Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: WTF osvaja
Murray 13 28.89%
Djokovic 14 31.11%
Wawrinka 3 6.67%
Raonic 1 2.22%
Nishikori 0 0%
Monfils 0 0%
Cilic 11 24.44%
Thiem 0 0%
ALT1 Berdych 1 2.22%
ATL2 Goffin 2 4.44%
Glasovatelji: 45. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2016., 13:14   #161
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Donald Young je također bio NR. 1 junior.... e pa kao senior i ne baš...

Inače, mislim da je kod Đokovića prvenstveno u pitanju voljni moment u negativnom smislu.......
a to je zapravo i najgore jer je u tenisu volja glavni pokretač.
S druge strane, kod Murraya je također voljni moment jako izražen , ali onaj pozitivni....naime, trenutno bi za pobjedu i broj jedan bio spreman prodati i mater i ženu....
Bit će zanimljivo vidjeti koji će Đoković ( pozitivni ili negativni ) doći na Australian open....
Velika večina top igrača naglo su se zagasila od 28-30godine života.Nevjerujem da je to došlo zato jer je svima pala volja baš tada.Nadal je imao silnu volju da se vrati i treniro je ko manijak,al nemože,genetski nije dugovječan igrač(kao Ferrer recimo) i džaba tu volja,vrlo daleko je od povratka i svake godine još lošiji.
Kada su pitali Nadala prije nekih godinu dana(kad je već bio u jakom padu) da li smatra da će Novak postati najbolji igrač u povijesti.Nadal je odgovorio da je ta razina tenisa ekstradominantna nad ostalima i ako nastavi još nekoliko godina da vjeruje da hoće.Ali da u sportu nikad neznaš kolko češ trajat,jer da dođe momenat kad više nejde.
Možda se Novak nešto popravi na AO,ali realno nema mu se šta zamjerit ako nejde,jer nalazi se u godinama kad je decline sasvim normalna i realna stvar.
Možda postoji i neki drugi razlog zašto igra lošije pa to rješi i zaigra na AO čak na staroj razini,ali sumljam u to mogučnost.
Novak i ako zadrži ovu razinu tenisa još neko malo dulje vrijeme mogao bi lako osvojit još koji masters da podeblja rekord,a uz nešto sportske sreće možda i pokoji slem padne.
Zlatko99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:25   #162
Quote:
Zlatko99 kaže: Pogledaj post
Velika večina top igrača naglo su se zagasila od 28-30godine života.Nevjerujem da je to došlo zato jer je svima pala volja baš tada.Nadal je imao silnu volju da se vrati i treniro je ko manijak,al nemože,genetski nije dugovječan igrač(kao Ferrer recimo) i džaba tu volja,vrlo daleko je od povratka i svake godine još lošiji.
Kada su pitali Nadala prije nekih godinu dana(kad je već bio u jakom padu) da li smatra da će Novak postati najbolji igrač u povijesti.Nadal je odgovorio da je ta razina tenisa ekstradominantna nad ostalima i ako nastavi još nekoliko godina da vjeruje da hoće.Ali da u sportu nikad neznaš kolko češ trajat,jer da dođe momenat kad više nejde.
Možda se Novak nešto popravi na AO,ali realno nema mu se šta zamjerit ako nejde,jer nalazi se u godinama kad je decline sasvim normalna i realna stvar.
Možda postoji i neki drugi razlog zašto igra lošije pa to rješi i zaigra na AO čak na staroj razini,ali sumljam u to mogučnost.
Novak i ako zadrži ovu razinu tenisa još neko malo dulje vrijeme mogao bi lako osvojit još koji masters da podeblja rekord,a uz nešto sportske sreće možda i pokoji slem padne.
Ja bih i dalje volio vidjeti sadašnjeg Novaka ( i Andyja ) protiv one fantastične grupe igrača ( i servera ) iz 90-tih godina prošlog stoljeća i s početka ovog....kada su tereni i loptice pogodovale igračima s dobrim servisima i volej igrom....
Mislim da bi taj tenis bio puno zanimljiviji od ovoga....
ULICA ULICE is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 15:54   #163
a s druge strane, u tom slučaju bi se isti adaptirali na takav vid igre

ali sigurno je da nitko u tim uvjetima ne bi imao takvu konstantnost kakvu nekolicina ima danas. u šarolikosti nekadašnjih uvjeta nije bilo šanse da uvijek praktički isključivo isti igrači igraju finala
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 18:21   #164
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Uglavnom..hmm..jelte..naravno da ne volim teorije zavjere o kojima Srbija bruji da je NOle morao prepustiti Murray-u prvo mjesto. jednostavno mu naredili ..a tko.-..sto je opcija..Klingonci, NATO., svetske sile, kraljevska obitelj..itd.

Ali brate ono realno..tko bi za pa rmjeseci izgubio 8 tisuća bodova prednosti. Pa odigra protiv Nishikorija koji nije neki bezveznjak meč di je pogađao šta je htio..napadački tenis...ono tuta forca..

I onda dođe jučer na meč..ispuvan, ko prazna lopta..šalje lopte na sred terena, trun agresije nema, baca balone taman za Murrayev napad..dva poptuno različita igrača na terenu u dva dana..

Čak si su međusobno slali one pusherske loptice ti meni loptu za napad, ja tebi vraćam da ti napadneš....ne znam..kako to objasnit..kako.




A možda su ga štajznam ucjenili neki davno nađenim dopinškim nalazom..ne znam nemam pojma..ali meni su neke stvari u njegovoj igri zadnjih pola godine nepojmiljive..ako je pad onda je pad konstantan..a nemoš jedan dan razvalit igrom a drugi dan bit prazan mjehur...i to protiv igrača koji nije da baš sad razvaljuje..

Trun volje jučer u njemu nije bilo da pobijedi..e sad kako to objasnit..
Objektivan i korektan text.
Postavio si nekoliko pitanja,da pokušam odgovoriti.

Da li je Novak u septembru dao izjavu kako mu prvo mjesto na ATP listi više
nije proritet ? Jest:

http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...nav_id=1182609

Da li je ova poruka bila shvaćena tamo gdje treba? Naravno! I što je nakon
nekoliko dana uslijedilo ?

http://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=1185463

Potom je mama Džudi svog poslušnog sinka hitro prijavila za ATP 500 Vijena
i sinak je tamo pokupio vrlo bitnih 500 pts.
Zašto je Novak donio ovu odluku?! On je to tamo jasno rekel (ali je i blizu logike) da je nakon (konačno) osvojenog RG,osvajanja 4 GS u nizu (prvi puta na 3 različite podloge!) i novog rekorda u broju osvojenih Mastersa (30) došlo vrijeme za povuć ručnu bremzu. Jer,jedini preostali prioritet mu je broj osvojenih GS za neko važnije prvo mjesto neg što je ovo na kraju godine.A to može ak se ne potroši prijevremeno..Imam li ja "argument" (Lyra) za ovu tvrdnju? O da! To je ona dobro znana,zastrašujuća igra Novaka u polufinalu koja i najveće rivale dovodi do očajanja!
Drugo.Novak je inteligentan dečko,barem kolko i Wawrinka koji se cijelu sezonu zajebava,a onda dojde uzet GS Novaku ispred nosa! E sad će Novak malo da ladi jaja na Mastersima i cilja 2 GS godišnje u naredne 3 godine.Mnogo li je ?!

Zadnje uređivanje oxydant : 22.11.2016. at 18:52.
oxydant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 19:02   #165
objektivna kurčina da, baš je nolo gađao namjerno lopte koje su odsjedale koji centimetar od crte svakako on to zna pogoditi kad oće

nishikori nikako nije bezveznjak, ali nije ni na murrayevoj razini. bolji protivnici čine da izgledaš lošije

na stranu, nolo je definitivno mogao biti br. 1 i ove godine (i to ne radi finala mastersa). ali jel netko doista misli da je murrayu netko poklonio hrpu bodova koliko je zaradio tijekom čitave sezone?
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 19:05   #166
donio je odluku ne bit vise broj 1. novak II milostivi
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:09   #167
Quote:
oxydant kaže: Pogledaj post
Imam li ja "argument" (Lyra) za ovu tvrdnju? O da! To je ona dobro znana,zastrašujuća igra Novaka u polufinalu koja i najveće rivale dovodi do očajanja!
Isprike moje najdublje, ipak si kao Zlatko, a ne kao ostatak ekipe.
Imaš argumente, ali skroz besmislene.

Da, Novak je protiv Nishikorija u polufinalu pokazao da može, i onda u finalu namjerno nije htio. Jer zašto bi dobio Andyja 6:3 6:4 (ipak je Andy bolji igrač od Keija pa ne bi bilo 6:1 6:1) kad može istim rezultatom izgubiti? Pa u oba slučaja istrošit će se jednako, svejedno mu je, a koga briga za tamo neki trofej na završnom turniru.

Daj pročitaj što pišeš pa sam sebe fejspalmaj.

Quote:
Eng3lthal kaže: Pogledaj post
donio je odluku ne bit vise broj 1. novak II milostivi
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 22:44   #168
Quote:
oxydant kaže: Pogledaj post
Objektivan i korektan text.


Quote:
oxydant kaže: Pogledaj post
Da li je Novak u septembru dao izjavu kako mu prvo mjesto na ATP listi više
nije proritet ? Jest:
Ti si onaj sto je pricao, kad se No2o ozenio i dobio Stefka, da ga vise ne zanima tenis.

I kad god No2o spusi, to je zato jer je odlucio tako.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 09:20   #169
Quote:
lyra777 kaže: Pogledaj post
Isprike moje najdublje, ipak si kao Zlatko, a ne kao ostatak ekipe.
Imaš argumente, ali skroz besmislene.

Da, Novak je protiv Nishikorija u polufinalu pokazao da može, i onda u finalu namjerno nije htio. Jer zašto bi dobio Andyja 6:3 6:4 (ipak je Andy bolji igrač od Keija pa ne bi bilo 6:1 6:1) kad može istim rezultatom izgubiti? Pa u oba slučaja istrošit će se jednako, svejedno mu je, a koga briga za tamo neki trofej na završnom turniru.

Daj pročitaj što pišeš pa sam sebe fejspalmaj.



to možeš objasniti jedino teorijama zavjere po kojima je andy morao biti br.1 pa je novaku naloženo da se 'ološi' do kraja godine. druge mogućnosti zapravo padaju

meni priče o čuvanju snage imaju smisla; pa problemi sa zdravljem, privatni problemi, sve ima smisla. ali koliko god bio zapravo pristalica mnogih od 'teorija zavjera', ovo mi je too much
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 12:03   #170
Zaboravili ste napisati i da Fejker nije želio osvojiti Olimpijske igre, pa je odlučio izgubit od DelPa. Zapravo je to Fejker II Nadmeno Milostivi darovao DelPu kao dar dobrodošlice, odnosno, povratka na veliku ATP scenu..
__________________
"With their qualities of cleanliness, discretion, affection, patience, dignity, and courage, how many of us, I ask you, would be capable of becoming cats?" "Čovjek je kriv za svako dobro dijelo koje ne napravi."
S'Sungassi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 14:32   #171
Quote:
S'Sungassi kaže: Pogledaj post
Zaboravili ste napisati i da Fejker nije želio osvojiti Olimpijske igre, pa je odlučio izgubit od DelPa. Zapravo je to Fejker II Nadmeno Milostivi darovao DelPu kao dar dobrodošlice, odnosno, povratka na veliku ATP scenu..
Nemoj da se lažemo,prika! "Fejker" je jasno izjavio na početku sezone da su mu prioriteti RG i Olimpijada. RG je osvojio,a nakon poraza sa Delpom na Olimpijadi u Brazilu se RASPLAKAO. I još nešto je izjavio (i on i pape njegov): "Novak želi biti najveći u historiji tenisa!" Za postići ovaj vrhunski cilj i san svakog tenisača ,Novaku triba osvojit još nekoliko GS. To neće biti lako,ali samo je Novaku to moguće,Andy-ju NIJE. Ipak,treba u naredne 2-3 godine sačuvat psihofičku spremu,kloniti se povreda i (naravno) imati nekakvu STRATEGIJU. Sada je Novak sa 12 GS prošao 2/3 svoje karijere i preostalu 1/3 usmjeriće na osvajanje GS,a Masterse,500,250 prepustiće drugima...
oxydant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 15:50   #172
Quote:
oxydant kaže: Pogledaj post
Nemoj da se lažemo,prika! "Fejker" je jasno izjavio na početku sezone da su mu prioriteti RG i Olimpijada. RG je osvojio,a nakon poraza sa Delpom na Olimpijadi u Brazilu se RASPLAKAO. I još nešto je izjavio (i on i pape njegov): "Novak želi biti najveći u historiji tenisa!" Za postići ovaj vrhunski cilj i san svakog tenisača ,Novaku triba osvojit još nekoliko GS. To neće biti lako,ali samo je Novaku to moguće,Andy-ju NIJE. Ipak,treba u naredne 2-3 godine sačuvat psihofičku spremu,kloniti se povreda i (naravno) imati nekakvu STRATEGIJU. Sada je Novak sa 12 GS prošao 2/3 svoje karijere i preostalu 1/3 usmjeriće na osvajanje GS,a Masterse,500,250 prepustiće drugima...
Da bi bio najveći, treba imati i dostojnu konkurenciju.....to je trenutno samo Murray....Nadal i Federer su prošlost, ostali nisu tako dobri.... to naravno nije Đokovićev problem ali je to tako, Sampras i ostali velikani imali su i veće i bolje suparnike....
ULICA ULICE is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 17:19   #173
Quote:
oxydant kaže: Pogledaj post
Nemoj da se lažemo,prika! "Fejker" je jasno izjavio na početku sezone da su mu prioriteti RG i Olimpijada. RG je osvojio,a nakon poraza sa Delpom na Olimpijadi u Brazilu se RASPLAKAO. I još nešto je izjavio (i on i pape njegov): "Novak želi biti najveći u historiji tenisa!" Za postići ovaj vrhunski cilj i san svakog tenisača ,Novaku triba osvojit još nekoliko GS. To neće biti lako,ali samo je Novaku to moguće,Andy-ju NIJE. Ipak,treba u naredne 2-3 godine sačuvat psihofičku spremu,kloniti se povreda i (naravno) imati nekakvu STRATEGIJU. Sada je Novak sa 12 GS prošao 2/3 svoje karijere i preostalu 1/3 usmjeriće na osvajanje GS,a Masterse,500,250 prepustiće drugima...
Novaku ne treba nekoliko već čak 6 gs-a da bude najuspješniji, najveći kao priznanje nikad neće doživjet s obzirom da je dosadni pusher koji ima manje navijača u svijetu nego gibraltar stanovnika, a glavninu trofeja je osvojio preko slabe konkurencije. Čovjek ima najviše masters titula i osim po tome niti po ćemu ga se na može smatrati najvećim
vabank is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 23:22   #174
Nole meni skroz ispijeno izgleda, možda ta bezglutenska hrana ipak nije tako dobra
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 00:04   #175
Nollo više nije samo na bezglutenskoj ishrani, sad jede samo sirovo.

On i Jeca kao dvije suhe grane.
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 00:16   #176
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
Nole meni skroz ispijeno izgleda, možda ta bezglutenska hrana ipak nije tako dobra
On meni uvijek izgleda tako. Fizicki ne mogu naci razliku izmedju ovog Noleta i Nolet verzija AO 2012.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 09:04   #177
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
On meni uvijek izgleda tako. Fizicki ne mogu naci razliku izmedju ovog Noleta i Nolet verzija AO 2012.
To i ja velim. Meni je on uvijek isti.

Momci kad sam rekao onu usporedbu sa Nishikorijem i finalom mislio sam na to..da je protiv Nishe igrao ful jako, potezao iz pete i pogađao..što je htio.

protiv Ovce se nadpimplavao i fulavao.

Ok možda se uplašio Murray-eve defanzive i kontri..štajznam..samo meni su to dva različita igrača u dva dana.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 10:23   #178
Quote:
oxydant kaže: Pogledaj post
Nemoj da se lažemo,prika! "Fejker" je jasno izjavio na početku sezone da su mu prioriteti RG i Olimpijada. RG je osvojio,a nakon poraza sa Delpom na Olimpijadi u Brazilu se RASPLAKAO. I još nešto je izjavio (i on i pape njegov): "Novak želi biti najveći u historiji tenisa!" Za postići ovaj vrhunski cilj i san svakog tenisača ,Novaku triba osvojit još nekoliko GS. To neće biti lako,ali samo je Novaku to moguće,Andy-ju NIJE. Ipak,treba u naredne 2-3 godine sačuvat psihofičku spremu,kloniti se povreda i (naravno) imati nekakvu STRATEGIJU. Sada je Novak sa 12 GS prošao 2/3 svoje karijere i preostalu 1/3 usmjeriće na osvajanje GS,a Masterse,500,250 prepustiće drugima...
ti si bedast ako misliš da novaku svaki put kad izađe na teren nije cilj pobijediti. pa on ne tankira mečeve

druga stvar je ako će on izabrati da preskače, ne znam, petstotice, i smanjiti broj turnira da bi maksimalno bio spreman za GS-ove. to je taktika i to je validno. ali govoriti da ide igrati na neke turnire, a da mu uopće nije cilj osvojiti ih, bilo bi budalasto. to je ništa drugo no samozavaravanje

naravno da nema svaki meč jednaku važnost. nema novaku, nema niti drugima. nije mu niti prije svaki meč imao jednaku važnost. ali to ne znači da neće u svakom probati pobijediti, ako je već izašao na teren
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 13:57   #179
Quote:
lyra777 kaže: Pogledaj post
Nollo više nije samo na bezglutenskoj ishrani, sad jede samo sirovo.

On i Jeca kao dvije suhe grane.
ja bih njega šopala sa burekom, ćevapima i ostalim balkanskim delicijama
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.