Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 09:23   #1921
Nema tko organizirati i provoditi natječaje, kad je pola njih na godišnjima.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 11:06   #1922
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Nema tko organizirati i provoditi natječaje, kad je pola njih na godišnjima.
Pa vecinom.su godisnji odsredine 7. mj., tu negdje kaj ne? i u 8.
Nekak mi to prerano sad da ih je toliko na godisnjem.. ajd dobro, mozda i je
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 13:08   #1923
Ali zamisli- raspišeš sad natječaj, dok stignu prijave, pa dok se sve sortiraju, onda taman dođu godišnji.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 10:57   #1924
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Njemačke penzije su za naše pojmove brutalne. Meni kolega na poslu u Mađarskoj samo na temelju 20 godina rada u Njemačkoj na inside sales poslovima(dakle ne nešto hiper uber super stručno menadžersko ili štogod) ima osiguranu njemačku penziju od 1600 eura neto istog trena čim smije u mirovinu.
S tim novcima, dakle samo od puke mirovine, može se lagodno živjeti i u Munchenu, a kamoli ne u nekim zemljama istočnog bloka (npr. Češka) što je sve češći slučaj među Nijemcima koji baš žele uživat u starosti.
I na te novce će imati i (dosta manju, od nas nažalost čak i veću) mađarsku penziju kakva bude da bude.
Dakle ne tvrdim da nema siromašnih Nijemaca, ali siromašan Nijemac je u pravilu budala. Ili da budem precizniji-idiot. Koliko god godina imao. Za siromašne Nijemce, ako nemaju neki ozbiljan oblik mentalne retardacije, stvarno nemam suosjećanja.
Čitam malo ovu temu, svašta se piše, i naletih na ovo pa samo da reagiram.
Vi koji ste sad u 20-ima, 30-ima, pa i oni stariji, možete slobodno zaboraviti na penziju, neće ih biti za nas. Vrlo vjerojatno pola nas neće imati ni posla više za desetak godina, jer će pola poslova robotizirati i jednostavno neće biti toliko ponuda poslova kao sad. Ne govorim za Hr, da ne bi bilo (pitanje je hoće li ona i postojati tad ), nego za cijeli svijet, pa i Njemačku i slične razvijene zemlje.
Prema tome, što uštedite u idućih 10, 15 godina, to je više manje to od čega ćete živjeti. Nažalost.
Žao mi je da netko još vjeruje da ima osiguranu penziju kad odradi desetak godina u Njemačkoj ili kojoj već zemlji.
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 10:50   #1925
Pozdrav, mene zanima jel se ikome desilo da ti poslodavac kaže da si dobio posao i da će se javiti vezano još za dokumentaciju koju trebaš prikupiti i ne javi se?
LittleMissA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 17:44   #1926
meni osobno ne, ali znam par slučajeva

tak je to u Hr
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 20:23   #1927
Quote:
LittleMissA kaže: Pogledaj post
Pozdrav, mene zanima jel se ikome desilo da ti poslodavac kaže da si dobio posao i da će se javiti vezano još za dokumentaciju koju trebaš prikupiti i ne javi se?
Ja sam doživio prije 2 mjeseca sve dogovorio s poslodavcem, sutra dolazim na posao samo trebam poreznu karticu dofurat, svi ostali papiri donešeni.

I za par sati poslodavac zove da kao ipak nije potpisan taj ugovor s strancem o proizvodnji ( narudžba ) iako je već uzeo par ljudi a ja sam trebao biti voditelj.

Kao javit će se za par dana kada se službeno potpiše narudžba.

Naravno nije se javio niti sam ga ja htio zvati bilo mi je jasno da je muljaža.

Apsolutno me više ništa ne može iznenaditi.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 20:12   #1928
ljudi, ispricavam se ako je vec bilo ovo pitanje.

frend zeli da mu se isplate prekovremeni. u ugovoru je napisano da se prekovremeni placaju, ali to se cesto kod privatnika ne postuje. zalit ce se poslodavcu, ovaj ce ga vjerojatno odjebat, i onda ce ga frend tuzit. ima li ikakve koristi od te tuzbe, pitam se. ja mu kazem da nema, ali on ce traziti drugo misljenje. naravno, placa se isplacuje pola na ruke, pola na bankovni racun.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:51   #1929
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
ljudi, ispricavam se ako je vec bilo ovo pitanje.

frend zeli da mu se isplate prekovremeni. u ugovoru je napisano da se prekovremeni placaju, ali to se cesto kod privatnika ne postuje. zalit ce se poslodavcu, ovaj ce ga vjerojatno odjebat, i onda ce ga frend tuzit. ima li ikakve koristi od te tuzbe, pitam se. ja mu kazem da nema, ali on ce traziti drugo misljenje. naravno, placa se isplacuje pola na ruke, pola na bankovni racun.
postoje insitucije koje mogu to pogledati.
U najgorem slucaju ce mu doci inspekcija rada.
Ako je dobro podmazan,onda mu nece nista napraviti,al ako nije,moze upast u probleme.
Naravno ,ako frend ima pisane tragove koje upucuju na druge malverzacije,mislim da moze daleko doci.

Naravno,sve ovo ce ga vjerojatno stajati posla. Ali covjek se iznenadi koliko ustvari ima prava. Samo ih radnik ne zna/ne zeli iskoristiti.
__________________
If you can't handle the internet, don't go on the internet!
Abomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:03   #1930
https://ec.europa.eu/eures/public/do...ent%20Services

Evo nešto za 35+. Ako sam dobro shvatila, iako nema Hrvatske na popisu, možete se prijaviti preko države koja je na popisu, a koja Vam dogovara (Slovenija, Njemačka). Prednost imaju dugotrajno nezaposleni.
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:50   #1931
Kako se provjerava status na Zavodu za zapošljavanje, te zadovoljavam li uvjete za Stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa?

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Horvan is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 17:40   #1932
Ovo sam morala podijeliti; DIP traži tajnika povjerenstva i uvjet je 10 godina iskustva.
https://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto...Sifra=86289163
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 19:52   #1933
Pa naravno! Moraju uvjete prilagoditi osobi koju misle zaposliti, ili su već zaposlili, da ne uleti outsider kojim slučajem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
One day you'll leave this world behind so live a life you will remember!
J. Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 20:59   #1934
Quote:
LittleMissA kaže: Pogledaj post
Pozdrav, mene zanima jel se ikome desilo da ti poslodavac kaže da si dobio posao i da će se javiti vezano još za dokumentaciju koju trebaš prikupiti i ne javi se?
Naravno. Preko nekoliko puta
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:29   #1935
Znaci ne znam di bi napiso ovo i skim da podjelim ovu zanimljivu pricu pa cu ovdje...
prijavio sam se na jedan posao i natjecaj je zavrsio i tako sjedim sam u kaficu, chekiram mail svako malo (navika) i tako pored mene sjede jedne zenske pricaju nesto i jedna drugoj kaze 'joooj znas sta sam ti htjela rec... mama mi je sredila posao u ***** (poslodavac od kojeg cekam odgovor) preko veze, taman je sad bio natjecaj, a ona ima prijatelja...'
ja onak u sebi "a super u p...." i odem iznerviran iz kafica....
kolke su sanse da to nije isti posao za koji cekam odgovor?
berorobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 12:48   #1936
Quote:
berorobex kaže: Pogledaj post
Znaci ne znam di bi napiso ovo i skim da podjelim ovu zanimljivu pricu pa cu ovdje...
prijavio sam se na jedan posao i natjecaj je zavrsio i tako sjedim sam u kaficu, chekiram mail svako malo (navika) i tako pored mene sjede jedne zenske pricaju nesto i jedna drugoj kaze 'joooj znas sta sam ti htjela rec... mama mi je sredila posao u ***** (poslodavac od kojeg cekam odgovor) preko veze, taman je sad bio natjecaj, a ona ima prijatelja...'
ja onak u sebi "a super u p...." i odem iznerviran iz kafica....
kolke su sanse da to nije isti posao za koji cekam odgovor?
Danas i ptice na grani znaju da se dobar dio ljudi u hr zapošljava preko veze a ne prema kvalifikacijama itd.
Koliko puta su meni moji govorili da se zaposlim preko veze(imamo jednog strica,a posao bi bio u turizmu pošto on zna sve ugostitelje u njegovoj okolici i nikakvih beneficija što se tiče visine plaće)
No ja sam to odbio jer ne želim biti zaposlen na temelju poznanstva već na temelju toga koliko sam ja vrijedan.
Nedavno,biće već dvije godine mi je umro otac - prilično mlad,taman je trebao imati 50 godina.
Svi su mi onako suptilno poručivali da iskoristim to,valjda da me ljudi zaposle iz sažaljenja.
Da me nisu pitali o tome jer su već čuli ne bi to uopće ikome spominjao.

No,znam da većina ljudi nije kao ja te da su mnogi u lošijim situacijama pa se bore za kruh na sve načine,no znam i da ima mnogo onih kojima nije loše ali se ipak zaposle na tako jedan sramotni način.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 02:46   #1937
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
ne želim biti zaposlen na temelju poznanstva već na temelju toga koliko sam ja vrijedan.
... sramotni način.
Nemoj tako razmisljati. Ako imas priliku zaposliti se, zaposli se. Ako imas negdje vezu, iskoristi je.

Bez veze, zaledja, referenci, networkinga nigdje i nista neces postici. I to sve uz pretpostavku da si vrijedan barem onoliko koliko ti mislis da jesi.

To ti je zivot frendu.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 20:54   #1938
Pozdrav,

je li netko uspio naci ili zna gdje je najbolje traziti, honorarni posao vikendima? Tipa u ugostiteljstvu, nekakva prodaja i slicno.

Trazila sam po grupama na fejsu, njuskalu , ali tamo vecinom traze redovne studente sa vlastitim ugovorom, ili traze nekakve poslove u tjednu u jutarnjem terminu, ili 8h na dan. A ja to ne mogu jer radim od 8 do 16 h od pon do petka.

Sto je toliko tesko naci neki pomocni posao? Jebeno!
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:35   #1939
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

je li netko uspio naci ili zna gdje je najbolje traziti, honorarni posao vikendima? Tipa u ugostiteljstvu, nekakva prodaja i slicno.

Trazila sam po grupama na fejsu, njuskalu , ali tamo vecinom traze redovne studente sa vlastitim ugovorom, ili traze nekakve poslove u tjednu u jutarnjem terminu, ili 8h na dan. A ja to ne mogu jer radim od 8 do 16 h od pon do petka.

Sto je toliko tesko naci neki pomocni posao? Jebeno!
njegovatelj, moraš platiti tečaj, i radiš vikendima, to je jako traženo.
ili od kafića do kafića, i pitaš.
nema posla, to ti je.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:27   #1940
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

je li netko uspio naci ili zna gdje je najbolje traziti, honorarni posao vikendima? Tipa u ugostiteljstvu, nekakva prodaja i slicno.

Trazila sam po grupama na fejsu, njuskalu , ali tamo vecinom traze redovne studente sa vlastitim ugovorom, ili traze nekakve poslove u tjednu u jutarnjem terminu, ili 8h na dan. A ja to ne mogu jer radim od 8 do 16 h od pon do petka.

Sto je toliko tesko naci neki pomocni posao? Jebeno!
Možeš se pokušati javiti agencijama za istraživanje tržišta jer često traže ljude za mystery shopping koji možeš raditi u bilo koje vrijeme ili anketiranje po kućama za koje je čak poželjno da se rade popodne/navečer kad radni narod dođe s posla.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.