Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2017., 10:04   #581
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Da, u Australiji manje pucaju, ali se vise bodu...
Pada broj ubojstava u Australiji, no, padao je i prije tih zabrana.
Takodjer i broj ubojstava vatrenim oruzjem je u padu jos od 1969!
Da, zanimljivo je primijetiti da je na rekordno niskoj razini nakon uvođenja većih restrikcija
I da više nema masovnih pucnjava...

Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Kultura oruzja u Svicarskoj, Ceskoj ili Finskoj bas i ne dovodi do veceg broja ekscesa s istim.
Usporedba Hrvatske sa Švicarskom i Finskom

Možemo si zamisliti situaciju u kojoj je se dva lapana svađaju oko parkirališnog mjesta i umjesto da polete šake, koje u većini slučajeva ostavljaju samo masnice, dobijemo kaubojski obračun u kojem mogu stradati i nevini prolaznici...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 10:27   #582
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Da, zanimljivo je primijetiti da je na rekordno niskoj razini nakon uvođenja većih restrikcija
I da više nema masovnih pucnjava...


Usporedba Hrvatske sa Švicarskom i Finskom

Možemo si zamisliti situaciju u kojoj je se dva lapana svađaju oko parkirališnog mjesta i umjesto da polete šake, koje u većini slučajeva ostavljaju samo masnice, dobijemo kaubojski obračun u kojem mogu stradati i nevini prolaznici...
Zato u svim westernima ako gledamo neku zabavu, šerif traži da svi skinu pištolje i dadu ih na čuvanje.
A to je suprotno duhu pravo na samoobranu svakog slobodnog amerikanca.
https://www.youtube.com/watch?v=0c-UIkfsk1U
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:21   #583
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post

Možemo si zamisliti situaciju u kojoj je se dva lapana svađaju oko parkirališnog mjesta i umjesto da polete šake, koje u većini slučajeva ostavljaju samo masnice, dobijemo kaubojski obračun u kojem mogu stradati i nevini prolaznici...
To je kod dozvole za nošenje oružja, ne i posjedovanje.Mislim da većina nas koji govori o pravu na oružje misli na držanje unutar svog posjeda, kuće/stana.

No slažem se da naš mentalitet ne dozvoljava još ovakve stvari iako sam načelno za.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 16:05   #584
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Da, zanimljivo je primijetiti da je na rekordno niskoj razini nakon uvođenja većih restrikcija
I da više nema masovnih pucnjava...


Usporedba Hrvatske sa Švicarskom i Finskom

Možemo si zamisliti situaciju u kojoj je se dva lapana svađaju oko parkirališnog mjesta i umjesto da polete šake, koje u većini slučajeva ostavljaju samo masnice, dobijemo kaubojski obračun u kojem mogu stradati i nevini prolaznici...
Gdje ima volje, ima i nacina, ili budala uvijek nadje put.
Ili stvarno mislis da zato sto nema masovnih pucnjava, nema vise masovnih ubojstava?
Zasto se malo spominje ako se nekog ubije vatrom, a kad je puska u pitanju svi se dizu na zadnje noge?

Opet moram napomenuti da je broj ubojstava vatrenim oruzjem u Australiji u stalnom padu jos od 1969.
A zabrana je dosla 1996, 27 godina nakon pocetka pada!

I sto ne valja u usporedbi Hrvatske sa Svicarskom ili Finskom?
Ili stvarno vjerujes da tamo zive samo divni, prekrasni ljudi puni sloge i ljubavi, a da su Hrvati bijedni balkanci koji samo cekaju da se pokolju?
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 22:25   #585
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
Osjećati se nesigurno u zemlji poput RH, sa njenom stopom ubojstava i općenito kriminala – sasvim je iracionalno.
Nekome tko se iracionalno osjeća nesigurno ne treba „prepisati“ oružje, već nešto sasvim drugo...ali za sve naravno ima lijeka .
.
Dok god ima kriminala i ubojstava,ranjavanja zemlja nije sigurna i potrebno je oružje za samoobranu prosto iz razloga jer postoji ekipa koja posjeduje oružje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 00:50   #586
Znaci vjecno.
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 08:48   #587
Dakako.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2020., 20:30   #588
Podržavam što jednostavniji postupak za omogućavanje nabavke i posjedovanja vatrenog oružja za sve nekažnjavane građane RH.

Slažem se s ovim:

http://www.nacija.hr/2020/02/14/prav...Sv-ZksNkuINbIw
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2020., 21:21   #589
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
upravo takve psihopate privlači oružje i ubijanje, sada zamisli da svaki manijak može legalno kupiti oružje, takvi pokolji bi postali svakodnevnica.
Mislim da gotovo da i nema kuce u RH, osobito u podrucjima koja su bila izlozena direktnom ratu a da nema oruzja - automatskog, poluautomatskog, pistolja, bombi, mina, eksploziva i da se oni koji su ovaj rat okusili nikada nece odreci tog naourzanja.

Pa ljudi su u DR s tavana izvlacili oruzje iz 2.SR.

Siguran sam, kad opet potece krv na Balkanu da ce se mnogi iznenaditi opremljenoscu
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 08:54   #590
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Podržavam što jednostavniji postupak za omogućavanje nabavke i posjedovanja vatrenog oružja za sve nekažnjavane građane RH.



Slažem se s ovim:



http://www.nacija.hr/2020/02/14/prav...Sv-ZksNkuINbIw
Cijeli život živim bez oružja. Živjela sam u velikom gradu, malom gradu, putovala, izlazila po mnogim gradovima u inozemstvu noću... Kao i većina ljudi u mom okruženju, prijatelja, poznanika, susjeda... Nikada nitko od nas nije bio napadnut, žrtva nekog nasilja, provale, ičega...

Da se kod nas uvede dozvola držanja oružja svakome s ulice, momentalno bih s djetetom otišla živjeti u neku civiliziranu državu. Već i ovako se događa previše sranja ovdje, točno treba još kojekakovim psihopatima dijeliti oružje kao igračke. U priče tipa neka ga samo za svaki slučaj i samoobranu ne vjerujem. Tko ima želju za oružjem, lako bi ga u bijesu mogla zasvrbiti ruka.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 09:31   #591
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Cijeli život živim bez oružja. Živjela sam u velikom gradu, malom gradu, putovala, izlazila po mnogim gradovima u inozemstvu noću... Kao i većina ljudi u mom okruženju, prijatelja, poznanika, susjeda... Nikada nitko od nas nije bio napadnut, žrtva nekog nasilja, provale, ičega...

Da se kod nas uvede dozvola držanja oružja svakome s ulice, momentalno bih s djetetom otišla živjeti u neku civiliziranu državu. Već i ovako se događa previše sranja ovdje, točno treba još kojekakovim psihopatima dijeliti oružje kao igračke. U priče tipa neka ga samo za svaki slučaj i samoobranu ne vjerujem. Tko ima želju za oružjem, lako bi ga u bijesu mogla zasvrbiti ruka.
Koliko sam primijetio, nitko se ovdje ne zalaže za davanje oružja "svakome s ulice" ili pogotovo "psihopatima". Zapravo suprotno, bili bi to ljudi koji nisu imali problema sa zakonom, psihičkim zdravljem i korištenjem droga. Kriminalci, teroristi i psihopati imaju svoje načine.

Da li bi u te civilizirane zemlje, u koje bi otišli živjeti sa djetetom, spadale Poljska, Slovenija, Češka, Kanada, Finska, Austrija, Švicarska?
goran2hr is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 09:40   #592
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Mislim da gotovo da i nema kuce u RH, osobito u podrucjima koja su bila izlozena direktnom ratu a da nema oruzja - automatskog, poluautomatskog, pistolja, bombi, mina, eksploziva i da se oni koji su ovaj rat okusili nikada nece odreci tog naourzanja.

Pa ljudi su u DR s tavana izvlacili oruzje iz 2.SR.

Siguran sam, kad opet potece krv na Balkanu da ce se mnogi iznenaditi opremljenoscu
greška teška,i ono što sam imao legalno (ili naslijedio) vratio sam u MUP,niti jednog-jedinog komada vatrenog oružja nemam.Oružje je zlo nikome dobrog nije donijelo,oružje u psihološkom pogledu daje moć i samo te može navesti na zlo,samo "sam sebi" možeš naštetiti uporabom(zna se gdje se i kako uporabljuje oružje u mirnodopsko vrijeme),ionako ti treba liječnički pregled da bi posjedovao dozvolu za držanje ili za nošenje,imam položene ispite i za držanje i nošenje ali mi ne treba,ako netko želi junački-muški da se pošaketa tu sam.
VHS-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 09:47   #593
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Koliko sam primijetio, nitko se ovdje ne zalaže za davanje oružja "svakome s ulice" ili pogotovo "psihopatima". Zapravo suprotno, bili bi to ljudi koji nisu imali problema sa zakonom, psihičkim zdravljem i korištenjem droga. Kriminalci, teroristi i psihopati imaju svoje načine.



Da li bi u te civilizirane zemlje, u koje bi otišli živjeti sa djetetom, spadale Poljska, Slovenija, Češka, Kanada, Finska, Austrija, Švicarska?
Poljska sigurno ne spada u civilizirane zemlje. Ne, niti jedna od tih država mi ne bi bila izbor za život, ne samo iz ovog razloga.

Inače, što se tiče psihičkog zdravlja i naših institucija... i moj bratić je sa dijagnozom epilepsije i poremećaja osobnosti imao dozvolu za držanje oružja. Znam dovoljno ljudi koji su se do rata činili prilično normalni, a poslije, uz dostupno oružje, ratne "suvenire" i sl. bi pokazali svoje psihičko "zdravlje" nakon svake utakmice, rođendana, svadbe, pijanog derneka, dočeka NG... Oprosti, ali iskreno sumnjam i u volju i u sposobnost naših institucija da objektivno procijene ičije psihičko zdravlje.

Uz to, ne vjerujem ljudima koji žele imati oružje. Ne želim ih u blizini svoje obitelji.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 11:21   #594
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nikada nitko od nas nije bio napadnut, žrtva nekog nasilja, provale, ičega...

Već i ovako se događa previše sranja ovdje, .
Većini koji su ubijeni vatrenim oružjem nisu prije bili ni napadnuti,to im je bilo prvi put (i zadnji).

Događa se jer kategorije određenih ljudi zna da poštenjačinama ne daju oružje.Kad bi i ovi drugi bili naoružani i oni drugi bi propatili što rade.

A i btw ne treba ti vatreno oružje da nekog umlatiš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 11:42   #595
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Većini koji su ubijeni vatrenim oružjem nisu prije bili ni napadnuti,to im je bilo prvi put (i zadnji).

Događa se jer kategorije određenih ljudi zna da poštenjačinama ne daju oružje.Kad bi i ovi drugi bili naoružani i oni drugi bi propatili što rade.

A i btw ne treba ti vatreno oružje da nekog umlatiš.
Žao mi je, ja se ipak slažem sa VHS-om:

Quote:
VHS-2 kaže: Pogledaj post
Oružje je zlo nikome dobrog nije donijelo,oružje u psihološkom pogledu daje moć i samo te može navesti na zlo
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 11:48   #596
Svakako za oružje.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 11:55   #597
Šteta što ste više u krivu a manje u pravu.

Oni koji su ga morali upotrijebiti i uz to preživjeli doneslo je dobro.

A u psihološkom pogledu ako onaj drugi zna da i prvi ima oružje moć će mu bit smanjena.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 12:00   #598
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Mislim da gotovo da i nema kuce u RH, osobito u podrucjima koja su bila izlozena direktnom ratu a da nema oruzja - automatskog, poluautomatskog, pistolja, bombi, mina, eksploziva i da se oni koji su ovaj rat okusili nikada nece odreci tog naourzanja.

Pa ljudi su u DR s tavana izvlacili oruzje iz 2.SR.

Siguran sam, kad opet potece krv na Balkanu da ce se mnogi iznenaditi opremljenoscu
Bilo bi i motoriziranih sa povećim kalibrom .. .

Nije problem u oružju problem je u nekim ljudima. Nabavili bi oružje na neki način. I ne služi samo za "napad" ... jednostavno "izjednačitelj".
Da parfraziram za Samuela
Kao što je napisano već nasilje je izvedivo i bez vatrenog oružja ...
Ne volim oružje (osim AK47, točnije M70AB2), ali recimo kako je nužno "zlo".
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 12:03   #599
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Šteta što ste više u krivu a manje u pravu.

Oni koji su ga morali upotrijebiti i uz to preživjeli doneslo je dobro.

A u psihološkom pogledu ako onaj drugi zna da i prvi ima oružje moć će mu bit smanjena.


Baš htjedoh napisati, kada ne možeš više brzo trčati možeš brže izvući. Mada znamo kako nije stvar u brzini
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2020., 12:42   #600
ako idemo logikom zagovaratelja marihuane, svejedno je hoće li bit zabrana ili ne, jer ljudi ionako rade što žele. kod nas pogotovo.

zakon bi trebao razlikovati kategoriju nošenja oružja, od čistog posjedovanja (držanje kod kuće za samoobranu). za oboje uvesti vrlo stroge iq i psihološke standarde, tečaj rukovanja s provjerama svakih par godina, kao i nenajavljene redovite kontrole uvjeta držanja

uz sve to, ljudi ne bi pohitali u nabavku jer većina ipak zazire od oružja obzirom na njegovu primarnu namjenu i svrhu. zapravo su rijetki zainteresirani za oružje
femanon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.