Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2017., 14:38   #1
Florence Foster Jenkins (2016)



IMDb



Quote:
U New Yorku tokom 1940-ih, Florence Foster Jenkins (Meryl Streep) je newyorška nasljednica i socijalit, koja je opsesivno naganjala svoj san o tome da postane velika pjevačica. Glas kojeg je čula u svojoj glavi bio je predivan, no svima drugima koji su ga čuli bio je smiješno grozan. Njen „muž“ i menadžer, St. Clair Bayfield (Hugh Grant), aristokratski engleski glumac, bio je odlučan u tome da zaštiti svoju voljenu Florence od grube istine. No, kada je ona odlučila održati javni koncert u Carnegie Hallu, St. Clair je dobro znao da ga očekuje najveći izazov do sada.
Koji urnebes od žene
Meryl odlična kao i uvijek (ne znam hoće li dobiti nominaciju za Oscara, vjerovatno hoće), ali meni je film totalno ukrao Simon Helberg kao ovaj njen pijanista. Lik je hit Pokidala sam se na scenu kad se smije u liftu
Vidim da je dobio nomijaciju za Globus, nadm se da bi mogao i za Oscara bar nominaciju jer šanse za pobjedu su mu ravne nuli.
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 17:07   #2
Nisam pogledala sve filmove iz 2016., ali zasad mi je ovaj najbolji. Svaki put sam umirala od smjeha kad bi Meryl ''zapjevala''. Vjerojatno će biti nominacija za Oscara, ali mislim da će ostati na tome.
__________________
Impossible is nothing!
Alias89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 17:55   #3
Negledljivo, neduhovito smeće od filma. Nevjerojatno dobro pogođena gubitnička kombinacija glavnih uloga. Iritantno do bola.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 00:54   #4
Koja priča!!!
Ne mogu uopće vjerovati da je ta žena to zbilja sve izvela : klap:
Ovo bi moglo proć pod dječje bajke koje su se zbilja desile u stvarnosti, ako takva ijedna i postoji?
Čak sam negdje i pročitala da ovo poput ekranizacije Carevog novog ruha i stvarno je tako!!

Od filma sam očekivala smeće, iako je Meryl tu, ne znam....ni trailer, ni intervjui, ništa mi nije zvučalo primamljivo. Promidžba im je baš bila loša, sve je bacalo na trash, čak i ovaj poster.
Danas sam odlučila ipak pogledati "najgori film kojeg imam skinutog" i ugodno se iznenadila.

Naravno, nije ovo nikakvo remek djelo, ali usprkos tome što je film zapravo o pomračenju nečijeg uma, poprilično je zabavno i ljupko sve to prikazano. Ne znam kad sam zadnji put za nešto pomislila da je ljupko, al to mi jedino pada na pamet kad si zamislim Florence.
Stvarno ju je smiješno slušati kako zavija kroz cijeli film, dok se malo ne zamisliš da se smiješ nečijem stvarnom ludilu, bunilu, što god je to bilo, a natjeralo tu ženu da misli da zvuči poput operne dive.
Međutim, priraste ti srcu, onako nezgrapna, bedasta i bebasta, čak na momente i pokolebana, ali uvjeravana sa SVIH strana da je jednostavno The Best!!!!!!!!!
Fascinantno što sve lova radi.
Fascinantno kako je taj njen partner uspio pokupovati sve pljeskove, sve kritike i sve ljude koji su dolazili s njom u doticaj, kako ona ne bi nikad spoznala da pjeva i zvuči očajno.

Stvarno iznanađujuć filmić, vrijedi pogledati.
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:38   #5
Ne sjećam se kad sam zadnji put se ovako dobro zabavila gledajući neki film.Doslovno sam plakala od smjeha kad je počela pjevati a faca od onog Cosima je bila jednostavno...neprocjenjiva.
Tip je bio genijalan sa onim facijalnim ekspresijama.
A onda šok kad sam skužila da boluje od sifilisa....
Meni je bilo ludilo šta je ona tako loše pjevala ali je sifilis toliko popio mozak da nije ni skužila,a opet kad su je oni vojnici čuli ,nakon početnog izrugivanja imala je ovacije.:klap:
Oni su znali da je loša a opet su joj pljeskali, taj dio mi je bio malo zbunjujući.
Ali onaj njen muž je potplatio sve i svakoga.
Meni je film bio odličan a inače nisam fan od Meryl.
Neke stvari su bile nedorečene,kao npr zašto je ona njemu plaćala stan kad je mogao živiti u njenom?Koji razlog je naveo da ne spava kod nje?
I zašto one sve njene frendice nikad nisu joj rekle istinu?
Zašto svi članovi kluba su bilo gluhi?Je moguće zbog novaca?
__________________
lola
Lola 27 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 01:28   #6
I meni je jedan od boljih filmova prošle godine.
Pravo iznenađenje.

Ne sjećam se izgovora za stan, a sve ostalo je "funkcioniralo" naravno zbog novca

Smislena komedija, što je danas rijetkost.
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:09   #7
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
meni je film totalno ukrao Simon Helberg kao ovaj njen pijanista. Lik je hit Pokidala sam se na scenu kad se smije u liftu
Nikako se ne slazem, sori..

Meni je on bio najslabija karika u filmu, cak stovise pokvario mi je film. Dizu ga u visine jer se proslavio s BBT ali glumacki ja ne vidim apsolutno nista u njemu, ne znam jesam li ga u ijednoj sceni u seriji ili filmu vidio da se uspio dokazati kao kvalitetan glumac.

A bas ta scena gdje se kao smije u liftu je tako isforsirana i neprirodna (ne scena kao scena nego njegova gluma), nisam mogao vjerovat da su nesto tako lose ostvareno mogli pustit u film, znam osobno ljude koje bi to 100x bolje odglumili! Jako zanimljiva scena za npr glumacke audicije.

A inace film mi je dobar, malo humora malo drame i puno Meryl, super kombinacija.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 17:22   #8
Prvi put u životu vidim tog glumca, ne gledam BBT, i meni je bio daleko najslabija karika. Toliko isforsiranosti, strašno.

I film mi je bezvezan. Sat i pol vrte jedno te istu stvar. Trebalo je biti zabavno valjda. Meni nije. Pogledao sam ga na preporuku roditelja koji su oduševljeni.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:39   #9
Ja nemam pojma gdje je taj prije glumio
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:58   #10
Meni je ovo bilo odilcno . Kako lijepo vidjeti da ljudi prepoznaju strast, kad vec nema talenta. U biti podsjeca me na to kako danas odgajaju djecu s "divno je i krasno je" sto god napravio iako zapravo nije, a eto Florence je tako cijeli zivot zivjela. Samo sto da, ocekujes od ljudi da s vremenom sami shvate da sto ne ide ne ide. Jos je zato fascinatnije koliko je ljudi bilo upleteno u to i svi su podrzavali iluziju. Da, neki zbog novaca, no neki jer im je ustinu bilo stalo do nje, ma bas lijepo . I Meryl i Hugh Grant su mi stvarno bili odlicni i pasali su si skupa.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 01:13   #11
Ovaj film sam pogledao prije par mjeseci. Koliko se sjećam bio mi je prilično zabavan. Snimljen je prema istinitom događaju pa je samim time još zanimljiviji.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 21:56   #12
10/10
Juče gledala. Definitivno jedna od najnajnajboljih komedija koje sam ikada pogledala! Florens izgleda kao velika nezgrapna grlata ptica! Meril je odlična komičarka. Smejala sam se od prvog momenta kada sam ugledala Florens kako je spuštaju kao anđela inspiracije, pa sve do samoga kraja.

You have an enormous comic talent Mrs Foster Jenkins.

Do you wanna try another take?
Florens: Well, I don't see why. That seemed perfect to me.

Florens je dva dana posle koncerta u Carnegie Hall-u imala srčani udar, i mesec dana kasnije je umrla od, kako kažu, slomljenog srca.
Gimme Jimmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 22:21   #13
Quote:
Gimme Jimmy kaže: Pogledaj post
10/10
Juče gledala. Definitivno jedna od najnajnajboljih komedija koje sam ikada pogledala! Florens izgleda kao velika nezgrapna grlata ptica! Meril je odlična komičarka. Smejala sam se od prvog momenta kada sam ugledala Florens kako je spuštaju kao anđela inspiracije, pa sve do samoga kraja.

You have an enormous comic talent Mrs Foster Jenkins.

Do you wanna try another take?
Florens: Well, I don't see why. That seemed perfect to me.

Florens je dva dana posle koncerta u Carnegie Hall-u imala srčani udar, i mesec dana kasnije je umrla od, kako kažu, slomljenog srca.
E super, hvala na ovom... trebao mi je neki dojam filma...
I ja sam si ga skinula, ali nikako da ga pogledam...

A što Florens umire na kraju filma?... ajoojjj
Thumbelina1994 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 22:39   #14
E baš mi je drago. Pa ne baš, kraj nije previše određen.

While everyone knew she would be humiliated in front of an audience of thousands, she believed it was the pinnacle of her glittering career.

Whispers of her ridiculous ­performances started to spread and some started to try to gain access to her shows.

She also founded and funded the Verdi Club, an organisation raising money to help musicians in The Big Apple.

In doing so she also created a captive audience for her embarrassing shows.

She would often perform in costumes specially made to reflect the narrative of the song she was crucifying. In her most famous image she wears angel wings for the cover of a recording, the ironically titled The Glory of the Human Voice.

Many of her performances included props. One evening she threw flowers from a basket into the audience. In a moment of sheer farce, when she ran out of flowers she threw the basket into the crowd too.
Gimme Jimmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 22:41   #15
Quote:
Gimme Jimmy kaže: Pogledaj post
E baš mi je drago. Pa ne baš, kraj nije previše određen.

While everyone knew she would be humiliated in front of an audience of thousands, she believed it was the pinnacle of her glittering career.

Whispers of her ridiculous ­performances started to spread and some started to try to gain access to her shows.

She also founded and funded the Verdi Club, an organisation raising money to help musicians in The Big Apple.

In doing so she also created a captive audience for her embarrassing shows.

She would often perform in costumes specially made to reflect the narrative of the song she was crucifying. In her most famous image she wears angel wings for the cover of a recording, the ironically titled The Glory of the Human Voice.

Many of her performances included props. One evening she threw flowers from a basket into the audience. In a moment of sheer farce, when she ran out of flowers she threw the basket into the crowd too.

E hvala ti puno...
Thumbelina1994 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 22:46   #16
i ja volim Meryl Streep kao glumicu... Hugha obožavam... A bilo mi je drago kada sam vidjela da je i Howie iz BBT dobio ulogu i to mislim uz njih dvoje glavnu ulogu..
Thumbelina1994 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2022., 15:39   #17
Lijepa priča i prije svega prešutni sporazum između ljudi koji nisu bili dovoljno dobri da postignu sve što su željeli i voljeli u životu, jer su bili prosječni, pa su eto našli neki drugi način da se ostvare.
Mnoge njene prijateljice bile su vjerojatno nagluhe, a ostali su mudro šutjeli zbog silnih novaca i sponzoriranja glazbenih događaja.

Realno, svatko ima neku escentričnost, a ona je imala glazbu. I imala je tu nesreću da ne može svirati, pa je, eto, pjevala.
Mislim da su svi prešutno trpjeli i na taj način u biti ZARADILI sav taj silan novac od njenog bogatog nasljedstva.

Život piše priče, i ova je bila baš ok.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.