Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 19:23   #81
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Poradi toga što se normalna ranjena čeljad ne ponaša tako. Mogao nam je redatelj kompozicijski obojat njegov svijet pa ne bi bilo problema.
spoiler

mislim da je pogrešno polaziti od pretpostavke da čovjek koji je izravni krivac za smrt svoje troje djece može biti normalna ranjena osoba.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:34   #82
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
spoiler

mislim da je pogrešno polaziti od pretpostavke da čovjek koji je izravni krivac za smrt svoje troje djece može biti normalna ranjena osoba.
Pa ne znam. Nisam još vidio osobu koja je prošla teške traume, od gubitka djece u ratu pa nadalje da se tako ponaša jednodimenzionalno. Psihički nije ozbiljno bolestan. Bar se u filmu ne igra na tu kartu. Jednostavno je dotučen. Sjeban. Ali filmski predotučen. Da je drugačije postavljen film ok, ali ovako mi je to malo previše.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:42   #83
Kolegi s posla otac je naglo preminuo u 57. godini života. U gorem je stanju od lika koji tumači Casey Affleck. U smislu da je hodajući zombi koji se, uz sav trud, ne može natjerati da plače.

Zato mi je scena u kojoj se susreću Williams i Affleck na cesti jedna od boljih ovogodišnjih. Em je izvrsno odglumljena, em je ispravno napisana. Ljudi koji su proživjeli takvu vrstu šoka nisu u stanju ni zaplakati kako spada.


@miki

Nitko, srećo. Kad god rečenica završi sa 'zbog', sjetim se Sergeja Trifunovića i Nataše Bekvalac.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:45   #84
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Pa ne znam. Nisam još vidio osobu koja je prošla teške traume, od gubitka djece u ratu pa nadalje da se tako ponaša jednodimenzionalno. Psihički nije ozbiljno bolestan. Bar se u filmu ne igra na tu kartu. Jednostavno je dotučen. Sjeban. Ali filmski predotučen. Da je drugačije postavljen film ok, ali ovako mi je to malo previše.
Da, ali nije samo ta trauma bitna. Partijanje uz koku i alkohol s fendovima dok ti djeca gore spavaju je sjebano. On je sjeban. I onda na to staviš tu tragediju i dobiješ turbo sjebanog lika.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:55   #85
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Pa ne znam. Nisam još vidio osobu koja je prošla teške traume, od gubitka djece u ratu pa nadalje da se tako ponaša jednodimenzionalno. Psihički nije ozbiljno bolestan. Bar se u filmu ne igra na tu kartu. Jednostavno je dotučen. Sjeban. Ali filmski predotučen. Da je drugačije postavljen film ok, ali ovako mi je to malo previše.
spoiler

nije izgubio, ubio je svoju djecu.
ne ponaša se jdnodimenzionalno, slabo si gledao.

Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Pa dao nam je naslutiti o kakvom se mraku radi. Nema potreba za crtanjem.
ha, čuj.. da je bilo možda angažirati par narikača, pa još na to složiti zgodan soundtrack.. šta znaš. a ne ovako, on ništa, a i glazba je čudno fensi.
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
@miki

Nitko, srećo. Kad god rečenica završi sa 'zbog', sjetim se Sergeja Trifunovića i Nataše Bekvalac.
a-ha! ali, rečenica nije zavrišila sa 'zbog'. nego s tri točkice.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:03   #86
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
spoiler

nije izgubio, ubio je svoju djecu.
ne ponaša se jdnodimenzionalno, slabo si gledao.
Lik je hodajući mrtvac. Vrlo jednodimenzionalno. Ne može si oprostit, ok. Ali i dalje mi nije stvaran. Možda je do interpretacije lika a možda ga jednostavno ne mogu doživjet prirodnim.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:18   #87
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Lik je hodajući mrtvac. Vrlo jednodimenzionalno. Ne može si oprostit, ok. Ali i dalje mi nije stvaran. Možda je do interpretacije lika a možda ga jednostavno ne mogu doživjet prirodnim.
pa ne znam.. ako si pažljivo pratio radnju, koja je kompletno nelinearna, mogao si primijetiti da su neprestanim vraćanjem u prošlost pa opet u sadašnjost, predočene razne dimenzije lika.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:20   #88
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ha, čuj.. da je bilo možda angažirati par narikača,
Ili se trebao bosti u žilu ili priključit se kakvoj crkvenoj zajednici

A on baš fino talasa u domeni svoje funkcionalnosti.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:27   #89
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Ili se trebao bosti u žilu ili priključit se kakvoj crkvenoj zajednici

A on baš fino talasa u domeni svoje funkcionalnosti.
upravo to.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:49   #90
Odličan mi je film. Rečenica "I can't beat it" je vjerojatno najjača u cijelom filmu i s njom je rečeno sve: i zašto pije, i zašto mlati likove po birtijama, i zašto ne može razgovarati sa ženama... Lik je živi mrtvac.
XXlunaXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:56   #91
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Poradi toga što se normalna ranjena čeljad ne ponaša tako.
nema normalne ranjene celjadi, rane se razlikuju od osobe do osobe, pa su razlicite i reakcije na njih. zato je affleck zavrijedio svojeg kipica pobrao ga ili ne (koji ce mu uopce kurac taj kipic, no ajd...).
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:26   #92
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
nema normalne ranjene celjadi, rane se razlikuju od osobe do osobe, pa su razlicite i reakcije na njih. zato je affleck zavrijedio svojeg kipica pobrao ga ili ne (koji ce mu uopce kurac taj kipic, no ajd...).
Kad uzme kipić potvrdit će se po ne znam koji put kako su nagrade u umjetnosti glupost.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:38   #93
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Kad uzme kipić potvrdit će se po ne znam koji put kako su nagrade u umjetnosti glupost.
s obzirom na to kakva je oscar pizdarija, najvjerojatnije će se potvrditi upravo to što ti tvrdiš, pa affleck najvjerojatnije neće dobiti priznanje, kao što nije ni 2008. za roberta forda. a trebao je.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:50   #94
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Kad uzme kipić potvrdit će se po ne znam koji put kako su nagrade u umjetnosti glupost.
Znači, svaki glumac koji je osvojio Oscara je nezasluženo osvojio? Tvrditi kako su nagrade u umjetnosti glupost znači upravo to da su svi nezasluženo osvojili. Meni je sasvim logično da će netko osvojiti nezasluženo u skoro 90 godina postojanja Oscara. No, od onog što sam ja gledao tko je osvojio i samim time sam morao gledati i nominirane glumce to jest filmove u kojima su glumili, po mojoj nekoj procjeni 70% glumaca su zasluženo osvojili svoje kipiće.

30% je slažem se velik postotak, ali opet dosta manji od onih zasluženih tako da po meni ipak ima više glumaca koji su zasluženo osvojili.

I ne znam što su tako svi opčinjeni sa Casey Aflleckom. Lik je jebeno isti u svakom filmu. Uvijek si mrmlja u bradu i izgovara rečenice na isti način. Ustvari, ovo mu je sad idealna uloga jer je i u intervjuima takav, djeluje depresivno i ne vidim nikakve volje, želje. To me odbija kod glumaca.

Tako da se ne slažem da on treba osvojiti. Za mene je to Viggo Mortensen koji opet pokazuje zašto je odličan glumac i jedan od najboljih ovog doba. Samo što jebiga, Gospodar Prstenova ga je uništio u očima onih koji misle da je samo poznat po toj ulozi. Šteta što nije osvojio za The Indian Runner 1991. godine. Tad nije bio nominiran, ali ostaje jedna od najboljih glumačkih izvedbi 90-ih. Nadam se da će mu se akademija sada iskupiti.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:53   #95
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
pa affleck najvjerojatnije neće dobiti priznanje
50% je vjerojatnost. Mislim na 50% Denzela, iako kladionice lagano favoriziraju Afflecka.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:56   #96
Ispričavam se, mislio sam da si za Afflecka svejedno, sve stoji ono što sam napisao.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 00:59   #97
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Znači, svaki glumac koji je osvojio Oscara je nezasluženo osvojio? Tvrditi kako su nagrade u umjetnosti glupost znači upravo to da su svi nezasluženo osvojili. Meni je sasvim logično da će netko osvojiti nezasluženo u skoro 90 godina postojanja Oscara. No, od onog što sam ja gledao tko je osvojio i samim time sam morao gledati i nominirane glumce to jest filmove u kojima su glumili, po mojoj nekoj procjeni 70% glumaca su zasluženo osvojili svoje kipiće.

30% je slažem se velik postotak, ali opet dosta manji od onih zasluženih tako da po meni ipak ima više glumaca koji su zasluženo osvojili.

I ne znam što su tako svi opčinjeni sa Casey Aflleckom. Lik je jebeno isti u svakom filmu. Uvijek si mrmlja u bradu i izgovara rečenice na isti način. Ustvari, ovo mu je sad idealna uloga jer je i u intervjuima takav, djeluje depresivno i ne vidim nikakve volje, želje. To me odbija kod glumaca.
Ne govorim o tome tko je koliko dobar i što je zaslužio. Nego o konceptu nagrada u umjetnosti. Pa nije to sport da imaš jasno postavljena pravila i cilj. Kako uopće možeš uspoređivati više ili bar dvije uloge? Kao da su identične. A čak i da jesu, interpretacije su različite.

A slažem se za Afflecka. Lik je one trick pony. I to onaj jednobojni. Bez zanimljivih šara.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:08   #98
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
50% je vjerojatnost. Mislim na 50% Denzela, iako kladionice lagano favoriziraju Afflecka.
oho, pa to je lijepo!

@Remam, viggo mortensen? onaj film di on i djeca kao slave noama chomskog umjesto djeda mraza ?
okej.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:13   #99
Tako je, mimma
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 01:22   #100
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Tako je, mimma
ludnica. majkemi, predobro.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.