Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2003., 01:16   #1
Angry Cure pomozite mi da uzvratim udarac!

Kome da se obratim ako ne vama? Imam problema sa "frendicom" i ne znam na koji način da ih riješim?!
Problem je sljedeći: pozvala me da idemo na more. Pristala ja, mislila si super to će popraviti naš ionako zahlađeni odnos. Prvo što je napravila kada je došla - uvalila mom dragom da joj presnimi neki CD (mjesecima nam se šteka oko presnimavanja, printanja i ostalog što joj treba za fax. Mi joj uredno pomagali jer frendica mi je i treba joj, OK - ali što je previše, previše je). Ručali smo i nas dvije otišle na more. Okupala sam se, ona nije ni primirisala moru već je nazvala neku svoju frendicu da dođe. Došla ženska (znam je iz viđenja), cijelo vrijeme su njih dvije nešto klepetale, meni je bilo užasno dosadno (spasio me časopis Elle - sva sreča da sam ga kupila prije mora), uključivala sam se u spiku tu i tamo, spika je bila njihova privatna, pa i nisam imala što čavrljati baš. I na kraju kada smo odlazile sa mora, pitam ja frendicu dali da je odbacimo dečko (koji je trebao doći po nas) doma ili da je prebacimo do busne (živimo na sasvim suprotnom dijelu grada), kako joj više odgovara. A ona ni pet ni šest pita ovu frendicu da je skuterom odbaci doma. Ostavila me na plaži da nisam stigla ni zinut.
E sad, u ponedjeljak će doći ujutro po taj CD i da nam vrati lovu koju smo joj danas posudili (200,00kn) za hlače (ja sam si prije mora išla kupitit jeans haljinicu, ona vidjela hlače, a nije imala love pa smo joj posudili uz napomenu da nam vrati u ponedjeljak jer smo tanki sa lovom).
Uglavnom dečko i ja se složili da je i ovaj put razlog njezinog dolaska bio čisto iskorištavajuč i da je odlazak na more bila samo parodija.
Mrzim kada me ljudi drže za budalu. MRZIM!
Reći ću joj svakako u ponedjeljak da ne mora više zvati i dolazitit jer su njeni dolasci prozirni. Samo neznam na koji način i kojim riječima , jer kad sam ljuta onda se zacrvenim i izgledam ljuto, a ne želim ostavitit takav dojam. Ne želim da vidi koliko me povrijedila, želim biti hladna BITCH ! Ali kako?????

Vi ste iskusne cure, pa molim vas pomagajte brzo!
Želim je ubiti u pojam, želilm, želim, želim!!!
Želim biti frigidno zločesta, jer ona je to zaslužila od mene, to i ništa drugo!
Bože kako sam ljuta, pušim se, još malo pa ću izgledati ovako
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 01:19   #2
pa kud nisi sama išla s dečkom na more?

jel tu sve u redu?
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 01:23   #3
Ava, ona me pozvala na more (piše gore), htjela sam ići s njom iz razloga koji sam navela "gore".
Naravno da nije u redu!
Pružila sam joj šansu, ona me zaje*ala again. I njoj je to čisto OK, meni nije. Želim joj nabiti rogove kao što ih je ona nabijala meni. Ali neznam način!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 01:31   #4
sori ja sam pročitala da si ti nju zvala
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 01:35   #5
Nemaš beda, imaš kakav savjet, dobro bi mi došao (barem da se smirim).
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 01:52   #6
ja bi dala CD, uzela pare i adio
ako se iznerviras, i mislis da se neces moci savladati tako je najsigurnije
ako ona dolazi k tebi docekajte je sredjeni i spremni za izlazak, nije bitno gjde, daj Cd, uzmi lovu i samo reci nesto nam je super iskrslo moramo ici, vidimo se i gotovo,
ako hoce s vama, drugi put, bez puno rijeci
i nakon toga je ignoriraj,
ako ti poslije dodje tipa jesi nesto ljuta, ti samo hladno ne
ako nastavi, samo reci dogadjaju mi se neke skroz nepredvijene stvari i nemam vremena
a sto?
pa ne bi o tome, nesto cisto samo moje
i suti
suti
suti
u sutnji je spas, nemoj biti ljuta i zaboravi je, iskljuci je iz svog zivota,
ne postoji
nije ni postojala
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 02:20   #7
nea, ma biti ću sama, dečko je na poslu (da je barem on sa mnom bilo bi mi puno lakše). Ignorirala sam ja nju 4.mj. i nikad me nije pitala zašto, ja sam joj prije cca 2.mj. dala opet šansu a da nismo raspravile našu "šutnju". Ne znam, ali ako šutim (što je možda najbolje rješenje), opet joj neću ništa reći što mi je na duši i ona će opet odlepršati iz mog života nekažnjeno . Previše sam patila radi nje, "bila" mi je najbolja prijateljica i jedina zapravo, njoj sam govorila sve, znamo se 12.god., a čini mi se kao da je poznam jedva dva dana. Potpuno se promijenila. I skužila sam da sve što mi radi, radi zlobno. Nema tu više one prijateljske linije, jako je proračunata "igračica", a osječaje skriva.
Želim osvetu!
Bože, osječam se kao Rocky, najrađe bi je istukla, vjeruješ mi?! Znam da mislim životinjski, ali zavalila bi joj dvije šamarčine i zalupila vratima, možda bi tek tada dvije minute promislila zašto ih je zaslužila!

Ali naravno ne mogu to napraviti (ili mogu, smijem?), nije ženski.
Sada mi je žao što nisam muškarac, ulični borac, oni to tako lako rješavaju, dobro se pofajtaju, istresu adrenalin na asfalt i bude im odmah lakše.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 02:43   #8
pa to je na tebi da odlucis sto ces
ja bi je fino izbacila iz svog zivota i gotovo
za sva vremena
imala sam ja tako jednu u srednjoj skoli 4 godine isle u isti razred, izlazile zajedno, kibicale, kupale se, isle s roditeljima na krace 2-3 dana izlete i onda cap
sto se dogodilo - nista
bez razloga sve stalo
vise nisam odgovarala, ona se usaltala u neko drugo vise drustvo, ja sam postala dosadna,
pokusala sam par puta prici, ali pogled je bio tipa sto ova osoba zeli, ili da li se mi poznajemo
?????????
i ja odustala, sad se sretnemo na razrednim vecerama, ali uopce ne pricamo
ko je sljivi
za mene ko da ne postoji
i nije mi problem
dapace, sama je izabrala
zato mislim da i ti tu tvoju lagano odje***
samo se zamaras s njome i trosis pozitivnu energiju
usmjeri svoje misli na nesto ljepse, na decka, na more i zaboravi budalu
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 09:54   #9
Paw, ja te stoposto kužim. Stoposto. Imam identičnu potrebu za osvetom nekim ljudima zbog sličnih stvari. Djelomično zato sam se spojila na ovaj forum, da imam još jednu razbibrigu, da ne mislim na sve to.
Ukratko, imala sam prijateljicu, nije mi bila najbolja,ali puno smo podijelile i što je najbitnije, ona je teška osoba i ja sam joj bila više manje jedina prijateljica i stvarno sam se trudila biti joj potpora kad je trebalo i bla bla. Onda sam prije malo više od mjesec dana usput saznala da me ogovara kad stigne.Ja sam već prije primjetila da je ljubomorna na neke stvari u mojem životu ali nisam na to obraćala pažnju. E pa, my mistake! I tako sam ja to otkrila, suprotstavila ju s tim i dobila dreku i urlike da ona više sa mnom ne priča.I nije mene to uopće jako puno diralo, ali dva dana nakon toga mene ostavio moj dragi, skroz iznebuha, jednostavno, ženskica se potrudila da mu podastre dokaze (a ja nemam pojma kakvi su to prokleti dokazi bili kad nije istina, a je i on glupo muško!!) da sam ja spavala sa pola Zagreba i da on meni ne znači ništa.
To je bilo prije otprilike mjesec dana a ja sam još uvijek jako gnjevna, i premda hvala Bogu imam puno prijateljica koje me sad izvlače iz te depresije i divne su, ja gorim od želje za osvetom.
Recimo, jučer je nedaleko moje kuće bilo događanje na koje su oboje sigurno došli i ja nisam željela ići jer još nisam spremna da budem hladna bitch.
Tu ti je caka..moraš malo pričekati da se ohladiš, tek onda možeš elegantno spustiti gamad na zemlju, inače stvarno, zacrveniš se, u najgorem slučaju rasplačeš i poslije se osjećaš još gore.

U principu, pravi savjet ti je uvijek "Pusti, budi iznad toga", samo što je to jako teško, to je otprilike kao postići nirvanu u budizmu, nejde to samo tak!
Recimo, ja si planiram kupiti neku obleku od par tisuća kuna, imam nešto uštede (zato jer je ovoj kozi glavni problem bio to što sam ja imala bolju obleku od nje) i naći si nekog savršenog frajera makar na jednu večer i otići negdje gdje znam da će biti oboje i prešetavati im se pred nosom nek vide da je meni bez njih još milijardu put bolje!

Poznaješ tu curu...sigurno ćeš se sjetit nečeg što će ju ubiti u pojam, i igraj na tu kartu Tako uostalom žene ratuju, bez šaka, zato vele psiholozi da puno teže posljedice ostavljaju ženske svađe i spletke

ps. oprosti što te potičem na borbu, jer sam jednako toliko ljuta ko i ti...ali ako ikako možeš, velim, budi iznad toga
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 11:06   #10
Quote:
ja bi dala CD, uzela pare i adio
ako se iznerviras, i mislis da se neces moci savladati tako je najsigurnije
ako ona dolazi k tebi docekajte je sredjeni i spremni za izlazak, nije bitno gjde, daj Cd, uzmi lovu i samo reci nesto nam je super iskrslo moramo ici, vidimo se i gotovo,
ako hoce s vama, drugi put, bez puno rijeci
i nakon toga je ignoriraj,
ako ti poslije dodje tipa jesi nesto ljuta, ti samo hladno ne
ako nastavi, samo reci dogadjaju mi se neke skroz nepredvijene stvari i nemam vremena
a sto?
pa ne bi o tome, nesto cisto samo moje
i suti
suti
suti
u sutnji je spas, nemoj biti ljuta i zaboravi je, iskljuci je iz svog zivota,
ne postoji



Namjerno sam izostavila neinu zadnju recenicu, sve ostalo bi potpisala. Ali naravno da je postojala i sigurno ste imale krasnih trenutaka zajedno.

No zasto forsirati istroseno prijateljstvo ?
Muciti sebe i druge.

Prihvati da prijateljstvo vise nije prijateljstvo nego mucenje i umjesto da se bavis mislju kako biti hladna BITCH rijesi to bez svadja i pretjeranog emocionalnog angazmana.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 11:10   #11
Quote:
!U principu, pravi savjet ti je uvijek "Pusti, budi iznad toga", samo što je to jako teško, to je otprilike kao postići nirvanu u budizmu, nejde to samo tak!
Recimo, ja si planiram kupiti neku obleku od par tisuća kuna, imam nešto uštede (zato jer je ovoj kozi glavni problem bio to što sam ja imala bolju obleku od nje) i naći si nekog savršenog frajera makar na jednu večer i otići negdje gdje znam da će biti oboje i prešetavati im se pred nosom nek vide da je meni bez njih još milijardu put bolje!

Poznaješ tu curu...sigurno ćeš se sjetit nečeg što će ju ubiti u pojam, i igraj na tu kartu
Oprosti ali ovo je meni tako jadno

Jos kad bi skuzila da time stetis samo sebi.

Najbolja osveta ( iako generalno osvete smatram protracenim vremenom ) je biti sretan

Sto se jako puno razlikuje od GLUMITI da si sretan
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 11:19   #12
Gle,ja znam da je to jadno, zato sam i rekla da je najbolje biti iznad toga, ali mislim da je puno lakše na to tako gledati kad nisi u takvoj situaciji..a kad jesi, onda se osjećaš kao da te svi sile na to da ti bude dobro i da se ne obazireš a ne možeš nekome pokloniti nekoliko godina povjerenja i onda stoički otrpjeti svako zlo koje te od tih osoba snađe.
Ma jadno je..i ja sam jadna koliko god se trudila ne biti. Jer mi se život jako promijenio u par trenutaka. Izdale su me dvije osobe, od kojih sam jednoj čak i apsolutno i potpuno vjerovala!
Jako je lijepo govoriti o osveti na unutarnjem nivou...da,onda je najbolja osveta biti sretan. Ali to je metafizičko baljezganje koje ima smisla kad gledaš na sve to s odmakom.
Logično je da kad si povrijeđen želiš da osoba koja ti je to učinila a) pati i sama b) ne vidi da ti patiš jer to daje težinu njezinom djelu
Glumiti da si sretan je stavka osvete b!I mislim da je to u redu, i definitivno bolji pristup od osvete a jer ti se ta može obiti u glavu.
U najmanju ruku, fer je očekivati da će ti ta osoba opet vratiti i tako možemo do beskraja.
Nositi se sa svojim osjećajima najbolje što u danom trenutku možeš, to je jedina ispravna stvar u ovakvom trenutku. A ponavljam, očekivati postizanje savršenog unutarnjem mira je spika za Buddhu i kompaniju, mi smo nažalost samo ljudi.
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 12:41   #13
svi smo BAREM JEDNOM bili u takvoj situaciji.

Quote:
Logicno je da kad si povrijeden želiš da osoba koja ti je to ucinila a) pati i sama b) ne vidi da ti patiš jer to daje težinu njezinom djelu
to je mozda TEBI logicno

Meni je to apsolutno nelogicno. Dok se bavis osvetom ti zapravo gomilas negativne osjecaje umjesto da ih se rjesavs.

Nema Buda nikakve veze s tim - ovo je meni zdrava logika

Neki ljudi nisu jednostavno vrijedni toga da im posvetim vise i minute svoga vremena a kamoli da satima razmisljam o njima.

Zaista mislim da jedina osoba koju kaznjavas si zapravo ti sama
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 12:47   #14
hladnokrvno joj naplati presnimavanje CD-a
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 13:28   #15
Quote:
just Sandy kaže:
hladnokrvno joj naplati presnimavanje CD-a
ouch, bitchy

ma zapravo, ja bi joj stresla sve u facu, uzela lovu i izbacila je van. BEZ cd-a
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 13:34   #16
Quote:
plavva kaže:
ouch, bitchy

ma zapravo, ja bi joj stresla sve u facu, uzela lovu i izbacila je van. BEZ cd-a
Tooooo, tooooo - bez CD-a kako mi nije palo napamet!:klap: :klap:
Cijelu noć nisam mogla zaspati, osmišljala sam osvetnički plan; da je ne pustim u stan da joj sa praga uzmem lovu koju mi duguje i dam joj CD (e sad joj ga neću dati) i zalupim joj vrata ispred nosa! To je varijanta br. 1. Hi, hi, hi , baš se osječam pakleno i to mi sada odgovara.

Ne mogu mirnim putem, ja joj se želim osvetiti. Ako ništa ne poduzmem opet ću ispasti papak! Dajte prijedloge, hi,hi ovo se zahuktava, biti će ludilo brale kada se pojavi u ponedjeljak!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 13:47   #17
meni se vise svidja ovo s naplatom. ono pruzit joj cd, a kad posegne za njim povuc ruku i reci: to je 30 kuna!

to mi je puno hladnije i nadmocnije od deranja i istjerivanja iz stana.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 20:13   #18
Prvo nek ti da lovu . A kad kazes trist kuna za cd a ona kaze nemam jesi luda a ti joj nedaj cd, fino samo reci e pa jebi ga i zatvori vrata . Ostat ces hladokrvna . Inace nisam pristasa osveta al tocno znam kako se osjecas i da ce ti bit lakse.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 20:50   #19
Jos sam se sjetila da joj mos snimit nes totalno bezveze na cd, neke slike il nesto slicno pa joj das taj umjesto pravog (ak ti je spremna dat 30 kn ).
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2003., 21:05   #20
Ona dodje, ti po mogucnosti sjedis i ucis ili nesto radis s nekom drugom frendicom koju ona ne zna...Pogledas je blijedo sto je uopce dosla, onda skizis - ahaaaa. Uzmes lovu i dalje je spika - joj znas, nesto nam komp steka, nece snimati..sorry, budes se morala sama snaci oko toga. I onda hladnokrvno nastavis pricati/raditi s ovom drugom frendicom i ignorirati ovu koja te iskoristava. Ili jos bolje kazes, joj sorry, evo mi smo bas na odlasku, tak da se vidimo neki drugi put. Ona ce se vrlo brzo pokupiti. Ni slucajno joj ne ponuditi kavu/sok. Vi to morate piti naravno

Kad te sljedeci put zove, par puta se ne javis na tel. Ako dodje na vrata stan - eh sorry eto nije mi zgodno imamo neki dogovor. Totalni ignore. Odjeb u skokovima.

Ili se dogovoris s njom pa zaboravis doci i pustis ju da te ceka malo.

Imala sam ih ja takvih. Ja sam isto bila predobra pa sam se dala iskoristavati. Ne treba to trpiti.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.