Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2012., 19:33   #41
Quote:
GuestX kaže: Pogledaj post
Alpha - muškarac impozantne fizičke pojave, sa strogim etičkim kodeksom (ilitiga ima stav), a pritom se ne boji pokazati emocije, mentalno jak.

Primjeri? Pa evo, prvi na pamet mi pada Igor Štimac

u kući igora štimca postoji samo jedna biblija. Igor Štimac.


ako je neka dama spremna biti nečija kućna pomoćnica samo naprijed
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:38   #42
pretpostavljam da se svi muškarci koji su se oglasili na temi smatraju alfama?
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:39   #43
tool, u potpunosti se slažem s tobom.
meni nije napet netko tko nije alfa.
ak nije alfa, onda je papak.
__________________
do not forget to have fun at work
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:40   #44
Quote:
Scimmia kaže: Pogledaj post
"Pravom" muškarcu nije teško pokazati emocije i slabosti, ne izigrava robota hipertrofiranog samopouzdanja i racia jer zna da nisu to stvari koje nekog čine "pravim" muškarcem.
"Pravi" muškarac zna mjeru i neće u svakoj prilici i svima dati na uvid i svoju manje "jaku" stranu ali ponekad, kada osjeti potrebu hoće uz puno svijest o tome da to ne umanjuje njegovu "muškost" i ne smanjuje njegov potencijal za "jačinu", u nekoj drugoj prilici, u nekom drugom kontekstu.
Pravi muškarac je jednostavno autentičan, ide za onim što je,što god to značilo, neovisno o tome da li ga publika u tom trenutku većinski percipira kao "ženu" zbog nedopustive erupcije osjećaja Njegova snaga, za neke buduće prilike upravo se i rađa iz toga što ga nije briga što će publika u svojim skučenim glavama drapati zamišljenu sliku njegove muškosti.
On uopće ne razmišlja o sebi u tim terminima jer cijeni autentičnost i spontanost prije svega, nije podredio sve ostale aspekte svoga bića slici sebe kao Pravog Muškarca
I zna da na taj način neće dobro kotirati na tržištu, zna da tako na onoj najpovršnijoj, odokativnoj razini "analize" gubi bodove ali nije ga briga za tržište, publiku i bodove nego da živi život po svojim mjerilima.
U skladu s tim, može biti sam koliko god treba, njegova "slabost" se ne očituje u tome da će potrčati prvoj raspoloživoj nego u tome da će onoj stoprvoj raspoloživoj moći pokazati svu puninu svoje osobe pa tako i slabost.

da bih riječ rekla.potpis (ali se ni ne čudim što dolazi iz pera žene )
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:40   #45
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da se svi muškarci koji su se oglasili na temi smatraju alfama?
Nope . Nisam omega , ali nisam ni alpha . I am not afraid to show it , I am beta and i know it .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 19:42   #46
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da se svi muškarci koji su se oglasili na temi smatraju alfama?

ne smatram se ja alfom. Drugi me smatraju alfom. Alfa romeo za tebe dušo.
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 20:01   #47
Quote:
Broj2 kaže: Pogledaj post
ne smatram se ja alfom. Drugi me smatraju alfom. Alfa romeo za tebe dušo.


pravi muškarac živi svoj život, obrazuje se, radi (što već), voli svoju ženu i obitelj, druži se s ekipom i uživa u životu i ne opterećuje se "titulama" koje zauzima u nekom društvenom poimanju i gdje je on u toj hijerarhiji, niti razglaba o tome. kad bi takvog muškarca pitala-ej, što je to alfa muškarac? odgovorio bi mi-ma de ne davi glupostima.

(moj sud)
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 20:07   #48
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post


pravi muškarac živi svoj život, obrazuje se, radi (što već), voli svoju ženu i obitelj, druži se s ekipom i uživa u životu i ne opterećuje se "titulama" koje zauzima u nekom društvenom poimanju i gdje je on u toj hijerarhiji, niti razglaba o tome. kad bi takvog muškarca pitala-ej, što je to alfa muškarac? odgovorio bi mi-ma de ne davi glupostima.

(moj sud)

daj me ne davi s glupostima

meni je potpuno svejedno što se tiče mog alfa statusa od strane drugih.

Tako je kako je.

Živim s time. pomirio sam se jebiga

za tebe sam još uvijek Alfa Romeo

možda ćeš me sanjati večeras.....
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 20:39   #49
@Broj2: zašto onda nisi Broj1?
__________________
do not forget to have fun at work
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 20:54   #50
Quote:
t.star kaže: Pogledaj post
@Broj2: zašto onda nisi Broj1?

http://forum.net.hr/cfs-file.ashx/__...D00_152471.jpg

zbilja?

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da se svi muškarci koji su se oglasili na temi smatraju alfama?
ma sto ti je. naporan je to posao.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:11   #51
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
1. ...
Ovo nije definicija alfe. Alfa nije po prirodi agresivan (u homo sapiensima); on je stalozen.
..
I alfe nisu sirovine. Vrlo su mudri / inteligentni, pokazuju postovanje ali istovremeno se ne boje dat svoja misljenja. Ja uvijek osobno nastojim se ne sloziti sa puno stvari koja kaze zena (approval seeking).
You go, boy.

Quote:
Najbolji reprezentant alfa se mogu vidjeti iz filmova tipa "Drive" i sl.

Apophis je od svih najblize definiciji alfe:
Nijedna definicija dosad nije adekvatna onome što se pokušava definirati. Njegova je zgodna, ali također ne odgovara fenomemu.
Pojam alfe potiče iz svijeta životinja, a pokušaji da se to preslika na ljude obično uključi poneki propust koji ide u obliku nekog wishful thinkinga.

Alfa = calling the shots; sposobnost, utjecaj i moć da drugi postupaju kako pojedinac želi i njemu odgovara. Predvodnik i lider.
Na račun kojih točno karakteristika, zavisit će o zajednici.

Osobni integritet i drugo navođeno s time može i ne mora imati neke veze. Postolarev šegrt može biti osoba od najvećeg integriteta, uvažavati, ne kasniti, ne zamarati se djetinjarijama, a opet biti nebitan bilo kome oko sebe. Zašto - zato jer mu u priči nedostaje ovo gore što sam naveo.
On može biti osoba na mjestu, može imati respektabilne karakteristike, to se za njega može reći. Pa opet je vidljivo da to nema veze s fenomenom o kojem pričamo i da ga se ne može na račun toga smatrati alfa mužjakom. Hoće li s vremenom doći do više pozicije - ako ostane postolarev šegrt, sumnjam. Nedostaje mu neka snažnija osobina koja bi ga izdigla. Nijedna od navedenih (niti kombinacija) nije dovoljna.


U isto vrijeme, ima puno ljudi koji jesu u calling the shots pozicijama, a bez da imaju bilo poštenja, bilo osobnog integriteta, bilo ičega sličnoga. Tko god je bio dijelom neke institucije itd. sigurno se susretao s time i može se sjetiti takvih primjera. Zahvaljujući lakomislenosti generalne populacije, i svijet politike je dobro zrcalo. I svejedno su alfe, usprkos tim manjkavostima i odstupanjima od ovoga svega od ranije.

I, alfa neke zajednice može biti i agresivan i sirovina, nema to neke pretjerane veze da bi se idealiziralo u "e nije jer smo ljudi". Može biti agresivan, i ne mora; može biti sirovina, i ne mora.



Razlozi tom raskoraku su -
pojam potiče iz svijeta životinja, nije baš da životinje muči kašnjenje, isprike ili integritet, i,
ljudi nisu baš dotle evoluirali da bi neki fair play ili utopistički pogledi (kakvi bi bili optimalni, naravno) spominjani dosad na temi determinirali i u praksi tko je alfa.
Ono što je spominjano su dobre ideje generalno kako voditi svoj život; ne i dovoljno da bi se pojam alfe nekome prišio. Što je OK, ionako ta perspektiva i razbijanje glave o pojmu alfe i je li netko alfa, ili nije nije nikoga puno pametnijim napravila koliko ja znam.

Ta je perspektiva još uvijek prljavija (ili sirovija), nego što se ovdje opisivalo dosad. I zbog ljudske prirode ostat će takva u dogledno vrijeme.



Tip u Driveu je njuška, ali nije baš alfa. I bio je naivan na kraju kad je dao da ga onaj lik skoro krkne.
A, tvoj dio gdje ti "tražiš nešto da se ne složiš sa ženom" je lulz.



-Stipe

Zadnje uređivanje Stipe23 : 01.11.2012. at 21:27. Reason: Quote
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:15   #52
Slavko Linić je alfa muškarac.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:17   #53
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
zbilja?
Pa u tom i je poanta.
Šta je onda Broj2?

Iako moram priznat da je Broj2 zabavan.
__________________
do not forget to have fun at work
t.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:21   #54
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
12. Ne ispricava se za svoje postupke. Alfe mogu pogrijesiti; no nemaju tendenciju imati apologetsko / žrtveno ponasanje.

Ja uvijek osobno nastojim se ne sloziti sa puno stvari koja kaze zena (approval seeking).
lose, jako lose
u redu je ne slagati se sa misljenjem neke zene, ali nastojati se ne slagati puno je jadno i to nije pravi muskarac

Zadnje uređivanje zašto i kako : 01.11.2012. at 22:41.
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:37   #55
Quote:
t.star kaže: Pogledaj post
@Broj2: zašto onda nisi Broj1?

br.1 je zauzet. i u kolicima
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:39   #56
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post


Nijedna definicija dosad nije adekvatna onome što se pokušava definirati. Njegova je zgodna, ali također ne odgovara fenomemu.
Pojam alfe potiče iz svijeta životinja, a pokušaji da se to preslika na ljude obično uključi poneki propust koji ide u obliku nekog wishful thinkinga.

.....
ako ne govorimo o "pravom" muškarcu nego o tom nekom famoznom alfi, stipe je pogodio u sridu
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 21:41   #57
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Tako da ne bi rekao da je autoritet = alfa.
Formalni autoritet proizlazi iz (dodijeljenog) položaja, a neformalni iz stvarnih karakteristika (osobe). Formalni + neformalni autoritet = pravi čovjek na pravom mjestu. Ovisno o tome kako tko doživljava "alfe" (dosta ljudi misli da ih može prepoznati, ali veliko je pitanje koliko ih nije u krivu ), dosta lako ih može povezati i s jednim i s drugim.


EDIT: Tek sad vidjeh da je spomenut Igor Štimac. Na sveopće iznenađenje. Nedavno sam od kuma čuo da su sve cure s naše godine (a studirali smo na muškom fakultetu) prije 20 godina jako visoko vrednovale Igora Štimca. Vjerojatno postoji i određeni broj muškaraca koji mu se divi, ali sasvim sigurno ima i onih koji za dotičnog misle da je obična seljačina (koja se, istina, potrudila ispeglati javni imidž). E sad, čini li to Štimca alfom ili ne, vrag će ga znati.

Zadnje uređivanje stagediver : 01.11.2012. at 21:48.
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 22:31   #58
Quote:
Tip u Driveu je njuška, ali nije baš alfa. I bio je naivan na kraju kad je dao da ga onaj lik skoro krkne.
Po čemu nije alfa?

Daj argumente.

Quote:
Što je OK, ionako ta perspektiva i razbijanje glave o pojmu alfe i je li netko alfa, ili nije nije nikoga puno pametnijim napravila koliko ja znam.
To je zato jer se ljudi nikad ne udube u topic koji proucavaju.

Koncept alfe se moze primijenit na sva podrucja zivota, ne samo na zene.

Quote:
U isto vrijeme, ima puno ljudi koji jesu u calling the shots pozicijama,
Quote:
I svejedno su alfe, usprkos tim manjkavostima i odstupanjima od ovoga svega od ranije.
Bit na calling the shots pozicijama te ne čini alfom. Ni priblizno. Ne slazem se s tvojom percepcijom da su oni alfe.

Po meni, alfa moze biti i smetlar / pekar / slasticar - neovisno o poslu koji rade. Radi se o stavu prema zenama i zivotu opcenito - to te cini alfom.

Ne pozicija na kojoj radis, vec kako to radis.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.

Zadnje uređivanje Tool : 01.11.2012. at 22:40.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 22:34   #59
alfa muškarac je Bernie Ecclestone

NApoleon je recimo bio alfa. A morao je nositi štikle da bi nekom prosjećnom mužkarcu došao do brade

zanimljivo. Kako malen muž a tako veliki apetit

pravi alfa
Broj2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 22:44   #60
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
1. Samopouzdanje.

2. Passionate in life. Sto znaci da ima odredjenu zanimaciju izvan socijalnih krugova.

3. Composure. Alfe ne 'pucaju', ko odredjeni ljudi. Stalozeni su u svakoj situaciji, kolko god situacija bila ozbiljna.

4. Self driven i self disciplined (vezano uz 2.)

5. Visoke moralne vrijednosti. Obicno ljudi mijesaju aroganciju sa alpha muzjacima. To nije definicija alfe.

6. Natural leader (napr. ak idemo van i odlucujemo gdje cemo, tocno se vidi hijerarhija komunikacije, cak i u malim socijalnim grupama od 3 - 5 ljudi).

7. Kaotican i nepredvidljiv u odnosu sa zenama; zena slijedi njega, not the other way around.

8. Dominantnost, a ne agresija. Velika razlika izmedju ovo dvoje: alfe nisu agresivni, unless provoked.

9. Pricaju sporo, razgovjetno, a ne brzo i zapleteno. Duboki glas nije na odmet. Ne melju i ne pricaju puno ko tipicine jedinke; nemaju potrebu tracati i slicno.

10. Ne traze approval od zena i imaju vlastito misljenje koje budu iznjeli, iako se protivi mozda misljenju zene.

11. Body language: opusteno i ne pretjeruje sa "smijanjem" i grimasama. Ozbiljnost most of the time, ali ima smisao za humor.

12. Ne ispricava se za svoje postupke. Alfe mogu pogrijesiti; no nemaju tendenciju imati apologetsko / žrtveno ponasanje.

Ovo nije definicija alfe. Alfa nije po prirodi agresivan (u homo sapiensima); on je stalozen. Ako pak dodje do sukoba, he will face them: not run away.

I alfe nisu sirovine. Vrlo su mudri / inteligentni, pokazuju postovanje ali istovremeno se ne boje dat svoja misljenja. Ja uvijek osobno nastojim se ne sloziti sa puno stvari koja kaze zena (approval seeking).
Potpis na sve. Propustio si samo tacku broj 1:

Alfa je uspjesan.

Pitanje je samo da li je sve ostalo uzrok ili posljedica.

Alfa bira bitke - zena mu nije konkurencija nego potreba (kao i muskarac Alfa zenki), muskarci jesu.

U zivotu sam upoznala 2 Alfe - obojica su me oborili s nogu. Alfe zahtijevaju fokus i autenticnost - jer to i sami daju. Tacno je da su izuzetno rijetki, ali zato sve prsti od Alpha wannabies.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger