainteresirana. I točka. Međutim, mene više zanima situacija gdje otkrijem da je moja adresa u nečijoj bazi podataka, a adresa je toliko nova da je poznata samo policiji - konkretno, jedna poznata kartičarska kuća mi je poslala ponudu da postanem korisnik njene kartice! Otkud njima moja adresa?
hw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 14:03   #29
Quote:
hw13 kaže: Pogledaj post
Međutim, mene više zanima situacija gdje otkrijem da je moja adresa u nečijoj bazi podataka, a adresa je toliko nova da je poznata samo policiji - konkretno, jedna poznata kartičarska kuća mi je poslala ponudu da postanem korisnik njene kartice! Otkud njima moja adresa?
Napiši navedeno pitanje i pošalji na www.azop.hr !
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 08:30   #30
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Kažu ti da anketa traje 2-3 minute, a zna trajati i do 20 min....
.
jebi ga, tako šef naredi da moraš reć.
inače kad bi anketa trajala 2, 3minute to bi možda bilo desetak pitanja, a to baš i nije ozbiljna anketa, pa je ni ne bi mogli tako dobro prodat.


inače, ankete koje se rade po kućama su jo gore.
moraš lagat da traju 20 minuta, a često imaju i po pedesetak stranica pitanja!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 08:32   #31
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Inače, ovaj primjer koji sam gore navela (za radiestezista), je bezočan i izuzetno bezobrazan...sada u vrijeme godišnjih odmora netko naprosto može provjeravati hoćeš li ti reći "a ne hvala, evo ja sutra idem na godišnji odmor", pa lijepo imaju evidenciju gdje su sve prazni stanovi. Kako možeš biti siguran da se ne radi o nekakvom isprobavanju, ispipavanju terena, nekakvim provalnicima, lopovima i sl.? Bila sam stvarno malo šokirana tim pozivom i takvim ponašanjem, direktnim davanjem do znanja nepoznatih mi ljudi da znaju gdje stanujem, u kojoj ulici, u kojoj kući, na kojem broju...malo pretjerano je to, neki si uzimaju malo previše slobode.

Čuj, primjeni istu metodu. NAdam se da imaš lovca ili malo moderniji telefon. Zatim nazovi informacije i pitaj tko je na tom tel. broju.
Ako je to firma, ona koja ti se predstavila ili neka koja se bavi tim sranjima od poslova, onda nemaš bada.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 21:44   #32
@Vojky

Ima li šta u zakonu o anketama (konkretno mislim na P*ls)? Može li ih se prijavit za maltretiranje radi uzastopnog nazivanja?
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 18:18   #33
Quote:
Justice4All kaže: Pogledaj post
1: Čim ti provali da je to anketa ili slično ti ih odma prekini i reci ovako:
" Oprostite, sada nemam vremena ali možete mi ostaviti vaš kućni broj telefona pa ću ja vas nazvati u 23 sata pa ćemo pričati"
Oni pametniji odmah skuže a meni jednom žena rekla "ali mi radimo samo do 18 sati " Inače, to ti je fora iz "Seinfielda".

2: Posjeti www.azop.hr agencija za zaštitu osobnih podataka.
Tamo ih prijavi, konačno jedna služba u HR koja funkcionira i to vrlo učinkovito.

Pozdrav!
meni je to sranje... to sto tako odbrusivate ljude za ankete, ja sam to radila kao student nekad mi je trebalo po cijeli tjedan da napravim 100 anketa 2-minutnih, a po 4h dnevno sam zvala.... 3stranice brojeva a dobijes 5 anketa... strašno... a 2min vremena vama ne znace nista. a studosu je to 2-15kn po anketi. ovisno o duzini....

druga stvar je s ovima sta nesto prodaju, te dobili ste nagradu i sl je čisto uvaljivanje, ali na ankete cu uvijekl pitat koliko traje i ako je 5min. nema sanse da nekog otpilim znam koje su to muke

najvise vam to ide na zivce jer vas zovu 16-20 taman kad dodjete doma, odmorit se, gledat tv jesti... ovo ono.... i to stvarno kuzim.... al svejedno

__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 20:20   #34
kaj me ima netko zvati i smetati u 21 h radi ankete. to je vec stvar pristojnosti.

no, nisu krivi ti ljudi koji zovu, vec njihovi "poslodavci". studenta plate 2 kn po anketi, koji jadan mora sve te ljude iznazivati i zasprehati ih, a agencije vuku lovu samo takvu.

anketu nek si naprave na ulici, svima dostupnu, pa ako je netko zainteresiran, ispunit ce je.

jednostavno kazem da ja tu inace ne zivim i poklopim slusalicu. jer jednom im popustis, zvat ce te radi svakakvih gluposti.

no, lako za telefon. jednom me neka zenskica docekala pred vratima, i sad bih ja trebala pred njom otkljucati, i jos je mozda pustiti u stan koji je bio prazan, a nemam pojma tko je, niti su vremena takva da bih vjerovala da je ista zaista dosla zbog ankete.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 03:19   #35
Quote:
Tiare Flower kaže: Pogledaj post
prije par dana bila: "mi smo ta i ta firma, sutra naš radiestezist dolazi u vašu ulicu (i navede ime ulice) i može vam provjeriti položaj kreveta, podzemne vode, zračenja u stanu itd."... (Halooo, znači i znate gdje ja stanujem, freaky!!!!!! - "Strava u Ulici Brijestova" ).
Telefonski imenici koji su uredno dostupni na internetu sadrze uz ime i prezime osobe na kojoj se vodi telefon i tacnu adresu.
Jer kako bi neko ko trazi Peru Perica (a recimo da takvih ima 100 u nekom vecem gradu ) znao ciji mu broj zaista treba...valjda da zareda i nazove svih 100 Perica...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 15:45   #36
'Anonimna' PULS-ova anketa, upišite ime i prezime

Molim pomoč!
Dodje neki dan anketar na vrata i uvali mi anketu od 140 stranica,
PULS, Br.projekta 20001990, BRANDpuls, Verzija C
Obečam anketaru ispuniti anketu ali na kraju, na zadnjoj stranici, nakon tri sata rada, pročitam: Upišite Vaše ime i prezime, Adresu stanovanja i Broj telefona!?
Inače anketa je većim dijelom općenita, o potrošačkim navikama ali ima i dosta intimnih pitanja kao što su kolika Vam je plaća, pa plaća supruge, pa kamo ulažete novce, koje banke...
Pa onda za koju ste stranku glasovali na prošlim izborima za Sabor...
Pa ocijenite svoje osobine (nabrojano 32) ocjenama od 1 do 5, ambiciozni, bezbrižni, darežljivi,...
Zovem agenciju PULS, i gospođa lijepo kaže ako Vam je neko pitanje intimno, zabjelite ga koreksom ako ste ga već ispunil!?
U uvodu na prvoj stranici kažu da je anketiranje anonimno a traži sve tvoje podatke.
Onda mi kaže, to je zbog kontrole anketara da ne bi oni sami ispunjavali ankete, ovako mi ćemo Vas nazvati i provjeriti jeste li ju stvarno ispunjavali.
Na prvoj stranici je također redni broj ankete koju je anketar također upisao sa mojim imenom u svoju listu kada mi ju je predavao.
ZET is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 18:54   #37
Osobno mi je najgore to što me zovu u doba kad dođem umorna s posla i redovito me probude zbog neke gluposti. Ako je to spam i zabranjeno je zakonom, zašto to netko ne kažnjava?
Je li jedino rješenje trošiti svoj telefon, dosađivati AZOP-u i prijavljivati njihove brojeve telefona? K'o da nemam pametnijeg posla u životu?! Razumijem da netko na tome zarađuje, ali tko tvrdi da ja moram, želim i jesam solidarna s njima u svoje privato vrijeme kojeg imam tako malo?!
I onda mi je najgore kad me pitaju kao da mi je pet godina "Jesu li ti mama ili tata kod kuće?"....
bunny_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 20:37   #38
Ja obično grobarskim glasom kažem da su dotični (koga već traže) nažalost pokojni.. Onda guštam kad počne nesuvislo neugodno frfljanje s druge strane
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 12:03   #39
Quote:
bunny_vz kaže: Pogledaj post
Osobno mi je najgore to što me zovu u doba kad dođem umorna s posla i redovito me probude zbog neke gluposti.
A zašto imaš uključen telefon u vrijeme svojeg prevažnog odmora?
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 13:47   #40
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Ja obično grobarskim glasom kažem da su dotični (koga već traže) nažalost pokojni.. Onda guštam kad počne nesuvislo neugodno frfljanje s druge strane
I ja isto. Odnosno, otac mi je umro prije nekoliko godina, a kako telefon i dalje glasi na njega, uredno ga traže. Onda ja kažem da ga ne mogu dobiti, oni pitaju zašto i tako dalje. Meni zabavno. To ne radim anketarima jer njihov posao cijenim, ali s guštom tako odgovaram svima koji mi pokušavaju nešto prodati...
psiho patak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.