Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2013., 19:53   #81
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Ja sam kraj shvatila da mora biti klišeiziran zbog glavnog lika. Onog kada kaže: "You think he ends it there? No! She dies, dad! I mean, the world's hard enough as it is, guys. Can't someone say, hey let's be positive? Let's have a good ending to the story?"
Mislim da je zato kraj takav.

Meni je film ugodno iznenađenje, svidio mi se. Biće to jedan od filmova koje ću gledati kad sam u depri i razočarana životom
kraj sam i ja tako protumačila, jooj ta scena kad baci knjigu mi preodlična

pa film i je rađen da se shvati da smo ponekad depresivni, da ima ljudi koji se bore s depresijama, bipolarnim poremečajim, šizofrenijama.
kolko sam ja shvatil jenn je u svom govoru na SAG nagradama naglasila da je sin od redatelja depresivan, da je to film da nešto saznamo o takvim ljudima i nosimo se s njima / nama
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:32   #82
Da,film je posvecen sinu reditelja David O'Russella koji boluje od biopolarnog poremecaja i depresivnosti.
Na taj nacin kroz ovaj film je hteo da mu pomogne da se oseti kao deo ovog sveta.
Film je posvecen svim tim osobama.
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 22:57   #83
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
film je ok za ubit veče

al mogli su naći neku malo stariju glumicu/udovicu, barem da ima 24...
Đizs! nisam neki filmoznanac i nisam pojma imala da je ova ženska tak mlada skoro sam u nevjest pala
assi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:05   #84
Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
Jenn je down to earth glumica i sa ogromnim uspjehom igara gladi, famom oko oscara ona ostaje bas prizemljena. Pogledaj intervjue po youtube, ima dobra razmisljanja i stavove sto mi se jos vise svida kod nje.
ja bih o Jennifer otvorila cijelu temu na forumu koliko mi je

Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
slažem se za winters bone, šteta da joj tad nisu dali, čak mi je za nijansu bila bolja od natalie u labudu, al očito možda se nisu htjeli razmetat oscarom nepoznatoj glumici (široj javnosti) što mi je glupo. ako dobro odradiš ulogu pa da na nitko nije čuo, prva ti uloga, sto pedeset prva, ako je dobra

neka, ako sad dobije, neće biti nezasluženo
za winters bone ga je def. trebala dobit, nadam se da će sada ispravit nepravdu i da će ga dobiti. a opet, moglo bi se baš dogodit da, iako je osvojila globes i SAG, baš ne dobije oskara.

Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Ja sam kraj shvatila da mora biti klišeiziran zbog glavnog lika. Onog kada kaže: "You think he ends it there? No! She dies, dad! I mean, the world's hard enough as it is, guys. Can't someone say, hey let's be positive? Let's have a good ending to the story?"
Mislim da je zato kraj takav.
baš to. 50% poruke filma se praktički može sažet u toj jednoj rečenici.

od filma nisam previše očekivala... kraj jest klišejast, al glumci, njihova luda kemija i fenomenalna gluma, kao i neke malene sitnice, izjave i dijalozi ga i čine tak posebnim i feel-good filmom
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 23:31   #85
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
ja bih o Jennifer otvorila cijelu temu na forumu koliko mi je
Ja se i pitam kako da najbolja mlada glumica na svetu nema posebnu temu.
Ovih dana sam u frci oko ucenja,pa ne mogu da ja otvorim ali bilo ko od nas ljubitelja filma sa viska slobodnog vremena,moze da otvori temu o Jennifer Lawrence.
Svakako da zasluzuje a i forum ce tako biti bogatiji a i svi mi koji smo njeni fanovi moci cemo i tamo da diskutujemo.
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 00:48   #86
ja ne vidim ništa posebno u toj jennifer :/
ne vidim oko čega tolika buka.

Vrlo dobar film, de niro najbolji glumac, tucker napokon u filmu !
Kraj filma je malo...nezadovoljavajuć
Olio FTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:02   #87
pa ima Jenn svoju temu odavna https://www.forum.hr/showthread.php?t=718534

evo pa pišite

edit: @solumate, pa ti si i kometirala tamo a kukaš kako nema teme
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 16:47   #88
Quote:
Milko63 kaže: Pogledaj post
film je ok za ubit veče

al mogli su naći neku malo stariju glumicu/udovicu, barem da ima 24...
Pa kakve veze ima koliko godina je stara glumica, ako uvjerljivo odglumi lik? Jen je teško odrediti godine, meni ona definitivno prolazi i pod 26 godina.

"Problem" je zapravo u tome da u filmovima o srednjoškolcima i studentima često glume ljudi koji su stari i preko 25 godina, pa iz medija imamo dojam da ljudi izgledaju starije u tim godinama nego što je stvarnost.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 18:33   #89
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Pa kakve veze ima koliko godina je stara glumica, ako uvjerljivo odglumi lik? Jen je teško odrediti godine, meni ona definitivno prolazi i pod 26 godina.

"Problem" je zapravo u tome da u filmovima o srednjoškolcima i studentima često glume ljudi koji su stari i preko 25 godina, pa iz medija imamo dojam da ljudi izgledaju starije u tim godinama nego što je stvarnost.
pa prilično su je teško našminkali, čime su je malo postarili, a i ta smeđa kosa jojdaje koju godinicu u odnosu na plavu. nisam čitala knjigu pa neznam jel tiffany i knjizi brineta
meni njene godine nisu smetale, dobila sam dojam da se mlada zaljubila i udala

e ovaj drugi paragraf, totalno, kad pogledam svoje srednjoškolske slike, i npr. film neki o srednjoškolcima, pa ja sam beba prema njima
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 18:33   #90
Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
pa ima Jenn svoju temu odavna https://www.forum.hr/showthread.php?t=718534

evo pa pišite

edit: @solumate, pa ti si i kometirala tamo a kukaš kako nema teme

ja sam (iz nekog razloga) mislila da je ta tema obrisana.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 19:16   #91
pogresi covek
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 21:08   #92
Quote:
alicia_keys kaže: Pogledaj post
pa prilično su je teško našminkali, čime su je malo postarili, a i ta smeđa kosa jojdaje koju godinicu u odnosu na plavu. nisam čitala knjigu pa neznam jel tiffany i knjizi brineta
meni njene godine nisu smetale, dobila sam dojam da se mlada zaljubila i udala

e ovaj drugi paragraf, totalno, kad pogledam svoje srednjoškolske slike, i npr. film neki o srednjoškolcima, pa ja sam beba prema njima
Ja imam 21, i kad je na kojoj god fotki vidim rekao bi da je bar 2-3 godine starija od mene . Ovo su izgledom vrlo varljive godine, poznajem 25-godišnjakinje koje pitaju za osobnu i nude dječje popuste jer izgledaju ko da su drugi srednje, a opet znam i cure iz drugog srednje koje izgledaju kao studentice 3. godine.

Ovo drugo je razumljivo, jer ipak nemaš toliko mladih kvalitetnih glumaca. Pa i Katniss u filmu (16 godina) glumi Jen koja je onda bila 3 godine starija.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 21:42   #93
Sve je to individualno.Ja imam 24 a svi mi daju 19-20.
Ali mi je Jenn nekako lepsa i sexipilnija sa plavom kosom.
Svaki covek i voli kada izgleda mladje od godina koje ima.
Slobodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 22:18   #94
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Ja imam 21, i kad je na kojoj god fotki vidim rekao bi da je bar 2-3 godine starija od mene . Ovo su izgledom vrlo varljive godine, poznajem 25-godišnjakinje koje pitaju za osobnu i nude dječje popuste jer izgledaju ko da su drugi srednje, a opet znam i cure iz drugog srednje koje izgledaju kao studentice 3. godine.

Ovo drugo je razumljivo, jer ipak nemaš toliko mladih kvalitetnih glumaca. Pa i Katniss u filmu (16 godina) glumi Jen koja je onda bila 3 godine starija.
hehe, da sve ovisi imaš li tzv. baby face

katniss je glumila sa 21 godinom i u filmu nisam obraćala pažnju na to dal glumica ima doista 16 godina ili ne, jer mi film bio dobar, no to nije ova tema
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 13:55   #95
Početak film mi je bio najzanimljiviji ali kad počnu monade s klađenjem postane malo dosadan. De Niro i Lawrenceova su najbolje odglumili, ostali prosjek.
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 09:27   #96
Meni predobar, osvježavajuć.

Super mi je kako kažu sve ono što inače zadržavaš za sebe zbog pristojnosti, dijagnoza je kul stvar!

Bradley i Jennifer definitivno furaju kemiju.
De Niro mi već duže vrijeme liči na olinjalu dosadnu babu, al' dobro.
Uskrsnuće Tuckera, fala svim svecima.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 23:40   #97
Rekao bih 'ogromno razočaranje' u slučaju da sam očekivao mnogo. A nisam očekivao ništa - gledao film onako, otvorena srca.

Počeo je dobro, onako, recimo atipični protagonisti jednog romantičnog filma (sa elementima komedije) kadli ono.....ode sve u trokurac.

Ne znam odakle da počnem: cijela ta priča oko plesa mi je bila banalna, a i cijela ta transformacija glavnih protagonista od psihički nestabilnih likova do normalno-funkcionalnih osoba...Budući da ovdje ima forumaša koji se znaju ljepše izraziti od mene, nije zgorega ponoviti:

Te njihove psihoze se ogledaju u filmu, iako ponajviše kroz forsirano ubrzane i naizgled nekoncizne dijaloge. Zbog pripadajućeg žanra ne ulazi se duboko u njihova psihološka stanja - ona služe samo kao razlikovni faktor u odnosu na ostala žanrovska ostvarenja. by PeaceFrog

Ma čak kad i zanemarimo sladunjasti kraj, šta ostaje: psihoično-ishitreni dijalozi, površno obrađivanje odnosa među braćom, silovanje ubacivanjem crnog comic reliefa u vidu Chrisa Tuckera, ili pak indijca-psihijatra, pa cijela ta epioda sa NFLom (tuča pred utakmicu - humor ?), klađenje na sve i 'juju' Roberta de Nira....

Loše 3/10
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 00:46   #98
Meni je ovaj film neopisivo dosadan. Jedino zanimljivo su jedno 5 minuta prije kraja. Lawrence i De Niro standardno odlični, Cooper standardo iritantan. Definitivno jedan od najgorih koje sam pogledala u zadnje vrijeme, ne razumijem nominaciju za Oskara.
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 18:58   #99
Ovo je još gore nego ljubići u kojima se prvo vole, pa se mrze, pa se pomire i na kraju Matthew McConaughey oženi djevojče.

Gore je zato što ti narastu magareće uši jer tek na polovici filma shvatiš da gledaš film gdje se prvo vole, pa se mrze, pa se pomire i na kraju Matthew McConaughey oženi djevojče. Pardon. Bradley Cooper.

Oscar? Za što? Kome?
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 19:44   #100
Quote:
kaya714 kaže: Pogledaj post
Ovo je još gore nego ljubići u kojima se prvo vole, pa se mrze, pa se pomire i na kraju Matthew McConaughey oženi djevojče.
Oscar? Za što? Kome?


Ni meni nije baš najjasnije čemu nominacija za oscara. U najboljem slučaju, ali baš ono najoptimističnijem kada zanemarimo sve mane, ovo je tek donekle nadprosječna romantična komedija.
PeaceFrog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.