Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2017., 09:19   #7281
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
kakav je sake iz azijskog tjedna?
nisam ga nikad probao, jel kvalitetan? kako se pije, ohladjen ili na sobnoj temperaturi?
Loš.
Hot candy is offline  
Old 25.07.2017., 11:31   #7282
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ako to uspiješ napraviti prije nego što većina nas ide s posla, molim javi

Baš me zanima kakvo je meso... Ako stvarno bude dobro, ispraznit ću im cijeli frižider (pod uvjetom da toga bude u cca 15:30 kad dođem do tamo). No glupo mi je kupovati napamet, pa ako netko uspije dotad probati meso...
Neće se to razgrabiti kao npr. patke po 20 kn/kg. Ipak je ovo 130 kn/kg. Tako sam se ja bojao da će istog trena nestati otkošteni, svježi, file prsiju guske, pakiran u vakumu, koji je prva dva dana akcije bio 85 kn/kg, pa su ga za 4-5 dana pred istek roka trajanja spustili na 60 kn/kg da bi zadnja dva dana roka trajanja cijena otišla na 45 kn. A ja bedak prvi dan kupio 10 komada.

Nadoknadio sam tu glupost s još petnaestak komada zadnji dan.
Pellaprat is offline  
Old 25.07.2017., 12:05   #7283
Sjećam se guske... I ja isto kupio odmah hrpu
_MK_ is offline  
Old 25.07.2017., 12:09   #7284
Napravio sam malu kalkulaciju i po meni taj Lidlov chuck eye steak nije baš povoljan. Probati ću ga samo zato jer se radi o black angusu. Po kvaliteti chuck eye i ramstek se ne mogu usporediti. Konzumov dry aging ramstek s kosti košta 120 kn/kg, a kalo kod otkoštavanja iznosi 33% kako je to svojevremeno izračunao naš inžinjer grogo, a potvrđujem točnost njegovog izračuna. Dakle 1 kg čistog mesa Konzumovog odležanog ramsteka dođe 160 kn/kg. Razlika od 30 kn po kg između ramsteka i chucka je smiješna. Ovog Lidlovog crnog angusa treba probati ali nemojte se zaletiti pa bez da ga prethodno probate kupite više komada za zamrzavanje. 130 kn/kg za neki gulaš je previše.

Inače, danas sam bio u Konzumu Radnička i provjerio. Komora za zrenje je puna ramsteka koji još nisu zreli i nisu u ponudi. Mesar je provjerio i meso i papire o zrenju i rekao mi da u prodaju kreću u ponedjeljak 31.7.
Pellaprat is offline  
Old 26.07.2017., 00:28   #7285
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
.. Konzumov dry aging ramstek s kosti košta 120 kn/kg, a kalo kod otkoštavanja iznosi 33% kako je to svojevremeno izračunao naš inžinjer grogo, a potvrđujem točnost njegovog izračuna. Dakle 1 kg čistog mesa Konzumovog odležanog ramsteka dođe 160 kn/kg...
Mala korekcija: uz 33% kala (1/3), čisto meso je 2/3, pa je potrebno 3/2 kg mesa s kostima za 1kg čistog, dakle cijena ispada 180kn/kg.
3007 is offline  
Old 26.07.2017., 09:55   #7286
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
đizs, niš ne razmem
jel' ćeš ti to kupit i jest na kraju ili ne? onako kako ćeš ti, tako ću i ja, jer ni reči ne razmem



kupila tijesto za pizzu / pizza dough danas. namazala salse, malo mozzarele i nešto ribanog sira i jednu narezanu crvenu papriku. tijesto je odlično!!!!! kupovat ću sigurno dok god ga ima. jako fino. 15 min sve spremno!
Menni, đe nađe pizza dough? Jel to nesto limited edition?
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Old 26.07.2017., 10:06   #7287
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Mala korekcija: uz 33% kala (1/3), čisto meso je 2/3, pa je potrebno 3/2 kg mesa s kostima za 1kg čistog, dakle cijena ispada 180kn/kg.
Kaj si i ti u djetinjstvu bio zlostavljan ?

E, jbg, po 160 mi je malo više prijao. Treba uzeti onaj bon za 20% popusta na jedan artikl pa će biti i ispod 160.

Hvala na ispravci.
Pellaprat is offline  
Old 26.07.2017., 11:38   #7288
Bon? Koji bon? Gdje???
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 26.07.2017., 11:44   #7289
Konzum multiplus.
Svako malo kod kupnje uz račun dobiješ kupon za 20% popusta na jedan artikl po izbor
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 26.07.2017., 12:36   #7290
Quote:
Marina2501 kaže: Pogledaj post
Menni, đe nađe pizza dough? Jel to nesto limited edition?
nadam se da nije limited edition jer je predobro!
znači, to stoji tamo kamo i lisnato tijesto, skupa s onim prhkim tijestom. isto izgledaju sva tri.
pizza
lisnato
prhko

probala sam sva tri i ne znam koji mi je bolji.
dok ga ima, budem ga kupovala jer je easy peasy ručak/večera/marenda/što god.

sinoć sam radila neki kiš s tim prhkim tijestom (tijesto je zericu na slatku stranu, ali odlično se nadopunjava sa slanim punjenjem - ovo mi je već bio netko napisao ovdje na temi, ali zaboravih tko -sorry) - punila sam s kombinacijom jaja, ricotta, ribana tikvica, i na to stavila rezanu rajčicu onako na tanko i još puno ribanog sira. prilog matovilac nezačinjeni.
kako je to bilo fino, predobro.

enivejs, danas ćemo za ručak pizza (moje dvoje juniora se zaljubio u ovo tijesto), a meni se ne da kuhati nešto dulje vrijeme, tako da je ovo brzinska i dobitna kombinacija.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 26.07.2017., 13:47   #7291
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Konzum multiplus.
Svako malo kod kupnje uz račun dobiješ kupon za 20% popusta na jedan artikl po izbor
ima i u onom njihovom "časopisu" uz blagajnu...
tiluriumm is offline  
Old 26.07.2017., 15:42   #7292
Tijesto za pizzu je u standardnoj postavi. Ima još i lisnato i tijesto za kekse ili tako nešto...i ja ga kupujem. Za istu cijenu (sve je to oko 10kn) imate i u Kauflandu i u Plodinama to već izvaljano tijesto, ne ista marka, ali... Uvijek stoji negdje blizu jogurta, tamo gdje su njoki i takve pi**arije.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Old 26.07.2017., 18:34   #7293
Lidl Zaprešić ima još na desetke pataka......sad sam ubo dvije pa u frizer.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 26.07.2017., 18:44   #7294
Ma obično ih bude i za 30% popusta...
BigDaddy is offline  
Old 26.07.2017., 19:28   #7295
Lidl - Tematske tjedne akcije

Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Konzum multiplus.
Svako malo kod kupnje uz račun dobiješ kupon za 20% popusta na jedan artikl po izbor


Hvala na odgovoru
Dvaput sam provjerila u kojoj sam temi nakon njega. Fakat ne kužim kaj Konzumov bon ima s Lidlom. Može se kod njih iskoristiti?
Edit : sad sam se vratila unazad i skužila da je ta mesina o kojoj diskutirate u stvari u Konzumu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 26.07.2017., 21:06   #7296
Ma mesina je na "akciji" u Lidlu 😂 al ima slično povoljnije testirano u K

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 27.07.2017., 08:40   #7297
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ma mesina je na "akciji" u Lidlu �� al ima slično povoljnije testirano u K

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
E..sad,
a) lidla ima svugdje a konzum sa steakovima je samo jedan
b) u konzumu steakovi još nisu zreli a većina kupona vrijedi do 1.08.
c) lidl ima slabiji cut ali bolju pasminu

Razlika u cijeni je bez kupona velika 180 (neto) vs 130 a s kuponom nešto manja (144 vs 130) plus se moram hebavati sa čišćenjem....sudeći po slici lijepo je prorašteno meso i ja ću svakako probati......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 27.07.2017., 08:47   #7298
Ja se i dalje svesrdno nadam da će netko danas ujutro kupiti i napraviti si za ručak, pa da znamo kakvo je

BTW, ne žive svi u Zagrebu na pljunomet od ta dva Konzuma (Radnička i Črnomerec) sa stejkovima.
_MK_ is offline  
Old 27.07.2017., 11:14   #7299
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ja se i dalje svesrdno nadam da će netko danas ujutro kupiti i napraviti si za ručak, pa da znamo kakvo je

BTW, ne žive svi u Zagrebu na pljunomet od ta dva Konzuma (Radnička i Črnomerec) sa stejkovima.
Ja bum kupil al bum pekel za vikend...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 27.07.2017., 13:42   #7300
13:42, netko je valjda već ručao dosad
_MK_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.