Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2012., 17:22   #61
"Odlučeno je i da će HZZO u ovoj godini provesti tri javna natječaja za financiranje pripravničkoga staža za doktore medicine."
Isto pitanje kao u Zvončice, financiranje samo doktora, ili i ostalih zdravstvenih djelatnika (kao i dosada)?
titanica85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 09:50   #62
Quote:
zvoncicaXD kaže: Pogledaj post
O čem vi pričate...? I od kud Vam te informacije...? Mislim, bilo bi super da je to sve istina, al od kud ovim novinarima na dalje.com informacije o 8.sjednici kad na HZZO stranicama nisu objavljene ni odluke sa 7.sjednice...???
Niš mi nije jasno. Osim toga u članku piše (citiram): "HZZO će u 2012. godini provesti javne natječaje za financiranje pripravničkog staža za doktore
medicine." Gdje su u toj priči fizioterapeuti,laboranti,farmaceuti....itd.??
Joj poludit ću od ovog sveg....

P.S. Ima netko ideju kako doć do ministra zdravstva ili ravnatelja HZZO-a??
Joj sve sam luđa od ovog svega . Pojma nemam kako do njih, ja sam stavljala upit na facebook stranicu vlade gdje mi je odgovoreno da upit stavim na Mrsićevu stranicu a tamo mi nije odgovoreno. Znam da ravnatelj HZZO-a ima facebook profil ali mislim da je privatan a do ministra ne znam kako doći. Baš sam jučer vidjela ovo http://www.nurse.hr/novosti/ministar...-3-godine.html Tako da je moje mišljenje da njega čisto zaboli za nas...
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 14:25   #63
Mislim da je najpamentije se pomiriti s činjenicom da hzzo neće obajviti natječaj a i ako hoće bit će kasno,a u međuvremenu se može prihvatiti staž preko hzz za 1600 kuna..
ghostrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 16:25   #64
Quote:
ghostrider kaže: Pogledaj post
Mislim da je najpamentije se pomiriti s činjenicom da hzzo neće obajviti natječaj a i ako hoće bit će kasno,a u međuvremenu se može prihvatiti staž preko hzz za 1600 kuna..
kako ti nije jasno da ova struka i ovaj tip staža ne može ići preko mrsićevih odredbi i hzz sustava!!!
akrivic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 16:59   #65
Quote:
akrivic kaže: Pogledaj post
kako ti nije jasno da ova struka i ovaj tip staža ne može ići preko mrsićevih odredbi i hzz sustava!!!
U potpunosti se slažem s tobom, jer tako su to rekli i ministar rada i ministar zdravlja i hzz je to objavio na svojoj stranici, samo mi nije jasno da li financiranje ove godine ide samo za doktore medicine ili i za druga zdravstvena zvanja kao i dosada, jer u onom članku navodi se samo doktore medicine...
tomas25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 23:15   #66
Quote:
tomas25 kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem s tobom, jer tako su to rekli i ministar rada i ministar zdravlja i hzz je to objavio na svojoj stranici, samo mi nije jasno da li financiranje ove godine ide samo za doktore medicine ili i za druga zdravstvena zvanja kao i dosada, jer u onom članku navodi se samo doktore medicine...
U ovom članku se tema natječaja spominje tek toliko da bude spomenuta, pitanje je koliko se tu ulazilo u detalje. Ali ako je ipak točna ta tvrdnja moje mišljenje je da bi hzzo-u bilo bolje da ne daje nikakav natječaj nego da da natječaj samo za doktore medicine jer mislim da će biti poveći broj nezadovoljnih ljudi a da ne spominjem ponovnu i beskonačnu diskriminaciju drugih medicinskih struka naspram doktora u ovoj divnoj nam državi.
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 00:27   #67
Quote:
supergirl37 kaže: Pogledaj post
U ovom članku se tema natječaja spominje tek toliko da bude spomenuta, pitanje je koliko se tu ulazilo u detalje. Ali ako je ipak točna ta tvrdnja moje mišljenje je da bi hzzo-u bilo bolje da ne daje nikakav natječaj nego da da natječaj samo za doktore medicine jer mislim da će biti poveći broj nezadovoljnih ljudi a da ne spominjem ponovnu i beskonačnu diskriminaciju drugih medicinskih struka naspram doktora u ovoj divnoj nam državi.
U pravu si, slažem se, to bi bila zbilja diskriminacija ostalih zdravstvenih struka i samog pravilnika o stažu zdravstvenih djelatnika, nadam se i ja da je to samo tako spomenuto i da sve ostaje kao što je i bilo dosada. Hehe, država nam je iz dana u dan zbillja sve divnija i uređenija...
tomas25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 12:09   #68
Veoma je zanimljiva činjenica da se u HZZo-u nitko ne javlja na telefon...
Kad smo već kod telefoniranja ja ću svaki dan zvat hzzo i pitat kad će natječaj. mozda skuze da je nama to bitno i da nemožemo više čekat!!!! pa se pokrenu vise...
zvoncicaXD is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 16:33   #69
Na fb stranicni Vlada RH kada sam pitala o početku staža su mi rekli da ce proslijediti u HZZO pa ce mi dati odgovor kada dodje. I evo danas odgovora iz HZZO-a:
Prema Odluci Upravnog vijeća Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (HZZO) u 2012. godini provest će se javni natječaji samo za financiranje pripravničkog staža doktora medicine s obzirom da se radi o deficitarnoj struci nužno potrebnoj za funkcioniranje zdravstvene zaštite u Republici Hrvatskoj.
Financiranje pripravničkog staža provodit će se za doktore medicine koji će pripravnički staž provoditi u ugovornim zdravstvenim ustanovama (bolničke zdravstvene ustanove, poliklinike i ljekarničke zdravstvene ustanove čiji su osnivači županije i Grad Zagreb, ustanove hitne medicinske pomoći, domovi zdravlja, zavodi za javno zdravstvo) i kod drugih ugovornih subjekata HZZO-a (poliklinike i ljekarničke zdravstvene ustanove, čiji su osnivači druge pravne i fizičke osobe, privatni zdravstveni radnici).
Radi financiranja pripravničkog staža HZZO će provoditi javne natječaje najviše tri puta tijekom 2012. godine koji će biti objavljeni na web stranicama HZZO-a.
Točno kada, ne znamo još odgovor jer se prethodno moraju prikupiti podaci od ugovornih zdravstvenih ustanova i drugih ugovornih subjekata o njihovim potrebama.
SoM1806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 17:31   #70
Također dobio odgovor iz hzzo-a danas od glasnogovornika:

Poštovani,



prema Odluci Upravnog vijeća Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje (HZZO) u 2012. godini provest će se javni natječajisamo za financiranje pripravničkog staža doktora medicine.

S poštovanjem,

Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
akrivic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:14   #71
Quote:
supergirl37 kaže: Pogledaj post
Upisuje se koliko ja znam u radnu knjigu kao radno iskustvo ali se ne broji kao radni staž. Znam to ja sve ali mi nije jasno kako bi išlo to da prvo stažiraš ovako a onda ako bude natječaj ideš na pripravnički... Po takvom bi to bilo kao da odustaješ od stručnog osposobljavanja i kreneš ispočetka s tom godinom pripravničkog u kojem slučaju bi zavodu za zapošljavanje trebala vratiti sredstva koja su uložili u tebe... Da se zbraja staž preko te mjere i staž s pripravničkog je meni kao da se zbrajaju kruške i jabuke... Ali mi smo u Hrvatskoj tu je sve moguće

U Ugovoru mi piše da je u svrhu obavljanja pripravničkog staža prema Planu i Programu koji struka nalaže, po čijem završetku sam u mogućnosti položiti stručni ispit. Inače, taj Ugovor se može prekinuti ako nisi zadovoljan poslom/poslodavcem ili pak potpišeš pravi ugovor o radu s nekim drugim, bez ikakvih posljedica, tj. primljene novce ne moraš vratiti!
Ljudi, čitam ovo gore, i čini se da ipak ovo jest alternativa...
zvrčak mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 00:33   #72
A što je s ostalim zdrastvenim djelatnostima,i s doktorima dentalne medicine?????
keyofsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 01:05   #73
Ma divno, šest mjeseci nas zavlače da bi nas na kraju otkanali, znači ostale struke ne mogu na staž preko ugovornih ustanova jer hzzo to neće financirati, a u sustavu hzz-a nisu predviđena sredstva za te ustanove koje su u mreži hzzo-a kako stoji na stranici hzz-a, znači nama ni ne treba staž nego odmah idemo na tržište rada!
tomas25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 07:49   #74
Evo i meni je glasnogovornik odgovorio da nema natječaja za nas.... Točnije ima samo za doktore medicine. Sjedim i plačem! Neznam kojih ste vi struka al ovo nema smisla. Ugl, ja doktor nisam, tak da sam u k...
Poslala sam mail glasnog. HZZO-a sa upitom što da radimo. Iako iskreno sumnjam da je ikoga briga.
Čim svane zovem Jutarnji list, Večernji i sve ostale, jer mislim da nam je jedina nada da se za ovo čuje. Nije pravedno. Ostali smo zarobljeni u sistemu i šta bi sada trebali...? Čekati 2013?? EU? ili neznam...
Moramo se svi udružit i neš napravit, jer inače bojim se da neće bit pomaka.
zvoncicaXD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 09:16   #75
Question

Quote:
zvoncicaXD kaže: Pogledaj post
Evo i meni je glasnogovornik odgovorio da nema natječaja za nas.... Točnije ima samo za doktore medicine. Sjedim i plačem! Neznam kojih ste vi struka al ovo nema smisla. Ugl, ja doktor nisam, tak da sam u k...
Poslala sam mail glasnog. HZZO-a sa upitom što da radimo. Iako iskreno sumnjam da je ikoga briga.
Čim svane zovem Jutarnji list, Večernji i sve ostale, jer mislim da nam je jedina nada da se za ovo čuje. Nije pravedno. Ostali smo zarobljeni u sistemu i šta bi sada trebali...? Čekati 2013?? EU? ili neznam...
Moramo se svi udružit i neš napravit, jer inače bojim se da neće bit pomaka.
SLAŽEM SE IMAMO PETICIJU S 1081 POTPISA i ima nas jako puno a i ova tema
na forumu je dobila index na google search vrlo visoko što znači da je jako pretraživana.

Dali netko ima nekakve prijedloge otvoreno pismo ministru preko novina ili nešto slično?
akrivic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 09:28   #76
Quote:
zvoncicaXD kaže: Pogledaj post
Evo i meni je glasnogovornik odgovorio da nema natječaja za nas.... Točnije ima samo za doktore medicine. Sjedim i plačem! Neznam kojih ste vi struka al ovo nema smisla. Ugl, ja doktor nisam, tak da sam u k...
Poslala sam mail glasnog. HZZO-a sa upitom što da radimo. Iako iskreno sumnjam da je ikoga briga.
Čim svane zovem Jutarnji list, Večernji i sve ostale, jer mislim da nam je jedina nada da se za ovo čuje. Nije pravedno. Ostali smo zarobljeni u sistemu i šta bi sada trebali...? Čekati 2013?? EU? ili neznam...
Moramo se svi udružit i neš napravit, jer inače bojim se da neće bit pomaka.

Ja sam za uvijek, molim sve ovdje prisutne da razglasite i svojim kolegama da se uključe tu u temu na forum pa da se složimo i pokažemo gospodi u odjelima da nećemo šutke samo prihvatit njihove odluke kakve god one bile. Ako država ima za platit ljudima prvu godinu studiranja bez obzira na njihov dosadašnji uspjeh i bez blage veze dal budu tu godinu završili ili ne onda mogu bome i isfinancirati nama ono što do sad jesu a ne nas tako diskriminirati i omalovažavati pred onima koji su završili medicinski fakultet jer mislim da smo svi uložili podosta truda da nam ta svjedodžba dođe u ruke a da ne spominjem koliko živaca je otišlo u zadnjih šest mjeseci potpune neizvjesnosti. Kakvo nam je to zdravstvo kad ni vlastite djelatnike ne poštuje, kako je tek onda pacijentima
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 09:56   #77
Quote:
supergirl37 kaže: Pogledaj post
Ja sam za uvijek, molim sve ovdje prisutne da razglasite i svojim kolegama da se uključe tu u temu na forum pa da se složimo i pokažemo gospodi u odjelima da nećemo šutke samo prihvatit njihove odluke kakve god one bile. Ako država ima za platit ljudima prvu godinu studiranja bez obzira na njihov dosadašnji uspjeh i bez blage veze dal budu tu godinu završili ili ne onda mogu bome i isfinancirati nama ono što do sad jesu a ne nas tako diskriminirati i omalovažavati pred onima koji su završili medicinski fakultet jer mislim da smo svi uložili podosta truda da nam ta svjedodžba dođe u ruke a da ne spominjem koliko živaca je otišlo u zadnjih šest mjeseci potpune neizvjesnosti. Kakvo nam je to zdravstvo kad ni vlastite djelatnike ne poštuje, kako je tek onda pacijentima
Evo ljudi ja sam poslala mail glasnogovorniku-opet. Napisala sam mu da to nije ok, i pitala ga da što bi mi trebali radit sada!! (u sirem obliku.hehe)
I poslala sam našu priču na jutarnji list. Iz svoje perspektive. Pa cemo vidjet sad sta ce bit. Al u svakom slucaju nesmijemo mirno sjedit!!
Posaljite i vi svoje price na jutarnji mozda objave nes.
il otvoreno pismo ministru. i u svakom slucaju glasnogovorniku hzzo-a.

Zadnje uređivanje zvoncicaXD : 29.05.2012. at 10:05.
zvoncicaXD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 10:03   #78
Quote:
zvoncicaXD kaže: Pogledaj post
Evo ljudi ja sam poslala mail glasnogovorniku-opet. Napisala sam mu da to nije ok, i pitala ga da što bi mi trebali radit sada!!
I poslala sam našu priču na jutarnji list. Iz svoje perspektive. Pa cemo vidjet sad sta ce bit. Al u svakom slucaju nesmijemo mirno sjedit!!
Ja sam isto jučer poslala mail glasnogovorniku i na fejsu kolegicama priopčila situaciju...
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 10:11   #79
Mail od HZZO-a: [email protected]

Mail od jutarnjeg: [email protected]

Pa evo raspišite se ljudi!
zvoncicaXD is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 10:56   #80
Ja sam više luuuuuuuud od svega ovoga, čini mi se da ćemo morat i na televiziju ići borit se za svoje pravo koje nam je u biti obveza da bi mogli na državni ispit, evo i ja ću poslat mail i kazat da to stvarno nije u redu i što nam preostaje činiti u ovakvoj situaciji?
tomas25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.