Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 23:12   #1
HZZ- Izrada poslovnog plana za samozapošljavanje

Hrvatski zavod za zapošljavanje na svojim internet stranicama navodi kako će zanteresiranima osigurati sve potrebne informacije vezane za samozapošljavanje, edukaciju te stručnu pomoć pri izradi Poslovnog plana?
Da li ste takvu stručnu pomoć i dobili?
Ima li netko konkretan primjer poslovnog plana?
vindex1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 11:20   #2
Ja sam na stranicama zavoda vidio te formulare i isprintao sam ih.
Plan ima 15 stranica, opširan je i treba ispuniti od osnovnog pitanja koja je tvoja poslovna ideja pa do kakav ti je poslovni prostor.Također imaš li konkurenciju u svom mjestu za posao koji misliš pokrenuti, kolika ti je mjesečna zarada koju misliš imati.Kako misliš oglašavati svoj posao itd.

Na dosta toga treba odgovoriti.Nekome je pametno da se posavjetuje sa knjigovođom koji će mu voditi knjige a ja planiram imati paušalni obrt pa knjigovođa nije potreban.
Na burzi su mi rekli da se mogu javiti u Sisak u županijsko središte ako imam pitanja.

Zasad još planiram neke stvari pa nisam odnio papire na zavod.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 17:56   #3
upomoooć! gdje se nalazi tih 15 stranica???? Ne mogu nikako pronaći! help
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Ja sam na stranicama zavoda vidio te formulare i isprintao sam ih.
Plan ima 15 stranica, opširan je i treba ispuniti od osnovnog pitanja koja je tvoja poslovna ideja pa do kakav ti je poslovni prostor.Također imaš li konkurenciju u svom mjestu za posao koji misliš pokrenuti, kolika ti je mjesečna zarada koju misliš imati.Kako misliš oglašavati svoj posao itd.

Na dosta toga treba odgovoriti.Nekome je pametno da se posavjetuje sa knjigovođom koji će mu voditi knjige a ja planiram imati paušalni obrt pa knjigovođa nije potreban.
Na burzi su mi rekli da se mogu javiti u Sisak u županijsko središte ako imam pitanja.

Zasad još planiram neke stvari pa nisam odnio papire na zavod.
abosilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 18:50   #4
http://www.hzz.hr/DocSlike/POSLOVNI_...OSLJAVANJA.doc
ahiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:56   #5
Quote:
vindex1 kaže: Pogledaj post
Hrvatski zavod za zapošljavanje na svojim internet stranicama navodi kako će zanteresiranima osigurati sve potrebne informacije vezane za samozapošljavanje, edukaciju te stručnu pomoć pri izradi Poslovnog plana?
Da li ste takvu stručnu pomoć i dobili?
Ima li netko konkretan primjer poslovnog plana?
ta cijela priča sa tim poticajima je obična navlakuša, al isprobaj sam pa buš vidio. daju ti novce, ali ti uvjetuju rješenjem da si moraš isplaćivat takvu bruto plaću da ti onda odmah uzmu te novce nazat u prvih 6 mjeseci. i još se obvezuješ da ćeš imati u prvih godinu dana određeni promet i za taj promet jamčiš potpisanom zadužnicom. navlakuša, priča za medije, da tobože ispadne da se nešto dijeli i radi, ništa više.
milkovmil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 15:01   #6
Quote:
vindex1 kaže: Pogledaj post
Da li ste takvu stručnu pomoć i dobili?
moraš otić kod svog redovnog savjetnika na hzz-u i pitat ga tko je tvoj savjetnik za samozapošljavanje. onda će ti reći tko je to i zakazat će ti termin za sastanak s njim. ostalo doznaš od njega.
milkovmil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 12:24   #7
Treba dobro promisliti prije nego se čovjek upusti u ovo.Ja još uvijek razmišljam o nekim stvarima i ako i krenem u ovo samozapošljavanje idem u paušalni obrt.
Ostalo mi ne odgovara jer neću imati veliki promet, barem ne u početku.
Za paušani obrt se dobiva 18800 kuna, naravno ako se odobri plan.Ta lova se iskoristi za mjesečni doprinos tijekom jedne godine.
Osoba može tražiti i veći poticaj 23000 ili 28000 kuna.To je za d.o.o.

Ali uvjet je da se zaradi još toliko u godinu dana.Dakle HZZ daje pola love a mora se u jednoj godini još toliko zaraditi.

Po meni je paušalni obrt bolji od d.o.o jer je porez manji i davanja su manja.
Paušalist nije u sustavu pdv-a i nije obveznik fiskalizacije.
To meni odgovara ali svako treba da vidi šta je za njegovu zamisao za posao najbolje.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:06   #8
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Treba dobro promisliti prije nego se čovjek upusti u ovo.Ja još uvijek razmišljam o nekim stvarima i ako i krenem u ovo samozapošljavanje idem u paušalni obrt.
Ostalo mi ne odgovara jer neću imati veliki promet, barem ne u početku.
Za paušani obrt se dobiva 18800 kuna, naravno ako se odobri plan.Ta lova se iskoristi za mjesečni doprinos tijekom jedne godine.
Osoba može tražiti i veći poticaj 23000 ili 28000 kuna.To je za d.o.o.

Ali uvjet je da se zaradi još toliko u godinu dana.Dakle HZZ daje pola love a mora se u jednoj godini još toliko zaraditi.

Po meni je paušalni obrt bolji od d.o.o jer je porez manji i davanja su manja.
Paušalist nije u sustavu pdv-a i nije obveznik fiskalizacije.
To meni odgovara ali svako treba da vidi šta je za njegovu zamisao za posao najbolje.
da, problem je samo što ne možeš paušalni obrt otvoriti baš za bilo koju djelatnost, to je točno određeno zakonom koje djelatnosti mogu biti paušalisti mislim.
milkovmil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 18:40   #9
Tako je.U mom slučaju sam se raspitao u HOK-u u savjetodavnoj službi i saznao da mogu biti paušalist.
Zato bi svakom preporučio da se javi u savjetodavnu službu jer imam odlična iskustva.Slao sam mailom razna pitanja i za 2 ili 3 dana stiže odgovor.
Neke druge institucije su katastrofa, nema odgovora po 15 dana.
Pratim i emisiju Obrtnik i partner na HRT-u.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:12   #10
Ma daj ljudi šta vam je,imao sam ja puno više novca,ali sam se bojao uložiti u neki biznis,jer mislim da je u ovoj državi sve osuđeno na propast.

Ne zadužujte se,propasti ćete ko Hrvatska
witk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 18:22   #11
Nema predaje
Svako treba dobro razmisliti šta radi i ne ići u velike kredite.Zato je paušalni obrt daleko bolji izbor za ljude koji imaju mali promet.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:14   #12
Quote:
dragec84 kaže: Pogledaj post
Plan ima 15 stranica, opširan je i treba ispuniti od osnovnog pitanja koja je tvoja poslovna ideja pa do kakav ti je poslovni prostor.Također imaš li konkurenciju u svom mjestu za posao koji misliš pokrenuti, kolika ti je mjesečna zarada koju misliš imati.Kako misliš oglašavati svoj posao itd.
Opširan? 15 stranica? Totalni sprd, a ne poslovni plan. Uguglaj malo pojam poslovnog plana, što treba sadržavati, kako se piše i koliko traje sama izrada pa će ti biti jasnije...
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 19:40   #13
Quote:
witk kaže: Pogledaj post
Ma daj ljudi šta vam je,imao sam ja puno više novca,ali sam se bojao uložiti u neki biznis,jer mislim da je u ovoj državi sve osuđeno na propast.

Ne zadužujte se,propasti ćete ko Hrvatska
Ova mjera nije tako loša, jer prema stručnoj spremiomogućava da pokrenete svoj biznis- j. doo ili obrt! Koliko sam shvatio iza te mjere je sufinanciranje doprinosa za tebe, da se skineš sa Zavoda i opet to vratiš u proračun! Ili s druge strane možeš kupiti opremu na kojoj ćeš raditi , pa kroz prihode opet uplaćivati u proračun! Mislim da te ne vežu na određeni iznos doprinosa, nego možeš biti na minimalcu. Slučajno sam ovih dana aktivno radio na tome. Više na PM. Novci idu prema stručnoj spremi i od poznanika sam čuo da su tom mjeromjako zadovoljni.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 11:20   #14
Upravo tako.Ako mi odobre lovu onda bih ja to svaki mjesec uplaćivao za svoje doprinose.Oko 1700 kuna mjesečno.Ne treba mi lova za strojeve ili alate jer već imam sve što mi treba.Ne treba mi ni za najam prostora ili režije.
Obrt će biti u mojoj obiteljskoj kući.
Za paušalni obrt daju 18800 kuna a potrebno je u godinu dana zaraditi još toliko.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 13:31   #15
Quote:
vindex1 kaže: Pogledaj post
Hrvatski zavod za zapošljavanje na svojim internet stranicama navodi kako će zanteresiranima osigurati sve potrebne informacije vezane za samozapošljavanje, edukaciju te stručnu pomoć pri izradi Poslovnog plana?
Da li ste takvu stručnu pomoć i dobili?
Ima li netko konkretan primjer poslovnog plana?
Hey, bok!

Edukaciju i stručnu pomoć kao prvo od HZZ-a možeš zaboravit.
Dobit ćeš termin ako uopće kod g. Janjića za mj. dana.
Možeš nazvati ako imaš konkretno pitanje.
" PLAN SAMOZAPOŠLJAVANJA" nije poslovni plan.
Opčenito se vidi da nije sastavljen od stručne osobe za takvo nešto.
Ako ti treba pomoć oko sastavljanja plana za hzz, postoje besplatni seminari kao npr. u TPZ-u, koji su plačeni od grada da ti pomognu da staneš na noge.

Preporućio bih svima koji su stvarno ozbiljni otvoriti "biznis" da se prijave za samozapošljavanje. Naravno da imaju sistem, svi poticaji su namjenski! Morate im dokazati da ste platili doprinose, pa ne otvarate firmu kako bi propali u prvom mjesecu!
Dobro je to što dobijete sve novce odmah na račun pa možete recimo s tim novcima otvoriti d.o.o., kupiti opremu itd...

ako te zanima još nešto konkretno ostavi poruku. Vrijedi za sve zainteresirane!

Pozdrav!
__________________
Alex
dinamomax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 00:00   #16
ovaj je projekt namijenjen ljudima koji znaju što hoće, imaju viziju i sigurni su da će uspjeti. Što je čudno ako oni traže da zaradiš još toliko tijekom godine?
Ako ti daju npr 18.800 kn i traže od tebe da još minimalno toliko zaradiš ne vidim u čemu je problem. Ako misliš da ne možeš u godini dana zaraditi 18.800 kn, zašto ćeš onda otvarati tvrtku ili obrt. Napravi plan, sve razradi, i ako vidiš da ti je posao koji si mislio raditi financijski isplativ onda ajde u ovo. A ako nije onda idi raditi kod nekog ili smisli nešto drugo što će biti isplativije.

Što se tiče poslovnog plana to što ispunjavate nije klasičan poslovni plan. Ali je jako koristan i navede te da analiziraš neke stvari na koje nisi mislio. Bar je meni tako bilo. I na kraju sam razradila neka pitanja na koja nisam mislila i kad sam sve napisala tek onda sam bila sigurna da je to to.

Ako želite samo uzeti te novce, malo se promuvati u svijetu poduzetništva onda ovo nije dobro za vas.

Najlakše je reći ovo ne valja i to je to. Koje dobro opravdanje za ne napraviti ništa, država je kriva što je to tako i riješili ste problem sami pred sobom.
marieta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 19:09   #17
Situacija sljedeća:
U 9 mjesec namjeravam diplomirati (VSS elektrotehnika)
99.9% završit na burzi, no imam plan otvoriti obrt.
E sad, pitanje, tražio bih poticaje, recimo da ih dobijem. Da li je jedan od uvjeta pri dodjeljivanju poticaja taj da u prvoj godini poslovanja nesmijem se zaposliti
u nekog poslodavca (naravno,plan je tražiti posao u struci nakon diplome), naravno Obrt bi bio u funkciji samo bi bio zaposlen u drugoga (koliko znam, to je moguće) ???
max-damage is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 09:48   #18
Jel netko predao zahtjev za odobravanje poticaja? Ja sam predao prije mjesec dana i od onda nema ništa. Kolegica je dobila odgovor za tjedan dana. U HZZ-u tvrde da su promjenili način isplate pa se zato odužilo (nije više u komadu nego kvartalno).
ChillyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:20   #19
Quote:
marieta2005 kaže: Pogledaj post
Što se tiče poslovnog plana to što ispunjavate nije klasičan poslovni plan. Ali je jako koristan i navede te da analiziraš neke stvari na koje nisi mislio. Bar je meni tako bilo. I na kraju sam razradila neka pitanja na koja nisam mislila i kad sam sve napisala tek onda sam bila sigurna da je to to.
Aj ti analiziraj kolko će te koštat plin u 5om mjesecu tvog poslovanja (i slične nebuloze koje se moraju napisat) - to su gluposti...

Evo sad ću ti reć zašto postoji taj njihov poslovni plan. Zato da kao oni vide što ti namjeravaš i da ti prema tome odobre ili odbiju poticaje po njihovoj procjeni očeš li uspijet ili ne - to je ono što je vidljivo na prvi pogled.
Dakako stvari su puno drugačije nego što se čine na prvi pogled.
Pitanja su nebulozna iz razloga da ti MORAŠ na savjetovanje jer nisi siguran što im odgovorit (nitko ali ama baš nitko ne može znat koliko će plačat najam tamo u nekom od mjeseca svog poslovanja jer ti NE SMIJES započet poslovanje prij nego oni odobre zahtjev, da ne spominjem da moraš napisat adresu i ime poslovanja koje nije registrirano) i stoga nisi siguran oće li zahtjev biti odobren. U prijevodu PRISILJEN si otići na razgovor sa savjetnikom koji to ispuni s tobom. A to znači da su oni ko institucija opravdali svoje postojanje a to što su stvari izvedive na puno jednostavniji i lakši način njima zapravo nije u interesu. Na ovaj način ta institucija postoji i legalno krade od države i svi beskorisni ljudi koji rade u tim institucijama na tu prevaru imaju posao. Tako funkcionira Hrvatska
virtualist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 09:14   #20
2011 nije bilo tako opširnog plana...mislim da je sve zajedno bilo 3 stranice, k tome da sam ja još detaljno razradila čime bi se bavila, kakvi bi bili proizvodi i donjela potvrde o najavi suradnje sa poslovnim partnerima (sve na još 3 stranice )
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.