Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2016., 17:25   #1
Posao u (digitalnom) marketingu

Pozdrav,

ako vec ima tema isprike i prebacite me. Dakle, ako ima nekog s iskustvom ili jos bolje nekog tko je poslodavac u području da mi odgovori bila bi mi ogromna pomoć.

Zanima me kako doći do prvog posla u (online) marketingu. Nisam završila ekonomiju, napominjem, no s obzirom da su me usprkos tome zvali na razgovore za posao, ne čini mi se presudno. Imam iskustva u kontaktu s klijentima i nekakvom pisanju za web, uglavnom bih uspješno riješila zadatke koje bi mi poslali nakon zaprimljene molbe, no ono što me jako koči je nedostatak iskustva u samom marketingu.

Ideja mi je upisati nekakav tečaj i steći certifikat, no nije baš jeftin, pa mi se ne bacaju pare ako je uzaludan. Ili da ganjam nekakav graničan posao prodaja-marketing i nadam se mogućnosti napredovanja? U prodaji imam iskustva.

Jako jako me ovo zanima i apsolutno se nalazim u tome, spremna sam i volontirati za početak, ali ne znam kako da uvjerim onog prvog poslodavca da mi pruži priliku.

Učim se sama koliko mogu, no na kraju sve pada u vodu zbog neiskustva.

Što biste mi preporučili? Na čemu mogu raditi da mi podigne konkurentnost?
__________________
"vi ste se zabunili, on nema ženu!"
shae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 18:07   #2
Quote:
shae kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ako vec ima tema isprike i prebacite me. Dakle, ako ima nekog s iskustvom ili jos bolje nekog tko je poslodavac u području da mi odgovori bila bi mi ogromna pomoć.

Zanima me kako doći do prvog posla u (online) marketingu. Nisam završila ekonomiju, napominjem, no s obzirom da su me usprkos tome zvali na razgovore za posao, ne čini mi se presudno. Imam iskustva u kontaktu s klijentima i nekakvom pisanju za web, uglavnom bih uspješno riješila zadatke koje bi mi poslali nakon zaprimljene molbe, no ono što me jako koči je nedostatak iskustva u samom marketingu.

Ideja mi je upisati nekakav tečaj i steći certifikat, no nije baš jeftin, pa mi se ne bacaju pare ako je uzaludan. Ili da ganjam nekakav graničan posao prodaja-marketing i nadam se mogućnosti napredovanja? U prodaji imam iskustva.

Jako jako me ovo zanima i apsolutno se nalazim u tome, spremna sam i volontirati za početak, ali ne znam kako da uvjerim onog prvog poslodavca da mi pruži priliku.

Učim se sama koliko mogu, no na kraju sve pada u vodu zbog neiskustva.

Što biste mi preporučili? Na čemu mogu raditi da mi podigne konkurentnost?
Ne trebaš upisivati skupe tečajeve, jako puno informacija možeš naći online i to besplatno.

Na Courseri imaš tečajave o digitalnom marketingu, social media marketingu, content menadžmentu, marketing mixu itd.

Imaš i Future Learn, EdX, imaš i Google i Facebook kao izvor informacija...

Rijetko tko će te zaposliti bez ikakvog iskustva i znanja. Educiraj se i onda imaš dvije mogućnosti ili brendiraj sebe ili nešto svoje ili volonterski odradi koji posao.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 21:56   #3
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ne trebaš upisivati skupe tečajeve, jako puno informacija možeš naći online i to besplatno.

Na Courseri imaš tečajave o digitalnom marketingu, social media marketingu, content menadžmentu, marketing mixu itd.

Imaš i Future Learn, EdX, imaš i Google i Facebook kao izvor informacija...

Rijetko tko će te zaposliti bez ikakvog iskustva i znanja. Educiraj se i onda imaš dvije mogućnosti ili brendiraj sebe ili nešto svoje ili volonterski odradi koji posao.
Koristim online izvore da bih se ucila, no nekako mi se cini da ce mi certifikat biti ozbiljnije dozivljen. Ono mogu ja tebi reci da znam ne znam sta tko tebi jamci da ja to zbilja znam. Iako eto jednom me covjek na razg za posao pitao malo dublje o tome i utvrdio da stvarno znam o cem pricam iako dana sluzbenog iskustva nemam, ali uglavnom dobijem blijedi pogled kad kazem ucila sam sama.
Nemam problema s volontiranjem, dapace u svakoj molbi za posao naglasim da sam spremna volontirati i na nizoj poziciji da dobijem priliku nauciti, ali cini mi se da im je lakse platit nekog nego se zajebavati s ucenjem nekog. Čak i ako cu morati uz to konobariti da prezivim, jasno mi je da je to prilika za ucenje, a ne rad za bezveze, ali dobijem dojam da me nitko ne dozivljava ozbiljno ako nudim raditi besplatno.
__________________
"vi ste se zabunili, on nema ženu!"
shae is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 22:41   #4
Quote:
shae kaže: Pogledaj post
Koristim online izvore da bih se ucila, no nekako mi se cini da ce mi certifikat biti ozbiljnije dozivljen. Ono mogu ja tebi reci da znam ne znam sta tko tebi jamci da ja to zbilja znam. Iako eto jednom me covjek na razg za posao pitao malo dublje o tome i utvrdio da stvarno znam o cem pricam iako dana sluzbenog iskustva nemam, ali uglavnom dobijem blijedi pogled kad kazem ucila sam sama.
Nemam problema s volontiranjem, dapace u svakoj molbi za posao naglasim da sam spremna volontirati i na nizoj poziciji da dobijem priliku nauciti, ali cini mi se da im je lakse platit nekog nego se zajebavati s ucenjem nekog. Čak i ako cu morati uz to konobariti da prezivim, jasno mi je da je to prilika za ucenje, a ne rad za bezveze, ali dobijem dojam da me nitko ne dozivljava ozbiljno ako nudim raditi besplatno.
Pa ja sam u tom poslu i mogunti reći da ti sam certifikat ne znači previše. Nije to baš teško dobiti jednom kad si platio tečaj. Ono što je najbitnije je iskustvo.

Nisam mislila na volontiranje na način da se javljaš firmama i pišeš u molbi da bi volontirala. Ne znam je li to uopće legalno Valjda znaš nekoga tko ima neki obrt, firmu ili tako nešto. Napravi im marketinšku strategiju besplatno. Pitaj u lokalnom frizeraju da li im možeš voditi Facebook stranicu ili napraviti GA kampanju. Ili napravi blog o nečemu pa za to napravi neki marketinški plan. Moraš imati nešto opipljivo na čemu se može vidjeti i kako radiš i koliko imaš smisla za posao. I koliko znaš na kraju krajeva.

Koje si online izvore koristila i što si do sad naučila? Čisto da znam što da ti preporučim dalje.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:52   #5
Upravo je to najveci problem nasih poslodavaca. Poslodavac hoce covijeka koji je tek zavrsio skolovanje i da pritom ima odmah i 20 godina radnog staza u tom podrucuju za sto se skolovao, ali da nema vise od 30 ili 35 godina jer je onda prestar.
Niti jedan poslodavac ne zeli radnika uciti, svi zele gotovog radnika. A kad se postavlja pitanje gdje ce nauciti raditi, ako mu pritom nitko neda sansu da nauci onda nastane muk. Toliko o inteligenciji nasih poslodavaca.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 18:58   #6
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Upravo je to najveci problem nasih poslodavaca. Poslodavac hoce covijeka koji je tek zavrsio skolovanje i da pritom ima odmah i 20 godina radnog staza u tom podrucuju za sto se skolovao, ali da nema vise od 30 ili 35 godina jer je onda prestar.
Niti jedan poslodavac ne zeli radnika uciti, svi zele gotovog radnika. A kad se postavlja pitanje gdje ce nauciti raditi, ako mu pritom nitko neda sansu da nauci onda nastane muk. Toliko o inteligenciji nasih poslodavaca.
Pa ja nisam poslodavac, samo kažem kako stvari stoje.

Ako se na natječaj za posao javi barem 50 ljudi koji imaju xy godina iskustva u tom poslu, teško da će poslodavac razmišljati o tome da da šansu osobi bez ikakvog iskustva. To je, na žalost, tako.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 02:41   #7
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Pa ja nisam poslodavac, samo kažem kako stvari stoje.

Ako se na natječaj za posao javi barem 50 ljudi koji imaju xy godina iskustva u tom poslu, teško da će poslodavac razmišljati o tome da da šansu osobi bez ikakvog iskustva. To je, na žalost, tako.
Znam ja jako dobro kako stvari stoje zato sam i napisao kakav je slucaj kod poslodavaca. A sad ovo kad se javi 50 osoba na jedno radno mijesto to samo znaci da nema dovoljno posla za sve vec za pojedince. Ipak matematika govori sve, imas 50 kandidata i jedno radno mjesto sto znaci da je vjerojatnost da ces bas ti dobiti radno mjesto jednako 2%.
Cak sam bio na razgovoru za jedan posao na mirovinskom gdje su bile tri gospode i nade se jedna gospoda koja pita tesku glupost i ostane ziva. Pitanje je bilo, zasto tako dugo trazim posao, a trazio sam samo 4mj. od primitka diplome.
Odgovorio sam joj kad se javi 100 kandidata na jedno radno mjesto onda to spada pod lutriju jer je vjerojatnost da ces dobiti posao jednako 1%. Na sto se ona samo nasmijala i bubnula slijedece pitanje, a sto ako bas vas odaberemo rekoh i dalje bi to bila lutrija. Na sto se opet nasmije i dalje vise nije imala komentara niti neko pametno pitanje. I sto mislis dali sam dobio posao ?
Naravno da nisam, sto znaci da sam ipak upravu jer ipak ne mozes protiv matematike.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:08   #8
Bila sam napisala cijeli post i zbrejko mi se komp

anyways, radim u digitalnom marketingu i nemam struku (zavrsila sam 2 tehnicka faksa).

Digitalni marketing je opsiran pojam. cime se tocno zelis baviti? Kad gledas oglase za posao, da, oni napisu da traze specijalista za digitalni/internet marketing, a kad pogledas traze 6u1 osobu (kao i svi ostali poslodavci).


npr. Trazimo specijalista za internet marketing
- mora znati komunikaciju na drustvenim mrezama - COMMUNITY / SOCIAL MEDIA MANAGER
- treba znati SEO i pisanje kampanja na google adwordsu te postavljanje bannera - PPC MANAGER
- mora znati pisati postove, oglase, kampanje, usput i kreativne ideje, te pofotkati proizvode - COPYWRITER / CONTENT MANAGER / PHOTOGRAPHER
-treba imati odnos s klijentima te im prodati xyz ponudu - ACCOUNT / SALES MANAGER


stoga, imam dva pitanja:

no.1 imas li profile na svim mrezama? (fb, tw, insta, snap...)
no.2 ides li po meetupovima? (IM meetup, zgtweetup, adwords uz kavu...)

U principu je jako jednostavno, uci i citaj sto vise mozes. isprobavaj sve nove mogucnosti koje stignu na drustvene mreze na svojim profilima. radi kampanje za frendove/frendice koji imaju male obrte i oglasavaj ih na fb/googleu.

Networking! Kreni po meetupovima. Imas ih stvarno hrpu. I svi su uglavnom najavljivanji po fbu/tw. dodji na kavu/cugu, poslusaj predavanja i upoznaj ljude. tamo ces najprije cuti tko je presao u koju firmu, gdje je otvoreno radno mjesto, tko ce tek objaviti natjecaj i slicno.


ako zelis raditi i nije ti bed par mjeseci volontirat, pogledaj po grupama na fbu, svako malo netko ima oglas za internship. a u par mjeseci internshipa ces nauciti hrpu. Nakon toga, trazis prvi posao, ispocetka nemoj trazit basnoslovnu placu, ali kasnije malo po malo ce ici.


uci i radi na sebi. polozi osnovne google certifikate (analytics i adwords). kasnije ak ti see svidi PPC bransa, onda mozes i ostalih 8/9 ili koliko ih vec ima. naravno, pazi jer ti certifikati vrijede godinu i pol, nakon cega se moras ponovo certificirat

po meni je davanje love za algebrine i LSPR certifikate na pocetku bacanje love, kasnije kad se uhodas i budes imala par godina iskustva, onda si plati da imas neko "obrazovanje" u radnoj knjizici.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 16:49   #9
@eowyn prilicno sam ok u photoshopu, ucila sam iz raznih tutorijala kako mi se sta cinilo zanimljivo, upucena u google analytics i google adwords, sad na courseri pratim lekciju o seo optimizaciji. Malo mi je to nabacano, ne idem nekim redom, vec sta sam po oglasima za posao vidjela da se trazi. vodim blogic jos od ranije, ali to sam krenula cisto za sebe pa ne znam koliko je tema zanimljiva siroj publici, radi se o knjigama. tako da snalazim se dosta dobro i u wordpressu, ali to mi ni nije neki skill s obzirom da je dosta jednostavan za upotrebu i vjerujem da svatko zna.

@ostoppbar, hvala na opsirnom postu. Imam na fejsu profil za sebe i fb page za blog, ali tek začet, profil na twitteru (njega sam malo zapostavila, ali ispravit cu) i instagramu. Znam poslikat sta treba da lici na nesto, znam malo montirati video, znam slozit animaciju u jednostavnijim alatima.
Mene osobno najvise zanimaju drustvene mreze, social media manager mi je recimo najidealnija pozicija. Nisam jos isla na meetupove, no znam da mi je networking bitan koliko i imati skill, tako da svakako mislim poceti. Svakako hvala na prijedlozima.
Nije mi bed volontirati, iako nisam u idealnoj financijskoj situaciji, no da dobijem priliku snasla bih se vec nekako. I fakat na pocetku ne pucam na neku veliku placu, vazno mi je da dobijem priliku radit nesto sto volim pa sta daju-daju. Radila sam sad 5 god posao koji sam mrzila iz dna duse i nema tih para kojih to vrijedi.


dosta sam jos zbrda-zdola, ne znam puno, ali fakat kako vise ucim tako me vise zanima. "nova" sam u tome, zato i pitam
__________________
"vi ste se zabunili, on nema ženu!"
shae is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 17:21   #10
Quote:
shae kaže: Pogledaj post
@ostoppbar, hvala na opsirnom postu. Imam na fejsu profil za sebe i fb page za blog, ali tek začet, profil na twitteru (njega sam malo zapostavila, ali ispravit cu) i instagramu. Znam poslikat sta treba da lici na nesto, znam malo montirati video, znam slozit animaciju u jednostavnijim alatima.
Mene osobno najvise zanimaju drustvene mreze, social media manager mi je recimo najidealnija pozicija. Nisam jos isla na meetupove, no znam da mi je networking bitan koliko i imati skill, tako da

svakako mislim poceti. Svakako hvala na prijedlozima.
Nije mi bed volontirati, iako nisam u idealnoj financijskoj situaciji, no da dobijem priliku snasla bih se vec nekako. I fakat na pocetku ne pucam na neku veliku placu, vazno mi je da dobijem priliku radit nesto sto volim pa sta daju-daju. Radila sam sad 5 god posao koji sam mrzila iz dna duse i nema tih para kojih to vrijedi.


dosta sam jos zbrda-zdola, ne znam puno, ali fakat kako vise ucim tako me vise zanima. "nova" sam u tome, zato i pitam
obavezno twitter. ja sam svoj prvi posao dobila jer sam izmedju ostalog jedina na testiranju znala koliko charactera moze biti u tweetu, dok ekipa s marketinga i novinarstva nisu znali. twitter je oaza za marketingase opcenito, atmosfera je lezerna i uvijek ces vidjeti tko sta radi i kad je sljedeci meetup mislm da bi uskoro trebao biti internet marketing meetup (regaj se na meetup.com i nadji u zagrebu IM meetup pa kad bude bio dobijes notification).


rekla si fb, insta, tw, fali ti snap da, znam, i meni je uzasan i odvratan i ne kuzim ga (valjda sam prestara za to), ali zbog posla ga moras znati. moras znati koje mogucnosti ima. ja ga privatno ne koristim, imam samo profil na njemu, ali sam zato za klijenta napravila jebacku kampanju koja mi je genijalna i koju misle prijaviti sljedece godine na dane komunikacije i weekend media festival. moras znati sve drustvene mreze


znas analytics i adwords. super, ali za njih se moras certificirat. free je, tak da, kaj cekas

photoshop skill je super! ja znam ono, bare minimum i konkretno mi sad ne treba. sve sto trebam je napisati deckima dizajnerima "trebam ovu fotku s shuttera, dimenzije te i te, jos na to stavi ovaj logo i ovaj copy". u velikim firmama ti nece trebat, ali u manjim je super sto ga znas.


Social Media Manager je najdivnija pozicija mnogi ce ti se smijat jer najlakse je napisat "lajkaj i objavi ovaj post na javno i mi cemo putem random.org izabrat pobjednika" (btw znas da je to ilegalno po zakonu RH? ), ali iza toga se skriva puno super stvari, ali i jako puno pisanja krvi. Npr. jedan od mojih stranih klijenata je veliki sportski brand koji zahtijeva godinu dana unaprijed napisani plan za svaki post, svaki vizual, na svakoj drustvenoj mrezi. dakle, 3 posta tjedno (9 ak racunas da radis za 3 mreze) puta 4 tjedna mjesecno puta 12 mjeseci. I jos tekst uz sve to. i sve to kombinirat s praznicima, halloweenom, uskrsom, danima ovog onog ovisno o tome sto radi klijent. Nije jednostavno, pogotvo ak uzmes u obzir da ti da dva tjedna da to smisli i napravis, a ti imas ostalih 8 klijenata koji zahtijevaju paznju.


da li se isplati? Uvijek
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 15:53   #11
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
obavezno twitter. ja sam svoj prvi posao dobila jer sam izmedju ostalog jedina na testiranju znala koliko charactera moze biti u tweetu, dok ekipa s marketinga i novinarstva nisu znali.
o bože.

super da ima ovakva tema da pitam jel itko zna kako bi moglo izgledati testiranje za cm-a?

autorici ne bih preporučila algebru i slično, mislim da se to najviše isplati studentima.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:38   #12
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
o bože.

super da ima ovakva tema da pitam jel itko zna kako bi moglo izgledati testiranje za cm-a?

autorici ne bih preporučila algebru i slično, mislim da se to najviše isplati studentima.
Pa prije 6 godina je malo tko znao uopce sto je tw i imao profil, a kamoli koliko znakova podrzava tak da

Ovisi. Agencija ili tvrtka?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:42   #13
ma i ja sam tad studirala, a broj znakova se vječito ponavljao kad se pričalo o twitteru u medijima, tako da mi je to malo žalosno. al' ajde, bolje za tebe

agencija
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 16:54   #14
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
ma i ja sam tad studirala, a broj znakova se vječito ponavljao kad se pričalo o twitteru u medijima, tako da mi je to malo žalosno. al' ajde, bolje za tebe

agencija
malo si se zeznula. o twitteru se tad jako malo pricalo kod nas i bilo je sacica tviterasa koji su se medjusobno znali. i ne, nije bolje za mene jer sam krvnicki se napatila na tom poslu i da mi se danas ponudi isti ne bi primirisala toj ponudi


pa da dodjes kod mene na razgovor prvo bi te pitala na kojim mrezama si aktivna, sto citas od digitalnih portala (hrv/foreign), koja ti je social kampanja ostala u pamcenju, kak bi reagirala na krizu kod svog branda, da li mislis da CM treba biti stalno dostupan 24/7, kako bi iskoristila 500$ na oglasavanje, da li je bolje imat 3 klijenta ili njih 9, kako bi slozila okvirno slozila strategiju za fb duhanskog proizvoda, i onda bi dobila 3 zadataka koja moras vratit u roku tjedan dana na mail.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:06   #15
moguće da jesam, iako se sjećam na kojoj godini smo twitter i društvene mreže prvi put spomenuli iako tada nitko nije mislio da je bitno.

hvala ti puno, tako nešto sam i očekivala.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:08   #16
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
moguće da jesam, iako se sjećam na kojoj godini smo twitter i društvene mreže prvi put spomenuli iako tada nitko nije mislio da je bitno.

hvala ti puno, tako nešto sam i očekivala.
ne misle ni danas puno bolje nego te zele iskoristit sto vise, a platit sto manje. jebiga.


nikaj, gud lak ak se spremas na razgovor!
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 17:19   #17
tnx, i autorici puno sreće
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 20:33   #18
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
o bože.

super da ima ovakva tema da pitam jel itko zna kako bi moglo izgledati testiranje za cm-a?

autorici ne bih preporučila algebru i slično, mislim da se to najviše isplati studentima.
Kod nas ti pitaju o kampanjama na kojima si radila i dobiješ zadatak za napraviti.

Ideš uskoro na neki razgovor?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 13:52   #19
yep.

i mislila sam da su konkretna pitanja i zadaci, a ne oni trla baba lan razgovori, ali provjeravam za svaki slučaj na sve strane.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:26   #20
Mene također zanima posao u ovom području s time da me zanima više kreativna strana nego tehnička (o kojoj ne znam ništa) i zanima me ima li smisla uopće tražiti posao u ovom području bez tehničkih znanja.

Može li netko dobiti posao koji je isključivo kreativne naravi, smišljanje reklamnih sadržaja i pisanje? S time da nije da se ne želim baviti ovim tehničkim djelom, nego ne znam ništa o tome, bio bih voljan učiti, ali ne bih mogao dobiti posao na temelju tih znanja jer ih nemam.

Također, od ovih pitanja u citatu dolje, nakon prva dva ne bih mogao ni na jedno odgovoriti.

Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
pa da dodjes kod mene na razgovor prvo bi te pitala na kojim mrezama si aktivna, sto citas od digitalnih portala (hrv/foreign), koja ti je social kampanja ostala u pamcenju, kak bi reagirala na krizu kod svog branda, da li mislis da CM treba biti stalno dostupan 24/7, kako bi iskoristila 500$ na oglasavanje, da li je bolje imat 3 klijenta ili njih 9, kako bi slozila okvirno slozila strategiju za fb duhanskog proizvoda, i onda bi dobila 3 zadataka koja moras vratit u roku tjedan dana na mail.
Čuo sam da dosta ljudi u ovom području započnu kao neki interni i onda eventualno dobiju posao na kraju toga, je li tako nešto moguće?
Kwe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.