Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2016., 16:28   #61
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Meni je i dalje najproblematičnija kandidatura Ingrid Antičević Marinović.
Kraj Davorina Mlakara? Pa kako?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:39   #62
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Zar nije Barić priznala da je prepisivala neku radnju pa samim tim nema više potreban legitimitet ? Ako nisam falio prezime
Nije Barić nego sutkinja Snježana Bagić zamjenica Jasne Omejec.
Quote:
Predsjednica Ustavnog suda izbjegla komentirati navodni plagijat sutkinje Bagić
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---415349.html
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:41   #63
Navodno SDP blokirao i druge HDZove kandidate pored onog Babića kojeg su pristali maknuti?

Pa i pod cijenu ustavne krize se ne smije dozvoliti da SDP preuzme kontrolu nas Ustavnim sudom.

I opcenito bi trebalo zabraniti da stranacki kandidati uopce budu kandidirani za suce.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 16:47   #64
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Kraj Davorina Mlakara? Pa kako?
A šta fali Mlakaru
Quote:
Davorin Mlakar (Bjelovar, 30. prosinca 1958.), hrvatski pravnik i bivši ministar uprave.

Diplomirao je na Pravnom fakultetu u Zagrebu 1982. godine. Započeo je svoju karijeru u osiguravajućem društvu "Croatia osiguranje" na međunarodnim osiguranjima i nastavio ju kao stariji službenik u tijelima državne uprave, uključujući pozicije izvršnog pomoćnika savjetnika za Grad Zagreb.

U vladi premijera Valentića obnašao je najprije dužnost tajnika Vlade (od 13. svibnja 1993. do 3. ožujka 1994.), a potom ministra uprave. Tu dužnost nastavio je obnašati i u vladi premijera Mateše do 1998. godine. Zatim je obnašao dužnost veleposlanika Republike Hrvatske u Japanu i Republici Koreji.
Izvor:https://hr.wikipedia.org/wiki/Davorin_Mlakar

Osim šta u životu profesionalno nije ušao u sudnicu niti se bavio sudskom praksom ili odvjetništvom

Dobro sad je u nekom problemu oko Hypo pa možda se i navikne na pravosudne prostorije naročito sudnice.
Quote:
Afera Hypo banka: Uzeli mito i nudili su usluge bankarima?
Pročitajte više na: http://www.24sata.hr/news/afera-hypo...avljali-475764 - 24sata.hr

Materijal za Ustavnog sudca bez greške.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 17:20   #65
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nije Barić nego sutkinja Snježana Bagić zamjenica Jasne Omejec.


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---415349.html
Tako je , moja geška
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 17:22   #66
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Meni je i dalje najproblematičnija kandidatura Ingrid Antičević Marinović.
Zašto ? Po čemu je lošija od Mlakara ?

Da se razumijemo ja ne bi dozvolio niti jednom političaru da ide u US ali mi nije jasno kako je Ingrid najproblematičnija ?
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 17:56   #67
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Zašto ? Po čemu je lošija od Mlakara ?

Da se razumijemo ja ne bi dozvolio niti jednom političaru da ide u US ali mi nije jasno kako je Ingrid najproblematičnija ?
Možda jer je pomalo luckasta?
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 18:42   #68
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Možda jer je pomalo luckasta?
Nije pomalo luckasta, nego je tupa, glupa, ne zna engleski i na prvoj sjednici Sabora je sve u 16 lupetala o masonima, illuminatima, piramidama i sličnim stvarima iz arsenala teorija zavjere. I muž joj se bavi kamatarenjem po Zadru.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 18:59   #69
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije pomalo luckasta, nego je tupa, glupa, ne zna engleski i na prvoj sjednici Sabora je sve u 16 lupetala o masonima, illuminatima, piramidama i sličnim stvarima iz arsenala teorija zavjere. I muž joj se bavi kamatarenjem po Zadru.
I moj stari loše karta belu, ali dobro obavlja svoju profesiju kojom se bavi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 19:00   #70
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Možda jer je pomalo luckasta?
luckasta si ti
takav sam i ja
zato sam te dušo zavoleo jaaaa
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 19:11   #71
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije pomalo luckasta, nego je tupa, glupa, ne zna engleski i na prvoj sjednici Sabora je sve u 16 lupetala o masonima, illuminatima, piramidama i sličnim stvarima iz arsenala teorija zavjere. I muž joj se bavi kamatarenjem po Zadru.
Opet bolje od plagijatorice i muljatora koji diže lovu pod lažnim imenom. Da se razumijemo, izbor je katastrofa, ali Ingrid definitivno nije najgora.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 21:23   #72
Ako već nije najgora definitivno je uz bok Mlakaru, još ovo s mužom kamatarom ako je istina stvarno dno dna. Nevjerovatno kakav šljam i ološ sjedi na takvom mjestu. Zapravo, kad bolje razmislim, koji vrag mi uopce i imamo sve te sudove Božje? Slučaj s Glavašem je teška smijurija i kršenje Ustava i mnogih zakona, sama Omejecka je neki dan priznala da nema opravdanja da se nešto drzi 4 godine i razmatra a ESLJP odgovorio Glavašu u roku par dana! treba kompletno naše sudstvo raspustit, uvest nam monitorning na sve moguce grane i uvest suce iz EU koji ce sve radit po zakonu i Ustavu!
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:03   #73
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije pomalo luckasta, nego je tupa, glupa, ne zna engleski i na prvoj sjednici Sabora je sve u 16 lupetala o masonima, illuminatima, piramidama i sličnim stvarima iz arsenala teorija zavjere. I muž joj se bavi kamatarenjem po Zadru.
Moze imati IQ manji od 70 ali svejedno je bolja od smradova koji prepisuju radove ili smradova koji se lazno predstavljaju po svijetu dok muljaju sa zemljistem...

Meni je cakano gledati kako je ljudima iz obrazovanja veci krimen necija tupost nego namjerno laganje i muljanje,pogotovo po pitanju radova...



Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:43   #74
Dragovan rekao kod šprajca da postoji dogovor za 10 sudaca
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:20   #75
N1 je još prije javio da se neslužbeno čuje kako su se kasno popodne HDZ i SDP dogovorili oko liste od 10 ustavnih sudaca.
Podoljnjak je ranije danas rekao da Most podržava samo 6 od tih 10 jer preostala 4 "nisu dovoljnog pravnog znanja i/ili etičnosti".

Je li netko zna hoće li se sutra glasati za svih 10 sudaca u paketu, ili jednog po jednog? Zanima me je li može Most jednostavno biti suzdržan kod tih 4, pa neka se HDZSDP bez njih snalazi oko dovođenja 101 zastupnika na glasanje.
__________________
Za sva vrimena
Sicko S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:24   #76
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Nije pomalo luckasta, nego je tupa, glupa, ne zna engleski i na prvoj sjednici Sabora je sve u 16 lupetala o masonima, illuminatima, piramidama i sličnim stvarima iz arsenala teorija zavjere. I muž joj se bavi kamatarenjem po Zadru.
i dalje bolja od mlakara iako nije neka sreca, btw mozda zenska i zna engleski samo ima problem s izgovorom, znanje jezika se ne moze vidjeti samo kroz izgovor
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:27   #77
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Po meni bi model bio ovakav:
Dobar model. Ja bi kao uvjet još postavio zabranu djelovanja prošlog ili sadašnjeg u bilo kojoj političkoj stranci koja u vrijeme kandidature drži makar i jedno mjesto u Saboru.
Naime iako Ustavni sud smatraju nekakvim imaginarnim četvrtim stupom vlasti ja se sa takvom podjelom - ne slažem. Ustavni sud spada pod sudsku vlast i činjenica da Ustavne suce bira zakonodavna vlast je po meni uvod u sukob interesa. To se i dalje vidi u činjenici da Ustavni sud donosi odluke u sukladnosti zakona sa ustavom, zakona koje donosi zakonodavna vlast! Zakonodavnoj vlasti je u interesu da zakoni prođu ispitivanje ustavnosti.
Kako onda mogu birati tijelo koje o tome odlučuje? Osim toga kako Ustavni sud može poništiti presude čak i Vrhovnog suda, samom logikom nalaže se da je Ustavni sud zapravo najviša instanca sudbene vlasti u RH. Nije li odabir ustavnih sudaca od strane zakonodavne vlasti indirektno uplitanje zakonodavne vlasti u sudsku?
Treba li nam to, pogotovo kada uzmemo u obzir da izvršna vlast u potpunosti kontrolira zakonodavnu vlast putem parlamentarne većine te da mi, de facto, svake četiri godine(osim prošle) biramo diktatorski režim sa rokom trajanja?
No dobro to je vjerojatno za drugu raspravu.
Što se izbora ustavnih sudaca tiče moj prijedlog je:
4 - bira DSV iz redova sudaca
4 - biraju Odvjetnička i Javnobilježnička komora te Pučki pravobranitelji zajednički
4 - biraju Pravni fakulteti u RH
1 - bira Sabor RH ali je vezan listom koju sastavljaju ostala prethodno navedena tijela zajednički.

Sabor RH ih na kraju ceremonijalno i formalno samo potvrđuje...
Brain32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 00:11   #78
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
i dalje bolja od mlakara iako nije neka sreca, btw mozda zenska i zna engleski samo ima problem s izgovorom, znanje jezika se ne moze vidjeti samo kroz izgovor
Ingrid je taman za sutkinju ustavnog suda..Neka zaokruži karijeru..

Nikad mi nije bilo jasno sprdanje sa engleskim, pogotovo kad dolazi od nacije u kojoj je pola građana nepismeno..Doslovno nepismeno, jedva da imaju završenu srednju (jer je eto obavezna)..
Znanje stranih jezika ne treba ni spominjat kad su arvati u pitanju..

Muž joj je bio svojevremeno ugledni odvjetnik, a malo manje je postao ugledan, kad se otkrilo, da za izvršene usluge se recimo upiše na zemlju (nekretninu), stranke..
Nit je prljaviji, nit je gori od ostalih iz branše..

Dololović nema para, jedan i jedini je takav..
Za valjat se..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 01:08   #79
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
Ako već nije najgora definitivno je uz bok Mlakaru, još ovo s mužom kamatarom ako je istina stvarno dno dna. Nevjerovatno kakav šljam i ološ sjedi na takvom mjestu. Zapravo, kad bolje razmislim, koji vrag mi uopce i imamo sve te sudove Božje? Slučaj s Glavašem je teška smijurija i kršenje Ustava i mnogih zakona, sama Omejecka je neki dan priznala da nema opravdanja da se nešto drzi 4 godine i razmatra a ESLJP odgovorio Glavašu u roku par dana! treba kompletno naše sudstvo raspustit, uvest nam monitorning na sve moguce grane i uvest suce iz EU koji ce sve radit po zakonu i Ustavu!
Nemoj coprati, narod je godinama coprao da trebamo uvoziti političare i sad dok smo uvezli Tima, narodu ne odgovara. Ne želim zamisliti kako bi izgledao proces kad bi se pred sucem Pierrom pojavio Joža iz Bednje i progovorio tečnim bednjanskim dijalektom
index01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 10:44   #80
Odbor za Ustav je utvrdio listu od 10 kandidata koju je predložio Saboru. Valjda će Reiner to staviti na glasanje već danas.

9 glasova za (jednoglasno)
Andrej Abramović
Branko Brkić
Mario Jelušić
Lovorka Kušan
Miroslav Šumanović

8 glaaova za
Josip Leko
Davorin Mlakar
Rajko Mlinarić

7 glasova za
Ingrid Antičević-Marinović
Snježana Bagić
__________________
Za sva vrimena
Sicko S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.